Gatavošanās Ziemassvētkiem no A līdz Z

 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Līdz gada gaidītākajiem svētkiem atlicis viens mēnesis un ticu, ka daudzi, tāpat kā es, šiem svētkiem sāk gatavoties laicīgi, lai izvairītos no burzmām veikalos un sastrēgumiem ielās, kad līdz svētkiem atlikušas vien dažas dienas.

Labprāt vienkopus palasītu idejas PAR un AP - kā dekorējat māju? Ko plānojat likt svētku galdā? Kādus interesantus adventes un Ziemassvētku laika pasākumus un koncertus apmeklēsiet? Ko liksiet zem eglītes vai Ziemassvētku vecīša maisā? Kā pagatavot/kur nopirkt gardāko piparkūku/pīrāgu mīklu? Kā...

Dalāmies un iedvesmojamies!

22.11.2015 20:30 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Savu dzīvokli nedekorējam, jo ciemiņu nav, jo mājas nesvinam , bet braucam pie manas ģimenes, ja nu vienīgi lampiņas izkāršu savam priekam.
Svētku galdā noteikti pīrāgi un vistas filejas/ananāsu salāti :)
Koncerti , pasākumi netiek plānoti.
Dāvanas jau nopirktas un sasaiņotas jau labu laiku, pie visām tika piedomāts un nemaz tik daudz neiztērējos :)
22.11.2015 22:33 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Pagaidām Ziemassvētkiem gatavojos tikai tīri idejiski-ir izdomāts, ko apmēram dāvināšu katram,ko celsim galdā svētku vakarā (šogad atteiksimies no mūsu tradicionālajiem Ziemassvētku ēdieniem-štovētiem kāpostiem, gaļas, kartupeļiem un citiem "klasiskiem" ēdieniem, šogad būs lazanja, kaut kādi rosolveidīgie salāti, dārzeņu/uzkodu plate ar dažādām mērcēm,protams-mandarīni un piparkūkas un gribu uztaisīt kaut ko līdzīgu rupjmaizes kārtojumam, bet pavisam savādāku :D (rupjmaizes vietā piparkūkas, dzērveņu vietā mandarīnus vai kaut ko tādu-nezinu, neesmu līdz galam vēl izdomājusi, tikai tāda aptuvena ideja)Izdomāts arī apmēram, ko un kā dekorēsim (šādus tādus nieciņus jau pirms vairākām nedēļām ebay pasūtīju, bet diezgan daudz mēģināšu šogad pati meistarot-nezinu, vai un kā sanāks, bet..) Adventes vainagu mums ir tradīcija katru gadu 1.Adventes rītā iet uz mežu un gatavot pašiem (nekas oriģināls, Adventes vainags parastais- no priežu zariņiem, čiekuriem, mazajām eglīšu bumbiņām, lentītēm utt.) Šogad man ir tāda svētku sajūta kā nevienu citu gadu, jau oktobra sākumā uznāca tā jaukā pirmsZiemassvētku sajūta, bet prakstiski sākšu gatavoties nedaudz vēlāk.
22.11.2015 22:33 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Atvainojiet par gramatiku, ir telefonam atkal uzlicies autocorrect un nepārlasīju, pirms nospiedu "pievienot". Paldies par tēmu :)
22.11.2015 22:33 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Maisie
Paldies :-)

Nordicbelle

Norvėgijas pārtikas veikalos var nopirkt pārtikas krāsvielas?:-)
22.11.2015 22:36 |
 
Reitings 30
Reģ: 22.11.2015
Ir kādas idejas ko lai uzdāvina draugam ? ja satiekamies tikai kādus 3 mēnešus. Negribas neko ļoti dārgu, bet vairāk kaut ko ar rociņām uztaisīt, kaut ko tādu, kas atmiņā paliek (l) Varētu kāda padalīties ar idejām? Paldies jau iepriekš!:-)
22.11.2015 22:58 |
 
Reitings 50
Reģ: 21.07.2015
Šogad ļoti gribas visiem tuvajiem nopirkt/uztaisīt pa jaukai dāvaniņai! Kā arī mērķis - noskatīties daudz Ziemassvētku filmas!:-P Vai vienkārši iedegt kamīnu, aplikt apkārt lampiņu virteni, ietīties siltā segā, dzert krustnagliņu tēju un smaržojot vīraku klausīties Ziemassvētku dziesmas! (l)
22.11.2015 23:09 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Chocco, jā var, tikai drusku jāskatās kādas krāsiņas tu gribēsi. Visos veikalos ir sarkana un zaļa krāsa (no sarkanās sanāk smuks rozā, bet tā zaļā gan nav smuka) šķidrā veidā pudelītēs. Stāv tur kur visas cepamlietas - cepamais pulveris, kausējamā šokolāde, utt. Turpat parasti stāv arī pārtikas krāsa tūbiņās komplektiņā ar 4 krāsām (zila, zaļa, sarkana, dzeltena), bet to nekad neesmu mēģinājusi un nezinu kā ir. Lielākos veikalos šad pieejamas arī zilās un dzeltenās krāsas pudelītes. Vislielākā izvēle ir "Panduro" un "Jernia", kur var dabūt jebkādu krāsu un visas smukas :-)
22.11.2015 23:10 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Women Nr1- dāvanu diskusijas mums te ir cik uziet, pameklē meklētājā :)
22.11.2015 23:24 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Vēlos uztaisīt šādas sveces, taču cik skatos, tad Latvijā nav pieejamas krāsainas bišu vaska plāksnes.
Varbūt tomēr ziniet, kur tādas varētu nopirkt?

22.11.2015 23:57 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Toties mans vīrs šobrīd rasē (!) projektu piparkūku mājiņai

NordicBelle , sasmējos :-D
23.11.2015 00:41 |
 
Reitings 202
Reģ: 24.11.2013
Esmu trollis un par ziemīšiem nefanoju, laikam bērnības trauma :D vienīgais katru gadu ir vainags, jo man vienkārši patīk tos taisīt. Iepriekš nekādi neatzīmēju, bet tagad ir mazais un negribas, lai viņš ir tāds kā es, kas nemāk svētkus svinēt (t) tāpēc šogad būs mājās lampiņas, eglītei vietas mājās nekādīgi nesanāk. Brauksim uz laukiem un rotāsim āra eglīti. Varbūt, ka kopā ar dēliņu iepazīšu to Ziemassvētku prieku. Nemaz nezinu, kāda ir tā svētku sajūta par ko visi šajā laikā runā. Vīrs gan nav tāds trollis kā es, bet arī neuzskata ziemīšus par kko īpašu. Mācīsimies kopā :)
23.11.2015 09:30 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
kā dekorējat māju? Ko plānojat likt svētku galdā? Kādus interesantus adventes un Ziemassvētku laika pasākumus un koncertus apmeklēsiet? Ko liksiet zem eglītes vai Ziemassvētku vecīša maisā? Kā pagatavot/kur nopirkt gardāko piparkūku/pīrāgu mīklu?


Māju dekorēju es, parasti lampiņas, svecītes, svečturīši un visādi štrunti visos stūros :D
Koncertu apmeklēšu ar darba kolēģiem un ja saņemšos, aiziešu beidzot uz kādu gospeļkora konci, ļoti gribu jau sen :-P
Par dāvanām vēl nekas īsti nav skaidrs...
Piparkūku mīklu pērku Rimi un pīrāgu mīkla patīk kārtainā :-D
23.11.2015 10:06 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Eglīti šogad nē, visdrīzāk kādi zariņi no meža un viss, pagājušo gadu braucām uz mežu eglīti meklēt, atnesām, un pēc Ziemassvētkiem tas bija ārprāts, viens pieskāriens un egle nobira :-P , jāpērk nākotnē podā.
Mēs katru gadu ejam uz baznīcu kādu koncertu, baznīcu ikdienā neapmeklēju, bet Ziemassvētkos tā ir svēta lieta.
Dāvanas būs mini, bet pati taisīšu tik iepakojumus, man nepatīk paštaisītas sveces, negribētu arī īpaši saņemt tādas :-D , vai arī kaut kādas glicerīna putas, nu nez...
Vienu gadu taisīju končas dāvanā, baigi nomuļļājos 8-)

Nez, ies pa tirdziņu un skatīs, ka sirdi silda. :-)
23.11.2015 10:11 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
 pēc Ziemassvētkiem tas bija ārprāts, viens pieskāriens un egle nobira  

tieši tādēļ mūsmājās egle vienmēr ir mākslīgā :D
23.11.2015 10:16 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Pagaidām vienīgais, kas mūsmājās liecināja par Ziemassvētku tuvošanos bija kafija ar kanēli :-D

Man parasti Ziemassvētki ļoti, ļoti patīk, arī gatavošanās tiem. Šogad arī jau ir idejas (l)
23.11.2015 10:32 |
 
Reitings 185
Reģ: 16.03.2015
Esmu tādā sajūsmā par sniegu, gribās skriet un meklēt dāvanas un rotājums, jau svētki galvā (l)
Meitenes, būtu forši, ja mēs visas rakstītu arī to ko katra ir sarūpējusi vai izdomājusi dāvanām, domāju tas aiztaupīs vairākas jaunas diskusijas par to, ko lai uzdāvina :-D
Man vēl nekas nav sarūpēts. Taču pamazām sāk rasties idejas. Šogad negribu lielu egli mājās, žēl tā kociņa un skujas pēc tam arī spaiņiem jāvāc :-D Domāju par kādiem zariņiem vai varbūt pat mākslīgu eglīti. Ir padomā uztaisīt mazas papīra sniegpārsliņas un salkt logos (kā bērnībā), varbūt kādai noder trafareti: https://www.facebook.com/more.idey/photos/a.155940761184454.28778.152114361567094/432348323543695/?type=3&theater
23.11.2015 11:17 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Ziemassvetkus lenam planoju galva jau. Gruti ir tas ka davanu meklesana ir uz maniem pleciem, bet ideju nav.
Sogad ari pušķošana nebus baigi iespejama, un par egli saku domat vai man vajag, jo majas ir hiperaktivs demoletajs.
Gribu sniegu ta lai ir ta noskaņa.
23.11.2015 11:17 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
man šogad beidzot ir plašumi, kuros izvērsties ar dekorēšanu, tādēļ domāju, ka pirmoreiz pa 10 gadiem Rīgā man būs eglīte dzīvoklī (l) lapiņas, sveces, adventes vainagi, rotājumi durvīm utt utt utt :D sasmēlos iedvesmu Pinterestā.
tā vispār Ziemassvētki ir ģimenes svētki, pavadīšu kopā ar savējiem. šogad ir doma par ceļojumu, tādēļ, tā kā vēl nezinu, kur tos pavadīsim, par dāvanām neiespringstu.
23.11.2015 11:19 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
oooo, jāāāā! Pag. nedēļā jau nokomplektēju vienu dāvanu, esmu jau uztaisījusi dažas kartītes. Šonedēļ domāju turpināt ar kartītēm un pasūtīt produktus plānotajām pašgatavotajām dāvanām, kā arī uzšūt/apšūt vēl citas plānotās dāvanas. :-)

Pag. gadā taisīju kakao/piparmētru ķermeņa sviestu un piparmētru sāli pēdiņu vannai, abi sanāca labi. Sataisīju arī vairākas konfektes, bet tā kā tās kaut kā sanāca atlikt uz pēdējo brīdi, tās man ne līdz galam patika.


Es parasti visu skatos pinterest, tur ir tik daudz foršas idejas, var iegūt tādu iedvesmu, ka citu neko nemaz nevajag un viss sāk notikties pats no sevis.

Par ēdieniem neesmu gan vēl domājusi, jo šogad pie mums nav nevieni Ziemassvētki, līdz ar to nepieciešams tikai tik, cik ciemos kādu našķi paņemt. Bet domāju, ka drīz jāpievēršas šim, jo gribas atšķirībā no citiem gadiem, ielikt vairākas receptes arī blogā. (l)
23.11.2015 11:21 |
 
Reitings 260
Reģ: 05.07.2013
Šķiet, ka Ziemassvētki jau man prātā ir kopš oktobra beigām, kad lēnu garu sāku jau domāt, ko dāvināt katram. Un tā kā strādāju t/c tad no šodienas sāk skanēt Ziemassvētku dziesmas, kas vēl vairāk uzdzen domas par svētkiem, bet ļoti ceru, ka man šie svētki būs brīvi, ehh.

Dāvanās šogad būs koka tauriņš ar lielvārdes jostas rakstu- tas brālim, šodien pasūtīju pagatavošanai, māmiņai koka dēlīts ar gravējumiem un kāda cepamā lāpstiņa- koka izstrādājumi ar gravējumiem/dedzinājumiem, nezinu, kā lai pareizi noraksturo un gan jau vēl ko klāt piedomāšu. Ar tēva dāvanām vienmēr iet grūtāk, un draugam smaržas, jo pats gribēja.

Bet tā kā viss vēl ir ideju līmenī, tad droši vien kas mainīsies, un nāks klāt.

Tieši vakar arī lampiņas jau izliku. Ehh, patīk svētki.
23.11.2015 11:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits