Ārzemes

 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Būtu interesanti palasīt citu cilvēku viedokļus par "aizbraucējiem" - braukt strādāt uz ārzemēm.

Izskatās ka sabiedrībā kopumā viedokļi ir krasi atšķirīgi;

Vieni uzskata ka aizbrauc tiaki slinkākie, nevarīgākie, vieglāka ceļa meklētāji utt.. jo apķērīgie, gudrie, darba tiešām mīlošie arī Lv var gana labi nopelnīt...

Citi uzskata ka aizbrauc tieši stiprākie, kādēļ jāstrādā par tādu algu Lv ja citur šopašu summu nopelna nedēlā ko Lv mēnesī utt...

Kāds būtu Jūsu viedoklis?
08.10.2015 22:32 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Cataleya, kāda ir Tava nozare?
08.10.2015 23:45 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Reāli tas iekrājums ko var iekrāt ir uz zemākas dzīves kvalitātes rēķina, tak paskatieties kaut video sizetus kā un kur dzīvo daudzi Letiņi, daudzi dz;īvo kopmītņu tiap istabās, vagoniņos vai vēl labs gadījums ja uz vairākiem noīrē māju. Zobāsrtyu un daudzas citas aktivitātes īsti nevar atļauties ja vēlas ko iekrāt. utt
08.10.2015 23:46 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Es laikam atšķiršos - aizbraucu, jo gribēju pārmaiņas dzīvē, izzināt, kā tas ir - dzīvot citur, iemācīties jaunu valodu, paplašināt savu redzesloku. Personīgā dzīve Latvijā meta sāpīgus kūleņus un nolēmu uz laiku izrauties no tā visa.
08.10.2015 23:59 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Reāli tas iekrājums ko var iekrāt ir uz zemākas dzīves kvalitātes rēķina, tak paskatieties kaut video sizetus kā un kur dzīvo daudzi Letiņi


Nu un ko tu ar to gribēji pateikt? Jā, mēs dzīvosim mājā kopā vēl ar citiem jauniešiem. Bet zini, es labāk gadu padzīvoju tā, lai pēc iespējas ātrāk būtu savs īpašums tas ir - dzīvoklis.
Un nevajag pārspīlēt, nav tik traki.
Raksti tā itkā būtu kaut kāda karalienes meita.
09.10.2015 00:11 |
 
Reitings 847
Reģ: 29.01.2009
man ir vienkārša atbilde .. Aizbrauc tie, kas vēlas aizbraukt :)
09.10.2015 00:14 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Pa lielam protams latvieši ārzemes strādā, tomēr dara samēra zemi atalgotus darbus. Tak paskatieties uz Ryanair vai Wizzair, kas vienmēr ir pilni ar latviešiem, paskatieties uz to kontingentu Latvijas vēstniecība. Ir skaidri redzams ka cilvēki dzīvo visnotaļ pieticīgi.
Viņi ir ārzemes jo Latvijā viņiem vienkārši vietas nav. Turīgus cilvēkus redzēt var reti.
09.10.2015 00:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Katram tie iemesli ir citi. Nez vai ir prātīgi visus likt vienā vai divos maisos...

Daudzi, kuri strādā mazkvalificētu darbu ārzemēs, tomēr par to saņem vairāk, nekā darot to pašu mazkvalificēto darbu Latvijā. Lielai daļai mazkvalificētais darbs ir vnk atspēriena punkts jaunas dzīves uzsākšanai no nulles, jo galu galā - cieņa, pieredze, kontakti, zināšanas ir jāuzkrāj un jāiegūst bieži vien pilnīgi no nekā...

Ja runājam par tiem, kuri tā nopietni nolēmuši savu dzīvi saistīt ar ārzemēm, tad es tomēr šādus cilvēkus uzskatu par ļoti stipriem. Atstāt ērtības un +/- savu jau kaut kādu iekārtoto dzīvi, izlīst no savas komforta zonas, lai dotos nezināmos plašumos un sāktu visu no nulles - tur ir jābūt raksturam un apņēmībai.

Dzīvošana un strādāšana ārzemēs noteikti ir ļoti laba pieredze un dzīves skola. Vispār tā īsti neko negatīvu tajā nesaskatu... Slikti ir tupēt 4 sienās, nīkt un žēloties, nevis meklēt izeju - aizbraucot savu laimi izmēģināt ārzemēs.
09.10.2015 00:44 |
 
Reitings 23
Reģ: 03.10.2015
Aizbrauc tie, kuri vēlas aizbraukt, neatkarīgi no sabiedrības viedokļa :D

Personīgi uzskatu, ka aizbrauc stiprākie. Protams, ka cilvēki ir dažādi, ir tādi, kuri vēlas dzīvē kaut ko vairāk sasniegt un ir tādi, kuriem pietiek ar parastu darbu.

Un ārzemēs arī ir jāstrādā, lai nopelnītu! :-P
09.10.2015 01:06 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Pārcelšanās uz ārzemēm, jaunas vides, sabiedrības un valodas apguve, centieni izsisties svešā zemē.. tās nudien nav slinkuma pazīmes :D
09.10.2015 01:32 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
man arí nebija ne parádu, ne kredítu, bija darbs, normáli apmaksáts. bet- izskíros ar draugu, padzívoju atseviskji,aizgáju no kopígá dzívoklja... parádíjás iespéja aizbraukt... momentáli izlému paméginát, darbá pateica, ja péc 3 méneshiem sagribéshu atpakalj - panejms. zaudét nebija ko, aizbraucu, iepazinos ar savu víru un nu izlémám palikt te. mani apmierina gan alga, gan darbs, gan valsts. uz LV braucu ciemos pie saviem radiem 2 reizes gadá. un man ir vienalga, ko káds par mani domá tápéc, ka es dzívoju citá valstí
09.10.2015 04:42 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Reāli tas iekrājums ko var iekrāt ir uz zemākas dzīves kvalitātes rēķina, tak paskatieties kaut video sizetus kā un kur dzīvo daudzi Letiņi, daudzi dz;īvo kopmītņu tiap istabās, vagoniņos vai vēl labs gadījums ja uz vairākiem noīrē māju. Zobāsrtyu un daudzas citas aktivitātes īsti nevar atļauties ja vēlas ko iekrāt. utt


ko tu pípé? man alga nav baigi lielá, bet pa pusotru gadu iekrát májas pirmajai iemaksai, gada laiká 3 reizes aizlidot k-kur atvaljinájumá, uzturét mashínu un dzívot normálu dzívi -- ar restorániem, báriem, labu édienu, hobijiem, brívdienu izbraucieniem es varu atljauties. par árstiem un labu zobárstu , frizieri, soláriju, manikíru vispár nerunáju...un nekad neesmu dzívojusi vagoninjos vai pat viená májá ar vél kádu gimeni

nedomáju, ka músdienás tik daudzi dzívo tá, ká tu apraksti. tad es nesaprotu, kur tie cilvéki grúzh nopelníto naudu, ja nu vienígi parádi ar algu viena izméra
09.10.2015 04:52 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Mis Take
Tev visticamāk nav tāda alga par ko runāju, tie daudzie kas Anglijā strādā par minimālo vai nedaudz virs tās. Ja nemaldos tie ir kautkādi 6 poundi stundā. Nu parēķini kas tas ir - ap 1000 poundi, tie ir ap 1350 eur mēnesī, cik maksā īrēt vidēja lieluma 2-3 istabu dzīvokli pilsētā? Cik maksā auto apkope, nodokļi utt? Cik maksā kautvai kino vai alus kauss? Cik pārtika (tā cik zinu gan nav diži dārgāka nekā Lv) u.c. Tur ar 2 cilvēku šādu algu knapi vilksi galus kopā. Gluži taspats kas Lv dzīvojot teiksim savā dzīvoklī 2 cilvēki ar ~400-500 eur algām

Un tagad kad izlsīji vēlreiz ludzu padomā - vai saprati manu domu
09.10.2015 09:36 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Dantessa
Ibio, tad jau tepat Lv arī varējāt dzīvot kojās pie jauniešiem un tad arī daudz paliktu no algas pāri :-D
09.10.2015 09:38 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Feline - izbeidz muldēt! Ja UK dzīvo 2 ar kopējiem ienākumiem 2700.00, tad izdzīvot var daudz labāk nekā LV ar 800!! Pati tikko biju pie radiem, kuri īrē māju (3 istabas), par kuru kopā ar komunālajiem jāmaksā 1000 paundi.. tie ir tie tavi pieminētie 1350.00, tātad pārējie 1350.00 paliek tērēšanai un cenas tur ir tādas pašas kā LV! + šādu māju visiem nav jāņem, var arī mazāku un citā rajonā! + 1000 paundi ir tikai sākums, pastrādās pa 1000, pēc kāda laika jau 1500 u.t.t.! Ne jau visi strādā rūpnīcās ilgus un mokošus gadus!
Tiešām dažreiz brīnos par cosmo. Strādāt par pārdevēju maximā pa 400 ir ok, bet UK pa 1000+ prastu darbu galīgi garām :D
09.10.2015 09:47 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ak jā
Gluži tas pats kas Lv dzīvojot teiksim savā dzīvoklī 2 cilvēki ar ~400-500 eur algām

Tikai līdz savam dzīvokli LV kā līdz mēnesim ar tiem 400 eur :D
09.10.2015 09:49 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Feline - ir loti atkatigs kur tu dzivo. Ipasuma cenas londonaa un uz skotijas pusi atskiras loti. Es dzivoju 30 min attaluma no londonas, te 3 gulamistabu maja maksa aptuveni £200-250k, tada, kas nav rindu, Londona par tadu naudu tu nopirksi putnu buri, bet piemram 40 judzes uz skotijas pusi no manas pilsetas tada maja maksa zem 200k. Zinu daudzus cilvekus, kas nepelna daudz bet perk gan majas gan brauc atpusties. 2vataa pelnot kaut vai pa 1000£ katram to var izdarit, ja ire tev ir jamaksa 400-500£ par dzivokli. Gruti to izdarit, ja dzivo Londona, bet londona stradajosiem cilvekiem algas ir lielakas+ vel ir transporta piemaksa. Manau draudzenei menesi aizgaja pr vilcienu £400, bet puemaksa gadaa par transportu bija £6k, takaa tas tiek nosegts. Vina gan strada nhs, taka varbut tas ir savadak. Es loti gribu uz Lv, bet te ir lieliskas karjeras iespejas un savadaka dzive, bet loti ilgojos pec draugiem un uzdkatu, ka Lv ir labaka vieta, kur augt berniem. Mums ir bagatiga kultura, tradicijas un svinibas, ko nevaretu teikt par uk cilvekiem.
09.10.2015 09:51 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Es esmu PAR braukšanu, kaut uz īsu brīdi, lai iegūtu kādu citādāku perspektīvu, citādi rodas tādi Feline, kuru komentāri izklausās pēc pār-patriotiska cilvēka spriedelējumiem, kas nekad nav bijis pāri robežai un tik skatās nelaimīgos beztabu raidījumus par visneveiksmīgākajiem no latviešiem un pieņem to par pasaules vienīgo patiesību.
09.10.2015 10:04 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Tikai līdz savam dzīvokli LV kā līdz mēnesim ar tiem 400 eur

++++
09.10.2015 10:05 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nu ludzu Selīna iemeta reālo situāciju... par dzīves vietu vien aiziet 1 cilvēka visaa alga jeb 2 cilvēku puse naudas - gluži aptveni taspats kas LV... bet par pārējiem izdevumiem izskatās nav lietas kursā - jā pārtika aptveni tikpat bet vai zini cik Uk izmaksā mašīnas uzturēšana? - cik izmkasā teiksim alko un cigaretes? Cik kautvai taspats boulings? zobārsts? - cik man paziņas stāstījuši šīs visas lietas tur ir daudz dārgākas nekā LV.
Proatms ja tiaki strādā un guli- izklaidējies reti tad viss ok - bet ja teiksim katru nedēļas nogali aiziesi izklaidēties tad ar savām Uk minimālajām algām nedavilksi vairs.

Totālas muļķibas ka nevar dabūt savu dzīvokli ja tas nav - es gan biju domajis variantu ka tev pieņemsim kā jau vairumam ir kur dzīvot LV bet brauc prom- ok bet ja pat nav - ja 2 cilvēku kopējais algu apjoms teiksim ap 1000 eur var nomaksāt arī kredīta maksājumu dzīvoklim.... man paziņu lokā kā reiz 1 pāris pirms nepilna gada pierīgā paņēma ne pārāk lielu 2 istabu dzīvokli pat jaunajā projektā - lai dabūtu pirmo iemaksu džeks nomainōja savu videji glauno auto pret ko prastāku un starpība + nelieli abu iekrājumi biaj pietiekami 1. iemaksai - un tagad starpcitu tas kredīta mēneša maksājums nav liels - je pareizi atceros teica kautko ap 200 eur , bet teiksim par apkuri maksā tagad daudz mazāk nekā kad dzīvoja vecā ķieģeļu mājā. Un starpcitu pāra kopējie ienākumi nav virs 1 000 eur. Un pamanās arī 1x gadā braukt ceļojumos
09.10.2015 10:23 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Pieņemsim, ka uz 2 cilvēkiem ir 1000 EUR. Nav iekrājumu, abi jauni cilvēki, nav auto - kur ieteiksi ņemt pirmajai iemaksai?
09.10.2015 10:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits