Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Selīna
Nu redz bet daudziem strādāt citā valstī fermās, rūpnīcās, zemeņu plantācijās izskatās ir vilinošāk nekā savā valstī kaut veikalā Līvānos kur proporcionāli kā aju te ilgi un dikti runāju reāli no algas paliek prporciona;li pāri tikpat
09.10.2015 11:49 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Selīna
nepin te ieksa lokacijas vietu.. bet gan turpinam sarunu par algu-izmaksu prporcijām .. tēmu ko tagad jau esi pārytraukusi jo aliakm vairs nav ko teikt- atspēkojis esu ar reāliem piemēriem visu ko minēji
09.10.2015 11:52 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Es vnk zinu realas cenas. :D Tas gimenes, kuras it ka visu var atlauties, ir maja kredita, regulari ieperkas next sale, brauc reizi vai divas gada uz arzemem, vini sanem pabalstus no valsts un vini dzivo no rokas mute.

Es nereti reali brinos par to, ka cilveki, gimene (3 cilveki) kura menesi iztiek ar 1200£ saka, ka looooti labi dzivo un vel radiem Latvija var palidzet. Cik tad sudigi vini Latvija ir dzivojusi?
09.10.2015 11:53 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Feline - ok, ja tu runā tikai par fermām un rūpnīcām, tad es vēl varētu piekrist. Bet kā jau teicu, man apkārt tādu cilvēku nav. Visi strādā normālos darbos un pelna arī attiecīgi. Visam pietiek un atļaujas arī iekrāt (man gan zināmi ir tikai pāri ar kopējo budžetu, nezinu kā dzīvo vienīši)
09.10.2015 11:54 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Ja ļoti ļoti negribas atzīt, ka citur dzīvot ir vieglāk, tad lūdzu! Neviens jau neliek braukt prom.
Bet nezin kāpēc visi man pazšitamie cilvēki, kas ir tur, dzīvo labāk kā es te ar savu vidējo algu.
Zinu gan augsti specializētus darbiniekus, kuri strādā, bet ak jēziņ, cik labi dzīvo. un zinu arī parastos papriku rūpnīcā strādājošus fiziskā darba darītājus, kuri īrē dzīvokļus, dzīvo, tusē, vēl bez bēdām iekrāj dzīvokļiem un mašīnām un palīdz ģimenei ar maksājumiem.

Redz, ja cilvēks neko vairāk par minimālo nemeklē, tas neatradīs ne Latvijā, ne citur.
Labi strādāsi, pelnīsi vairāk. Bet vieglāk tikt "uz augšu" ir tur, kur ir reālas darba vietas, dažādi uzņēmumi utml. Latvijā vienkāršo fizisko darbu darītājiem nemaz nav daudz darba, ko darīt, iespēju nav daudz.
09.10.2015 12:02 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ja tīri par proporcijām, tad es skaitu mazliet savādāk. Tu skaiti iekrājumus no LV uz LV, es no UK uz LV. Un to tu jau redzi manos komentāros. Ja LV paliek pāri, tad tā ir pārāk maza summa, lai sakrātu mājai vai dzīvoklim, ja no UK paliek pāri, tad tā summa ir daudz ievērojami lielāka. Es nezinu cik daudzi latvieši pērk kko Uk, domāju, ka maz, jo summas tur, protams, ir daudz, daudz lielākas, bet es zinu, ka krāj un pēc tam pārceļas uz LV. Un jā, viņi UK var sakrāt daudz ātrāk to summu, kas vajadzīga priekš LV.
Un vēlreiz atkārtoju - es nepazīstu fermas strādniekus. Es pazīstu normālu darbu darītājus, kuri krāj naudu priekš īpašuma LV, jo LV viņi šo summu sakrāt nevarētu.
09.10.2015 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Selīna
Kā jau minēju - es arī pamatā runāju par zemākā darba darītājiem. Tie kuri strādā jau vidēji un ausgtu kvalificētā darbā ir cita lieta.

Ieva294
Nrezinu gan ko teiksim uk minimālās pelnītājs var labi dzīvot - kas nu kuram skaitās labs, te jau vairāki iemetām izmaksas utt - nu nevar ar uk minimālo īrēt dzīvokli+komunālie+tusēties + vel sūtīt naudu uz Lv.
Reāli pāri paliek tad ja piegriez sev vairāk vai mazāk dzīves kvalitāti - respektīvi dzīvo nevis dzīvoklī bet istabiņā, auto nav, tusējies reti. Bet pāri tev pie šādiem apstākļiem paliktu arī Lv no Lv minimālās - tiaki nez kādēļ teiklsim Lv dzīvot koju mazā istabiņā neviens negrib bet aizbraukt uz uk un tur dzīvot līdzīga tipa istabiņā ir viss ok un vēl lielās cik labi viss
09.10.2015 12:10 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Pfu, galīgi samurgoju šo
Tu skaiti iekrājumus no LV uz LV, es no UK uz LV.

bet ceru, ka domu saprati.
09.10.2015 12:10 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Selīna
Sapratu - un pilnībā piekrītu.. bet tas nemaian manu teiktā patiesību ka reāli ko iekrāt kaut uk var tiaki tad ja strada labi apmaksatu adrbu vai ari ja strada pa minimalo bet piegriez sev dzives kvalitati uz to bridi vismaz. Un šis tavs piemērs ka lV uz LV bet UK uz LV der tiaki tiem kuri aizbrauku';si ar jau sākotnēji nopietnu domu atgriesties. Bet te atkal fakts ka pētījumi rāda ka lielākā daļa negrasās vairs atgriesties.
09.10.2015 12:15 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Kamēr kauns un bez ģimenes, var braukāt un pastrādāt visur kur, ja vien tas dot pieredzi.

Bet kad jau ir ģimene, es personīgi, pavisam negribētu ka mani bērni uzaug kaut kādā pasaules putrā, lai arī tur viss ir 5x labāk nodrošināts.
09.10.2015 12:19 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Brālis jau ilgi dzīvo UK, nestrādā augstā amatā, bet arī ne par minimālo. Dzīvo vairāk kā labi, īrē 3 guļamistabu māju ar dārzu tuvu pilsētas centram (cik zinu, krāj arī mājai, bet tur gan daudz vajag), nesen nopirka jaunu auto... Viņam gan arī divi mazi bērni ir, pieņemu, ka bērnu naudas arī savu artavu dod.

Arī drauga māsa dzīvo UK, ir uzņēmuma līdzīpašniece (skaistumkopšana), protams, arī pati strādā tur, gana regulāri dodas tālākos ceļojumos, īrē māju labā angļu rajonā.

Man tie piemēri ir ļoti pozitīvi. Ir gan arī radiniece, kas joprojām īrē māju kopā ar draudzenēm, bet tur lielu lomu spēlē arī tas, ka viņai nav otrās pusītes un citādi jūtas vientuļa, nav vairs tomēr jauna meitene.
09.10.2015 12:39 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Man arī ir grūti saprast, kā cilvēki var izdzīvot, Anglijā pelnot 1200£ mēnesī. Ja par to naudu maksā par dzīvesvietu Anglijā, maksā kredītus Latvijā, sūta naudu savējiem uz Latviju. Kas tad pāri paliek?
Es tādas naudas dēļ nebrauktu projām.
Bet saprotu arī to, ka ir cilvēki, kas Latvijā tādu naudu nopelnīt nevar...
09.10.2015 12:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...
es ar ta domaju.Nav viegli iekartoties, dzivot un stradat svesa valsti.To var tikai stiprakie, vajakie atri atmuk atpakal,
09.10.2015 12:43 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
aizbrauc vājākie?
varētu padomāt, ka sākt dzīvi no nulles valstī ar citu kultūru, valodu un visbeidzot pat prasībām pret darbu ir tik nenormāli viegli.
09.10.2015 12:48 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
UK auto lizingi ir leti ar izdevigiem noteikumiem. Var braukt ar 10 000£ vertu masinu un menesi maksat 220£. :D

Starp citu UK majas ir letak kredita neka iret. :D
09.10.2015 12:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Godīgi sakot tēmu nelasīju, bet us šo komentāru ga atsaukšos.

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...


Es nezinu vai es teiktu ka mūk prom stiprākie, drīzāk es teiktu ka mūk prom tie kuri ir drosmīgāki un riskē un arī tie kam vai nu ir lieli naudas parādi un netiek ar tiem galā LV, nav ģimene kura prasa cilvēka klātieni, nav saistības.

No vienas puses ir zināmi spēcīgi cilvēki, kuri te latvijā strādā tiešām vajadzīgus darbus, bet ir skaidri zināms ka ārzemēs viņi nopelnītu daudz vairāk, tas kas šos cilvēkus attur mukt kur citur meklēt labāku dzīvi bieži vien ir valodu trūkums, vecākiem cilvēkiem vairāk ir latviešu/krievu zināšanas, bet piemēram anglijā jau vajag angļu valodu tomēr. Papildus ir arī tas ka šie vecāki cilvēki tomēr baidās ka vecums var būt noteicošais faktors dēļ kā būs grūtāk atrast darbu un tā vietā labāk izvēlas palikt kur ir, kā arī vienkārši tas ka ja tev ir atbildība pret kādu, tad nav tas tik vienkārši aizbraukt un tur uzsākt dzīvi, it īpaši ja nav iekrājumi kas ļautu kādu laiku dzīvot bez naudas.
09.10.2015 12:52 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Manas izmaksas ir par 1 bed dzivokli pilsetas centraa, bedfordshire:
Iire £400 2 bed butu ap 500-700, atkarigs kada maja
Council tax £100
Tv licence £12
Tv+nets £50
Apkure+elektriba 40£ menesi visu gadu, mums ir dzivoklu maja, labi siltinata, apkur iuesledzu paris reizes pa ziemu
Masinas apdrosinasana £60
Road tax gadaa £240
Bendzins -£60menesi, katrs braucam 5min uz darbu
Partika, saimniecibas preces, alko(vinchiks un taa) uz divirm cilvekiem menesi ap £400.
Nu ja paris katrs pelnotu pa 1000 tad mierigi var to samaksat un vel zem plmam aizshaut atpusties uz spaniju.

Uk perkot majas ir iespeja pirkt ipasumu valdibas shema, kur depozitu vajag 5%. Parasti tie, kas dzivo vieni nepetk ipasumus, toner cilvrki veido gimeni un tad doma, ko pirkt. Ja ir merkis, noteikti 5% depozitu gimene bez berniem ar minimalo algu ne londona var sakrat.

Londona mana draudzene dzivoja 3aja zona, 1 bed maza izmera dzivoklis bija 900£ plus rekini, vienai apmeram +300£ klat. Alga 2200 uz rolas stradajot valsts iestade, nu izdzivo un atpusas mierigi. Dzivojot londona tuvu centram masinai ipasas jegas nav.

Atskiriba no Latvijas, kur vairums darba vietu bazetas ir riigaa, Uk darbs ir ari citur, takaa visi neraujas dzivot alondona, nav jega salidzinat Lv mazpilsetu ar mazpilsetu UK
09.10.2015 13:40 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Ah, lilseta, kur dzivoju ir apmeram 70k iedzivotaju, ja tas ko izsaka. Uk mazpilseta
09.10.2015 13:46 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Smieklīgi lasīt kā Kabans mauc no diviem profiliem vienlaicīgi :-D:-D
09.10.2015 13:46 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
O, kabanam laikam samisējās :D
09.10.2015 13:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits