Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skola??

 
Reitings 6
Reģ: 13.10.2015
Ir tāda lieta, ka mani ļoti mulsina viena lieta. Esmu ļoti atpalikusi no citiem skolā un protams arī veselības problēmas, kuras traucē aktīvi piedalīties mācībās. Es jūtu jau, ka vairs nevaru, neizturu to visu ikdienu, netieku nekam līdzi! Neteikšu plašāk par savām kapēc netieku visam līdzi, jo man tas jau no bērnības ir bijis... Nē, neesmu slinka, pildu visu kas uzdots! Bet es patiešām apzinos, ka es ja tā vēl turpināšu (neko mainīt nevaru) palikšu uz otru gadu. Un nezinu cik vel būs jāmocās. Un tad es iedomājos par vakara skolu. Bet mamma nekadīgi nevēlas pieļaut, lai es dotos uz vakarskolu. Viņa saka, ka tur normāli cilvēki neiet, tur mācas tikai invalīdi un pieaugušie, kuri agrāk bastoja stundas. Viņa saka, ka tie kas iet vakarskolā viņus nekur neņem, nedabon augstāko izglītību un strādā par sētniekiem.(t):'-( Vai tā ir taisnība? Es gribu lai viņa mani saprastu, jo pati jau vaino mani, kapēc es nevaru būt tik laba kā citi... Bet man patiešām būtu labāki rezultāti vakara skolā, bet tad es nesaprotu...vai tiešām man nebūs nekādu iespēju nākotnē, ka par apkopēju būs jāstrādā? :'-( viņa dikti grib, lai es pabeidzu visas 12 klases parastajā, normālajā vidusskolā. A es negribu...nevaru, nespēju...8-):'-(
13.10.2015 23:47 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
vakarskolā ir tā pati programma , kas parastā skolā ... nu a netiec līdzi paliec uz otru gadu arī nav mirstamā vaina
13.10.2015 23:50 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Ja ārsts nav konstatējis problēmas, kas Tev liegtu mācīties, tad problēma ir pašdisciplīnā un attieksmē. Nemeklē vieglāko ceļu, bet strādā ar sevi. Visu cieņu mammai, sīkie ir jātur grožos, lai nenoslīd no ceļa!
13.10.2015 23:51 |
 
Reitings 6
Reģ: 13.10.2015
vakarskolā ir tā pati programma , kas parastā skolā ... nu a netiec līdzi paliec uz otru gadu arī nav mirstamā vaina

A priekš manīm ir, jo tad es pabeigšu mācības parastajā skolā 20 gados!
13.10.2015 23:52 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Negribu un nevaru ir divi dazhaadi vaardi. Izdomaa, kursh iisti atbilst tavai situaacijai.

Vakarskola nav ne ar ko sliktaaka par citaam skolaam, taa gan paarsvaraa ir domaata cilveekiem, kas straadaa un papildus veelas maaciities. Tachu nedomaa, ka vakarskolaa tev buus vieglaak, tur ir tieshi taada pati maaciibu programma un slodze kaa citaas skolaas un ja nespeesi sevi disciplineet, aatri vien izlidosi arii no turienes.
13.10.2015 23:54 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
A priekš manīm ir, jo tad es pabeigšu mācības parastajā skolā 20 gados!
Tāpēc jau gabals nenokritīs! Kas ir 1 gads uz mūžības fona.. :)
13.10.2015 23:55 |
 
10 gadi
Reitings 3152
Reģ: 29.01.2009
A es negribu...nevaru, nespēju...


Meklē iespējas nevis attaisnojumus..


Kopumā, kāda starpība, kur mācies, ja pašam ir vēlme visu apgūt (jo stājoties tālāk skatīsies centralizēto eksāmenu rezultātus).
Bet nu ja tā apņemšanās nebūs tik spīdoša (kas pēc tava rakstītā tā arī izskatās) un līdz augstskolai netiksi (jo būsim reāli, ja tevi ir bakalaura diploms, tad visiem būs pilnīgi vienalga, kurā skolā mācījies), tad nu gan visādi var būt..
14.10.2015 00:22 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
kas tas ir par veselibas problemam? un vakarskola mav nekas traks. ir ari cilveki kas partrauc macibas vai apvieno ar darbu un tapec jau nav mulki. protams, zemaka skola taa ir bet nu ari vakarskolu ir absolvejusi gudri cilveeki.
14.10.2015 00:41 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
Bet mamma nekadīgi nevēlas pieļaut, lai es dotos uz vakarskolu. Viņa saka, ka tur normāli cilvēki neiet, tur mācas tikai invalīdi un pieaugušie, kuri agrāk bastoja stundas. Viņa saka, ka tie kas iet vakarskolā viņus nekur neņem, nedabon augstāko izglītību un strādā par sētniekiem.


Mammai derētu vairāk interesēties par dzīvi (šajā gadījumā - Tavējo), tad šādi muļķīgi bezpamata spriedumi netiktu svaidīti. Iestāšanās augstskolā lauvas tiesā gadījumu ir atkarīga vienīgi no Taviem rezultātiem centralizētajos eksāmenos (humanitārajās jomās tā pārsvarā būs latviešu valoda + svešvaloda, eksaktajās pievienosies matemātika, specifiskākās jomās - nozares priekšmeti, piemēram, medicīnā: bioloģija, ķīmija u.tml.). Pieteikšanās un konkurss risinās elektroniski, un datorsistēmai būs pilnīgi vienalga, vai ailītē skola būs rakstīts Dunduru vakarskola vai Rīgas Valsts 3.ģimnāzija. Protams, ir gadījumi, kad iepriekšminētajam pievienojas tests, eseja, radošs pārbaudījums, intervija u.c. Bet arī tur Tavā pierē nerēgosies uzraksts vakarskolniece.



Lai kur arī mācītos, nozīmīgākais faktors būs pašmotivācija. Izklausās, ka ar to Tev šobrīd ir pašvaki. Ja daudz iekavēts, skaidrs, ka izveidojas baiļu, nepatikas sajūta, kas rezultējas vēlmē norobežoties, bāzt galvu smiltīs un meklēt bēgšanas ceļu. Tas ir ļoti cilvēcīgi.

Pats svarīgākais ir lielās līnijās saprast, kādu vēlies veidot savu nākotni, līdz ar to šķetinot, kāda izglītība būs tam piemērotākā. Ne visiem cilvēkiem laimei nepieciešami trīs diplomi un zelta medāļu kolekcija. Tu vari būt brīnišķīga dzīvnieku aprūpētāja patversmē, pieprasīta ilustratore vai omulīga lauksaimniece. Tikai jāzina, kurp sirsniņai gribētos.

Ja nepieciešams padoms un palīdzība latviešu valodā, literatūrā, kultūras vēsturē vai mūzikā, vari atrakstīt.
14.10.2015 00:54 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Bet mamma nekadīgi nevēlas pieļaut, lai es dotos uz vakarskolu.


Un kur tava mamma bija, kad saakaas problemas ar macibam? Vina tev palidzeja, privatstundas organizeja?
14.10.2015 01:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
A priekš manīm ir, jo tad es pabeigšu mācības parastajā skolā 20 gados!


nu ne jau 25 , goda vārds tam nav absolūti nekādas starpības 18/19/20 .... es esmu vairākkārtīgi mainījusi skolas un arī pabeidzu bez dažiem mēnešiem 20 gados , un ? nopietni, man nekad tas nav traucējis un arī nesot dokumentus uz koledžu , neviens neskatījās , kā uz muļķi :D
14.10.2015 12:37 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
20 gados pabeigt skolu? Nu gan ķibele... Daudz vēl tad nav pat augstskolā iestājušies. Es augstskolu pabeigšu, kad man paliks 25. Mirstama kaite? Nē! Slimības dēļ 2 mēnešus esmu izlaidusi skolu, vai tas aizkavēja? Nē! Tu saki, ka negribi. Tas ir pirmais, ko pieminēji - ka negribi. Kā ir ar satsāvdaļām uz etiķetem - no sākuma ir tās, kuras ir vairāk. Tātad, nejau slimība tevi kavē, bet tu pati. Mamma pareizi dara, kad neklausās tevī. Izaugsi par neko, ja padosies pie pirmajām grūtībām. Tāpat vakarskolā būs gan eksāmeni jākārto, gan jāmācās - ātrāk jau nu tāpat nepabeigsi.
14.10.2015 12:51 |
 
Reitings 6
Reģ: 13.10.2015

Un kur tava mamma bija, kad saakaas problemas ar macibam? Vina tev palidzeja, privatstundas organizeja?

Jā, un bezjēdzīgi. Viena naudas tērēšana. Jau vairākus gadus eju uz privātstundām. Ir tādi cilvēki, kā es... lai cik viņiem mācītu, neko nesaprot!:-( Nu tā lūk.
14.10.2015 21:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vakarskolām nav nekādas vainas :)

Bet nu, varbūt ir jēga nomainīt privatskolotāju? Ne visi, kas māca, prot iemācīt (diemžēl)
14.10.2015 21:22 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Ja es būtu latv.val. skolotāja un tu man uzrakstītu "A priekš manīm" 12.klasē, tad arī sūtītu uz vakarskolu vai atstātu uz otru gadu. Vienkārši ņem grāmatas un mācies. Lasīt taču proti, tad izlasi kā ir jāraksta pareizi. Tad izlasi kā var izrēķināt uzdevumus matemātikā un fizikā. nesaprotu, ko vidējā izglītībā mūsdienās var nesaprast. Grāmatā ir viss rakstīts, lasi un dari. Es arī uzaugu slimnīcā, skolu neapmeklēju gandrīz nemaz, bet visu apguvu pati, jo vecāki atveda uz slimnīcu mācību grāmatas. Tur viss bija rakstīts. Latviešu valodā. Izlasīju grāmatā vielu, tad izpildīju darba burtnīcā attiecīgo tematu, un tā visus priekšmetus. Skolā aizgāju uz kontroldarbiem un eksāmeniem. Reizēm nokārtoju labāk par tiem, kas visu gadu sēž skolā. Saņemies! mūsdienās bez vidējās izglītības ir grūti atrast labi apmaksātu darbu. maini attieksmi un sāc kaut ko darīt.
14.10.2015 21:34 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Lasīt taču proti, tad izlasi kā ir jāraksta pareizi.
Tad izlasi kā var izrēķināt uzdevumus matemātikā un fizikā.


Nu, negribas jau kasīties, bet tik uzkrītoši. :D
Ja jau esi tik gudra, lai mācītu citus, tad pašai derētu zināt, ka pirms palīgteikuma, ja tas sākas ar `kā`, ir liekams komats.
Un teikums vienmēr jāsāk ar lielo burtu.
15.10.2015 12:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits