Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pieredze veģetatīvās distonijas pārvarēšanā

 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Sveikas!

Jau iepriekš šeit esmu rakstījusi par savu VD un hipohondrijas apvienojumu, kas pāris reizes gadā uzliesmo. Uzliesmo tā, ka kļūst par apgrūtinājumu ikdienas dzīvei. Manā gadījumā VD neizpaužas kā panikas lēkmes, bet gan kā reālas sāpes kādā ķermeņa vietā, kam fiziski nav iespējams atrast izskaidrojumu. Paskaidrošu - martā, piemēram, nogulēju slimnīcā pēc īsta urīnpūšļa iekaisuma, kas jau sen bija izārstēts, bet vēl turpināja sāpēt gan vēders, gan mugura. Tā, ka neizturami sāpēt. Pēc n-tajiem izmeklējumiem atklājās, ka esmu vesela kā rutks, bet sāpes ir somatoformas. Papildus visam, protams, trauksme par n-slimībām, kas man varētu būt. Pēc tam padzēru nomierinošas zāles un visas sāpes pārgāja kā uz burvju mājiena.


Līdz šim viss bija ok. Saslimu ar angīnu, to izārstēja. Palika aizsmakums, kurš nepāriet nu jau mēnesi. Darīju nedarbus un jautāju tantei gūglei, kas varētu būt pie vainas. Protams, kā viens no biežākajiem ilgstoša aizsmakuma cēloņiem minētas vairogdziedzera problēmas. Izlasīju, ka vairogdziedzera audzēji mēdz izraisīt nopietnu aizsmakumu un sāpes kaklā no priekšpuses. Un voila! otrās dienas vakarā sākās sāpes kakla priekšpusē. :D Aizgāju pie LOR, nedēļu dzēru AB, bet ne aizsmakums, ne sāpes kaklā nepāriet. LORs aizsūtīja uz vairogdziedzera analīzēm un USG, katram gadījumam. Analīzes atnāca labas, taču līdz USG bija jāpagaida. Gaidot jau biju izlasījusi visu pieejamo par vairogdziedzeri, piemeklējusi sevi visādus simptomus un skaidri zināju, ka kaut kādus mezglus, kas sāp un spiež uz balss saitēm, noteikti atradīs. Bet nekā, izrādās, ka neviena paša mezgla un viss pilnīgā kārtībā.

Tas, protams, ļoti jauki, bet simptomi jau nepāriet. Kakls beidz sāpēt, kad iedzeru nomierinošās zāles, bet pie kaut kādiem satraukumiem sāpes atgriežas. :( Diezgan droši zinu, ka gan jau pāries arī šī kaite, izlietojot zāļu kursu, bet negribu divas reizes gadā lietot diezgan stipras nomierinošas zāles, lai ārstētu veģetatīvo nervu sistēmu. Tāpēc jautājums - kā Tev ir izdevies tikt galā ar veģetatīvo distoniju bez medikamentu palīdzības?


Vasarā viss ir ideāli, tiešām jāsāk ticēt ģimenes ārstei, kas saka, ka rudens drūmais laiks man to izraisa. :D
25.11.2015 18:00 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Rudens un pavasaris saasina psihosomatiskas problēmas. Ja ārsts ir norādījis, ka tie ir psihosomatiski traucējumi, tad palīdzēs psihoterapija. Jo to traucējumi cēlonis ir emociju apspiešana. Vēl palīdz dažādas relaksācijas tehnikas - vizualizācija, meditācija, elpošanas vingrinājumi un svarīgi ir pareizs dzīvesveids.
25.11.2015 18:25 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Hi five!
25.11.2015 18:26 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Starp citu, tie tavi simptomi ir tipiski somatiskajiem traucējumiem, tāpēc jā, psihoterapija visefektīvākais veids, kā ar to cīnīties. Darbs ar sevi.
25.11.2015 18:27 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Neesmu gan bijusi pie dakteriem, lai šo diagnozi uzstādītu, bet kaut kad runājot ar mammu arī nonācām pie līdzīgas versijas - par somatoformiem traucējumiem. Esmu bijusi slimnīcā (pēdējo 3 gadu laikā) divas reizes ar vēdersāpēm (izmeklēja, nodevu analīzes), bet abos gadījumos - kunģa trakta funkcionāli traucējumi (jeb neko nevar atrast). Tas pats urīnpūslis - ir bijis iekaisums, bet arī tagad periodiski uznāk šad tad jūtīgums, jeb mana sajūta - mazs tilpums. Toreiz, kad atkal šķita, ka cistīts klāt, nodevu analīzes - nekā, bet ģimenes ārste īpaši neiedziļinoties lika dzert antibiotikas, kuras loģiski, ka nepalīdzēja. Vienā dienā pūslis pats toreiz nomierinājās. Par balsi - man arī ir tāda kā aizsmakusi balss (grūti gan pateikt vai tā jau visu dzīvi), bet vienmēr kāds prasa vai man ciet kakls, vai saka, ka man interesanta balss. :D Kaut viss kārtībā, agrāk no bērna kājas līdz pamatskolai dziedāju un gāju korī - soprānos. Godīgi sakot tas viss šķiet sākās 5 gadus atpakaļ, kad atnācu studēt uz Rīgu. Laikam mani nervi netur lielpilsētas stresu. Arī tagad vienas kājas augšstilbam puse tāda mazjūtīga palikusi, kaut zinu jau, ka to dara nervi, jo pati esmu diez gan nemierīga šobrīd. Vienu laiku (jāatzīst ne visai kārtīgi) dzēru nervostrong, tad izrakstīja viena daktere adaptol, bet neviens īsti nelīdz. Vai tu vari ko ieteikt no bezrecepšu zālēm, lai nomierinātos? Bet bez medikamentiem man ir palīdzējusi atbrīvoties vides maiņa - ilgāku laiku izbraukt no lielpilsētas uz laukiem (bet tas strādā tikai tad, ja zinu, ka nekas nav jādara - nevis aizbrauc uz laukiem un tāpat ejot pār pļavu domā - vēl jāmācās tas, vēl sesijai tas jāizdara)... Un vēl - ikdienā dzīvoju vienatnē, man tas visu ļoti apgrūtina. Ir doma par meditācijas kursiem, jogu. Vēlos iemācīties ja ne prātu kontrolēt, tad sevi nomierināt gan.
25.11.2015 18:33 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Jo to traucējumi cēlonis ir emociju apspiešana.

Šis noteikti ir galvenais iemesls. Bieži daudz ko paturu sevī, uzvāros no dusmām, nepasaku ko patiesībā domāju - apspiežu. Tāpēc kā ezītis krāju podiņā un līdz saplīstu no depresijas.
Zinu, ka tā nav pareizi, bet nespēju sev pārkāpt pāri - ja ko tādu kādreiz atļaujos - otrs cilvēks ir pārsteigts. :D
Un tāpēc nezinu ko tāds psihoterapeits varētu manī mainīt - nevar taču piespiest mani vienā dienā teikt cilvēkiem to ko domāju (negatīvo).
25.11.2015 18:36 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Man ir łoti līdzīgi, vasarā viss forši,bet rudenī nenormāli mokos..kakls sāp nepārejoši,lai ko lietotu, sirdī dur, arī vēders pievienojies, sāp un sāp. Vainas nekādas neatrod. Bet kā cīnīties ar to - nezinu.. :( zili_rudzi, Tu esi tikusi galā ar to?
25.11.2015 18:37 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Psihoterapeits vienā dienā nepalīdzēs. Psihoterapija ilgst vairākus gadus, tas ir ilgs un mērķtiecīgs process, lai saprastu, kas notiek tev iekšā, un tad arī tiek saprasts, kāpēc emocijas tiek apspiestas. Daudzas lietas nemaz netiek apzinātas.
25.11.2015 18:39 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
No zālēm, es lietoju glicīnu,ir bezrecepšu. Skaitäs labās aminoskābes un man palīdz kamēr lietoju,bet Kkā bezgalīgi uz zālēm negribas dzīvot..
25.11.2015 18:40 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Zanjux, nē, man ir izglītība specialitātē, kas risina šādas problēmas
25.11.2015 18:41 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Es pat iespējams zinu iemeslus, kas pamazām to visu veidoja un uzplaiksnīija atnākot uz Rīgu. Un ko tas dod, ka zinu? Nemāku to visu atrisināt - jeb nespēju jau laiku, notikumus vairs mainīt. Likt sevi aizmirst to - neiespējami.
25.11.2015 18:41 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
zili_rudzi Es ar savu blondo jautājumu tādā gadījumā iespraukšos.
Kā īsti ir, ja iet pie psihoterapeita - stājas kādā uzskaitē? Tas kaut kādā veidā ietekmē karjeru vai ko tādu? (Stulbāk izsakoties - vai kaut kur parādās šāds info, lai kāds nezinātājs nepadomā, ka es kaut kāda trakā). Jo ir doma kādreiz tomēr aiziet un parunāties, vismaz paskatīties vai speciālists ko var ieteikt.
25.11.2015 18:45 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Ā, vēl mistisks klepus šos 5 gadus arī ir. Biju uz alerģijām, krēpām, neko neatrod, plaušas tīras.

Kā ir ar sportošanu? Tas palīdz vai nē?
25.11.2015 18:48 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Nē, tas ir pilnīgi konfidenciāls pasākums. Un nav no tā jākaunas, pie psihologa/psihoterapeita iet veseli cilvēki ar problēmam, tos sauc par klientiem nevis pacientiem, taču problēmas galu galā ir visiem. Ja necentīsies uzlabot savu garīgo veselību, tad tas iespaidos tavu karjeru, jo somatiskās kaites, ja netiek ārstētas, ietekmē dzīves kvalitāti
25.11.2015 18:48 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es lietoju Leksotanil tagad atkal. Pagājšreiz 2 iepakojumi mani atgrieza normālā dzīvē. :D bet nu es saprotu, ka tas ir trankvilizators un negribu uz to paļauties katru reizi.

Jo pilnīgi godīgi, kā tik kas, tā man panika, ka vēzis, kāda neārstējama autoimūna slimība (pie ceļa un potītes sāpēm pagājšreiz gāju pārbaudīties uz artrītu un kad sāpēja mugura, man likās, ka man ir ankilozais spondilīts :D). Pat vakar, zinot, ka vairogdziedzerī nekā nav, spogulī man likās, ka redzu kaut kādu izaugumu. Psihoterapija, iespējams, palīdzētu, bet parasti šīs lietas pa kādu mēnesi, diviem izbeidzas un atkal nekas nesāp un dzīvoju kā normāls cilvēks.

Bet jā, hipohondrijas rezultātā zinu tik daudz slimību un to simptomu, ka smieklīgi paliek. :D
25.11.2015 18:50 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Cilvēka organisms ir radīts, lai kustētos. Sports ir fantastisks:)
25.11.2015 18:50 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
kā es ārstēju?dzeru pretsāpju tabletes, nodarbojos ar sportu, apmeklēju relaksācijas centru un vairāk cenšos skatīties uz dzīvi pozitīvi!
25.11.2015 18:53 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es sportoju vairākas reizes nedēlā. Vēl palīdz karsta vanna. Tagad eju vannā katru dienu. :D

Es arī laikam zinu vainu. Sākās pēc tēta nāves, un es tās emocijas aizvēru pēc pusgada. Un pie reizes aizvērās aro visas pārējās. Kad viss ir ok, pat izraudāties nevaru, liekas, ka nekas dziļi neskar. Cilvēkiem no malas šķiet, ka man ir stipra nervu sistēma, jo izturos korekti, pat strīdos, vēsā mierā. Bet re ka iekšēji viss nāk uz āru organismā.
25.11.2015 18:56 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Spīdola, es domāju, ka tavi simptomi ir pietiekami nopietni, lai apsvērtu iespēju par speciālista palīdzību. Protams, caur internetu nevaru palīdzēt tev vai apgalvot, ka zinu, kas ar tevi notiek, tāpēc viss, ko es saku ir kā manas domas un tikai ieteikums. Izskatās, ka netiec galā ar savām jūtām, neatpazīsti un nav kontrole pār tām, un psihiskā reakcija izpaužas ķermenī. Tie simptomi ir veids kā tu komunicē ar pasauli, jo nespēj tikt galā ar situāciju. Zāles palīdz tikt galā ar sekām nevis cēloni.
25.11.2015 18:56 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Piekrītu...
25.11.2015 18:59 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Cilvēkiem no malas šķiet, ka man ir stipra nervu sistēma, jo izturos korekti, pat strīdos, vēsā mierā.


Šim varu piekrist! Daudzi saka, ka es ļoti pacietīga, iecietīga, vēsa strīdīgās situācijās, nekašķējos un pretī nekad nerunāju. Tā arī ir, bet neviens jau nezina, kas tajās situācijās darās manā galvā. Un, kā jau Spīdola teica, viss iekšā paturētais periodiski laužas ārā fiziskās izpausmēs (cik nu to var dēvēt par fizisku izpausmi).
25.11.2015 19:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)