Kā pārvarēt iekšējo trauksmi?

 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Sveikas dāmas! Kamēr dažās diskusijās notiek aktīva cīņa ar troļļiem, man te cīņa ar sevi. Meitenes, kā jūs pārvarat iekšējo trauksi?
Situācija tāda, ka vakar nopietni draugs nodarīja pāri (ne jau fiziski), sarunāja visādas nejaucības un nu ļoti sāpīgi vienvārdsakot. Bet viņš man spītīgs, zinu, ka neatvainosies, pat ja ieroci viņam pie galvas turēšu, tādēļ tagad tā dzīvosim droši vien - parasti es neizturu, un pat ja viņš vainīgs, sāku runāt, censties kaut ko labot, taču šoreiz viņš pārkāpa robežu, kā sarunāties ar savu mīļoto cilvēku. Un esmu izlēmusi beidzot noslāpēt nīkuli sevī un turēties pretī kārdinājumam salabt un dzīvot saticīgi. Reāli viņš nedrīkst tikt cauri sveikā ar savu rīcību.
Vakar viss bija kārtībā, izlēmu, ka neiešu nu pinkšķēt - iededzināju sveces, attaisīju aukstu šampanieti un stundu pavadīju vannā, atpūtos, relaksējos un jutos patīkami nogurusi. Gāju gulēt -atkal visas emocijas pa gaisu, grūti, kad viņš neguļ blakus un nesamīļo. Beigās iedzēru nervu zāles un kaut kā aizmigu, tāpat naktī simtreiz mostoties.
Šodien vispār trauksme tāda iekšēji, ka VISU laiku trīcu, slikta dūša, sāp vēders, nu vispār jūtos nekāda. Bailes par to, kas būs, kas notiks.. Galvenais, ka viņš rīkojas nepareizi, bet ciešu es! Nezinu, apbrīnoju tās dāmas, kuras māk strīdēties dienām, pat nedēļām, un pārmācīt vīriešus.
Kā jūs tiekat galā ar iekšējo trauksmi? Kā tiekat galā ar aizvainojumiem, kā liekat jūsu vīriem/draugiem saprast, ka viņi ir pārkāpuši kādu robežu?
25.11.2015 09:51 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
un zini, es ari raudaju katru nakti bez apstajas jo nenormali baidijos izskirties, bet vinam tas nebija jazin,. Turies.
25.11.2015 14:37 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Beibe.Marta paldies par labo ieteikumu, domāju, ka izmantošu! Lai tikai viņš vienaldzību neuztver kā, ka esmu piedevusi. Lai saprot, ka esmu dusmīga, nevis ka viss ir ok atkal. Bet tāds arī ir plāns - uzmest pagaidām viņam. Lai neiedomājas manipulēt.
Agī, jā, pēc laiciņa jau lasīs noteikti, tikai jautājums- kad..

Man vispār, ja godīgi ,tagad šķiet, ka viņš neatvainosies, pat ja gribēs. Viņš zin, kādus sūdus sastrādājis un cik ļoti visu salaidis grīstē -zina, ka ar prastu piedod sveikā netiks, nāksies uzklausīt no manas puses pārmetumus un asaras vai vēl ko, tapēc pats tagad baidās -es pat domāju, ka viņš varētu šitā klusēt un labāk šķirties, nekā saņemties un iebāzis asti kājstarpē nākt atvainoties, jo zin, cik ļoti jākāpj sev pāri un cik no sirds ir jāatvainojas. Bet tas jau viņa jūtu spēcīguma jautājums - es atvainotos ne tādā vien situācijā, vai viņš būs spējīgs - nezinu.
25.11.2015 14:38 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
kramet cemodanus un skriet prom ir berniskigi. Ta ir begsana no probelmas nevis risinasana.
25.11.2015 14:39 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Jā, saprotu.. Bet redz ka tavējais skrja pakaļ - mans p[at ir atzinis, ka labāk sev mēli nokostu un pārvāktos uz citu valsti, ja gribētu mani atgūt, bet neatvainotos - viņa spīts neļauj.
Bettev taisnība - pati esmu vainīga, jo vviņš zina, ka nekur nekad neesmu likusies un vienmēr esmu gribējusi salabt. Pietiek viņam sniegt ntās iespējas, pat ja viņš tās nav lūdzis.
25.11.2015 14:42 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Tagad tā rakstot izklausās viņš pēc monstra.. Ikdienā tā nav, jauks un mīlošs vīrietis, kurš būtu labs tēvs, taču šajās situācijās, Selīna aprakstīja situāciju, kāda noteikti varētu būt.
Piedod, bet vins nav labs virietis. Vins ir labs kamer vinu lieki neaiztiek. Es pat nespeju iedomaties ka butu ja jums butu berns, ash shermuli metas.
25.11.2015 14:49 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Jums tiešām tas liekas normāli?
Nee, man tas nemaz neliekas normali, bet es ta rikojos sajas attiecibas un ar pozitivu rezultatu ilgterminaa. es neatlausu sevi apsaukat lai ka es triceetu bailes no skirsanas sapem. ta robeza janosprauz laicigi un gadas, ka lai ta notiktu, jarikojas drastiski.
25.11.2015 14:52 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
mans p[at ir atzinis, ka labāk sev mēli nokostu un pārvāktos uz citu valsti, ja gribētu mani atgūt, bet neatvainotos - viņa spīts neļauj.

Jā, kā tad! Viņš reāli tādā situācijā ir bijis? Kad ir tāda situācija, tad arī rīkojas. Mans brālis ir ietiepīgs un egoistisks pēc velna. Sastrīdas ar savu draudzeni, atskrien pie manis un saka "pārbraukšu mājās un izlidināšu viņu ar visiem koferiem uz ielas, lai iet, kur grib!" Nākamajā dienā prasu, ka gāja. Iegājis istabā, paskatījies uz draudzeni, nu nevar izmest uz ielas, tuva un dārga tomēr, salabuši. Miers mājās!
25.11.2015 14:54 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Jā, saprotu.. Bet redz ka tavējais skrja pakaļ - mans p[at ir atzinis, ka labāk sev mēli nokostu un pārvāktos uz citu valsti, ja gribētu mani atgūt, bet neatvainotos - viņa spīts neļauj.
bet miilaa sirds, tu saproti cik tas ir drausmigi, man no malas lasot piemram?! Taa ir briesmiga kopdzive. Tu nevari but tu patti, tu nedriksti dusmoties, tu nedriksti apvainoties un izblaustities no izmisuma, ka otrs tevi nedzirdt. Taa nav jabut. Un ja tiesam tik spitigss, piedod, bet lai tad tinas. Redzes cik ilgi spitetos. Nedelu? Divas? menesi?

Tici man, ari vins var iekseji baidities tevi pazaaudet del sava tupuma. Tiesi tadel pirmais apvainojas, nerunaa. Un tas var tikt darits neapzinoties. Vinam zinot tevi, vins zin, ka tas nostradas. Spitigs vins var but, bet iekseji var notikties sausmu lietas jo pats apzinas kaa rikojies.
25.11.2015 14:56 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Bet redz ka tavējais skrja pakaļ - mans p[at ir atzinis, ka labāk sev mēli nokostu un pārvāktos uz citu valsti,Aizmirsu piebilst, ak mans bijusais sakuma ar bija ar lidzigu attieksmi. Pat atlavas sminet sejaa, ko es te spirinos.
25.11.2015 15:03 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Sasmējos par Lollipop brāli :D bet tā bieži vien ir... :-)
25.11.2015 15:11 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es uzskatu - jo lielāka mīlestība, jo mazāks ego.
25.11.2015 15:12 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Mīļā sirds, tavos tekstos ir tik daudz jūtams, ka šim vīrietim ir pie vienas vietas, kā viņš pret tevi izturas un liek justies. Sanāk, ka tu viņam skrien bez maz vai pakaļ, un kāda vella pēc?
Neciena viņš tevi nemaz.
Esmu bijusi šādā situācijā un varu droši teikt, ka cilvēks, kurš šādi izturas pret tuvāko, laikam ejot, nemainīsies, situācija neuzlabosies, kļūst ar vien sliktāk.
Cik ilgi jūs esiet kopā jau?(t)
25.11.2015 15:14 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Pārvarēt bailes no pamešanas visvieglāk ir pametot pašai.
25.11.2015 15:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Lollipop brālis, manuprāt, ir pavisam cita opera. Aiziet, bet atnāk atpakaļ un saprot, ka nevar bez draudzenes. Izrunājas un mirrs mājās.
Šeit taču pilnīgs ignors. Vecis piedos meitenei tikai tad, kad būs izlūgusies viņam piedošanu par to, ka viņš viņu apsaukājis.
25.11.2015 15:15 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Vecis piedos meitenei tikai tad, kad būs izlūgusies viņam piedošanu par to, ka viņš viņu apsaukājis.


tieši tā! un pēc pāris gadiem arī klapēs un izturēsies kā pret grīdas lupatu.. un šī turpinās meklēt vainu sevī, paciešot visu...

Autore, šķiries no viņa. Atradīsies kāds, kas tevi novērtēs un pratīs cienīt, bet tas nav viņš.
25.11.2015 15:19 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Nav gan cita opera. Viņš tāds vēsais, vienaldzīgais čalis, kuram pofig uz visu. Lai tā draudzene iet, kur grib, es nebēdāšos u.tml. Bet, kad stāv pretī tai draudzenei un skatās acīs un tiešām ir šķiršanās brīdis, tad viņš saprot, ka nevar tā vienkārši izbeigt 5 gadus ilgas attiecības, ka nevar viņu pazaudēt. Tiesa, viņi nekad nav ar spēcīgiem apvainojumiem mētājušies. Nu un bieži arī tādi strīdi nav.
25.11.2015 15:23 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vispirms par trauksmi un nelabumu - stresa situācijās ķermenis izdala kortizolu un adrenalīnu, lai ļautu ķermenim mobilizēties un "bēgt vai cīnīties", es pieļauju, ka šajā gadījumā tavs ķermenis saproducēja labi daudz šo hormonu (jo jutās apdraudēts. Apdomā kāpēc un vai tu tajā brīdī uztvēri viņu kā fizisku draudu) un šodien tu jūti to kā ķermenis nevar atiet. Vislabāk palīdz ikdienišķas darbības, parastā rutīna un sabiedrība, gan virtuāla gan fiziska. Ja tev ir kāds mājdzīvnieks, ko samīļot, tad tas ir efektīvi. Labāk dzer kādas smaržīgas, nomierinošas tējas nevis alkoholu un nervu zāles.

Par attiecībām - neiedziļināšos visās peripetijās, bet jums šeit iet vaļā tas "kurš uzvarēs" pasākums. Neviens neuzvarēs, jūs abi zaudēsiet, ja šitā turpināsiet. Nav svarīgi, kurš pirmais atvainojas, ir svarīgi beigās izrunāties un tapt dzirdētam. Tava vīrieša nespēja atvainoties un brīžiem pāršaut pār strīpu ir viņa rakstura trūkums ar kuru tev ilgtermiņā ir jarēķinās. Vislabāk jau ir mierīgos laikos sarunāt, kā var strīdēties un kā nevar. Sarunāt, ka vai nu neviens neskrien prom, vai arī kādam ir tiesības pateikt "stop" un tad abiem ir pāris stundas laika, lai nomierinātos. Ieviest "safe word", ja jūti, ka viņš ir pārāk aizrāvies lamājot tevi. Tu nevari mainīt viņu, bet vari mēģināt mainīt veidu kā strīdaties.
Jau simto reizi iesaku Marshall Rosenberg un "Nonviolent communication", kam var atrast intro video iekš youtube un kas maina skatu punktu. Pamēģini, vismaz man palīdz mainīt skatu punktu uz situācijām :-)
25.11.2015 15:24 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Atcerējos vēl teicienu: strīdos dzimst patiesība.
Ja tevi strīdā apsaukā, tad arī ikdienā viņš sirds dziļumos tevi neciena.
25.11.2015 15:25 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Ko es ar to gribēju teikt, viens ir vārdiski plātīties ar savu spītību. Otrs, kad tiešām tiek līdz darīšanai, tad nemaz tik viegli nav.
25.11.2015 15:25 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Piekrītu Nerea.
25.11.2015 15:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!