Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

potēšanās

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Sveikas. Es jau vairāk kā piecus gadus nomainot dzīves vietu eju pie citas ģimenes ārstes, bet viņa neko nemin un pat neinteresējas par manu potēšanās pasi. Nu jau tik daudz gadus nav bijusi neviena vakcīna, jo gluži vnk viņai tas neinteresējot - kā uzprasu! Tad nu vaicāšu Jums, vai es šo problēmu esmu uzpūtusi un nemaz nav jāveik kādas ikgada potes (vakcīnas) vai tomēr ir? Un ja ir, tad kādas? Jo mana ģimenes daktere negrib par to pat dzirdēt ne vārda.
06.10.2015 22:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu paskaties pošu pasē tur ir norādīts , potes nav obligātas un tā ir tava brīva izvēle
06.10.2015 23:00 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man jau liekas, ka vienīgā pote pieaugušajam ir ik pa 7 gadiem - tuberkolozes/difterijas, nezinu, bet nu zinu to, ka ik pa 7 gadi!
06.10.2015 23:01 |
 
Reitings 2548
Reģ: 29.01.2009
Pagājušo nedēļ dabūju traumu un braucu uz Rīgu šūt. Pie viena dabūju difterijas poti kas esot ik pēc 7gadiem.. vajadzēja potēt jau pagājušo gad, bet arī mans ģimenes ārsts ir tik aizņemts, ka to neatgādināja.
06.10.2015 23:06 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Pote pret difteriju ir valsts atmaksāta - līdz ar to, ja pagājuši tie 7/10 gadi, kopš pēdējās potes, vari droši prasīt, vai nevar Tevi sapotēt, - galvenais, ka neesi saaukstējusies vai citādi saslimusi ar vīrusu/gripu piemēram, jo tad vnk. nedrīkst veikt potēšanos. Par pārējām, atkarīgs, it kā jau, ja esi sapotēta pret B hepatītu (tur gan, lai skaitītos, ka esi sapotēta, būtu bijis jāiziet tas pilnais vakcīnas kurss, kurā ietilpst trīs vakcīnas, ar dažādu mēnešu starpību), to vairs nevajag, kas vēl var būt aktuāli - ērču encefalīta vakcīna - bet tur, ja esi potēta iepriekš, pārbaudi arī antivielas, ja ir gana līmenī, tad nav vajadzības, bet, ja neesi potēta, tad vnk. jautā un izjautā arī par to, uz cik gadiem derēs, ņem to, kas garākam periodam, iespējams sanāks lētāk, jo tā, kas ir ar mazliet īsāku periodu, attiecīgi, kā mums stāstīja, varētu būt dārgāka tikai un vienīgi reklāmas dēļ. Runājot par tuberkulozes vakcīnu, to parasti veic vienreiz mūžā, - skolas laikā, atkāroti tikai skatījās, vai ir antivielas, tā nebija potēšana (ja nu liekas, ka tur kko špricēja un mērīja, ka varbūt tās bija atkārtotās vakcīnas, tas tā, ja nu nebija zināms); Un piebilde par opcionālajām vakcīnām - ģim.ārstiem nav, laikam, liela pienākuma piedāvāt, ja vien nedzīvo endēmiskākos rajonos, kur ērču čum un mudž, kā arī B hepatīta pote, laikam bija maksas, ja nesapotējies jau vidusskolas laikā.
06.10.2015 23:12 |
 
Reitings 3579
Reģ: 06.05.2014
Nezinu nevienu, kam būtu atgādinājumos samests iekšā, kad katram pacientam ko vajag potēt :D parast jau pošu pasē ar zīmuli atzīmē, kad vajadzētu nākamo poti taisīt. Nekad jau nav par sliktu pajautāt ārstam. Difteriju potē ik 7 gadus, pret ērci arī esi potēta? Nav jau vairāk nekas tāds, ko pieaugušajam potē.
06.10.2015 23:12 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Mans ģimenes ārsts, atverot manu pacienta karti,uzreiz šogad pamanīja,ka man jāpotējas pret difteriju.
Bet tu jau pati vari izteikt vēlmi potēties.
06.10.2015 23:17 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Bet, ja esiet no tiem cilvēkiem, kas vakcinējas arī pret gripas formām, tad, ja iepriekš esat potēti (baidos samelot, bet, piemēram, divus gadus atpakaļ), noteikti izpētiet, kādu gripas formu sola, ja atkārtojas tā pati, pret kuru jau potējāties, visticamāk antivielas vēl būs saglabājušās un arī nav jāskrien lieki vakcinēties. ;) To, kāda gripas forma tiek solīta/novērota, piemēram, šogad, var izlasīt Pasaules veselības organizācijas mājaslapā. (angliski - who)
06.10.2015 23:17 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Ja ir trāpījies viens no dīvainajiem homeopātiem-ārstiem, kuri ir pret potēšanos, tad var arī neatgādināt par obligātajām potēm. Manējā man savulaik tā arī pateica, ka potes ir sliktas, viņa nepotē, lai es lieku to pošu pasi, kur gribu..
Potēties pret difteriju ir ļoti svarīgi, gripas un encefalīti ir paša izvēle.
06.10.2015 23:20 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mana man tieši uzplijas ar to vakcīnu , katru reizi , kad eju sakarā ar san. grāmatiņu
06.10.2015 23:21 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Piekrītu, ka tā difterijas vakcīna tomēr vajadzīga - sekas ir pabriesmīgas, ja sanāk inficēties. Manā nozarē vispār iesaka ik pēc pieciem gadiem, lai maksimāli izslēgtu saslimšanas iespēju.
Par encefalīta poti jāsaka - mums stāstīja, ka Rīgas parki pilni ar ērcēm, nevajagot pat braukt uz mežu, sekas arī ļoti briesmīgas (paralīze u.c.), ja patīk "zaļumos" un sēņot, labāk jau sevi pasargāt, lai gan tagad kaut kāds Laimas slimības uzliesmojums, pret kuru pote nav, - tad tur gan der atcerēties visus profilkatiskos pasākumus - izņemt, maksimums, 48h (ja ar encefalītu uzreiz var inficēt, tad šim ilgāks periods, kamēr tā borēlija no ērces zarnu trakta aizkļūst līdz līdz siekalām un Jums), bet tā - pēc iespējas ātrāk un, ja nav drošības, ka to darīsiet pareizi, tad pie speciālista, jo ja saraustīsiet to ērci, tad tā borēlija var daudz ātrāk aizkļūt līdz Jums un arī, noteikti, nepilināt virsū eļļu, kas izsauktu vemšanas refleksu ērcei un arī izraisītu borēlijas ātrāku iekļuvi.
06.10.2015 23:36 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
cik tad mums vispār ir to saslimušo ar difteriju , ir kādi reāli statistikas dati piejami ?
06.10.2015 23:45 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
bljin, paskatījos par to diftereju potēšanās pasē - sanāk, ka 20 gadus jau nav nekas potēts :-O :-O :-O
06.10.2015 23:46 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
wee, saslimstība ar difteriju katru gadu pieaug. Ņemot vērā slimības nopietnību, arī desmit vai piecpadsmit saslimušie ir nopietns drauds sabiedrībai un sev pašiem - ja vēl padomā par tiem "ģēnijiem", kuri izvēlas savus bērnus nevakcinēt, tad ātri vien var tikt līdz epidēmijai. Pagājušgad viens nevakcinētais bērns gandrīz nomira.
06.10.2015 23:57 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Cik es esmu dzirdējusi, tad obligātas potes ir stinguma krampjiem.
07.10.2015 00:02 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
Saslimstība bija samērā izskausta, jo visi tika rūpīgāk vakcinēti agrāk, šobrīd tā statistika diemžēl paliek daudz bēdīgāka, - diemžēl viegli iegūt, runājot par Tetanus (kas ir kombinētajā difterijas potē iekšā) - uzkāpt uz sarūsējušas naglas, paklupt un līdz asinīm nobrāzt celi, sadurties ar dārza instrumentiem - jebkur, kur ir augsnes daļiņas, var dzīvoties tās baktērijas un Latvijā, pie manas universitātes vien, veicot analīzes, atklāja, ka ir 70% ar baktērijām, kaut kādā augsnes paraugā. Tas pats attiecas uz avārijām utt. - būtībā, viņas var iekļūt diezgan viegli, vajag tikai vaļēju brūci un anaerobus apstākļus; kas attiecas uz pašu difterijas baktēriju - ar to saslimt vēl vienkāršāk, - ja esiet saskarē ar slimnieku vai nēsātāju, - ļoti viegli gaisa pilnienu ceļā ienest Jūsu elpceļos, kā arī, ņemot vērā, ka baktērija ļoti izturīga, - ilgi var saglabāties uz priekšmetiem, ar kuriem saskarsmē bijis inficētais - tajā pašā sabiedriskajā transportā, slimnīcā utt.
07.10.2015 00:14 |
 
Reitings 312
Reģ: 22.07.2015
http://www.delfi.lv/news/national/politics/bkus-intensivas-terapijas-nodala-arsti-cinas-par-ar-difteriju-sasirgusa-berna-dzivibu.d?id=44615374
Šeit links uz rakstu par vienu no bērniem, kuru nācās glābt, jo bija inficējies ar difteriju - jāatcerās, ka šī ir viena no infekcijām, kas tomēr var beigties arī letāli un ir gadījumi, kad neizglābj, mums jāpriecājas, ka tās potes tiešām ir, vienīgi nevakcinētie savā ziņā apdraud arī vakcinētos, jo, piemēram, tuberukozes gadījumā, pote izslēdz tikai smagākās formas, bet saslimt ir iespējams (norise būs vieglāka), ja bērniņu vidū ir kāds, kurš nav vakcinēts un slimo slēptā formā" var maigi izsakoties, visus pārējos ļoti jauki aplipināt tāpat - nebeigsies letāli, vismaz vakcinētajiem, bet tāpat, šīs vakcīnas, uzskatu, ka gan būtu samērā obligātas, - pēdējā laikā tendence atgriezties "miljons gadus" neredzētām infekcijām slimnīcās, atliek vien noplātīt rokas par, sava mērā, bezatbildību.
07.10.2015 00:30 |
 
Reitings 421
Reģ: 26.09.2013
Saslimstība bija samērā izskausta, jo visi tika rūpīgāk vakcinēti agrāk, šobrīd tā statistika diemžēl paliek daudz bēdīgāka

+++ Turklāt tas arguments, ka neviens jau neslimo, nav vērts vakcinēties, ir pilnīgi garām, jo tapēc jau arī neslimo, ka tika vakcinēti. Mazāk tiks vakcinēti, vairak ari būs uzliesmojumu.
08.10.2015 23:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits