Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vislabaak man patik tie komentaari no Feline, mans draugs dzivo, mans draugs atbrauc un staasta, mans pazinja lasa zemenes, mans pazinja utt., pats noteikti nav nemaz lidmasinas bileti turejis rokaa un nezin kada ir minimala alga UK.
09.10.2015 14:40 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Story
Nu bet es ko muldu? - Uk minimālā šobrīd 6.5 ar oktobri būs 6.7 puondi...
Pēc tavas loģikas tad jau nevienā - arī tie kuri saka ka vis sbaigi forši un daudz var nopelnīt un visu atļauties - nevar ticēt :-D

Strapcitu nav pat jāklausās citos - ja ir vēlme to pats var uzzināt no oficiāliem portāliem cik algas, cik maksā katrā pilsētā dzīvokļi, mājas utt
09.10.2015 14:54 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
virs aizbrauca uz arzemem metinat! gadijas labs piedavajums +mums dzivoklis kredita, tur stradajot atmaksajam 8 menesos, seit 6 gados! nu neko vel 2menesi palikusi!
09.10.2015 15:24 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
musu gadijuma gan nav UK bet DK
09.10.2015 15:33 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
es kā cilvēks, kas ir padzīvojis laiku ārzemēs un kas pazinusi ļoti daudzus latviešus tur, teiktu, ka tomēr absolūtais vairākums strādā zemu kvalificētos darbus, apkopēji, fabriku strādnieki utt. Liela daļa arī īrē istabu mājā - paņemot algas attiecību pret īres cenu, es teiktu, ka, ja arī Latvijā īrētu tikai istabu (nevis kā šeit visi grib tikai dzīvoklī vieni paši), tad aptuveni tas pats vien sanāktu. tie teicieni par to, ka tur nopelna Latvijas mēnešalgu nedēļā jāskata kontekstā, jo izdevumi jau arī ir lielāki, tā pati īre būs krietni lielāka, council tax utt.

Es pati gan strādāju labā uzņēmumā ar pieklājīgu algu, un man, piemēram, likās, ka man par to algu, ko saņem zemu kvalificēto darbu darītāji, arī tur būtu grūti normāli dzīvot. Kopumā uzskatu, ka uz ārzemēm ir vērts braukt, ja Latvijā tiešām vairs nav iespēju savilkt galus vai ja ir ārzemēs pieprasīta izglītība vai ja ir ņuhs uz biznesu un līdzekļi to uzsākt. Visādi citādi kaut ko diži labāku būs grūti izspiest.
09.10.2015 15:54 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Kā var salīdzināt Londonu ar Rīgu? Vienīgais, kas abām kopīgs - galvaspilsētas, vairāk arī nekas. Lielbritānija ir liela valsts, tas, ka tu nedzīvo galavspilsētā, nenozīmē, ka tā uzreiz ir mazpilsēta, kuru pielīdzināt LV. Londona ir viena no pasaules dārgākajām pilsētām, līdz ar to visas izmaksas Londonā ir augstākas. Te vēl pieminēja minimālo algu, lielākoties Londonā maksā vairāk par minimālo. Vai Rīga ir viena no dārgākajām pilsētām? Nedomāju gan. Rīgai no Lielbritānijas pilsētām cilvēku skaita ziņā varētu pielīdzināt drīzāk, piemēram, Glāzgovu, Līdsu vai Šefildu. Un tā nu nemaz nav mazpilsētas, ar Līvāniem nesalīdzināt. Var jau daudz runāt, jo kādam viens paziņa vai kaimiņš teica, bet pašiem reālas pieredzes nav.
09.10.2015 16:08 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
UK nemaz nevar buuceni ar cauru jumtu, bez dushas un ar tarakaniem. UK ir likumi kas paredz kada kartiba esoshas dzivojamas telpas vispar driksti iziret.


daudzi latvieši līdzīgos apstākļos dzīvo. Nu duša gan vairākumam tomēr ir, bet caurs jumts, veci logi utt nu gan ir ļoti daudziem. Nečīkst un nesūdzas pašvaldībai, jo ar savām minimālajām konkrētajā pilsētā neko labāku atļauties nevar (un tas nav tuvu centram) un mājas īpašnieks to zina.

Minētais piemērs ar dzīvokļa īri Bedfordšīrā ir interesants - manā pilsētā pa 400 tikai single bedroom bez komunālajiem varēja izīrēt (tikai istabele vienam cilvēkam, kur neko diži vairāk par gultu iestūķēt nevar).

kopš pati esmu dzīvojusi UK un redzējusi normālas dzīves izmaksas, vienmēr pasmaidu par tiem fabriku darbiniekiem, kas visu gadu krāj, lai uz LV aizbrauktu, 2 nedēļas tēlo savējiem, ka ir baigi turīgie un ka naudas dafiga un tad dodas atpakaļ, lai gadu vergotu fabrikā un pēc darba atgrieztos savā mazajā istabiņā. bet te jau cosmo tādas nav, visas ir baigi kvalificētās un saņem baigos taukšķus un visu var atļauties. Lai gan tā varētu būt, tām, kas vergo noliktavās vai uz lauka nav laika sēdēt cosmo.
09.10.2015 16:34 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Diversija, ja tev ir jautajumi- privati :)
Man nav skaidrs, kadel seit visi doma, ka latviesiem arzemes ir tikai UK vai Irija?
Ir vel daudzas citas valstis un iespejas.
Aizbraukt uz citu valsti un sakt visu no nulles ir loti, loti gruti. Tacu jabut kadam pamatam- labam CV , zinasanam , starta kapitalam, TAD var atrast gan labu darbu un iekartoties.
Ja Latvija esi bijis zema limena celtnieks vai oficiante, cita valsti par direktoru isa laika neklusi.
09.10.2015 16:59 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
No manas Latvijas mazpilsētas UK ir daudz, bet es uzskatu, ka labi Latvijai, jo tie, kas ir aizbraukuši no mazpilsētas ir tādi indivīdi, kas knapi var vidusskolu pabeigt + skolotāju žēlastība :-D. Dažos vārdos - viegli naudas tīkotāji, kuriem patīk savu sakrāto naudu notriekt dzerstiņos savā mazpilsētā. Es zinu, protams, ka draugu draugiem radi strāda tieši Londonā un labos amatos, bet daudzi no tiem arī ir izmācījušies tieši UK nevis LV.

Cik cilvēku, tik stāstu par to, kāpēc ir aizbtaukts no Latvijas.
09.10.2015 17:00 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Manaa piemeraa ir zema ires maksa, jo dzivoklu rka tika 5 gadi atpkala buveta slimnicas darbinirkiem, kuribrauc no citam pilsetam, bet reali viniem neizdevas aizpildit vinu, tor iziiree privatajiem. Eka pieder maju asociacijai un dzivoklus nevar nopirkt, tapec tada cena, taa videji ir ap 450-550 par 1nu bed. Mums paveicas bez kkadiem debiliem kaiminiem, tikai arsti parsvara.
09.10.2015 17:01 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
5 gadi atpkala buveta slimnicas darbinirkiem, kuribrauc no citam pilsetam,


Dienesta viesnicu dzivoklishi ir jutami mazaki par standarta dzivokliem- platiba mazaki, griesti zemaki, logi mazaki, nu tadas kastites. single bedroom (divas istabas) iire ieskaitot komunalos menesi ir no 550, NHS gan megina cenas likt augstakas pielidzinatas realajam NI tirgum.
09.10.2015 17:19 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Taa nav NHS maaja. Mans dzivoklis ir daudz plasaks, kaa daudzi privati iziireetie. Nekaa tur mazaka nav, virtuvei vismaz kadi 10m2 kas ir daudz prieksh uk dzivokliem+ klat vissistaba, kopuma dzivokli ir kadi 45m2, taka nav vins mazins. 2 cilvrkiem nav jegas no lielas majas jebkura gadijuma, un ar berniem tur nevar dzivot :) protams 1bed dzivoklis nav domats gimenei ar berniem un pec uk likuma nemaz nevar dzivot tik maza ar berniem, toe logiski, ka par tadu cenu gimene neko nevar noiret.3 bed majas mana pilsetaa, lai gan neforshas rindu majas ir sakot alno 600-650. Ja gimene pelna minimalo un ir ar mieru tada dzivot, tad ganju var aamaksat, plasu un ne rindu maju diez vai, bet ziemelos atkal mierigi.
09.10.2015 17:26 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Nav nekads single bedroom, man gulamistaba stav mana super king size bed, gan skapis, gan kumode. Bet taa tas ir mana dzivoklu majam, par citam nezinu :-D
09.10.2015 17:27 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
samba, es negribeju teikt, ka tas ir kaut kas slikt iret mazu dzivokli, gribeju tikai tautai paskaidrot kapec tada cena.

10m2 kas ir daudz prieksh uk dzivokliem

kopuma dzivokli ir kadi 45m2,

Tas ir maz :) bet nesaku, ka slikti. Pec king size bed ieliksanas tur no gulamistabas nekas daudz pari nepaliek, knapi apgriezties var. Un nevajag man stastit, ka tu vel liels skapis ielien un spogulgaldins tik liels, ka mati un tevu var ielikt. Esmu tada dzivokli bijusi un redzejusi.
09.10.2015 17:39 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nav nekads single bedroom

Pie 45km2 tas var but tikai un vienigi single bedroom, tas nozime ka ir viena gulamistaba un viena dzivojama istaba un passaprotami virtuve un vannas istaba. 45 km2 varbut Latvija ir divistabu dzivoklis, bet UK tas ir single bedroom.
09.10.2015 17:41 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Te daži pirž ka pliki runāju.. te vairāki jau iemetuši reālu savu pieredzi.. starpcitu arī es pati esu bijusi āzremeš strādāt... tāka plika nolikšana

Gluži kā skudrulācis min - g;uži mana pieredze un domas... par uk minimālo ja tur dzīvotu tāpat kā Lv tad nekas tur pāri nepaliktu un labi ja galus vispār savilktu... l;oti lielai dalai kas strada zemu kvalificetu darbu reali ko ietaupu tiaki uz sliktakas dzives kvalitates rekina - dzivo istabinjaas, maz izklaidejas utt
09.10.2015 17:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bāc, nu!!! Var noprast, ka daudzām "ārzemes" ir tikai UK. Nu tad vajadzēja cept tēmu par UK un miers, nevis gudri spriedelēt par "ārzemēm" un runāt tikai par un ap UK cenām un algām.
09.10.2015 17:43 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Atvainojos.. miegalācis +++
09.10.2015 17:44 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Skapim ir padzilinajums sienaa, un vietas pietiek, ap gultu sanos ir kadi1.5m lidz sienai? Nu kaut kaa taa. Nav jau mega liela, protams. Bet ja tu esi bijusi uk majas, tad loti labi zini, ka viniem majas ir mazas un istabas ari. Nerunaju, par majam kuru cena ir virs videjaa. Darzi ari vairumam ir mazi, par ko austrumeiropiesi pasmejas, bet dzivo tapat, jo taa ir vairumam. Ja ir vairak naudas, var pirkt lielas majas, bet nu ne jau vairums taa dara. Ari latvija visi nedzivo skanstes virsotnees, bet nauda atlauj dzivot vecas hruskovaas un lietuvenees ar padomju laiku planojumiem.
Mani radi, kad redzeja dzivokli ari saka ka mazs, salidzinot ar piem lv 2istabu dzivokli ir jau maz. Bet uk tados gimenes nedzivo, taka atkarigs kadas vajadzibas. :) man nav problemu maksat pr lielaku, bet ja nav vajadziba, tad kada jega?
09.10.2015 17:48 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nu un kas liedz kadam pastaastii par Skandinaavijas valstiim, ASV, Kiinu, AAE? Lai kads uzraksta, vismaz es palasisu ar lielako interesi.
Un nav ko pusties, loti daudz latviesu dzivo tiesi Irija un UK.
09.10.2015 17:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits