Ārzemes-darbs-informācija. :)

 
Reitings 89
Reģ: 09.10.2015
Sveikas šī portāla lietotājas. :-)
Šogad man jau iet pēdējais studiju gads. Studēju saistībā ar biroja darbu(bet ne kaut kāds grāmatvedis vai sekretāre) :-) Pavisam kaut kas cits. ;-)
Domāju braukt uz ārzemēm un meklēt darbu tur. Liebritānijā. Valodu zinu daudz vairāk kā sarunvalaodai nepieciešams-ļoti labi. :-) Jo , manas studijas to tieši arī pieprasīja vairākkārt.:-)
Es protams vēlos tikt Anglijā labā firmā/birojā. Bet tā kā es studēju man nav darba pieredzes.
Un mani pārņem bailes par to, ka tur ņem iespējams stigrāk to visu-darba tirgū.
Bet vai ir iespēja, ka paņem labā firmā par to , ko es esmu izmācījusies uzreiz bez darba pieredzes?
Ja reiz es pierādu sevi no tās labākās puses?
:-)
Un lai es pietiektos ārzemēs tai pat Anglijā kādā jomā, tad man būtu uz tām firmām Angļu valodā protams jāsūta pieteikums? Un tikai tad, kad mani (ja)apstpirna jāsūta savs CV vai arī to labāk darīt uzreiz?
P.S. Jo CV jau ir tā darba pieredze jāraksta. :-/:-(:-/
Paldies jau iepriekš,dāmas!
09.10.2015 18:10 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Ja dos kādam atsauksmes par tevi, tad tā būs standarta, ko dod HR, bet atkarībā, ko tu esi devis kā refenerci no iepriekšējā darba. Cik zinu no HR strādājošiem cilvēkiem, neviens par situāuijām nejautās, jo tās situācijas ir standarta competency questions. Kā referenci jau var iedot jebko no iepriekšējā darba, tas var būt menedžeris, team leader vai arī HR darbinieks, HR darbinieki nezinās par situācijām, jo viņi nenodarbojas ar to, menedžeris un team leader menedžē daudzus cilvēkus, tā kā konkrētās situācijas viņi neatcerētos pat, ja viņiem jautātu, bet par to, ka jautā par situācijām, dzirdu pirmo reizi. Un,cik es zinu, pēc ES likuma nemaz nevar dod sliktas atsauksmes. Un references ir atkal HR standarta atskaite, lai zinātu, vai cilvēks ir strādājis tajā darba vietā. Ja ir background screening, ar ko UK nodarbojas speciālas kompānijas, tad ir sarežģītāk. Atkatrībā no situācijas, ne vienmēr visu sīki pārbauda.
09.10.2015 22:30 |
 
Reitings 3605
Reģ: 06.05.2014
Ja nav pazīšanās, tad nevar cerēt, ka kaut kur aizbrauksi un būs tev darbs, kā tas notiek filmās un seriālos. Bez pazīšanos (bieži vien arī ar) ir jāsāk no 0, virzoties pa karjeras kāpnēm. Melot CV nevajag, tev tak ir prakse bijusi augstskolā vai iespēja doties ERASMUS? Kaut ko darīji? To var minēt pie pieredzes.

Bet cerēt uz augsti atalgotu darbu uzreiz... Ko pēdējā laikā īsti skolās māca? Tā vien liekas, ka visiem skalo smadzenes pamatīgi - būs izglītība, visu bez maz mutē ieliks...
09.10.2015 22:31 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Ak jā, un, cik es esmu saskārusies, references UK pārbauda jebkura puslīdz normāla kompānija, arī mazkvalificētiem darbiem.
09.10.2015 22:36 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Mana draudzene , dzivo UK, sameloja CV, darba devejiem iedeva savas mammas numuru Un vel kkada rada gabala nr. Bet vina pati tada gudra, zin Ko runat - tik tas pieredzes nebij. Darbu dabuja un ir laimiga. Kas neriske tas.... nu tu jau zini.
09.10.2015 22:37 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
References UK vienmēr pārbauda, ne vienmēr ir vetting check. Ja vienkārši vēlas sakontaktēties ar iedoto references personu, tad var jebko iedot kā referenci, ja esi strādājis LV. Var jau arī būt dažādas situācijas. Man kā vienu referenci vajadzēja dot no nelielas firmas, kurā es sen LV strādāju, bet tāda vairāk neeksistē.
09.10.2015 22:43 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Lieluu, esmu ari loti daudz dzirdejusi, ka pec likuma nevar dot sliktu referenci, bet tas nav 100% patiesi. Darba devejam it tiesibas piemineet jeb kurus disciplinaaros parkapumus un situacijas kuras vinsh/vina var pieradit ir patiesi. Un bijushais darba devejs var atteikt dot referenci. Mans bijushais boss necieta, ka vinja bijushie darbinieki, deva vinju kaa reference bez vinja piekrishanas vai bridinashanas. Tapec referenci dot atteica un tas neko labu nerada. Lai ari isteniba darbinieki bija ok. es gan pabridinaju tapec bija ok.



Zinu ari cilvekus kuri devushi labu referenci, Jo sliktu "nevar" dot , bet skaidri parador ko istebiiba domaa.
09.10.2015 22:44 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Runajot par melosanu cv -es pirmajaa cv ar meloju. Jo negribeju iesniegt vnk lapeli ar savu kontakt informaciju un izglitibu. Biju ielikusi mammas kompanijas nosaukumu lv un vel vienu uznemumu lv :-D bet tas bija prieksh mana pirmaa darba John Lewis veikalaa. Vini neko neparbaudija un kaa reference toreiz uzrakstiju 2 pasniedzejus no koledzas. Tiem gan bija zvaniits
09.10.2015 22:49 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Cik man ir stāstījuši HR personāls, tad tas neatbilst ES likumam, un to esmu dzirdējusi no cilvēkiem gan UK, gan LV. Es droši vien nedotu kā referenci savu iepriekšējo menedžeri, ja vien tikai mums būtu ļoti labas attiecības, vislabāk, manuprāt, ir dot pa tiešo HR, jo viņiem vienmēr būs standarta template, ko viņi dod visiem. Vēl man viens cilvēks ir stāstījis, ka ir pretlikumīgi pieminēt disciplināros pārkāpumus, bet cik tur daudz taisnība ir, to gan es nezinu, bet es šaubos, vai, piemēram, HR personāls sniegtu tādu informāciju, jo tā, manuprāt, ir konfidencionāla. Mans draugs ir bieži sniedzis references, un viņš teica, ka neko sliktu viņš nevarēja teikt, arī par tādu vienu gadījumu, kad cilvēkam bija izteikts viens disciplinary un tika regulāri kavēts darbs.
09.10.2015 22:52 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Es personiski nedotu hr ofisu kaa referenci, ja vien pati nebutu tieshi shajaa nodala stradajusi. Jo izdkatas, ka kko slepju , ja nevienu no savas nodalas nevaru atrast.

Bet katram tomer sava pieredze. Nesaku, ka Tev nav taisniba
09.10.2015 23:07 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Cik es zinu, tad tam nav nozīmes, vai tas ir menedžera, team leader vai HR personāls. Nākošajam darba devējam galvenais ir iegūt atsauksmes par cilvēku. Kā jau es teicu, es dotu HR kā referenci, it īpaši, ja es nezinu nevienu citu kontaktu no iepriekšējām darba vietām, un tomēr katram darbiniekam ir savs HR un būtu daudz maz personiski jāzin kas par cilvēku.
09.10.2015 23:29 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Kaa hr var dot atsauksmu par cilveku kuru pat redzejusi nav jo kompanija stradaa 1000 cilveku onshore un tikpat onshore? Zinu, ka manaa kompanijaa tas noietu krastaa. Ne visur reference ir tikai "kjeksiishu ievilkshana atiecigajaa sandala"

Pat google pirmo izmet sho-A character reference is a brief assessment of you as a person – your strengths and weaknesses, your attitude and experience and so on – based on the view of someone who knows you well.

Taa , kaa es pastavu pie sava HR kursh Tevi ne reizi dzive nav redzejis vai runajis nevar sniegt character reference, Jo tevi vispar nepazist.

Tikko noprasiju draudzenei kura strada lielaa kompanijaa hr ofisaa un vini character referenci dodot tikai cilvekiem ar ko ir sreadajushi kopaa.
09.10.2015 23:39 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Ir dažāda veida uzņēmumi. Ir uzņēmu, kur hr strādā pa tiešo ar darbiniekiem, kapēc, lai viņi nevarētu sniegt referenci?

Es google atradu šo: What information can be provided about you?
Nowadays, hiring managers can only request details from former employers that cover:

Length of employment
Previous job title
Brief details of responsibility
Overall performance
Time-keeping and attendance
Reason for leaving
Employers can also ask your previous company if they would re-hire you should you apply for a position there in the future.

HR varētu uz šiem jautājumiem mierīgi atbildēt. Es arī esmu lasījusi, ka citi uzņēmumi vispār atsakās sniegt atsauksmes. Un nav jau arī problēma pajautāt, vai drīkt rakstīt konkrēto hr cilvēku kā referenci. Jebkuram cilvēkam, kura referenci tu gribi, būtu iepriekš jāpajautā, vai viņš piekrīt. Un menedžeri lielākoties sniedz labas atsauksmes, jo viņiem ir bail no legal actions, ka cilvēks tam nepiekritīs un par to var tiesāties. Mans draugs saka, ka UK pirms vairākiem gadiem bija gadījumi, kad tika sniegtas negatīvas atsauksmes, tāpēc likumi tika mainīti, līdz ar to tagad tiek sniegtas vairāk standarta references.

Zinu arī gadījumu, ka tagadējā darbā lielā menedžere sniedza pilnīgu standarta referenci, kur neaprakstīja cilvēka prasmes. Atkarīgs arī no menedžera un to, cik daudz laika viņi tam veltītu, nedomāju, ka viņi būtu ieinteresēti sēdēt un domāt ko par iepriekšējiem darbiniekm rakstīt, ja vien ir ļoti labas attiecīnas bijušas ar šo cilvēku.
10.10.2015 00:00 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Gribēju vēl piebilst (sorry, nedomā, ka taisos strīdēties, vienkārši interesanti padiskutēt), ka charachter reference ir tas pats, kas personal reference, parasti jautā no iepriekšēja darba devēja referenci un personal reference, kas nebūtu no ģimenes locekļa.

Atradu to pašu, tikai nedauz garāk:

What is a character reference?

A character reference is a brief assessment of you as a person – your strengths and weaknesses, your attitude and experience and so on – based on the view of someone who knows you well.

Who should you ask?

Good referees are people who have been relatively close to you. This could be a teacher or mentor. If you’ve been unemployed, approach your Job Centre contact or a neighbour or family friend for a character reference. If you have taken part in volunteer schemes or clubs and societies, those are also excellent sources.
10.10.2015 00:13 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Anglijaa vajag uz vietas tur darba pieredzi paarsvaraa, taa no citaam valstiim uzreiz njemt negrib.
10.10.2015 00:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits