Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Piekritu, Vatson :)
Bet parasti tomer tas lielas un plasas majas ar skaistam open plan virtuveem un plasu vismaz viesistabu maksa vairak neka tik pat liela gulamistabu maja taja pasa rajona. Man skiet, ka dazas vecaas majas ir daudz plasakas kaa jaunie developmenti, videja cenu kategorija.
Manai darba kolegei ir 3 bed maja, 2 pieaugusies +2 berni. Kopaa 86m2. Lai gan maja kompakta un skaista, ir saspiestibas sajuta. Mazaakaa istaba vispar tikai mazai gultai un rakstamgaldam. Tadas ari ir videja cenu kategoriju majas, kuras liela dala ari dzivo. Bet no otras puses, var jau but, ka nav jegas no tam lielajam gulamistabam, tur jau tapat tik gul un parsvara pavada laiku viesistabaa/darza/virtuvee.
09.10.2015 18:12 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ja cilvēks aizbrauc un paliek, tad skaidrs, ka viņam tur patīk un viss +/- apmierina.



Es neesmu no tiem, kura grib palikt UK, gribetu atgriezties LV, mes jau meklejam iespejas dzivot citas valstis - Vacija, Norvegija, Danija utt., bet sobrid mums nav variantu, ne mana izglitiba un darba pieredze, ne mana vira darba pieredze un nebeidzamie graadi, Latvijaa nav vajadzigi, jaa, jaa zinu - kas meklee tas atrod, meklejam, piedavaja tadu atalgojumu ar kuru mes nevaretu dzivot taa kaa dzivojam sobriid, mums ir mazs berns, tulit bus vel viens, diemzheel nauda daudz ko maina....
09.10.2015 18:10 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Tiešām ir dažādas valstis, Skandināvijas valstis, Vācija, utt. Un, ja runā atkal par UK, ar minimālo var izdzīvot, bet atkarībā kur, un nav runa par mazu miestu, un, protams, atkarīgs no cilvēka vēlmēm. Es UK par minimālo varētu izdzīvot labāk tagad nekā LV, ja dzīvotu tādos pašos apstākļos, es īrēju dzīvokli kopā ar draugu un nedzīvoju laukos, kur ir 50 iedzīvotāji un līdz tuvākajai pilsētai būtu jābrauc 2 stundas. Protams, katrs paliks pie sava un balstīsies uz savu pieredzi. Ja grib dzivot lielā dzīvokli ar vislabāko temontu un lielas pilsētas cebtrā, tad visdrīzāk, ka visur tāds variants būs dārgs.
09.10.2015 18:10 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja cilvēks aizbrauc un paliek, tad skaidrs, ka viņam tur patīk un viss +/- apmierina.


Cilveki gadiem medz nodzivot svesa valsti kaut ari tur nemaz nepatik. Viena man pazistama latviesu gimene vairakus gadus nodzivoja arzemes un plano braukt uz Latviju atpakal. Ir jau kam te pati uzpust rozaunu bildi par latviesu viesstradniekiem, bet daudzli latviesi diemzel pameta savu valsti ne jau tapec, ka bija loti drosmigi un uznemeigi, bet tapec ka nebija nekadas izjas, vnk sedas laiva, jo nebija ko zaudet.
09.10.2015 18:04 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Man irinteresanti lasit par citu meitenu pieredzi. Pozitiva nozime protams. Var piekrist Neonam pr to, ka ja cilvekiem nepatiktu, vini nedzivotu citaa valsti, ir iemesli, kas tur tur un viss. Vai taa ir nauda, vide, apstakli, izglitiba, karjera, katram savs :)
09.10.2015 18:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
samba, velreiz atkartosu, ka nedz saku nedz saskatu kaut ko sliktu dzivot neliela dzivokli.

Bet ja tu esi bijusi uk majas, tad loti labi zini, ka viniem majas ir mazas un istabas ari. Nerunaju, par majam kuru cena ir virs videjaa. Darzi ari vairumam ir mazi, par ko austrumeiropiesi pasmejas


Es drizak teiktu, ka kompaktas majas un tas parasti ir tuvu pilsetas centram terrace tipa majas. Semi detached majas jau ir plasakas. Darzs pilseta, kaut ari mazins ir ekskluziva ekstra; latviesi jau ar dazu saprot tikai lielus kartupelu un burkanu vagas, bet darzs var but ari maza zala oaze kur vakara pec darba pabaudit svaigu gaisu un putnu civinasanu dzerot kafiju.
Augsta cena nebut nenozime plashu maju, maza majina ar gnomiku kapnem uz zemu jumtu var maksat vairakas rezies dargak ka 4 bedr. maja ar piebraucamo celu, garazu un lielu darzu tikai del atrasanas vietas, kas var but vien nieka 20 minutes ar masinu.
09.10.2015 18:01 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Feline tu pati vai tu pats? tev personības dubultošanās? dažreiz sportiskais kabans, bet dažreiz sieviete? :-D
09.10.2015 18:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
A ko tur daudz stāstīt par citām valstīm? Ja cilvēks aizbrauc un paliek, tad skaidrs, ka viņam tur patīk un viss +/- apmierina. Kāda jēga spreidelēt par to, kādas kuram un par ko izmaksas? Ja kādam ir labi dzīvot LV, tas dzīvo LV, ja kādam ērtāk un patīkamāk, izdevīgāk citā valstī, tad lai dzīvo tur. Nu kāda jēga strīdēties?... :-/
09.10.2015 17:56 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nu un kas liedz kadam pastaastii par Skandinaavijas valstiim, ASV, Kiinu, AAE? Lai kads uzraksta, vismaz es palasisu ar lielako interesi.
Un nav ko pusties, loti daudz latviesu dzivo tiesi Irija un UK.
09.10.2015 17:49 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Skapim ir padzilinajums sienaa, un vietas pietiek, ap gultu sanos ir kadi1.5m lidz sienai? Nu kaut kaa taa. Nav jau mega liela, protams. Bet ja tu esi bijusi uk majas, tad loti labi zini, ka viniem majas ir mazas un istabas ari. Nerunaju, par majam kuru cena ir virs videjaa. Darzi ari vairumam ir mazi, par ko austrumeiropiesi pasmejas, bet dzivo tapat, jo taa ir vairumam. Ja ir vairak naudas, var pirkt lielas majas, bet nu ne jau vairums taa dara. Ari latvija visi nedzivo skanstes virsotnees, bet nauda atlauj dzivot vecas hruskovaas un lietuvenees ar padomju laiku planojumiem.
Mani radi, kad redzeja dzivokli ari saka ka mazs, salidzinot ar piem lv 2istabu dzivokli ir jau maz. Bet uk tados gimenes nedzivo, taka atkarigs kadas vajadzibas. :) man nav problemu maksat pr lielaku, bet ja nav vajadziba, tad kada jega?
09.10.2015 17:48 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Atvainojos.. miegalācis +++
09.10.2015 17:44 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bāc, nu!!! Var noprast, ka daudzām "ārzemes" ir tikai UK. Nu tad vajadzēja cept tēmu par UK un miers, nevis gudri spriedelēt par "ārzemēm" un runāt tikai par un ap UK cenām un algām.
09.10.2015 17:43 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Te daži pirž ka pliki runāju.. te vairāki jau iemetuši reālu savu pieredzi.. starpcitu arī es pati esu bijusi āzremeš strādāt... tāka plika nolikšana

Gluži kā skudrulācis min - g;uži mana pieredze un domas... par uk minimālo ja tur dzīvotu tāpat kā Lv tad nekas tur pāri nepaliktu un labi ja galus vispār savilktu... l;oti lielai dalai kas strada zemu kvalificetu darbu reali ko ietaupu tiaki uz sliktakas dzives kvalitates rekina - dzivo istabinjaas, maz izklaidejas utt
09.10.2015 17:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nav nekads single bedroom

Pie 45km2 tas var but tikai un vienigi single bedroom, tas nozime ka ir viena gulamistaba un viena dzivojama istaba un passaprotami virtuve un vannas istaba. 45 km2 varbut Latvija ir divistabu dzivoklis, bet UK tas ir single bedroom.
09.10.2015 17:41 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
samba, es negribeju teikt, ka tas ir kaut kas slikt iret mazu dzivokli, gribeju tikai tautai paskaidrot kapec tada cena.

10m2 kas ir daudz prieksh uk dzivokliem

kopuma dzivokli ir kadi 45m2,

Tas ir maz :) bet nesaku, ka slikti. Pec king size bed ieliksanas tur no gulamistabas nekas daudz pari nepaliek, knapi apgriezties var. Un nevajag man stastit, ka tu vel liels skapis ielien un spogulgaldins tik liels, ka mati un tevu var ielikt. Esmu tada dzivokli bijusi un redzejusi.
09.10.2015 17:39 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Nav nekads single bedroom, man gulamistaba stav mana super king size bed, gan skapis, gan kumode. Bet taa tas ir mana dzivoklu majam, par citam nezinu :-D
09.10.2015 17:27 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Taa nav NHS maaja. Mans dzivoklis ir daudz plasaks, kaa daudzi privati iziireetie. Nekaa tur mazaka nav, virtuvei vismaz kadi 10m2 kas ir daudz prieksh uk dzivokliem+ klat vissistaba, kopuma dzivokli ir kadi 45m2, taka nav vins mazins. 2 cilvrkiem nav jegas no lielas majas jebkura gadijuma, un ar berniem tur nevar dzivot :) protams 1bed dzivoklis nav domats gimenei ar berniem un pec uk likuma nemaz nevar dzivot tik maza ar berniem, toe logiski, ka par tadu cenu gimene neko nevar noiret.3 bed majas mana pilsetaa, lai gan neforshas rindu majas ir sakot alno 600-650. Ja gimene pelna minimalo un ir ar mieru tada dzivot, tad ganju var aamaksat, plasu un ne rindu maju diez vai, bet ziemelos atkal mierigi.
09.10.2015 17:26 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
5 gadi atpkala buveta slimnicas darbinirkiem, kuribrauc no citam pilsetam,


Dienesta viesnicu dzivoklishi ir jutami mazaki par standarta dzivokliem- platiba mazaki, griesti zemaki, logi mazaki, nu tadas kastites. single bedroom (divas istabas) iire ieskaitot komunalos menesi ir no 550, NHS gan megina cenas likt augstakas pielidzinatas realajam NI tirgum.
09.10.2015 17:19 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Manaa piemeraa ir zema ires maksa, jo dzivoklu rka tika 5 gadi atpkala buveta slimnicas darbinirkiem, kuribrauc no citam pilsetam, bet reali viniem neizdevas aizpildit vinu, tor iziiree privatajiem. Eka pieder maju asociacijai un dzivoklus nevar nopirkt, tapec tada cena, taa videji ir ap 450-550 par 1nu bed. Mums paveicas bez kkadiem debiliem kaiminiem, tikai arsti parsvara.
09.10.2015 17:01 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
No manas Latvijas mazpilsētas UK ir daudz, bet es uzskatu, ka labi Latvijai, jo tie, kas ir aizbraukuši no mazpilsētas ir tādi indivīdi, kas knapi var vidusskolu pabeigt + skolotāju žēlastība :-D. Dažos vārdos - viegli naudas tīkotāji, kuriem patīk savu sakrāto naudu notriekt dzerstiņos savā mazpilsētā. Es zinu, protams, ka draugu draugiem radi strāda tieši Londonā un labos amatos, bet daudzi no tiem arī ir izmācījušies tieši UK nevis LV.

Cik cilvēku, tik stāstu par to, kāpēc ir aizbtaukts no Latvijas.
09.10.2015 17:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits