Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Krista, paldies Tev par komentaaru, kuram absoluuti pievienojos. Shausmas, lasiju un pat aizdusmojos. Atceros, ar bijusho draugu tik biezhi par to strideejamies - vins uzskatiija, ka cilveeki, kuriem nav sava biznesa vai veeraa nemama amata (vai vismaz kaut vai caurkritusha meginaajuma taadu veidot un pie taada tikt), ir bezambiciozi, bezmerkiigi un skumji leenie divplaakshnji, jo ir "jaakrukjaas" un jaalozhnjaa apkaart, lai ripotu nauda un lietas notiktu. Un nekaadi nevareeju vinjam ieboreet, ka pasaulee ir vajadziigi gan liideri, gan komandas speletaji, gan laukuma uudens pieneseji, gan lidzjuteeji, gan tie, kam nu taa kaa vienalga galu galaa. Redzu, ka te putninji lidzigu dziesmu vitero un tas padara mani traku. Jaa, ir labi gribeet dziivee vairaak, straadaat, tiekties un attiistiities, bet kaada sunja peec ir jaskataas no penthouse augstumiem uz tiem, kam pietiek ar mazaak? Kameer cilveeki nedegradeejas, bet godiigi straadaa un pelna naudinu taa, kaa speej, nevienai princesei nav vajadziibas shkobiit degunteli.
Par tiesho teemu - esmu prom gandriiz pusotru gadu, Latviju miilu, aizstaavu un slaveeju. Ar atgrieshanos nezinu, kaa buus, jo shobriid lietas saak iegroziities taa, ka vareetu arii saakt saknjoties te. Bet nekad jau nevar zinaat.
10.10.2015 11:36 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Mans viedoklis par šo tēmu- pati šobrīd ar savu draugu atrodos Uk-londonā, atbraucu pirms 4 dienām, otrajā dienā aizsūtīju 3 Cv uz dārgiem restorāniem, no kuriem atsaucās 2 aicinot uz interviju par viesmīli. Pagaidām viss iet uz urrā. Neesmu šīs profesijas speciālists, valoda sarunvalodas līmenī, bet vai tas man traucē tiekties uz kaut ko labāku? Nē, jo ir jābūt mērķim un gribasspēkam. Par solīto algu varu nesūdzēties un nekas var arī no sākuma padzīvot istabiņā kamēr iekrāj naudu. Pati vieta ir skaista un man patīk citas kultūras iepazīšana un runāšana citā valodā.
Un tgd atgriežamies pie Lv, dzīvojām Rīgā īrējām vienistabas dzīvokli centrā pa 200eur plus komunālie vasarā bija 35 eur, man alga no 700 līdz 800, draugam 700, tātad kopā 1400 un vairāk. Abiem par ceļu līdz darbam nav jāmaksā. Vai mums būtu jāsūdzās par naudu? Domāju, ka nē. BET pati dzīvošana neinteresanta, daudzi draugi aizbraukuši projām, vecākus apciemot tāpat nebija laika, tikai kā reizi 3 mēnešos vai vairāk. Lai iekrātu savam miteklim būtu jāpaiet vairākiem gadiem vai taisīt savu biznesu, ņemt kredītu šādām lietām negribu. Tātad šeit viss ir atkarīgs no tā kādu dzīvo Tu sev gribi veidot un kādā vidē uzturēties un attīstīties, ja neesi galīgs dunduks, tad arī citā zemē izsitīsies.
11.10.2015 12:51 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nelasīju visu diskusiju.
Bet tēma pretrunīga, protams. Es nesen atgriezos no UK. Aizbraucu drauga dēļ un vienkārši pieredzes, jaunu iespaidu dēļ. Nodzīvoju tur 2.5 gadus.
Man ir augstākā izglītība, bet savā specialitātē UK nestrādāju. Sākumā pelnīju minimālo, kas pat, man šķiet, nebija tie 1000 paundi, bet kādi 800, neatceros vairs. Pēc kādiem 9 mēnešiem nomainīju darbu, kurš daudz labāk patika un kur pelnīju 1300-1700 paundus. Iekrāt varēju vienmēr, arī ar minimālo (ar draugu visu vienmēr esam maksājuši uz pusēm). Neteiksim, ka es šausmīgi šķērdēju, bet taupīt arī netaupīju. Draugs visās darba vietās pelnīja ap 1500. Sākumā dzīvojām ar draugiem, pēc tam īrējām māju.
Pirms tam Latvijā, studējot pelnīju zem 200ls un dzīvoju kojās. Toreiz nekādas ekstras atļauties nevarēju, bija jātaupa uz visu no ēdiena līdz ziemas zābakiem. Bija ok, jo nezināju kā tas ir, kad var atļauties visas lietas, kuras gribi.
Atgriežoties tagad jāsāk viss no jauna un ir jau grūti, jo, lai arī ir iekrājumi, šķiet, ka ļoti jātaupa, jo te jau tā alga nebūs liela, tāda mazliet paranoja attiecībā uz naudu man šobrīd ir. Pietrūkst tādu lietu, pie kurām biju UK jau pieradusi. Es tur tā aktīvi neballējos, tam nauda īpaši neaizgāja. Bet pietrūkst sporta zāle, baseins, kosmetologs, tādas lietas. Cerams, ka drauga biznesiņš aizies un viss sāks iet uz augšu.
11.10.2015 13:43 |
 
Reitings 2059
Reģ: 20.11.2012
MiuMiu , forši , prieks par jums. Atceros,ka izveidoji diskusiju lat braukšanu prom uz Londonu. Super! :)
11.10.2015 14:23 |
 
Reitings 2059
Reģ: 20.11.2012
lat par
11.10.2015 14:24 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Peka, paldies jauki dzirdēt :)
11.10.2015 17:27 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Ne tikai cilveeki izveelas dziivot arzemes, jo nepietiek nauda, labi ir protams arii tadi kurus apstaklus spiezh un citas izejas nav.
Ir vienkarsi cilveeki,kas grib tiekties pec kaut kaa jauna, tagad loti daudzi jauniesi velas tiesi studeet arpus LV, iepaziit cilveekusm kultuuras un valstis...kapeec ne? Ir jaabut tada tipa cilveekam,kas veelas un atri adapteejas, tad jau viss bus labi.
Pati nodziivoju UK 7 gadus un nesuudzeejos,man viss patika, atri pieradu un tagad atgriezoties LV vairaakus gadus, man kaut kas pietruukst, nezinu vai pati UK, bet tas sajuutas,kad neseedi uz vietas, esi kaut kur citur kur viss nav iepaziits liidz galam. Varbuut tas! :)
11.10.2015 18:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Pasaulei ir vajadzīgi visi cilvēku... kāda būtu pasaule, ja visi būtu veiksmīgi biznesa cilvēki? Kas mūs apkalpotu veikalā, kas apgrieztu mums matus vai kas sagatavotu un iepakotu pārtiku?
Kāda būtu pasaule, ja visi būtu fabrikas strādnieki? Kam viņi strādātu? Pasaule ir veidota tieši tā, kā ir veidota. Katram ir sava vieta. Un nekad nedrīkst skatīties no augšas uz tiem, kuri darba prastāku darbu, ne viņi sliktāki, ne arī glupāki bieži vien par tiem, kam vienkārši paveicies jau piedzimt dižciltīgā ģimenē. Tas mazliet ārpus tēmas laikam.

Par tēmu - nenosodu, katram ir savas izvēles, savs ceļš ejams. Varbūt fabrika ir tikai sākumposms kaut kam lielākam, varbūt viņiem patīk tāds darbs, viņi var atļauties visu, ko ir vēlējušies. Kāpēc ir jābāž deguns citu dzīvēs un jārisina, kurš tad variants būtu labāks....
11.10.2015 18:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits