COSMO Grāmatu klubs 2.0

 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Man ir doma atdzīvināt ideju par Cosmo grāmatu klubu. Ideja nav pirmā svaiguma, bet iepriekšējā reizē diezgan drīz pēc idejas palaišanas „tautiņās” tā pagaisa nebūtībā. (t)

Kas notiks?
Tiks izvēlēta viena grāmata (vēlams ne pārāk bieza), ko interesenti varēs lasīt. Domāju, ka viens mēnesis varētu būt pietiekams laiks. Pēc grāmatas izlasīšanas dalāmies ar atsauksmēm, iespaidiem, jautājumiem utt.

Kā tas notiks?
Tagad ļoti labs laiks – mēneša beigas. Līdz 1.novembrim katrs, kas vēlas, ieraksta komentārā kādu grāmatu grib piedāvāt izlasīt (1 lietotājs – 1 grāmata). Es izveidoju sarakstu un izlozēju vienu grāmatu. Ja ideja aizies, tad nākamā mēneša izlozē varētu piedalīties tās grāmatas, kas nav tikušas izvēlētas, gan jaunie ieteikumi. Lietotāja, kuras grāmata iepriekš jau izvēlēta, nepiedalās nākamajā izlozē. Domāju, ka varētu aprobežoties ar daiļliteratūru. Izvēle ir pietiekami plaša- latviešu un ārzemju, dažādi žanri. Valoda- kāda nu kuram ērtāka.

Kur tas notiks?
Te. :-) Domāju, ka šajā diskusijā varētu rakstīt grāmatu ieteikumus un apspriest tehniskos jautājumus (piemēram, kur dabūt grāmatas lasīšanai). Konkrētas grāmatas apspriešanai varētu izveidot atsevišķu diskusiju, lai nebojātu lasītprieku, tiem, kas grāmatu vēl nav izlasījuši. Tie, kas negribēs zināt, kas notiek, varēs vienkārši nelasīt diskusiju, bet pievienoties vēlāk, kad grāmata būs izlasīta- pēc mēneša beigām un turpmāk.

Kāpēc tas notiks?
Man pēc kādas grāmatas izlasīšanas bieži vien gribas to pārrunāt, apspriesties, padalīties ar iespaidiem. Bet manā tuvāko draugu un paziņu lokā grāmatas diemžēl nav īpaši lielā cieņā. Ceru, ka atradīšu interesantus sarunbiedrus šeit. Otrais iemesls- šāds grāmatu klubs var kādam palīdzēt izkāpt ārpus komforta zonas un izlasīt grāmatu, ko varbūt citādi nemaz neņemtu rokās. Tas var palīdzēt atklāt sev jaunas grāmatas, jaunus autorus, jaunas domas un nianses jau izlasītajās grāmatās.

Un tagad galvenais jautājums- VAI tas notiks? :-D
Respektīvi, vai vispār kādam būtu interese par šādu Grāmatu klubu? :-)

27.10.2015 11:47 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Pagaidām lasu šeit, ja kādai ir smukāka versija, lieciet galdā.
https://www.goodreads.com/reader/35554-life-after-life
30.10.2015 11:53 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Marcel Proust - In Search of Lost Time
30.10.2015 12:02 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Es vispār skatos, ka RCB šī grāmata nemaz nav pieejama.

Jā, tātad es šoreiz nepiedalos.
30.10.2015 12:20 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
Paldies Luī par linku :)

Pēc apraksta izklausās interesanta grāmata. Pēc brīvdienām ķeršos klāt lasīšanai(l)
30.10.2015 12:22 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
O, man paveicās! Es šo grāmatu saņēmu dāvanā un vēl neesmu pieķērusies klāt, nu būs labs iemesls to izdarīt! :D
30.10.2015 13:41 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Marcel Proust - In Search of Lost Time

Nesaprotu, kāpēc angliski? Grāmata ir sarakstīta franciski! Un visi zina, kā to sauc latviski :)
30.10.2015 14:02 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
Fantastiska ideja!
Es pa pusei piedalos ! :) Pa pusei, jo apzinos, ka man ir tik daudz brīva laika cik viņš ir, tāpēc nevaru garantēt, ka izdosies izlasīt attiecīgās mēneša grāmatas.

Bet ideja tiešām ir labu labā. (l)

Luī, paldies par linku! Būtu superforši, ja visas ieteiktās grāmatas būtu pieejamas elektroniski :) :D Ļoti atvieglotu grāmatas meklēšanas/pasūtīšanas/iešanas pakaļ/ termiņu ievērošanas/grāmatas pirkšanas utt. ziņā :) Saprotu, ka tas nav reāli, bet vienalga, būtu forši :D

Lai Jums labi lasās- Life after Life :)
30.10.2015 15:12 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Vai tajā linkā grāmata ir pieejama pilnā apjomā?
30.10.2015 15:16 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Aaaaa, bļaviens, nav! Nemaz i nepiefiksēju.
Nokačāju pdf, 328lpp sanāk.
30.10.2015 15:24 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
"Zuduso laiku mekleejot" 7 graamatas pa meenesi apguut buutu speeciigi.:-P

Es laikam shii meenesha graamatu izlaidiishu, jo angliski nelasu dailliteratuuru un pirkt arii nav veelmes.
30.10.2015 16:10 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Es savukārt vispār atceļu savu dalību, jo biju nepareizi sapratusi noteikumus. Lasīt man diemžēl nav laika, jo es to vien daru, kā lasu uzdoto studijās.
30.10.2015 16:14 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
O, super! Kā reiz rezervēju grāmatu bibliotēkā un ceru, ka pienāks mana kārta. Nedēļas laikā varēšu izlasīt (l) Kāds ir noliktais termiņš?
30.10.2015 19:48 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Līdz novembra beigām, bet es domāju, ka jāver vaļā diskusija ātrāk, lai tie, kas ātrāk izlasa jau var dalīties iespaidiem. Es nedomāju, ka pati izlasīšu ātrāk, jo man paralēli iet 8 grāmatas :D
30.10.2015 20:37 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Meitenes, ņemot vērā, ka arī man nav vēlmes lasīt šā mēneša grāmatu, ierosinu nedaudz pamainīt klubiņa noteikumus vai arī šos apstiprināt kā alternatīvos. Varbūt katra mēneša beigās katra dalībniece uzraksta vienu grāmatu, kuru iesaka izlasīt. Jauns mēnesis iesākas ar jaunu darbu. Netaisām izlozi, bet katra pati izvēlas. Šobrīd lasu un arī ieteicu „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu”, bet saprotu, ka visi negribēs to lasīt un varbūt arī nevajag. Klubiņa dziļākā būtība paliek- mēs varam apspriesties ko nu kura ir izvēlējusies lasīt un mēneša beigās varam diskutēt. Noteikumi tie paši vecie- mēnesis vienai grāmatai. No šeit piedāvātajām grāmatām jau esmu izvēlējusies nākamo darbu- A. Grīna „Dvēseļu putenis”. Tūlīt pabeigšu dzeguzi, labprāt ar kādu dalītos iespaidos.
02.11.2015 09:50 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
No vienas puses es Tevi saprotu, Bianca, bet no otras puses Tevis ieteiktajā veidā zudīs šī grāmatu klubiņa būtība (jo ne jau tikai šis grāmatu klubiņš darbojas uz tāda principa). Ja meitenes pašas iesaka grāmatas un pašas izvēlas, ko lasīt, tad visbiežāk būs tā, ka katra lasīt to, ko viņa ir ieteikusi. Un ar ko viņa to apspriedīs? Tikai ar tām, kas to grāmatu jau kaut kad ir izlasījušas? Ja būtu šāds noteikums, es visdrīzāk būtu sākusi lasīt to grāmatu, kuru pati ieteicu, nevis to, kas tika izlozēta. Bet vakar sāku lasīt "Dzīve pēc dzīves" un man iepatikās - atklāju sev grāmatu, kuru visdrīzāk tāpat nebūtu sākusi lasīt. Iespējams, ka tas arī ir viens no labumiem šim grāmatu klubiņam - ar izlozi ir iespēja paplašināt savu lasāmo "redzesloku", iepazīt jaunus autorus un grāmatas :) Turklāt, ja katra lasītu grāmatu pēc savas izvēles, rastos haoss diskusijā. Sophie bija ļoti laba doma katrai grāmatai veltīs savu diskusiju, lai meitenes, kuras šo grāmatu vēl nav izlasījušas, nedabū "spoilerus" - respektīvi diskusiju par kādu konkrētu grāmatu lasa tikai tās, kuras grib to lasīt - pārdomas par grāmatu nepavīd vienā kopējā diskusijā.

Vienīgi, es piekristu tai domai, kas jau iepriekš izskanēja, ka varētu katru mēnesi izlozēt divas grāmatas - vienu ārzemju un vienu latviešu autora, un tad meitenes vai nu izvēlas vienu (bet ir kaut kāda izvēles iespēja) vai lasa abas un diskutē par abām grāmatām.

Nu tās tā kā būtu manas pārdomas par šo jautājumu:-)
02.11.2015 11:11 |
 
Reitings 202
Reģ: 20.07.2015
Lioness +1
Šodien jau ieplānoju bibliotēkas apmeklējumu pēc izlozētās grāmatas.
02.11.2015 11:22 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Lioness principā uzrakstīja manas domas. Neviens jau neliedz lasīt paralēli citas grāmatas un veidot diskusijas par konkrētajām grāmatām - tās, kas iepriekš būs izlasījušas, piedalīsies, tāpat tās, kas lasīs vēlāk.
Vienīgi šobrīd domāju, ka 22 grāmatas ir ļoti liela izvēle, tādēļ iespējams, ka jaunus ieteikumus no lietotājām nākammēnes vairs nevajag likt klāt, bet izlozēt starp jau izskanējušajiem ieteikumiem, lai būtu lielāka iespēja katrai grāmatai tikt pie izlasīšanas.
Vai arī lasīt grāmatas tādā secībā kā lietotājas pieteikušās (turpmāk, jo šī mēneša vilciens jau ir aizgājis). :)
02.11.2015 13:31 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Biancas ieteikums, manuprāt, varētu kalpot kā papildus, nevis pamata izvēle. Visas lasām izlozēto grāmatu, bet katra, protams, var izlasīt vēl kādu no ieteiktajām. Tikai tad nefunkcionēs Sofijas pēdējā komentārā izskanējušais variants par saraksta nemainīšanu nākamajos mēnešos.

Domājams, mūsu pulciņš Baincas versijai vienkārši ir par mazu. Ja mēs būtu simtos, iespējamība, ka vismaz 2 - 3 no mums izlasīs konkrēto grāmatu, palielinātos (lai gan - matemātiķes man loģiskā kārtā iebildīs - jo vairāk lasītāju, jo vairāk ieteikumu, turklāt, ja nebūs izlozes, pirmo tāpat vairums lasīs sevis ieteikto).

Mans ieteikums - paliekam pie sākotnējiem noteikumiem, papildinot tos:
1) viens autors ārzemju, otrs latviešu;
2) var pievienot arī trešo - izvēles grāmatu, to mēneša sākumā pieminot komentārā - intereses gadījumā arī citas izlasīs.
Protams, aizņemtās sacīs, ka trīs grāmatas nu gan būs par daudz, bet lasošā publika ne to vien pievarēs. :) Pamatdoma paliek tā pati - lasīt, apspriest diskutēt. Grāmatu skaitam nav izšķirošas nozīmes, galvenais - izlasīt vismaz vienu.

Lai veiksmīga un baudījuma pilna lasīšana!
02.11.2015 13:46 |
 
Reitings 169
Reģ: 09.07.2012
Man jau liekas, ka būtu labi tagad pirmo mēnesi mierīgi izmēģināt, kā ir. Kaut kā par daudz iespringstam uz tiem noteikumiem :-D
Es sevi arī pieskaitu pie tām aktīvajām lasītājām un ar vienu grāmatu mēnesī man nepietiek. Bet tāpēc jau nav jāpārveido visa grāmatu klubiņa noteikumi. Nu, es šodien biju bibliotēkā, paņēmu "Dzīve pēc dzīves" (oftopic, bet angliski man ļoti lēni lasījās. Laikam priekš mana valodas līmeņa par daudz dažādu apzīmējumu, kurus nesaprotu) un tā kā plauktā stāvēja manis ieteiktā "Nāras sauciens" paņēmu arī to. Izlasīšu un tad gaidīšu vēl kādu, kas būs to pašu izlasījusi vai arī dalīšos pārdomās ar sevi :-D

Ar to visu gribēju teikt, ka, tveram to visu vieglāk, dāmas un izbaudam lasīšanas procesu, nevis tik dikti ieciklējamies uz noteikumiem!(l)
02.11.2015 13:59 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man patīk tā doma par 2 grāmatām.. Turklāt, ja viena no tām ir latviesu, tas popularizēs vietējo literatūru, rakstniekus..
No otras puses.. meitenes ārzemēs tāpat netiks klāt vairumam ieteikto latviešu autoru grāmatu (savtīgais uzskats) :)
02.11.2015 14:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!