Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nelatvija dzimusi un augusi berni jau bus piederigi mitnes zemes kulturai un valodai. Taa bus vinu dzimtene un dzimta valoda un butu loti labi, ja vecaki to saprastu nevis navi ceretu, ka vinu berni bus tadi pasi latviesi kaa vini. Latviesiem nav nekur arzemes tik lielas kopienas kadas tas ir arabiem un musulmaniem, lai nodrosinatu savu socialo vidi.
09.10.2015 20:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es te absolūti nesacepos, vnk jau ZB kā tik tēma par ārzemēm tā sākas savu tautiešu apdiršana un cenu salīdzināšana LV vs UK. Un nez kāpēc tie lielākie nosodītāji ir tieši tie, kuri paši nekam līdzīgam nav gājuši cauri, bet gudri spriedelēt gan māk...
09.10.2015 20:22 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Pastalas un dainas ir etniskas identitates sastavdala. Naudu ar to, protams,nakotne nenopelnis, bet teikt, ka tam nav nozimes... Kulturai IR nozime cilveka personibas , nacionalas identitates un inteligences attistiba un jo bagataka augsne , jo bagatigaki augli. (t)(t)
09.10.2015 20:20 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
piekrītu cormeum. Tas ir 100% atkarīgs no vecākiem, cik ļoti viņi ir gatavi veltīt laiku un enerģiju. Diemžēl man zināmie piemēri pārsvarā aprobežojas ar "ej skaties multenes" vai "ej paspēlē planšeti", līdz ar to, bērni runā lauzītā latviešu valodā ar smagu akcentu. Ne jau visiem protams, tā ir, manā piemērā vecāki vispār neiegulda laiku bērna attīstībā bet pie katras iespējas deklarē, ka "skolā bērnu slavē un ka esot viens no labākajiem klasē".

bet, kā saka Vatsons, pastalas un dainas nespēlēs nekādu lomu bērna karjerā.
09.10.2015 20:16 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Runaajot par skolaam...latviesu beerni ir loti speeciigi,tas gan-arii pie mums!Beerni ir taadi nopietnaaki,bijusi laikam lielaaka discipliina Latvijaa.
09.10.2015 20:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man laikam lielākā atšķirība ir tā, ka es nevēlos sākt ģimeni ārzemēs tieši tā iemesla dēļ, ko te kāds jau pieminēja - izaug bērni, kas knapi runā latviski un viņiem Latvija nemaz nav mājas.
Zinu diezgan daudz ģimenes, kurās bērni tekoši runā gan dzimtajā, gan arī valsts valodā.. :) Viss ir iespējams! :)
09.10.2015 20:10 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Vecakiem gan vajadzetu pateikt, ja bernam macibas kaut kas ne taa, ja ir kur piestradat, bet ja vecakiem nesaka, tad vecaki ari neko nepalidzes un rezultata skolu beigs loti daudz mulku.
Privatajas skolas gan saka patiesibu ka ir.
09.10.2015 20:07 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Absoluti visi vecaki, kuru berni iet UK skolas stasta, ka vini par saviem berniem dzird tikai labas atsauksmes, slave pat Latvijas divnieku karalus.


jā, es arī šo biju pamanījusi. Man gan liekas, ka tas vairāk saistīts ar to, ka viņi kā nācija nekad nesaka, ko domā vai kā ir īstenībā. Plus man šķiet, ka tur arī viņi baidās kaut ko pateikt ne tā, jo tad var kāds neadekvātais (kuru netrūkst) sūdzēties, ka viņa bērnam lika justies slikti vai tamlīdzīgas muļķības. bet vecāki jau arī bieži saklausa to, ko grib dzirdēt.
09.10.2015 20:03 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Visskimigāk man likās tas, ka bērns nemāk LV valodu, bet gan tikai vietejo


Loti daudziem ta ir. Man daudz skumigak ir, kad berns dzimis, audzis arpus Latvijas, bet uzsakot skolu vispar nezina vietejo valodu. Skolas (valsts) biezi vien kar vecakiem makaronus uz ausim par to ka bernam macibas loti labi iet. Absoluti visi vecaki, kuru berni iet UK skolas stasta, ka vini par saviem berniem dzird tikai labas atsauksmes, slave pat Latvijas divnieku karalus. Bet realitate tiem ir meli, tie berniem labakaja gadijuma bus stipri viduveji rezultati eksamenos un attiecigas iespejas talak studet.
Latviesu valodai un tautu deju leksanai pastalas ir nulle vertibas sho bernu perspektivam dzive. Get over it.
09.10.2015 19:37 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Par aizbraucējiem diži nedomāju - katrs var dzīvi pavadīt tur kur vēlas to pavadīt. Vienīgi nelielu smīnu izsauc tie aizbraucēji, kas aizbrauca lasīt zemenes un pat necenšas tikt pie labāka darba.

Lai gan pati šobrīd veiksmīgu esmu iekārtojusies Latvijā, tomēr tuvāko 3-5 gadu laikā (vai ja bērns pieteiksies) noteikti pārcelšos uz palikšanu vīra dzimtenē. Uzskatu, ka Latvijā ir iespējams labi iedzīvoties, ja grib, tomēr neuzskatu, ka Latvija būtu šo pūļu vērta, tāpēc vienmēr esmu zinājusi, ka visu dzīvi Latvijā nepavadīšu.
09.10.2015 19:33 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
nesaprotu, par ko Neons sacepās, lielākā daļa latviešu dzīvo UK un par to arī var pastāstīt reālu pieredzi, nevis "mans draugs teica".

Piekrītu kumu - tik daudz var zaudēt, aizbraucot. Bet ir cilvēki, kam tādā ziņā nav ko zaudēt vai kas to varbūt tā neizjūt, tad jā. Priecājos, ka atgriezos. Es laikam vēlreiz varētu doties prom tikai galējas bezizejas gadījumā, bet tā noteikti būtu cita valsts.

Bet man gan nav žēl to ģimeņu, kam bērni nerunā latviski. Acīmredzot viņiem tas nav tik svarīgi un viņiem ir citas vērtības - tā ir vecāku brīva izvēle, iepazīstināt savus bērnus ar latviešu valodu un kultūru vai nē. Bērniem savukārt, kā dzimušiem un augušiem attiecīgajā valstī, vēlāk būs lielākas iespējas kā tagad viņu vecākiem.
09.10.2015 19:23 |
 
Reitings 326
Reģ: 22.02.2011
Interesanti, ka ļoti bieži ir tāds naids pret aizbraucējiem. Mēs taču visi zinām kāda situācija ir Latvijā un kāpēc cilvēki brauc prom. No labas dzīves neviens neatteiktos, lai brauktu strādāt uz ārzemēm strādāt kaut kādā fabrikā.

Mana situācija ir tāda - ar draugu abi esam Kanādā, lai krātu naudu. Abi gribam braukt mājās un dzīvot Latvijā, bet uz doto brīdi tas nav tas labākais variants. Mums nav neviena īpašuma - gribētu iekārtoties, sākt ģimeni, bet nav jau īsti, kur dzīvot. Visu mūžu īrēt galīgi nav prāta darbs. Un tad mūsu bērniem arī nebūs neviena īpašuma - apburtais loks, tad vai nu viņiem jābrauc uz ārzemēm krāt naudu vai arī visu mūžu jāīre.
Latvijā var dzīvot normāli - ja ir savs īpašums. Tad arī alga 400-500 ir +/- ok.
Plāns pagaidām ir tāds - iekrāt naudu īpašumam un braukt atpakaļ. Vairāki gadi gan paies, bet ilgtermiņā ir tā vērts.

Un par viedokli, ka aizbrauc tie slinkākie vieglas dzīves meklētāji - man angļu valoda bija ļoti laba jau atbraucot, bet nu nav viegli. Nekad nebūs viegli iejusties citā valstī, citā kultūrā. Nav jau tā, ka te nepatīk, bet ja varētu, tad kaut vai rīt brauktu atpakaļ.
Es domāju, ka diemžēl lielākā daļa cilvēku brauc uz ārzemēm tīri piespiedu kārtā, iespējams līdzīgā situācijā kā man. Tā tas diemžēl ir.
Man laikam lielākā atšķirība ir tā, ka es nevēlos sākt ģimeni ārzemēs tieši tā iemesla dēļ, ko te kāds jau pieminēja - izaug bērni, kas knapi runā latviski un viņiem Latvija nemaz nav mājas.
09.10.2015 19:17 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kaban, tu darbu mīlošais, čaklais latvieti, tev vispār jāstrādā nav, ka vari vienā tēmā troļļot no 3 profiliem??? Ja jau tā gribēji zināt, ko tauta domā par aizbraucējiem, vari pajautāt pats, nevis iesaistīt savus par visu "kompotentos" alter ego :-D:-D:-D
09.10.2015 19:12 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Kabans

Iepazinos ar vienu LV gimeni, kurien bernins dzimis un audzis ārzemēs. Visskimigāk man likās tas, ka bērns nemāk LV valodu, bet gan tikai vietejo :-/
09.10.2015 19:08 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
Visskumīgāk ir par veselām ģimenēm kas aaizbrauc un neatgriešanos. jo īpaši par bērniem kuri mazi būdami aizbraukuši l;idzi vecākiem vai pat dzimuši jau ārzemēs - viņi Lv neatceras un pa lielam viņiem Latvija nearko nesaistās - kā vienīgi tautība un tiaki mājaš Lv valodu labākajā gadījumā tas arī viss.
09.10.2015 19:04 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Nekad nedomāju, ka braukšu prom no LV. BET, nu jau kā gadu atrodos ārzemēs.
Pēc iestūrēšanas laulības ostā tiek kalti ari nākotnes plāni, tad izvērtējot visus plusus un mīnusus nokłuvām pie slēdziena ka vajag aizbraukt, bet nejau uz dzīvi, bet gan pełńā.
Pašlaik ziedojam savu laiku tam, lai nodrošinātu sev nākotni LV un tas nav viegli! Neviens šeit nedod neko par velti, kā arī alga tiek nopelnīta ar attiecīgu darbu. Ilgojamies pec mājām.
Varbūt kāds to uzskata par vieglako variantu, varbūt, bet es labāk ziedoju gadus 3 un nopelnu savam mērkim, nevis 20gadus maksaju krediitu un velku galus.
Esmu satikusi daudz cilvēku, kas diemžel paliek uz dzīvi ārzemēs, tas gan man škiet skumji, bet katrs izvelas savu cełu!:-)
09.10.2015 18:56 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
A man nemaz nav vēlmes atgriezties. Tieši otrādi - labprāt vēl kaut kādā valstī padzīvotu. Tik interesanti ir iepazīt jaunu kultūru, citus likumus, dzīves apstākļus utt.
09.10.2015 18:22 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Story-nekad nespeeju iedomaaties,ka buus taada situaacija-nepiederi iisti ne vienai valstij,ne otrai...Smagi reizeem ,domaajot par naakotni.
09.10.2015 18:19 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
kumu

es arii nebutu braukusi prom, ja zinaatu ko zaudeetu, protams, esmu daudz ari ieguvusi - labu viiru, bernu = gimeni...
09.10.2015 18:16 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Katram ir savs staasts,kapeec notika izveele par labu aarzemeem.
No savas puses varu teikt,ka noteikti otreiz taa neriikotos!Toreiz-daudzus gadus atpakal pat neiedomaajos,ko pazaudeesu -aizbraucot!
09.10.2015 18:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)