Gatavošanās Ziemassvētkiem no A līdz Z

 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Līdz gada gaidītākajiem svētkiem atlicis viens mēnesis un ticu, ka daudzi, tāpat kā es, šiem svētkiem sāk gatavoties laicīgi, lai izvairītos no burzmām veikalos un sastrēgumiem ielās, kad līdz svētkiem atlikušas vien dažas dienas.

Labprāt vienkopus palasītu idejas PAR un AP - kā dekorējat māju? Ko plānojat likt svētku galdā? Kādus interesantus adventes un Ziemassvētku laika pasākumus un koncertus apmeklēsiet? Ko liksiet zem eglītes vai Ziemassvētku vecīša maisā? Kā pagatavot/kur nopirkt gardāko piparkūku/pīrāgu mīklu? Kā...

Dalāmies un iedvesmojamies!

22.11.2015 20:30 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Priecājos, ka dāvanas visas jau sapirktas. Mums jau trešo gadu ir iegājies tā, ka dāvanas sarūpējam jau novembrī. Pēc tam, gaidot svētkus, nav jāskraida pa veikaliem un jādomā. :)
Eglīte būs (tā bijusi vienmēr lielāka vai mazāka). Nevaru iedomāties svētkus bez egles. Patīk, ka mājās daudz lampiņu (tikai baltās, ne krāsainās). Ar dekorāciju veidošanu šogad īsti nav laika aizrauties, bet apsveikuma kartītes noteikti taisīsim (tas arī mums jau daudzus gadus iegājies).
Šī gada prieciņš - nopirku vakar savu ideālo Ziemassvētku galdautu. Liels un ļoti, ļoti skaists! (l)
23.11.2015 11:28 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man jau ir atnākuis noskaņa :)
Pagadām ir skaidrs vainaga koncepts, viss arī pa lielam tam sagādāts, izņemot nav sveču turētāju.
Varbūt zināt, kur dabūt turētājus garajām svecēm?? NEVIS tos platos apaļos ar duramajiem, bet kur ievieto šaurās sveces.

Ir materiali kartītēm.

Dāvanas būs karamelizētas mandeles un sapņu ķērāji. Tas meitenēm. Par dāvanu ģimenes loceklim-kad izlozēšu personu, tad arī domāšu.

Ā, un lampiņas jāpiekar :)
23.11.2015 11:28 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Meitenes, paldies par receptēm! Es par to dušas zefīru biju iedomājusies arī, bet baidījos, ka ātri iztecēs derīguma termiņš (kā jau dabīgajam produktam! :) )
23.11.2015 11:31 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
Šogad pirmo gadu būšu namamāte Ziemassvētkos, Tad nu ar draugi jau laicīgi sākām visu plānot. Pagaidām būs tikai adventes vainags, visādi dekorējumi mani īsti neuzrunā, pietiek, ka citur ir, majās gribu daudz pieklusinātāk visu. Ziemassvēkos dekroēsim egli, vietas pietiek, liksim diezgan lielu. Dāvanu draudziņi jau ir izlozēti. Dāvana ari ir izdomāta. Tagad galvenais izdomāt, ko likt galdā un ko gatavot pašiem un ko lūgt viesiem, lai atnes.
Pasūtīju arī draugam smieklīgu, bet gaumīgu Ziemassveku džemperi, plānoju arī sev atrast. :-D


katrā ziņā šogad nekāds Ziemassvētku trakums nebūs :-D
23.11.2015 11:55 |
 
Reitings 351
Reģ: 07.11.2013
- kā dekorējat māju?


Mājas ārpuse izrotāta ar lampiņām, uz balkona izrotāta eglīte. Logā "trijstūris", pie stikla pielipinātas sniegpārsliņas un enģelis no lampiņām. Mājās neliela eglīte, virs kamīna saliktas Ziemassvētku figūriņas.

Ko plānojat likt svētku galdā?


Kāpostus, ceptu pīli, dažādus salātus, uzkodas, piparkūkas, mandarīnus un kūku uzcepšu, tik jāizdomā kādu.(l)




Kādus interesantus adventes un Ziemassvētku laika pasākumus un koncertus apmeklēsiet?


Apmeklēšu pāris Ziemassvētku balles un iešu uz tirdziņiem.

Ko liksiet zem eglītes vai Ziemassvētku vecīša maisā?


Neesmu vēl līdz galam izdomājusi..
23.11.2015 12:29 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Ziemassvētki ir mani mīļākie svētki! (l)
Ļoti patīk gatavošanās process, izdekorēta māja – eglīte, adventes vainags, vainags pie ārdurvīm, papīra zvaigznes pie griestiem , visādi sīkumiņi uz plauktiem – rūķīši, sniega bumbas utt, gaismiņu virtenes ārā.
Šogad mums Ziemassvētki būs pilnīgi citādāki - braucam ceļojumā divatā ar vīru uz valstīm, kur Ziemassvētku nav. Tāpēc arī eglīti plānojam mājās vest jau drīz, lai paspējam papriecāties. :-D
Iesim uz Ziemassvētku balli, par koncertiem šogad pat iedomājusies nebiju, būs jāapskata piedāvājums! ;-)

Par dāvanām vēl neesmu domājusi, jo šogad apdāvināšanās process nebūs tāds, kā citus gadus, jo Ziemassvētkos mājās nebūsim (atgriežamies tikai janvārī). Vienīgi vīram dāvana ir izdomāta :-)
Drīz sākšu gatavot apsveikumu kartiņas tuvajiem, ko izsūtīt pa pastu! Bet vispirms adventes vainags jāuzpin, šogad gribas tādu īstu - ar priežu/kadiķu skujām! :)
23.11.2015 12:55 |
 
Reitings 548
Reģ: 07.02.2013
Es par pasākumiem.
Plānoju apmeklēt kādu no šiem:
Vokālā grupa Putni Siguldā:
http://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/11508/

Rēzija Kalniņa un draugi Meklētāja Roze:
http://epadomi.lv/kulturasvestis/muzika/koncerti/23112015-rezija_kalnina_un_draugi_aicina_uz_ziemas

Inese Šulžanoka Sirdssilti kultūras pilī Ziemeļblāzma:
https://www.facebook.com/events/1629223327330579/

Koncerts Ziemassvētku noskaņa Lielajā Ģildē:
https://www.facebook.com/events/773327726146031/

RIGA JAZZ - Tribute to Frank Sinatra Lielajā Ģildē:
https://www.facebook.com/events/686769491466719/

Un īpaši gribu aicināt uz labdarības koncertu Nāc līdzās Ziemassvētkos! 14.decembrī Liepājā, koncertzālē Lielais dzintars, kurā piedalīšos arī es ar kori un daudzi citi talantīgi jaunieši ar īpašām vajadzībām un Latvijā pazīstami mūziķi:
https://www.facebook.com/events/180236395653961/
23.11.2015 13:59 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
uhh Ziemassvētku tēmas gaisā :D Man tāda baigā gatavošanās nenotiek. Esmu latvietis parastais - uz veikalu eju pēdējās dienās pa burzmu :D Dienu pirms svētkiem tiek sagādāta eglīte, izceptas piparkūkas. ā pirms tam notiek darba pasākumi un b/d eglīte, tad arī kkas tiek sagatavots :)

Vienīgais, ko šogad esmu jau sarūpējusi ir adventes kalendārs bērnam :D Par dāvnām neiepsringstu, jo mūsu mājā tā nav tik aktuāla, bet tikai mazi nieciņi. Galvenais, protams, ir izdomāt, ko mazam dāvināt, tā kā rakstīt vēl neprot, tad jāprasa mutiski :D

Vienīgi šogads kaut kā ļoti gribas uz kādu balli aiziet, bet izskatās, ka man nespīd :D
23.11.2015 14:07 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man shie svetki vienmer bijushi ipasi, bet sogad bus ljoti ipashi, jo shie bus pirmie svetki ar manu meitinju!


Esmu jau sagatavojusi mala pedu nospiedumus ar meitinjas pedinjaam vecvecaakiem, kartinjas man veel ir no iepriekshejiem gadiem. Sogad ari brauksim uz Santa Grosso parku, esam bijushi jau shados tados tirdzinjos, kjert noskanju, dekoracijas vilkshu ara sodien.

Izskatas, ka ari mums bus maksligaa egle, jo jaunajaa dzivoklii ir paklaajs, ta bus katastrofa!
23.11.2015 14:21 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
Māju vēl neesmu izdekorējusi, varbūt decembra sākumā lampiņas kaut kur ielikšu.
Svētku galdā noteikti būs cepta vista un.. tālāk nav ne jausmas. Tagad šķiet, ka ir taču vēl mēnesis ko domāt, bet noteikti attapšos 22.decembrī ar paniku, ka nekas nav izplānots.
Koncertu un pasākumus šajā laikā neapmeklēju. Ziemassvētki ir tas brīdis, ko gribu pavadīt klusām un ar ģimeni.
Un par dāvanām.. draudzenēm domāju sapirkt ko simbolisku, taču nekas tāds vēl nav iekritis acīs. Vairāk par dāvanām iespringšu uz vecākiem- tētim es varēšu dāvanu atrast uzreiz, jo man liekas, ka tas ir pats vieglākais. Kāds nieciņš no copes lietām, josta, siltas vilnas zeķes vai pat kārba ar saldumiem viņam liksies pārsteidzoši laba. Mazliet grūtāk ar mammu, jo šoreiz gribu uzdāvināt viņai ko praktisku, bet nezinu vai Ziemassvētki būtu īstais laiks, lai dāvinātu gludekli, mikroviļņu krāsi vai kāju masāžas vanniņu. (t):-D
23.11.2015 14:30 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Šajos svētkos, mēs parasti braucam pie maniem vecākiem 24.12. un 25.12. pie drauga vecākiem, 26.12. ar draugiem.
Parasti neesmu nama māte, jo mums ir mazs mazs dzīvoklītis.

Eglīte ir katru gadu, šogad gan nezinu kā ar to būs, jo mājās ir 6 mēnešus jauns ļoti aktīvs kaķēns.

Ciemos braucot arī vedam kaut ko ēdamu, noteikti kaut ko paštaisītu, šogad plānā vest manējiem Marijas Zeltiņas torti cielaviņu + kādus salātus, drauga vecākiem pati taisīšu siera kūku un groziņi un vēl kādas uzkodas aukstajam galdam.
Dāvanas principā visiem jau ir, vēl tikai jāapmaksā. No stress!(l)

Sev dāvināšu Iphone 6s, gribu jau kādu laiku, beidzot saņēmos.
23.11.2015 14:52 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Šodien saņēmos un uztaisīju adventes vainagus, vienu pie ārdurvīm un vienu iekšā. Un kā jau katru gadu, ziemsassvētku gaidīšanas laiku iesāku ar filmu The family stone..uzreiz noskaņa uz rotāšanu un visu pārējo (l)
23.11.2015 15:29 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Ja kāda zina, kur var iegādāties mīlīgus džemperus un kaklasaiti Ziemassvētku tematikā, ir laipni aicinātas padalīties! :D
23.11.2015 16:26 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Sophie, par kaklasaitēm nezinu, bet džemperi ir Next internetveikalā
23.11.2015 20:19 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man arī parasti patīk pašai kaut ko sameistarot uz Ziemassvētkiem, bet šogad nebūs tam laika, tādēļ nolēmu atbalstīt Latvijas ekonomiku un tuviniekiem dāvanas iegādājos no dažādiem latviešu mājražotājiem un rokdarbniekiem.

Varbūt kāda no jums ir bijusi Riga Plaza esošajā Sapņu un dāvanu manufaktūrā? Vai tur cenas ir pieņemamākas kā, piemēram, ABRA veikaliņā?
http://www.latvijasmajrazotaji.lv/2015/11/sapnu-un-davanu-manufaktura/
23.11.2015 20:19 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Sasmējos par NordicBelle vīra nopietno pieeju :D

Es nebūšu namamāte, brauksim 24.12 pie maniem vecākiem. Arī vīra vecāki brauks. Varbūt vēl kādi radi. Plānoju mājās izcept kādus garumus-pīrādziņus, muffinus Ziemīšu garšās, varbūt vēl kaut ko.

Eglīte Rīgas dzīvoklī nezinu vai būs. Īsti nav kur likt. Laukos gan iesim pakaļ 24.12. Tā mums tāda tradīcija.

Šodien pačekošu Pinterest, varbūt atnāks kāda ideja rotājumiem vai dāvanām. Ja nē, tad pirkšu dāvanas tirdziņos. Tētim un vēl kādam droši vien uzadīšu zeķes ja mazule pa dienām arī gulēs un ļaus man paadīt :)
24.11.2015 11:05 |
 
Reitings 15
Reģ: 29.01.2009
Ļoti patīk šis laiks.. domāt dāvaniņas katram utt. Ļoti patīk katru gadu kko pašai sameistarot, pagājušajā gadā taisīju burciņas ar dekupāžu un burciņā iekššā bēru beramo tēju.. visi kam dāvināju sajūsmā bija. :-)
Ir kāda mēģinājusi taisīt dušas zefīru? Kā sanāca? Gribās pamēģināt, bet bailes kāds beigās sanāks. :) Un kā saputojāt? un pēc tam putojamo slotiņu izmazgājāt? :D daudz jautājumu sanāca
24.11.2015 11:29 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Vispār man arī sāk parādīties iedvesma gatavoties svētkiem, kaut parasti to daru ne ātrāk kā 2 nedēļas iepriekš. Par dāvanām vēl nedomāju gan, bet jau ar vīru runājām, ka pirksim lielo kuplo egli, līdz pašiem griestiem, taisīsim visādus interesantus ēdienus, protams, cepsim pīrādziņus un piparkūkas kopā, kā jau katru gadu, šogad plānojam uzņemt daudz ciemiņus, izdomājām, ka meklēsim arī dziesmiņas un dzejolīšus un darīsim citas lietas foršākai noskaņai. Rādās, ka pirmo gadu būs tiešām super jauki svētki (l)
Visi brauks pie mums, nebūs mums 3 dienas kā parasti jākuļās no viena LV gala uz otru.
24.11.2015 11:31 |
 
Reitings 260
Reģ: 05.07.2013
Ja kādai noder, tad vēl šodien 220.lv ir atlaides līdz 80%, rotaļlietas bērniem var sapirkt un vēl dažādus niekus.
Vismaz 'pati tikko iegādājos viena ģimenes locekļa ilgi kāroto ''deju paklājiņu'' pa 13,00 eiro no 57. ļoti labi, zinot to, ka padzīvosies kādu laiku un apniks. :)
24.11.2015 13:28 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Ja kāda zina, kur var iegādāties mīlīgus džemperus un kaklasaiti Ziemassvētku tematikā, ir laipni aicinātas padalīties!

Ja tev nav aizpiedumu pre lielotām precēm, tad Kilomax tagade ir atseviķs pakarmais tieši ziejmassvētku apģērbiem (kaudze ar džemperiem, par kalaseitēm nezinu)
24.11.2015 13:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits