Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Parāds nav brālis.. arī starp ķildniekiem?

 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Labvakar! Vajadzīgas jūsu idejas un padomi. Īsumā runājot,tā pa nopietno saķildojos ar savu nu jau bijušo labāko draugu. Kuram,kad viņam ļoti vajadzēja,aizdevu naudu,precīzāk runājot,paņēmu ātro kredītu uz sevi,ko līdz šim maksāja viņš,dodot vai pārskaitot man naudu,tik,cik nepieciešams kredīta apmaksai. Vārdu sakot,kā jau var saprast,esam sakasījušies,pie tam diezgan pamatīgi,un dusmās pateicu,ka ja jau esmu tik slikta draudzene viņam,lai patur to parāda naudu,kas man jāmaksā vēl apmēram pusgadu,sev kā morālo kompensāciju. Tagad nožēloju. Nav tā,ka es,lepna būdama,nevarētu samaksāt (summa ik mēnesi sastāda ap 50€),bet nav arī tā,ka man pašai tā nauda tīri labi nenoderētu.
Tad nu tā. Ja es būtu čalis,kas sastrīdējies ar labāko draudzeni,es laikam "ponta"pēc vnk maksātu to naudu,līdz parāds būtu nosegts. Bet lieta tāda,ka šim cilvēkam tāpat jau nav diži ko maksāt,un kur nu vēl,ja esam naidā. Ko gribēju no jums-kā jūs rīkotos (vai jau esat rīkojušās) tādā situācijā,kad drauga vairs nav,bet parāds ir palicis. Esmu gatava uzklausīt arī jūsu nosodījumu.
13.10.2015 18:47 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man puiša vietā būtu kauns spogulī skatīties, ja neatdotu parādu..
13.10.2015 18:57 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Pa manam - vienalga, 10 vai 50 eur mēnesī, tā ir TAVA nauda. Cik ilgi Tev vēl tas kredīts ir jāmaksā?

Ja jūs tiešām tadi draugi esat bijuši, ka nezinu - jau no bērna kājas kopā, nu viņam vajadzētu prasties. Vai viņš vnk ignorē visus maksājumus?
Pa lielam jau Tu neko nevari darīt, kā tikai pateikt, ka tā nav smuki utt.
Man joprojām ir automašīnas kredīts uz bijušā drauga vārda, jā, biju muļķe, kad ņēmu, bet toreiz taisījāmies veidot ģimeni, precēties utt, un viņam kredītu nedeva. Jā, ar savu tagadējo domāšanu es to nedarītu.. Bet nu, viņš ir cilvēks, kas vienmēr par sevi ir atbildējis, vienmēr samaksājis visu laicīgi, un tagad kārto iespējas, lai izpirktu mašīnu. Draugam, kas bija pēc šī, es nemūžam naudu neaizdotu, zinot viņa raksturu..
Ja jau labākie drqaugi, pati jūti, kas un kām nejau gadu vien esat pazīstami. Vrb vnk spīts ieslēdzies, un domā, ka principa pēc nemaksās, un pectam atmaigs :-)
13.10.2015 18:57 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Nu luuk, apstiprinaas visiem zinaamaa patiesiiba - gribi pazaudeet draugu, aizdod naudu. Tavaa gadiijumaa, kas tev cits atliek kaa maksaat, ja pats nevar ( vai negrib?) Shos aatros krediitus labaak nosegt cik vien aatri iespeejams, nenjemot veeraa lepnumu, lai neiekultos veel lielaakaas ziepees.
13.10.2015 18:59 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
kádá sakará tu izdomáji vinjam pateikt, lai nemaksá? :D muljkjígi.

nu vismaz uz proekshdienám zinási, ka nevajag njemt uz sava várda citam kredítu :)

vírietis, domáju, turpinás maksát, ja nav galígs idiots
13.10.2015 19:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
vírietis, domáju, turpinás maksát, ja nav galígs idiots
+++

Es domāju, ka problēma nav tajā, ka palīdzēji draugam.. Drīzāk jādomā, kādus cilvēkus Tu izvēlies par saviem draugiem :)
13.10.2015 19:07 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Sylph,Tev ir pilnīga taisnība sakarā ar šo visiem zināmo patiesību. Tiesa,mūsu ķildas iemesls galīgi nebija sakarā ar finanšu lietām. Vnk tā kā sastrīdējāmies tā,ka neviens vairs par otru neko zināt negrib,tad tā arī palika..
Miss Take,vot nezinu kādā sakarā,biju nenormāli pikta un gribējās parādīt,ka es jau bez viņa iztikšu visās jomās.. :D tagad nožēloju. Zinu,esmu stulba,jā. :D
Sūdi jau tādi,ka viņam nav baigi,ko maksāt man,vienmēr līdz šim ir praties kaut kur to naudu sazīmēt. Bet man tagad pēc šitā būs jāstrādā virsstundas,lai nejustu iztrūkumu makā. Un viņam pakaļ skriet arī kkā negribas.
13.10.2015 19:11 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ja ņem kredītu priekš cita, tad jābūt gatavam šo summu pašam apmaksāt. Ko darītu? Neko, samierinātos un maksātu, tos 300 eiro uzskatītu par izdevumiem savai izglītībai, vismaz dabūtu mācību nekad neņemt kredītu citam.
13.10.2015 19:12 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Uzņemies atbildību par to, ko teici. Protams, reti kuram 50 eiro tā vienkārši mētājas, bet, ja ir pateikts, tad tur vairs nav ko. Ja gribi klīrēties, vajadzēja domāt tad, kad ņēmi to kredītu.
Ja esat labi draugi jau ilgus gadus, viņš attapsies un vai nu salabsiet, vai cilvēcīgi izrunāsiet šo situāciju, ieturot pieklājīgu distanci.
Vēlu, lai pēc gadiem šo visu atceroties, abi varat pasmieties! ;)
13.10.2015 19:12 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Tak ganjau salabsiet, ja jau tiešām labākie draugi bijāt.
Es ar savu labāko draudzeni, ja saplēšos, tad tas ir tikai uz pusstundu. :D
13.10.2015 19:16 |
 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Haļavno e - talonu vismaz izdevās izkārtot? Citādi galīgi naudiņa plūst pa reni...

Ja nopietni, tagad var cerēt vienīgi uz puiša godaprātu. Vai jau, protams, kaut uz vēdera līst, bet viņam saistību pret tevi nav, tāpat kā tev - pierādījumu. Nākamreiz apdomājies pirms uzņemties šādu klapatu.
13.10.2015 19:19 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Tas ir tavs parāds, tava atbildība. Un ir vienalga, kur tu iztērēji paņemto naudu - iedevi draugam vai notrieci naktsklubā. Tu tikai vari cerēt uz drauga godaprātu, ka viņš tomēŕ aizdoto naudiņu atdos.
13.10.2015 19:20 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
tante čība-Tu toč kā tāda tante čība. :D vai nu izložņāji manas vecās diskusijas,vai arī vnk esmu labi prātā palikusi. :D nē,nemaz beigās nemēģināju nokārtot,ja kas. Lūk,karma. :D gribēju ietaupīt naudu uz e-talonu,beigās šitā iegrābos. :D
Vispār-jā,saprotu,mans parāds-mana atbildība. Protams,ka pati šo parādu arī maksāšu.
Bet ja nopietni-kura no jums varētu atteikt labākajam draugam,ja viņš zinātu,ka tiešām varat,spējat šo kredītu paņemt? Ja cilvēkam patiesi vajag? Ko es būtu toteiz teikusi? Nē?! Man nevajag liekas klapatas,gadījumā,ja tu man nevari samaksāt?!
13.10.2015 19:26 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nu, pirmkārt, nevajag strīdos sasolīt ne pārāk prātīgas lietas, cenšoties būt cēlai un augstākai par otru. Ja nu es tā būtu izdarījusi, tad noteikti arī spītīgi pieturētos pie tā, jo esmu pieradusi turēt savu vārdu arī tad, ja vispār vairs negribas... Tas arī ir iemesls, kāpēc nesolu darīt visu, ko man kāds pajautā. Un jā, tavā situācijā būtu atteikusies ņemt kredītu. Ja negribēji teikt tieši, tad varēji izlocīties - nevaru sabojāt kredītvēsturi utt. Vai vienkārši izvairītos no šīs tēmas, kamēr cilvēkam kļūst skaidrs.

Bet kāpēc tu domā, ka viņš nedos tev to naudu? Ja cilvēks līdz šim mēģinājis visu godīgi atmaksāt, tad jau tomēr ir godprātīgs cilvēks.
13.10.2015 20:56 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
te nav nozīme dzimumiem , te svarīgāk ir zināt par ko bija kašķis , ja es negribētu izlīgt un vēl man pateiktu , ka neko nevajag , neko arī nemaksātu , tas , ka esi sieviete nenozīmē, ka vari mētāties ar vārdiem apkārt ! Vai arī tas pierāda , ka tavi vārdi nav neko nenozīmē ....
13.10.2015 21:00 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Laurentija, bet tā arī ir, ka viņš nemaksā, vai nav vēl pat mēnesis pagājis, un pagaidām ir domas par to, kā būtu, ja būtu?
13.10.2015 21:03 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Jā,te tiešām nav nozīmes,vai es sieviete vai vīrietis..
A manā situācijā,kad es ņēmu kredītu priekš tā cilvēka,tur bija .. jopcik,tur bija-lielākā draudzība,kvēlākie solījumi un mēs galu galā bijām draugi tad.
wee-kāpēc Tev šķiet,ka svarīgāk zināt,par ko kašķis? Ko tas maina?
13.10.2015 21:09 |
 
Reitings 375
Reģ: 06.10.2010
Sisley, vēl nav mēnesis pagājis,precīzāk,vēl pat nedēļa nav pagājusi,bet diemžēl es zinu,ka tam cilvēkam ar nav īsti daudz avotu,kur ņemt naudu.
13.10.2015 21:11 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Tad nesatraucies, ja kašķis nav bijis tāds, ka, piemēram, Tu viņa māti/draudzeni/brāli par nez ko nosauc vai kas tml, kad esi "īpaši" izcēlusies, nu - normālam vīrietim tas ir goda jautājums naudu atdot. + kas vispār ir 50 eur?? Drusku ieekonomē ikdienas tēriņos un viss..
13.10.2015 21:15 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nu.. jā, Tu izdarīji ne sevišķi gudri, bet uzskatu, ka par saviem vārdiem jāatbild..

Ja viņš tomēr nepārskaita Tev naudu, es vispār izslēgtu iespēju kādreiz vēl ar to cilvēku izlīgt mieru. Galīgi un pavisam, jo ir lietas, kuras nevarētu piedot - nodevība ir viena no tām. Un jā, es uzskatu, ka tā ir sava veida nodevība - Tu vari plēsties uz nebēdu, bet atstāt cilvēku, kas Tev izlīdzēja grūtā brīdi, kaut arī ex, bet labāko draugu - jā, tā ir cūcība. Neviens nespiež atkal būt par labākiem draugiem, bet savas saistības jāprotas noregulēt (kaut arī netiešās).

Protams, ka turpinātu maksāt, kas vēl atliek, bet kā jau teicu, ja cilvēks vienkārši uzliktu mīksto tikai tāpēc, ka dusmās pateici to vai šito, tad ceļa atpakaļ nebūtu. Dusmās var diemžēl sarunāt ne to vien un ne visi māk valdīties. Bet tas pilnīgi un absolūti nenozīmē, ka puisis ir atbrīvots no savu saistību sakārtošanās Tavā priekšā..

Man tāda situācija nav un nevarētu būt, jo vispār nevaru iedomāties ņemt par labu kādam kredītu + pat strīdos ar cilvēkiem māku savaldīties (ar retiem izņēmumiem)..
13.10.2015 21:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee-kāpēc Tev šķiet,ka svarīgāk zināt,par ko kašķis? Ko tas maina?


tas tiešā mērā ir sastīts ar aizvainojuma apjomu ( ? ) , nu ir starpība sastrīdējas par to, ka kāds nepiezvanīja laicīgi , tev/viņam šķita muļķīgs kāds apģērba gabals, vai strīds bija par nopietnākām lietām .... ja es negribētu atjaunot draudzību un negribētu izlīgt es nogrieztu visu kā ar nazi + ņem vērā, ka tā nav viņa iniciatīva , bet gan tava , neviens tevi aiz mēles nerāva ....
13.10.2015 21:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits