Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
A ko tur daudz stāstīt par citām valstīm? Ja cilvēks aizbrauc un paliek, tad skaidrs, ka viņam tur patīk un viss +/- apmierina. Kāda jēga spreidelēt par to, kādas kuram un par ko izmaksas? Ja kādam ir labi dzīvot LV, tas dzīvo LV, ja kādam ērtāk un patīkamāk, izdevīgāk citā valstī, tad lai dzīvo tur. Nu kāda jēga strīdēties?... :-/
09.10.2015 17:56 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Feline tu pati vai tu pats? tev personības dubultošanās? dažreiz sportiskais kabans, bet dažreiz sieviete? :-D
09.10.2015 18:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
samba, velreiz atkartosu, ka nedz saku nedz saskatu kaut ko sliktu dzivot neliela dzivokli.

Bet ja tu esi bijusi uk majas, tad loti labi zini, ka viniem majas ir mazas un istabas ari. Nerunaju, par majam kuru cena ir virs videjaa. Darzi ari vairumam ir mazi, par ko austrumeiropiesi pasmejas


Es drizak teiktu, ka kompaktas majas un tas parasti ir tuvu pilsetas centram terrace tipa majas. Semi detached majas jau ir plasakas. Darzs pilseta, kaut ari mazins ir ekskluziva ekstra; latviesi jau ar dazu saprot tikai lielus kartupelu un burkanu vagas, bet darzs var but ari maza zala oaze kur vakara pec darba pabaudit svaigu gaisu un putnu civinasanu dzerot kafiju.
Augsta cena nebut nenozime plashu maju, maza majina ar gnomiku kapnem uz zemu jumtu var maksat vairakas rezies dargak ka 4 bedr. maja ar piebraucamo celu, garazu un lielu darzu tikai del atrasanas vietas, kas var but vien nieka 20 minutes ar masinu.
09.10.2015 18:01 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Man irinteresanti lasit par citu meitenu pieredzi. Pozitiva nozime protams. Var piekrist Neonam pr to, ka ja cilvekiem nepatiktu, vini nedzivotu citaa valsti, ir iemesli, kas tur tur un viss. Vai taa ir nauda, vide, apstakli, izglitiba, karjera, katram savs :)
09.10.2015 18:02 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja cilvēks aizbrauc un paliek, tad skaidrs, ka viņam tur patīk un viss +/- apmierina.


Cilveki gadiem medz nodzivot svesa valsti kaut ari tur nemaz nepatik. Viena man pazistama latviesu gimene vairakus gadus nodzivoja arzemes un plano braukt uz Latviju atpakal. Ir jau kam te pati uzpust rozaunu bildi par latviesu viesstradniekiem, bet daudzli latviesi diemzel pameta savu valsti ne jau tapec, ka bija loti drosmigi un uznemeigi, bet tapec ka nebija nekadas izjas, vnk sedas laiva, jo nebija ko zaudet.
09.10.2015 18:04 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Tiešām ir dažādas valstis, Skandināvijas valstis, Vācija, utt. Un, ja runā atkal par UK, ar minimālo var izdzīvot, bet atkarībā kur, un nav runa par mazu miestu, un, protams, atkarīgs no cilvēka vēlmēm. Es UK par minimālo varētu izdzīvot labāk tagad nekā LV, ja dzīvotu tādos pašos apstākļos, es īrēju dzīvokli kopā ar draugu un nedzīvoju laukos, kur ir 50 iedzīvotāji un līdz tuvākajai pilsētai būtu jābrauc 2 stundas. Protams, katrs paliks pie sava un balstīsies uz savu pieredzi. Ja grib dzivot lielā dzīvokli ar vislabāko temontu un lielas pilsētas cebtrā, tad visdrīzāk, ka visur tāds variants būs dārgs.
09.10.2015 18:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ja cilvēks aizbrauc un paliek, tad skaidrs, ka viņam tur patīk un viss +/- apmierina.



Es neesmu no tiem, kura grib palikt UK, gribetu atgriezties LV, mes jau meklejam iespejas dzivot citas valstis - Vacija, Norvegija, Danija utt., bet sobrid mums nav variantu, ne mana izglitiba un darba pieredze, ne mana vira darba pieredze un nebeidzamie graadi, Latvijaa nav vajadzigi, jaa, jaa zinu - kas meklee tas atrod, meklejam, piedavaja tadu atalgojumu ar kuru mes nevaretu dzivot taa kaa dzivojam sobriid, mums ir mazs berns, tulit bus vel viens, diemzheel nauda daudz ko maina....
09.10.2015 18:10 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Piekritu, Vatson :)
Bet parasti tomer tas lielas un plasas majas ar skaistam open plan virtuveem un plasu vismaz viesistabu maksa vairak neka tik pat liela gulamistabu maja taja pasa rajona. Man skiet, ka dazas vecaas majas ir daudz plasakas kaa jaunie developmenti, videja cenu kategorija.
Manai darba kolegei ir 3 bed maja, 2 pieaugusies +2 berni. Kopaa 86m2. Lai gan maja kompakta un skaista, ir saspiestibas sajuta. Mazaakaa istaba vispar tikai mazai gultai un rakstamgaldam. Tadas ari ir videja cenu kategoriju majas, kuras liela dala ari dzivo. Bet no otras puses, var jau but, ka nav jegas no tam lielajam gulamistabam, tur jau tapat tik gul un parsvara pavada laiku viesistabaa/darza/virtuvee.
09.10.2015 18:12 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Katram ir savs staasts,kapeec notika izveele par labu aarzemeem.
No savas puses varu teikt,ka noteikti otreiz taa neriikotos!Toreiz-daudzus gadus atpakal pat neiedomaajos,ko pazaudeesu -aizbraucot!
09.10.2015 18:14 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
kumu

es arii nebutu braukusi prom, ja zinaatu ko zaudeetu, protams, esmu daudz ari ieguvusi - labu viiru, bernu = gimeni...
09.10.2015 18:16 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Story-nekad nespeeju iedomaaties,ka buus taada situaacija-nepiederi iisti ne vienai valstij,ne otrai...Smagi reizeem ,domaajot par naakotni.
09.10.2015 18:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
A man nemaz nav vēlmes atgriezties. Tieši otrādi - labprāt vēl kaut kādā valstī padzīvotu. Tik interesanti ir iepazīt jaunu kultūru, citus likumus, dzīves apstākļus utt.
09.10.2015 18:22 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Nekad nedomāju, ka braukšu prom no LV. BET, nu jau kā gadu atrodos ārzemēs.
Pēc iestūrēšanas laulības ostā tiek kalti ari nākotnes plāni, tad izvērtējot visus plusus un mīnusus nokłuvām pie slēdziena ka vajag aizbraukt, bet nejau uz dzīvi, bet gan pełńā.
Pašlaik ziedojam savu laiku tam, lai nodrošinātu sev nākotni LV un tas nav viegli! Neviens šeit nedod neko par velti, kā arī alga tiek nopelnīta ar attiecīgu darbu. Ilgojamies pec mājām.
Varbūt kāds to uzskata par vieglako variantu, varbūt, bet es labāk ziedoju gadus 3 un nopelnu savam mērkim, nevis 20gadus maksaju krediitu un velku galus.
Esmu satikusi daudz cilvēku, kas diemžel paliek uz dzīvi ārzemēs, tas gan man škiet skumji, bet katrs izvelas savu cełu!:-)
09.10.2015 18:56 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Visskumīgāk ir par veselām ģimenēm kas aaizbrauc un neatgriešanos. jo īpaši par bērniem kuri mazi būdami aizbraukuši l;idzi vecākiem vai pat dzimuši jau ārzemēs - viņi Lv neatceras un pa lielam viņiem Latvija nearko nesaistās - kā vienīgi tautība un tiaki mājaš Lv valodu labākajā gadījumā tas arī viss.
09.10.2015 19:04 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Kabans

Iepazinos ar vienu LV gimeni, kurien bernins dzimis un audzis ārzemēs. Visskimigāk man likās tas, ka bērns nemāk LV valodu, bet gan tikai vietejo :-/
09.10.2015 19:08 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kaban, tu darbu mīlošais, čaklais latvieti, tev vispār jāstrādā nav, ka vari vienā tēmā troļļot no 3 profiliem??? Ja jau tā gribēji zināt, ko tauta domā par aizbraucējiem, vari pajautāt pats, nevis iesaistīt savus par visu "kompotentos" alter ego :-D:-D:-D
09.10.2015 19:12 |
 
Reitings 326
Reģ: 22.02.2011
Interesanti, ka ļoti bieži ir tāds naids pret aizbraucējiem. Mēs taču visi zinām kāda situācija ir Latvijā un kāpēc cilvēki brauc prom. No labas dzīves neviens neatteiktos, lai brauktu strādāt uz ārzemēm strādāt kaut kādā fabrikā.

Mana situācija ir tāda - ar draugu abi esam Kanādā, lai krātu naudu. Abi gribam braukt mājās un dzīvot Latvijā, bet uz doto brīdi tas nav tas labākais variants. Mums nav neviena īpašuma - gribētu iekārtoties, sākt ģimeni, bet nav jau īsti, kur dzīvot. Visu mūžu īrēt galīgi nav prāta darbs. Un tad mūsu bērniem arī nebūs neviena īpašuma - apburtais loks, tad vai nu viņiem jābrauc uz ārzemēm krāt naudu vai arī visu mūžu jāīre.
Latvijā var dzīvot normāli - ja ir savs īpašums. Tad arī alga 400-500 ir +/- ok.
Plāns pagaidām ir tāds - iekrāt naudu īpašumam un braukt atpakaļ. Vairāki gadi gan paies, bet ilgtermiņā ir tā vērts.

Un par viedokli, ka aizbrauc tie slinkākie vieglas dzīves meklētāji - man angļu valoda bija ļoti laba jau atbraucot, bet nu nav viegli. Nekad nebūs viegli iejusties citā valstī, citā kultūrā. Nav jau tā, ka te nepatīk, bet ja varētu, tad kaut vai rīt brauktu atpakaļ.
Es domāju, ka diemžēl lielākā daļa cilvēku brauc uz ārzemēm tīri piespiedu kārtā, iespējams līdzīgā situācijā kā man. Tā tas diemžēl ir.
Man laikam lielākā atšķirība ir tā, ka es nevēlos sākt ģimeni ārzemēs tieši tā iemesla dēļ, ko te kāds jau pieminēja - izaug bērni, kas knapi runā latviski un viņiem Latvija nemaz nav mājas.
09.10.2015 19:17 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
nesaprotu, par ko Neons sacepās, lielākā daļa latviešu dzīvo UK un par to arī var pastāstīt reālu pieredzi, nevis "mans draugs teica".

Piekrītu kumu - tik daudz var zaudēt, aizbraucot. Bet ir cilvēki, kam tādā ziņā nav ko zaudēt vai kas to varbūt tā neizjūt, tad jā. Priecājos, ka atgriezos. Es laikam vēlreiz varētu doties prom tikai galējas bezizejas gadījumā, bet tā noteikti būtu cita valsts.

Bet man gan nav žēl to ģimeņu, kam bērni nerunā latviski. Acīmredzot viņiem tas nav tik svarīgi un viņiem ir citas vērtības - tā ir vecāku brīva izvēle, iepazīstināt savus bērnus ar latviešu valodu un kultūru vai nē. Bērniem savukārt, kā dzimušiem un augušiem attiecīgajā valstī, vēlāk būs lielākas iespējas kā tagad viņu vecākiem.
09.10.2015 19:23 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Par aizbraucējiem diži nedomāju - katrs var dzīvi pavadīt tur kur vēlas to pavadīt. Vienīgi nelielu smīnu izsauc tie aizbraucēji, kas aizbrauca lasīt zemenes un pat necenšas tikt pie labāka darba.

Lai gan pati šobrīd veiksmīgu esmu iekārtojusies Latvijā, tomēr tuvāko 3-5 gadu laikā (vai ja bērns pieteiksies) noteikti pārcelšos uz palikšanu vīra dzimtenē. Uzskatu, ka Latvijā ir iespējams labi iedzīvoties, ja grib, tomēr neuzskatu, ka Latvija būtu šo pūļu vērta, tāpēc vienmēr esmu zinājusi, ka visu dzīvi Latvijā nepavadīšu.
09.10.2015 19:33 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Visskimigāk man likās tas, ka bērns nemāk LV valodu, bet gan tikai vietejo


Loti daudziem ta ir. Man daudz skumigak ir, kad berns dzimis, audzis arpus Latvijas, bet uzsakot skolu vispar nezina vietejo valodu. Skolas (valsts) biezi vien kar vecakiem makaronus uz ausim par to ka bernam macibas loti labi iet. Absoluti visi vecaki, kuru berni iet UK skolas stasta, ka vini par saviem berniem dzird tikai labas atsauksmes, slave pat Latvijas divnieku karalus. Bet realitate tiem ir meli, tie berniem labakaja gadijuma bus stipri viduveji rezultati eksamenos un attiecigas iespejas talak studet.
Latviesu valodai un tautu deju leksanai pastalas ir nulle vertibas sho bernu perspektivam dzive. Get over it.
09.10.2015 19:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits