Viens auto uz ģimeni

 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Kā jūs vērtējat šādu situāciju?

Vīrietim un sievietei bija katram savs auto, kad sāka tikties. Bet vēlāk vīrs uzsāk sarunas, ka uz ģimeni pietiek viens auto. Tad varēs ietaupīt citām lietām. Protams, viņš uzskata, ka tieši viņa auto ir jāpatur, jo tas ir praktiskāks. Un ierosina sievas auto pārdot. Un vienīgais atlikušais auto tiktu izmantots pārsvarā tikai brīvdienās. Bet darbadienās neviens ar to nebraukātu. Vīram darbs tuvu pie mājām, viņam nav nepieciešamības. Sievietei gan ir tālu darbs, līdz ar to viņai būtu jābrauc ar sabiedrisko.

Vai jūs tam piekristu, ja būtu sievas vietā? Vai jums tas liekas godīgi?
27.11.2015 08:12 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nepiekristu nekādā gadījumā. Man un vīram arī ir katram savs auto, turklāt mans stipri neekonomisks, bet tik un tā mans auto ir mans auto un manam vīram nav teikšanas-būs man tas auto vai nē.

Piekrītu pārējām-lai vīrietis pārdod savu auto un štepselē ar kājām, ja tā vēlas.
27.11.2015 10:49 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es nesaprotu ko tur varētu ietaupīt. Piemēram, man Jelgavā autobuss nekursē tik bieži kā vēlētos, tad nu ir jāgaida kāds laiks. Kamēr gaidi, nu nesēdēšu pieturā, tagad vēl ziemā pie tam, protams, ka pastaigāšos, vai pasēdēšu kafejnīcā, iedzeršu tēju, apēdīšu kādu smalkmaizīti, vai veikalā kaut kas sagribēsies nopirkt, nopirkšu. Un, ja šādi katru dienu jāgaida transports, tad es ziemā stabili izdzeršu kādu tēju. A tā iekāp mašīnā un brauc mājās, kad gribi un dzeršu to tēju mājās :D Ahh, un, ja vēl vēlies ēst, bet jāgaida transports, tad arī uzēdīšu šad tad. Tas man liekas ir lielāks izdevums kā iekāpt mašīnā un esi ātri mājās :)
27.11.2015 10:54 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Beibe.Marta
tik ļoti gribēt ietaupīt ir nekaunīgi :D Saprastu vēl, ja sieviete pārdod savu, bet tad vienkārši izmanto otru auto, kamēr tas nav vajadzīgs vīrietim. Tas, manuprāt, pat būtu diezgan normāli, ja vīrietim ikdienā nav nepieciešams auto un abi kopā brīvdienās parasti dodās, tad ģimenei tiešām mierīgi pietiek ar vienu mašīnu.
27.11.2015 10:56 |
 
10 gadi
Reitings 5631
Reģ: 29.01.2009
skatos, ka visi baigi pret to ka jāpārdod, bet galu galā jau viņiem pašiem jāizdomā pārdot vai nē.
varu patstāstīt par sevi- no 18 gadiem esmu bijusi ar savu mašīnu pie sēžamvietas, likās varētu viņā dzīvot. kādu laiku braukājām katrs ar savu, bet tad kādā brīdī sapratām, ka varam iztikt ar vienu. kāpēc ar vienu? drauga darbs bija pa ceļam uz manu darbu, no rīta un vakarā es viņu savācu. nav man grūti pāris minūtes pagaidīt viņu, jo viņam darbs ilgāk kā man. tad kaut kā iekrita, ka draugam mašīnu vajadzēja pa dienu un man uz darbu bija jābrauc ar sabiedrisko. Te jāpiebilst, ka nedzīvoju Rīgā-varianti divi autobuss un vilciens. aizbraucu to vienu dienu uz Rīgu ar sabiedrisko un sapratu- viss tagad braukāšu ar sabiedrisko, daudz ērtāk un varbūt lētāk. laika ziņa pilnīgi vienalga braucu ar mašīnu vai vilcienu/autobusu. draugs vienmēr laicīgi darbā, jo mani ved uz transportu.
esam iemācījušies iztikt ar to vienu mašīnu, protams, ka bija forši ar divām mašīnām, bet tāpēc, ka 2x mēnesī mums nesakrīt plāni es neesmu gatava uzturēt otru mašīnu. protams teiksiet kas tur ko uzturēt vēl vienu mašīnu ar kuru reti tiek braukāts, bet tāpat OCTA un KASKO uz gadu, riepas-ziemas un vasaras, tehniskā apskate un ceļa nodoklis, nu sitiet mani nost, bet maksāt 1000.00 eur gadā neesmu gatava.
27.11.2015 11:12 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Varbūt neesmu objektīva, jo man personīgais auto nekad nav bijis un arī negribu, bet neredzu problēmu. Ja vīram darbs vēl netālu, tad neredzu vajadzību pēc 2 automašīnām. Tikai piekrītu gan, ka tādā gadījumā ir stulbi mašīnu turēt sētā, bet pašai braukt ar sabiedrisko.

Mums arī viena mašīna - man visas ikdienas darīšanas ir centra ietvaros, pārvietojos ar velo vai kājām un priecājos, ka nav jāmaksā par degvielu, remontiem,utt.
Vīram darbs mazliet ārpus Rīgas, viņš ikdienā lieto auto. Vakaros un brīvdienās lietojam kopīgām vajadzībām.
27.11.2015 11:15 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Man šķiet, ka te tomēr galvenā problēma ir nevis ar to, ka pārdos to vienu mašīnu, bet gan ar to, ka ar to pašu vienīgo, kas paliks, sieva nevarēs braukt uz darbu.
27.11.2015 11:18 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
piekristu, ja varētu ar vīra auto braukt uz darbu.. ieekonomēsim uz otras mašīnas rēķinu, bet komforts abiem paliek...viss ok.

+++ Vispār nesaprotu, kāpēc vīrs, tādā gadījumā, nevar dot sievai mašīnu, lai viņa brauc uz darbu, nevis kratās ar sabiedrisko?
27.11.2015 11:20 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es laikam nepiekristu šajā situācijā.

Mums ir viena mašīna , bet pagaidām arī īsti nav vajadzības pēc otras, jo vīram darbs atrodas ļoti tuvu mājām, var aiziet ar kājām, 10 minūšu jautājums. Pagaidām gan viņš brauc ar mašīnu uz darbu, bet kad es nolikšu tiesības, tad vairāk braukāšu es, pa ceļam viņu aizvedīšu uz darbu, vai paķeršu no darba, mums tie attālumi, ko veicam darba dienās ir mazi, jo abiem darbs salīdzinoši tuvu mājām. Varbūt pēc kāda laiciņa nopirksim otru mašīnu, bet pagaidām vajadzības nav.
27.11.2015 11:34 |
 
Reitings 522
Reģ: 28.11.2013
Vai autore pati maksā par savu mašīnu (degviela, apdrošināšana, apskates, remonts)? Vai viss iet no vīra kabatas?
27.11.2015 11:38 |
 
10 gadi
Reitings 3176
Reģ: 29.01.2009
Izklausās ka viņš tev grib atņemt mašīnu, bet lūk dot savējo arī netaisās. Es uz to parakstītos tikai ja varētu darbadienās braukt ar viņu, savādāk nē ar sabiedrisko nebrauktu, nafig?

+

Kopumā- es nevarētu bez mašīnas. Bet nu, ņemot vērā, ka konkrētajā situācijā vīram darbs tuvu, tad pēc idejas, normāls ierosinājums. BET tikai tas, ka, redz sievai jābrauc ar sabiedrisko, nevar ņemt kopējo un mašīna stāvēšot sētā, tēc šāda ierosinājuma piekāptos, ja paturētu manu mašīnu un es varētu braukt uz darbu (vai nu tad pārdod abas mašīnas un pērk vienu, bet uz sievas vārda, jo izskatās, ka čalis vnk nevēlas, lai sieva braukātu ar viņa mašīnu).
27.11.2015 11:40 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
nē, nē un vēlreiz nē! kāpēc man būtu sava jāpārdod un jābrauc ar sabiedrisko. un tad mēs vēl piedevām naudu iztērēsim kopīgi un , ja izšķirsimies, tad arī palikšu plika? priekš kam? ja man jābrauc uz darbu tālāk, tad es braucu ar auto. varbūt lai viņš savu pārdod?
27.11.2015 12:15 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kads sievietei bus labums masinu pardot? Lai vairak paliek nauda teriniem, kurus virietis uzskata par vajadzigiem? Un kadi tie butu?
Ja virietis savu masinu ikdiena neizmanto, lai pardod to un ietaupa savu naudu nevis taupis sievas naudu, lai to teretu tur kur vinam gribas. Izskatas ka vins grib labak dzivot uz sievietes rekina.
Un ko nozime vina masina ir praktiskaka? Cik tad nepraktiska ir sievietes masina, lai to nevaretu brivdienas izmantot?
27.11.2015 12:23 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nu, ja jau viņš poziconē, ka viens auto uz ĢIMENI, tad lai ir tas viens un brauc, kurš ĢIMENES loceklis vēlas un kam vajag. Kaut kā neforši sanāk- auto uz ģimeni, bet braucu tikai es....

šādam variantam nepiekristu.
27.11.2015 12:27 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ja viirs ir pircis abus auto par savu naudu un abus auto uztur par savu naudu, tad vins var izlemt, ko, kad un kaa paardot, ko patureet utt.

Ja viirelis sievietes auto nav nedz pircis, nedz to uztur, tad vinjam vajadzeetu pieveert muti. Manaa gadiijumaa taads dabuutu ar pannu pa galvu,nevis es leekaatu peec vinja stabules un tad raudaatu kaadam uz pleca.

Ja gjimenes budzets ir kapeiku skaitiishana pie Maximas kases, respektiivi, jaapish kapeikas, kur vien to var, tad viirelim dereetu apsveert iespeeju doties uz kaadu paarrobezhu zemi lasiit daarzenjus, tiiriit zivis utt/u.tml Tragjiski, ka viirieshu parodijas teelo no sevis gjimenes galvas...
:-D
27.11.2015 12:51 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Pipariene pareizi saka - ģimenes auto lieto tas ģimenes loceklis, kam vajag.

Dotajā situācijā es neieteiktu to mašīnu pārdot. Vai arī, ja piekāpjās un pārdod, naudu, ko saņems par auto, lai tur kontā, lai nepieciešamības gadījumā ir par ko nopirkt citu. Pieļauju, ka taupītājs nebūs sajūsmā par šo ideju.
Kāda jēga no tādas brīvdienu mašīnas? Tas praktiķis ir izrēķinājis, cik rentabli ir turēt mašīnu pie mājas? Apdrošināšanas izmaksas no tā nemazinās, ceļu nodoklis paliek tas pats, skate tāpat jāiet un tāpat uz skati jāremontē (Laikam jau kādam nav informācijas par to, ka korozijai tīri vienalga, vai mašīnu kustina, vai nē un, ka ir detaļas, kas maitājas tieši no stāvēšanas). Tātad atliek vien izrēķināt, vai tiešām šīs mašīnas degvielas patēriņš ir tik liels, lai būtu jūtami lētāk braukt ar sabiedrisko transportu. Patiesību sakot, ja tā ir, tad tā mašīna pati par sevi ir nerentabla un būtu jānomaina uz kaut ko, kas netērē tik daudz degvielas. Tur vēl jārēķina, kurai mašīnai tad beigās ir mazāki nodokļi, mazākas apdrošināšanas izmaksas un mazākas degvielas izmaksas, kā arī tas, cik jāiegulda katras mašīnas remontā.

Par nepraktiskiem auto ir uzskatāmi tādi, kas ir ar mazu bagāžnieku, 2 durvīm un patērē daudz degvielas. Ja tiek plānoti bērni, šāds auto noteikti nekam neder, jo gan bērnu aizmugurē grūti iesprādzēt (Nav neiespējami, bet aizmigures durvju esamība šo procesu 100x atvieglo), gan jāpadomā, ka būs jāvadā līdzi rati un ne tikai rati.

Varbūt piedāvā viņam variantu, ka pārdodat abas, pērkat vietā tiešām ģimenes auto nosaukuma cienīgu braucamrīku un reģistrējat to kā kopīpašumu?
Man viss tas izklāsts velk uz to, ka vīrietim savu auto pārdot negribās, lai gan viņam to nevajag, bet dot braukt sievai arī negribās. Suns uz siena kaudzes.
27.11.2015 13:13 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.02.2015
ļoti nepilnīga informācija. kā finanses sadalītas? vai sievas mašīnu uztur vīrietis? bet kas par konkrēto situāciju man šķiet dīvaini, ka vīram ērtības nemainās, vienīgi, ja bija jāmaksā par otro mašīnu. bet sievai ērtības nogrieztas, bet netiek pat kompensētas ar vīra mašīnas lietošanu kaut vai tikai darba dienās. piekrītu versijai, ka ģimenes auto ir abu ērtībām, bet nevis tam, kam tas reāli pieder.

te izskatās taupījums dubultā, bet tas pie noteikuma, ka viņš nemaksājas izdevumus par otru mašīnu. sieva netērē naudu degvielai u.c. ar mašīnu saistītajam, tātad rodas naudas ietaupījums, bet kam? plus vēl, kur nonāk nauda par mašīnas pārdošanu? baigi izskatās pēc shēmas. aizdomīgi.

noteikti piekristu versijai, ka pārdod sliktāko mašīnu, bet tad lieto abi, vai, ja abas līdzvērtīgas, pārdod to mašīnu, kuru lieto mazāk. šajā gadījumā vīra
27.11.2015 15:50 |
 
Reitings 62
Reģ: 31.07.2015
Nu mums arī ir tikai viena mašīna, bet tas ir labi jo to vienu mēs varjām atļauties dārgāku nekā divas d segmenta mašīnas, un katru vakaru draugs mani savāc no darba un man tas tik ļoti patīk, ja tā nebūtu tad viņš aizstrādātos darbā līdz pat vēlam vakaram, bet tgd viņš to nevar jo mani ir jāsavāc no darba.
Bet par tāmu runājot, tas nav godīgi ka mašīnu tu nevari lietot, jo tev to tik tiešām vajag un no otra aspekta domājot, tas sabiedriskais ar nemaz nav tik lēts, ka pat kādreiz ir lētāk braukt ar mašīnu nekā ar sabiedrisko.
27.11.2015 16:03 |
 
Reitings 62
Reģ: 31.07.2015
*varējām
27.11.2015 16:07 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.10.2015
Es uzskatu, ka pat gimenē cilvēkam jāsaglabā individualitāte, un ja sieva vēlas auto, kapēc gan ne? Es piemēram sapņoju nopelnīt savam personiskajam dzīvoklim, kurš piederēs tikai man un piemēram izīrēsu viņu. (viens jau mums ir)
Viena lieta gan ir, ja Tev ir mašīna un degvielu lej vīrs, labo mašīnu vīrs, un visas izmaksas gulstās uz viņa pleciem. Protams, ka nav jēga uzturēt 2 mašīnas, ja tās tāpat abas uztur vīrs.
Ja grib ģimenē vairākus auto, tad tas kurš vēlas papildus, jārēķinās, ka pašam jāatbild par to, vismaz man tas liekas loģiski. Maksimums ko vīrietis var ieteikt- servisu kur strādā čomi, vai ja lielas izmaksas, mazliet palīdzēt ar naudiņām.

Vēl labaks variants ir kad sāk tikties, vīrietis pierunā meitenei pārdot savu mašīnu, pēctam pārdod arī savu, piemet klāt to kas palika no sievietes mašīnas un nopērk "krutu" BMW vai Golfu, lai parādītu džekiem, ka ir ticis pie baigā vāģa, un meitene var sākt draudzēties ar sabiedrisko.
27.11.2015 16:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
savu mašīnu uzturētu pati un pat neielaistos kaut kādos dialogos, par kaut kādu mistisku ekonomiju, ir lietas kuras ir katram savas , bet ja vecis gribētu varētu pārdod savu un varētu braukt ar manu, kad man nebūtu vajadzīga.
27.11.2015 16:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits