Parāds nav brālis.. arī starp ķildniekiem?

 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Labvakar! Vajadzīgas jūsu idejas un padomi. Īsumā runājot,tā pa nopietno saķildojos ar savu nu jau bijušo labāko draugu. Kuram,kad viņam ļoti vajadzēja,aizdevu naudu,precīzāk runājot,paņēmu ātro kredītu uz sevi,ko līdz šim maksāja viņš,dodot vai pārskaitot man naudu,tik,cik nepieciešams kredīta apmaksai. Vārdu sakot,kā jau var saprast,esam sakasījušies,pie tam diezgan pamatīgi,un dusmās pateicu,ka ja jau esmu tik slikta draudzene viņam,lai patur to parāda naudu,kas man jāmaksā vēl apmēram pusgadu,sev kā morālo kompensāciju. Tagad nožēloju. Nav tā,ka es,lepna būdama,nevarētu samaksāt (summa ik mēnesi sastāda ap 50€),bet nav arī tā,ka man pašai tā nauda tīri labi nenoderētu.
Tad nu tā. Ja es būtu čalis,kas sastrīdējies ar labāko draudzeni,es laikam "ponta"pēc vnk maksātu to naudu,līdz parāds būtu nosegts. Bet lieta tāda,ka šim cilvēkam tāpat jau nav diži ko maksāt,un kur nu vēl,ja esam naidā. Ko gribēju no jums-kā jūs rīkotos (vai jau esat rīkojušās) tādā situācijā,kad drauga vairs nav,bet parāds ir palicis. Esmu gatava uzklausīt arī jūsu nosodījumu.
13.10.2015 18:47 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ja es būtu tādu frāzi izspļāvusi, vārdus atpakaļ neņemtu.
13.10.2015 21:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
vispār jāpiekrīt Jackie , es arī ja būtu tā teikusi neņemtu atpakaļ , ja pārskaitītu aizskaitītu atpakaļ ... , bet es vispār esmu diezgan kategoriska un principiāla
13.10.2015 21:25 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Uhh.. nu jūs gan likāt man padomāt..
Jā,par saviem vārdiem tā kā jāatbild,bet atceroties,ka es to teicu dusmās,un viņš to labi zin.. bāc.. tad,kad aizdevu to naudu,viņam nenormāli vajadzēja,nu tik tiešām!!
wee-nu,Tavuprāt,ja aizvainojuma apjoms ir neliels,tas nozīmē,ka parādu var atlaist vai kā?
13.10.2015 21:27 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nē ne tā ... viss ir atkarīgs no abu pušu velmes vai nevelmes salīgt mieru, ja es būtu apvainojusies un zinātu, ka negribu labot draudzību un vairs nevēlos neko kopīgu ar šo cilvēku , nekad + vēl pati būtu pateikusi, ka var to naudu atstāt sev , tad viss beigta balle, pati nomaksātu un aizmirstu, ja viņš man uzplītos ar saviem maksājumiem un naudu tad pateiktu , kā ir - ej bekot, man neko nevjag. Savukārt , ja es gribētu salīgt es nebūtu tik kategoriska, bet man pašai negribētos ņemt naudu, ja reiz teicu, ka nevajag un dusmas nav attaisnojums, drīzāk vainu pastiprinošs apstāklis ....

Ja es būtu tā puiša vietā , ja es negribētu salīgt un man tā peteiktu , es izliktos par beigtu , ne jau dēļ naudas daudzuma vai pienākuma , bet tā iemesla pēc , ka par saviem vārdiem jāatbild. Ja es savukārt gribētu izlīgt tad es tev skaitītu to naudu , ja tu man skaitītu atpakaļ , iespējams es to nauduieguldītu kādā dāvanu kartē un iemestu tev paskastītē ....

nu kaut kā tā ....
13.10.2015 21:38 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
kura no jums varētu atteikt labākajam draugam,ja viņš zinātu,ka tiešām varat,spējat šo kredītu paņemt? Ja cilvēkam patiesi vajag? Ko es būtu toteiz teikusi? Nē?!


Es būtu viennozīmīgi teikusi "Nē". Kaut ko tādu varētu izdarīt vīra labā, par māsām/brāli vēl varētu padomāt, bet drauga/draudzenes labā nekad neņemtu ātro kredītu uz sava vārda.
Kas attiecas uz tēmu - ja vīrietis pats nesapratīs, ka parāds jāsamaksā, tad viņš nav nekāds vīrietis.. Īsti neko nevaru ieteikt, ja nu vienīgi - ja Tu to naudu no viņa gribi dabūt, tad nāksies skaidri un gaiši pateikt, ka gribi, lai viņš nomaksā parādu līdz galam. Vīrieši diemžēl mēdz uztver lietas ļoti burtiski. Ja sievieta saka, ka viss kārtībā, viņi arī pieņems, ka viss kārtībā un nenojautīs, ka aiz šiem vārdiem slēpjas kāda sāpe..
13.10.2015 21:46 |
 
Reitings 1534
Reģ: 28.04.2015
Nu.. jā, Tu izdarīji ne sevišķi gudri, bet uzskatu, ka par saviem vārdiem jāatbild..

Ja viņš tomēr nepārskaita Tev naudu, es vispār izslēgtu iespēju kādreiz vēl ar to cilvēku izlīgt mieru.
13.10.2015 21:49 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Ja man kāds draugs lūgtu, lai paņemu kredītu priekš viņa, man uzreiz būtu jautājums - kāpēc viņš pats to nevar izdarīt? Ja viņš ir kādā melnajā sarakstā un nevar, tad tas jau kaut ko liecina par viņa parāda atdošanas paradumiem...
13.10.2015 21:57 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ja es būtu tā puiša vietā , ja es negribētu salīgt un man tā peteiktu , es izliktos par beigtu , ne jau dēļ naudas daudzuma vai pienākuma , bet tā iemesla pēc , ka par saviem vārdiem jāatbild


Sanāk, ka par vārdiem jāatbild, bet par rīcību nē?

Un jā, neatkarībā no tā, vai puisis plāno atjaunot draudzību vai nē, tomēr būtu jāmaksā. Uzskatu, ka tādas lietas arī raksturo īsto vīrieti. Bet mūsdienās ar tiem īstajiem ir švaki.. Un tālāk jau attiecīgi autorei jālemj - atskaitīt atpakaļ, tēlot lepno vai sazin ko..
13.10.2015 22:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Sanāk, ka par vārdiem jāatbild, bet par rīcību nē?


tās nav 2 dažādas situācijas kopā, tā ir viena saistīta lieta , cilvēks lūdz palīdzēt , bet pēc strīda viņam saka , man neko vairs nevajag , nu nevajag un nevajag . Ja es vairs negribu redzēt cilvēku un man šitā pasaka visu labu , pēc 2 dienām jau būtu aizmirsusi par tādu ...
cik cilvēku tik sitācijas redzējumu , manu ;isto vīrieti , iespējams , raksturo lietas , kuras citiem šķiet amorālas un necieņu raisošas .... :D :D
13.10.2015 22:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es naudu neprasītu, bet, ja pārskaitītu.. neskaitītu atpakaļ :)

Ja viņš tomēr nepārskaita Tev naudu, es vispār izslēgtu iespēju kādreiz vēl ar to cilvēku izlīgt mieru.
+++
13.10.2015 22:23 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
manu ;isto vīrieti , iespējams , raksturo lietas , kuras citiem šķiet amorālas un necieņu raisošas ....


Tieši tā! Katram savs redzējums
14.10.2015 00:03 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
kredīts bija vajadzīgs viņam, viņš to naudu izmantoja. es tiešām neredzu iemeslu, kāpēc lai viņš tagad izdomātu šo kredītu nogrūst uz tevi. jums var būt 100 kašķu un strīdu, bet tā jau ir pavisam cita tēma.
14.10.2015 10:37 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Nauda ir jāatdod neatkarīgi no tā kādas ir savstarpējās attiecības, vai ir strīds vai nav. Savs vārds ir jātur!!! ;-)
14.10.2015 10:41 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nauda ir jāatdod neatkarīgi no tā kādas ir savstarpējās attiecības, vai ir strīds vai nav.

+1
14.10.2015 10:56 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Bet ja nopietni-kura no jums varētu atteikt labākajam draugam,ja viņš zinātu,ka tiešām varat,spējat šo kredītu paņemt? Ja cilvēkam patiesi vajag? Ko es būtu toteiz teikusi? Nē?! Man nevajag liekas klapatas,gadījumā,ja tu man nevari samaksāt?!

Es varētu atteikt. Ne tikai labākajam draugam, bet arī ģimenes loceklim. Manuprāt, tas ir pats, pats idiotisma kalngals - ņemt kredītu priekš cita cilvēka uz sava vārda. Un, ja vēl nerēķinājies,ka pašai būs jāmaksā, tad vispār..
Es varētu aizdot tik, cik man ir uz rokas, bet kredītu neņemtu nekādā gadījumā. Izņēmums varētu būt vienīgi dzīvības un nāves jautājums,kad nauda nepieciešama operācijai/dzīvības glābšanai, bet tad arī tikai ģimenes loceklim, un to naudu atpakaļ neprasītu.
14.10.2015 10:59 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Ja jau kredīts ņemts mašīnas iegādei, tad jau mašīna ir uz tava vārda. Kādu problēmu? Ej, ņem savu mašīnu, pārdod, atmaksā kredītu un viss būs labi :)
14.10.2015 11:08 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es varētu atteikt. Ne tikai labākajam draugam, bet arī ģimenes loceklim. Manuprāt, tas ir pats, pats idiotisma kalngals - ņemt kredītu priekš cita cilvēka uz sava vārda. Un, ja vēl nerēķinājies,ka pašai būs jāmaksā, tad vispār..
Es varētu aizdot tik, cik man ir uz rokas, bet kredītu neņemtu nekādā gadījumā. Izņēmums varētu būt vienīgi dzīvības un nāves jautājums,kad nauda nepieciešama operācijai/dzīvības glābšanai, bet tad arī tikai ģimenes loceklim, un to naudu atpakaļ neprasītu.


+++
14.10.2015 11:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
te labi var novērot cik atšķirīgi mēdz būt ģimenes modeļi ....
14.10.2015 12:39 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
tiesaam mulkigi nafig teici kanpati maksaasi? lai vins maksaa kaut pa dalaaam. man butu neerti ja butu virietis sajaa zinaa
14.10.2015 12:48 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Bet kā tad lai tagad paņemu atpakaļ savu tekstu par "morālo kompensāciju"? :D konteksts bija tāds,ka "tu jau tāpat samaksāt diez vai varēsi,nu tad paturi kā morālo kompensāciju" :D
14.10.2015 12:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits