Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Feline - tu mini UK minimālo, tad varbūt rēķināsim arī LV minimālo? pirms nodokļiem 360, ha, gribu redzēt kā ar tādu naudu var aiziet uz boulingu vai patusēt kur citur. Mašīna? kāda mašīna pa 360? Pirmā iemaksa dzīvoklim?
360+360=720. Dzīvokļa īre Rīgā? Pārtika? Ārsts? Zāles? Izklaides? Kredīts? nu, nu :D
Un es jau minēju, ka nav jādzīvo mājā, kura maksā 1000 paundi. Mans piemērs nepelna 1000, pelna daudz vairāk, bet jā, sāka gan jau ar 1000, tagad gan var dzīvot šādā mājā, uzturēt 2. auto un ir iekrājuši naudu mājai LV un nedaudz zemei, kad iekrās visu summu, tad brauks atpakaļ, bet LV viņi NEKAD tādu summu pāris gados nesakrātu, NEKAD.
es gan biju domajis variantu ka tev pieņemsim kā jau vairumam ir kur dzīvot LV

un kur tad vairums dzīvo? ar vecākiem? īrētā dzīvoklī?
Es maksāju 220 par īri + -/+ 100 par komunālajiem. Domāju, ka tā dara arī vairums citu jaunu cilvēku.
09.10.2015 11:04 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ieva294
Nju bet vaitad Uk mājas un dzīvokļus tirgo bez pirmās iemaksas? Loģiski ja Tev nekā nav tad nekā arī nebūs, arī iekšs UK par Uk minimālo māju vai dzīvokli nenopirksi. Tādēļ īsti neziprotu šo tavu salīdzinājumu.
Ko ieteiktu pat ja ir šāda situācija ? - aižnemties no radiem, draugiem un/vai iekrāt. Starpcitu ir bankas kurām pieder atsavināti īpašumi un pašas tos pārdod uz izdevīgiem noteikumiem attiecībā arī pret pirmo iemaksu - precīzi nepateikšu ciparos bet tā tas ir jo tieši šis pāris par ko runāju ņēma dzīvokli no bankas un teica ka sanācis pats sākuma proces nedaudz lētāks nekā ņemtu ne caur banku.
Strapcitu Lv īpašumi ir proprcionāli daudz lētāki nekā uK samba jau iemeta aptvenos ciparus cik Uk tas maksā, reāli prporcionāli algu at''skirībām ir arī īpašumu cenu atšķirība - tātad pati būtība (proporcija) nemainās.
09.10.2015 11:05 |
 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
Es ar draugu pārcēlos uz dzīvi citā valstī. No apkārtējiem Latvijā nekādus pārmetumus nedzirdu.
Un es neteikšu, ka tas ir vieglākais ceļš. Vismaz man vieglākais ceļš būtu dzīvot Latvijā, jo darbu bieži vien kāds piedāvā vai vienkārši viegli to sameklēt. Bet esošajā valstī ir jāmācās valoda, jāizvirza noteikti mērķi, jāprot izsisties utt. Īsāk sakot, ir jābūt stipram, lai neapstātos.
09.10.2015 11:07 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Selīna
Tu neobjektīvi salīdzini... Lv reāli pelna daudz vairāk nekā statistiak uzrāda - cik ciklvēkiem nav aplokšņu algas papildus officiālajai utt... nu a gribi teikt ka Uk ar uk minimālo var nopirkt dzīvokli, maksāt kredītus , auto utt ko Lv nevarēji ar Lv minimālo? Mu;ķības
09.10.2015 11:09 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Selīna
Arī Latvija var ar 2x Lv minimālo tikpat labi dzīvot ja dara kā daudzi Uk dzīvotu koju tipa istabiņā, bez auto utt - būtu gluži taspats - un tad no šiem 720 eur visai daudz var nolikt .. teiktu kautkur pusi vismaz - un tad parēķini pati - 360x12 = 4320 eur - 2-3 gadu laikā 1. iemaksa būtu gatava. Par īpašumu cenām arī aju minēju iekšs Uk tās ir proporcionāli ausgtākas apmēram tikpat propprcionaļi cik algau atšķirība
09.10.2015 11:13 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ja sal;īdzini ga;vaspilsētu tad arī ņem Uk galvaspilsētu - Uk galvaspilsētā ar Uk minimālo vaitad var tik vienkārši iztikt dzīvojot normaļā dzīvoklī + auto ko pati gribi sal;idzināt? :-D
09.10.2015 11:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
UK ar minimālo var noīrēt dzīvokli, pāēst, apģērbt sevi un atļauties vēl šo to. LV to nevar.
Es negribu slavēt UK, es nedomāju, ka tur ir zelta dzīve, BET ir stulbi apriet latviešus kuri ir aizbraukuši. Ir stulbi teikt, ka viņi ir nulles un visu mūžu strādā vergu darbu.
LV nav ne par gramu labāka..normālam jaunam cilvēkam citur ir daudz vairāk iespēju.
Ko gan tas UK minimālā darba darītājs darītu LV? kas viņam te spīd?
09.10.2015 11:16 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Selīna
Tad gribi teikt ka Uk ar uk minimālo var Londonā īrēt vidēja lieluma dzīvokli labi dzīvot? Jā ja āsrpus Londonas tad arī Lv paņema m ārpus Rīgas salīdzinājumu - kautkādos tur Preiļos mierīgi noīrēsi 2 istabu dzīvokli + labu labi paēdīsis pa Lv minimālo
09.10.2015 11:19 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Te jau viena iemeta ka normāls miteklis maksā ap 1 Uk minimālās algas apmēru ibio
09.10.2015 11:20 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Un UK galvaspilsētu salīdzināt ar Rīgu.. es nu gan tā nedarītu.
Mēs varam tik pat labi salīdzināt latvieti, kurš pelna UK vidējo ar latvieti, kurš pelna LV vidējo.. nu tiešām tev liekas, ka abi pelna vienlīdz labi? Abiem paliek pāri proporcionāli vienādi?
Ja tā, tad mani aizbraukušie ir laikam kkāds fenomens. Katrs redz to, kas viņam apkārt.
Es LV nevarētu pāris gadu laikā sakrāt naudu mājai un daļu zemei. Radi - var. Pie tam, vecums mums ir vienāds, atšķirība - viņi UK, mēs LV.
09.10.2015 11:22 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Selīna
pag bet tu pati tak gribēji salīdzināt. Tikko paskatījos - 1. sludinājums kas izleca ss.lv - 2 istabu dzīvoklis Līvānu centrā īre 35 eur mēnesī - pati minēji ka nevar to atļautes ikešs Lv pa miniomālo īrēt utt... vai ar 360 eur nevar atļauties maksāt 35 eur īrī plus komunālos kuri arī būs vidēji ne vairāk kā nepilns 100 eur mēnesī? ši summa ir tiaki 1/3 no pat mionimālaš Lv algas... Uk tev var īrēt dzīvokli + komunālie par 1/3 no Uk minimālās? - tas ir ap 300-350 mārciņas par 2istabu dzīvokli valsts vidēja lieluma pilsētā?
Jā aptveni proporcionaļi paliek pāri vienādi. Tikai tie apmēri Uk ir lielāki tādēļ liekas iespaids ka paliek pāri daudz.. bet ja uk dzīvotu tāpat kā to adrīja Lv tad nekas nepaliktu pa'tri arī no Uk minimālās - avia rī gribi teikt ka ar uk minimālo var gan īrēt + komunālie dzīvokli + izklaidēties + paēst + auto uzturēt utt? - ja tā tad te kautkas neštimē jo te dažas arī minēja kas cik maksā uk un uk minimālās algasa pmērs ir labi zināms
09.10.2015 11:29 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
UK nemaz nevar buuceni ar cauru jumtu, bez dushas un ar tarakaniem. UK ir likumi kas paredz kada kartiba esoshas dzivojamas telpas vispar driksti iziret. Tas ir viens.
Otrs. NI cenas loti atskiras, ir Londona un ir pareja UK, vai vieta ir tuvu centram vai nostak no centra, vai maja ir terrace vai semi detached tipa. Eenains bucenis 5 mins no centra var maksat dargak ka semi detached maja ar plasam saulainam istabam, darzu un garazhu un lidz ar to atskiras ari dzives kvalitate.

Minimalas algas un nedaudz virs sanemeji neirie sev atsevisku maju vai dzivoli, pratin nac majas. Iire+gaze+elektriba+udens+councilt tax pie nosacijuma, ka dzivo pieticigi izmaksa ap 1000£ menesi (iires cenas askiras, atskiras council tax, atskiras apkures izmaksas). Muldetajas, blin.
Minimalas un nedaudz virs algas sanemeji iiree istabu vai labakaja gadijuma iiree maju/dzivokli kopa ar otro pusi vai kadu gimenes locekli.
09.10.2015 11:35 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Viens paziņa kas uk strādā jau 8 gadus stāsta cik kas tur maksā - viņam atbraucot uz Lv daudzas lietas liekas nenormāli lētas - piemēram minēja ka vienu vakaru aizgājus uz pub iedzert pāris aliņus - paņēmis 6 aliņus + 1 bļodiņu graizdiņus ko pieēst klāt un samaksājis beigās par to ja pareiiz atceros teica pārejot uz eur - 40 eur. Labrīt Lv vidēja ranga bārā par šo visu nebūtu vairāk pa ~20-25 eur. Aizgājis uz boulingu ar draugiem - ciparu precīzi vairs neatceros cik viņš teica bet bija 2-3x dārgāk nekā LV. ar zobārstiem vispār nerunājot - tur tas esot entās reizes dārgāk. Mitekļa īress maksas arī daudz dārgāk- te jau daudzi minēja ciparus. Cigaretes arī kosmosa cenā. Vienīgais kas ir tikpat vai nedaudz lētāk - apģērbs un pārtika - bet pārtikla tur esot kopumā negaršīgāka (jā varbūt nepierastāka tikpatlabi)
09.10.2015 11:36 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Līvāni, tiešām katra jauna cilvēka sapnis, ne?
Ok, nestrīdēšos. Man laikam apkārt kkādi jocīgie aizbraucēji. Dzīvo labi, braukā ceļojumos, krāj naudu.. neko sliktu nevaru pateikt. Es to ar savu vidējo atļauties nevaru un tas ir fakts.
09.10.2015 11:40 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nu lūk arī Vatsons min cik uk dārgi ir mitekļa īre, būtībā visa 1 minimālā uk alga. Un reāli tie kas pelna minimālo uk nemaz nedzīvo dzīvokļos bet pārsvarā pa istabiņām vai tamlīdzīgi, savādāk ja sametas vairāki mājai- bet arī tad pa liela Tev ir tiaki istaba.
Pieņemu ka Londonas centrā 2istabu dzīvoklis + komunālie ar uk minimālo vispār nevar pavilkt - gluži taspats ko daudzi šukstās ka Rīgā ar Lv minimālo nevar pavilkt īri + komunālie
09.10.2015 11:40 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Es uz atru roku varu uzmest aptuvenas realas izmakas pienemamai majai viena no Uk grafistu galvaspilsetam.
Iire 750£ (depozits 1200£ :D)
Council tax ap 100
Gaze menesi ap 100£
Udens vells vinu zina, nebija loti dargs, bet ari jamaksa, nu 50£ varbut menesi.
Es vel elektribu nepierakstiju, kad minimala alga jau ir iztereta tekosajos dzives vietas maksajumos. :D
Bet vel tacu grbesies ari telekomunikaciju sakarus un beigu beigas esta ari gribas.(t)

Ja kads apgalvao, ka UK ar minimalo vai nedaudz virs algas var visu atlauties, pat NI kredita panemt un masinu, tad ludzu uzrakstiet pa punktiem realas dives izmaksas!
09.10.2015 11:41 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Selīna
Jā reka daudziem tūkstošiem Uk kautkāda 20. un 30. pilsēta pēc lieluma ir itkā sapnis bet te Lv kautkāda 20. nav vairs. Kur loģika? Līvānos domā darbu pa minimālo nevarēs atrast? Te jau tu tagad gribi piekasīties pilsētu lielumiem nevis izmaksu-nopelnītā proporcijām :-D
09.10.2015 11:42 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ja jau Līvānos tik labi, ko tik daudzi meklē Rīgā? Es arī atraucu uz Rīgu, jo savā miestā varētu atrast darbu tikai veikalā.. nu nez, nevilina mani tāda dzīve.
09.10.2015 11:45 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Mazpilseta ire ir letaka, pat par 450-550££ menesi ir noirejams pienemams miteklis un pat ar darzu un garazu, bet parejas izmaksas ir vismaz tadas pasas un var but pat vairak jamaksa par council tax vai apkuri. Tur tapat visa minimala aiziet par dzivesvietu. Zinu gimenes kam maja ir kredita, viniem viena alga aiziet tikai maksajumos par maju, kaut kadi 1200£ menesi laikam bija.
09.10.2015 11:46 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Vatsons +++
Par tām izmaksām - vsmaz vienam cilvēkam pieleca par ko runāju un ar reālu skatījumu.

Sakat ko gribat - ļoti liela daļa Letiņu ārzemēs to nopelnīto panāk tikai ar zemākas dzīves rēķina... tādējādi iegūstot šis prporcijas starpību vienkārši ko sev piegriežot no dzīves ko varēja pa lielam atļauties LV - tiaki rtetais līdz tam aizdomājas un saprot. Protams cita lieta ja strādā āzremēs labā darbā par teiksim Uk vidējo ne minimālo
09.10.2015 11:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits