Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā runāt ar jauno māmiņu?

 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Labvakar, meitenes! :)
Vēršos pie jums saistībā ar kādu situāciju par kuru droši vien vislabāk mācēs izteikties sievietes, kurām ir bērni, taču priecāšos par padomu no ikvienas no jums!
Man ir draudzene ar kuru esam pazīstamas jau aptuveni 10 gadus. Pirms diviem gadiem draudzene pasaulē laida savu pirmdzimto. Bieži netikāmies, jo dzīvojām katra savā pilsētā, katrai bija sava dzīve, darbs, interešu loks utt. Pirms kāda laika atgriezos dzimtajā pilsētā darba darīšanās, satiku draudzeni un viņas divgadīgo mazuli, kurš bija ne mammai pie rokas, bet ieguldīts, tā saucamajos, būdu ratos. Mēģināju delikāti pajautāt vai bērniņam nav kādas veselības problēmas, saņēmu noraidošu atbildi, jo patiesi - rotaļlaukumā puika spēlējās, skraidīja apkārt, šūpojās. Kad vēl pāris reizes biju draudzeni satikusi uz ielas un redzējusi, ka bērns asarām acīs cenšas rauties ārā no ratiem, bet viņa to nogulda atpakaļ tajos, vaicāju vai puikam viņa vecumā nevajadzētu ļaut staigāt pašam, saņēmu strupu atbildi, ka viņai tā esot vieglāk viņu pieskatīt. Rezultātā - nu jau kādu laiku neesam sazinājušās, jūtos diezgan draņķīgi. Apkārt redzu pavisam mazus ķiparus, kuri knapi turas kājās, bet mēģina iet vecākiem pie rokas, taču šeit divgadīgs bērns mātes kaprīzu dēļ iespundēts būdu ratos. Vēlējos vaicāt - kā runāt ar draudzeni tā, lai saruna nenovestu pie kārtējās dusmu lēkmes? Negribas jaukties iekšā viņas dzīvē, taču tai pat laikā sirdi pušu plēš tie mirkļi, kad redzu bērna skatienu, kad viņš grib skriet, šūpoties, spēlēties, bet māte iegrūž atpakaļ ratos. Jāpiebilst, ka draudzene man ir palicis kā gluži svešs cilvēks, nesaprotu kā laiks tik ļoti spējis mainīt cilvēku...
Priecāšos par katru padomu un ieteikumu, citādi gan bērnu bezgala žēl, gan draudzeni ar kuru sarunas nu nepavisam vairs nevedas, taču 10 gadu garumā veidotas atmiņas dara savu - negribas atmest ar roku :-/
01.10.2015 23:40 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
kaadi ir buudu rati?
01.10.2015 23:46 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mans ieteikums - nemaaci mammai kaa jadara!!! :)
01.10.2015 23:47 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu Story, nezini tu visas nianses, lai ieteiktu/mācītu/sniegtu padomu!
01.10.2015 23:49 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu kā kāds var norādīt otram ko darīt ar viņa bērnu , tev vēl ir pieklājīga draudzene ... un wtf ir būdu rati ?
01.10.2015 23:52 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Cukurvāvere, es tā saucu šos:


Laikam jau jums, meitenes, taisnība. Skumji tas, ka dēļ tās sarunas vairs nerunājam, nesazināmies, gribēju kaut kā visu izlīdzināt, taču laikam jau arī laiks dara savu - esam atsvešinājušās. :-/
01.10.2015 23:52 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Atvainojos, ka nepareizi uzrakstīju par tiem ratiem. Esmu dzirdējusi tādu apzīmējumu, nezināju kā citādi tos noraksturot.
01.10.2015 23:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mēģināju delikāti pajautāt vai bērniņam nav kādas veselības problēmas, saņēmu noraidošu atbildi


peec shii skaidrs, ka neesat vairs draudzenes....
01.10.2015 23:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pajautā, kāpēc viņai tik ļoti tas bērns jākontrole, ka nevar palaist brīvgaitā. Varbūt viņš ir hiperaktīvs... Ar tādu mani nervi arī b'tu beigti un es to bērnu noteikti gribētu piesiet, lai varētu vismaz kaut kā savaldīt... (t)
01.10.2015 23:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tā ir kulba .... :D :D kulbu rati :D :D

Mēģināju delikāti pajautāt vai bērniņam nav kādas veselības problēmas, saņēmu noraidošu atbildi

Ja gribētu pati pateiktu , ja pati nepateica neuzskata par vajadzību un nav tur kur līst ... Man daudzi ziemā, kad meita sēdēja un brauca sādos ratos , plijās virsū ... Goda vārds ZS trakumā pateicu arī rupjības un diezgan skaļi , es saprtu, ka tie ir sveši cilvēki, bet tu , it kā, draudzene , bet nu tāpat ...
01.10.2015 23:59 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Paldies, wee, es visu laiku mēģināju to vārdu atcerēties, bet nu kā nesanāca, tā nesanāca :D

Vispār paldies, meitenes, jo sanāca aizdomāties.. Ja es sākumā domāju, ka vairs nekontaktējamies tās sarunas dēļ, tagad saprotu, ka droši vien tā arī ir, ka iemesls meklējams dziļāk... Ilgi nekontaktējāmies, katrai sākās sava dzīve.. Iespējams, gluži vienkārši līdz galam nespēju aprast ar domu, ka vairs neesam tās pašas draudzenes kas bijām 16 gados. :)
Vārdu sakot - paldies. Sāku ar vienu tēmu, beigu beigās sanāca aizdomāties par citām :)
02.10.2015 00:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu un beigu beigās varbūt viņa vienkārši negrib tusēt pa bērnu laukumiem... tā ir viņas izvēle
02.10.2015 00:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es tā padomāju , es savu arī katru reizi nelaižu ārā no ratiem, man gan ir sporta rati ( tie sēžamie :D ), kapēc nelaižu ?
1) man ir kur jāiet un es zinu, ka nedabūšu pēc tam viņu ratos ...
2) ārā ir netīrs ( daudz dubļu pēc peļķēm , piemēram, parkā )
3) es gribu laiku pavadīt sarunās ar draudzeni , neviss skraidīt pa spēļu laukumu


bet mēs bieži ejam ārā pagalmā , vakarā , spēlēt bumbu vai tāpat pasēdēt , varam ar kājām kopā aiziet līdz veikalam pēc maizes vai piena ....
02.10.2015 00:15 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Paldies Tev, wee, jo citādi es visu laiku domāju, ka varbūt es esmu traka vai draudzene ir traka.:D Tā teikt - nedaudz par traku sacepos šajā gadījumā, tā teikt - neapdomāju prātā citus iemeslus kādi var būt bērna nelaišanai staigāt pašam. Domāju, ka pie vainas viena saruna, taču atagd, apdomājot visu kārtīgi, saprotu, ka pie vainas noteikti mūsu pašu attiecības. Kā nekā, gadi maina visu :)
Paldies Tev! Es vispār esmu Tava fane! Vienmēr trāpīgi komentāri un dzīves uztvere! :)
02.10.2015 00:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu ņem par labu ;)

viss ne vienmēr ir tā kā izskatās .... principā par to 10 gadus draudzību , man ir draudzene , bijām tuvākas kā māsās, sastrīdējāmies par sūdiem, es satiku tagadējo vīru, viņa aizbrauca uz ārzemēm, satikāmies pirms 2,5 gadiem , uzaicināju par vedēju savās kāzās ... Tagad jau viņai ir gandrīz gadu vecs bēbis .... satiekamies , bet nav kaut kā vairs tā kā bija .... es pa lielam tāda pati ( vismaz gribas pašai tā domāt :D ) viņa nu tipiska cāļu mamma un nedod dievs mūsu saruna nonāk līdz bērniem, man brīžiem gribas ar ķieģeli viņai mest ... nu jopcik , nemāci man kā princesi uz zirņa audzināt un man neinteresē kapēc tavējais būs princis baltā zirgā :D :D
Vispār man šādas sarunas šķiet tādas slidenas ...
Tai pat laikā man ir sena draudzene , pati attiecībās ar benefit jau 8 gadus ar vienu puisi, bērnu nav ... bet tā komunikācija ir pavisam savādāka , mēs varam iesmiet par visu, večiem, sīkajiem, tantukiem un EMO.... un godīgi, man par savu beibi gribas ar viņu vairāk dalīties nekā ar to kurai ir bērns :D :D
Ej nu sazini, laiks reizēm maina cilvēkus par 180 grādiem, tapēc es nekad neticu teicienam , ka cilvēki nemainās ..... :-D:-P
02.10.2015 00:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
redzējusi, ka bērns asarām acīs cenšas rauties ārā no ratiem, bet viņa to nogulda atpakaļ tajos,


Piekriitu wee, reizem ir situacijas, kad bernam ir jabut ratos, mans ari raujas ara, nestaigaa, bet grib visu redzeet un tikai rokas. Cilveki no malas, biezhaak omes, ir teikushas, "vai tad nevajag mazajam pasauli paradit?", bet emesli kadelj es lieku kulbu (man kulba un sezhama dalja ir atsevishka, var uzlikt kulbu un var uzlikt sezhamo) - ejem ara, kad mazajai ir guleshanas laiks, tad neko darit - jagulj kulbaa un viss, vai ja atri vajag aizskriet uz veikalu, kulbaa bernu ielieku, nav jagerbj silti, jo kulbaa man aitas vilninja, ielieku bernu ieksha, aizskrienu pakalj pienam.
02.10.2015 00:28 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Divgadnieks kulbu ratos tik tiešām ir tā dīvaini, ja vien tie nav lielie EM, kuriem kulba 1m gara... Citādi kulbas parasti ir max 80cm garas un divgadnieki vidēji ir par kādiem 10cm garāki, nezinu, kā viņai bērns tur ielien. Bet divgadnieks sporta ratos - tas ir pavisam normāli, manuprāt. Manējā gan ratos nesēdēja vispār (negribēja, neko nevarēju padarīt), bet, ak, cik ļoti tas būtu atvieglojis mūsu ikdienu!
Varbūt tai sievietei ir finansiālas problēmas un tāpēc joprojām bērniņu vadā kulbu ratos? Ja nav mašīnas, tad ikdienā rati ir ļoti noderīgi arī tiem bērniem, kuri jau sen staigā.. salikt vajadzīgās mantas, atpūsties/nosnausties/uzēst, mammai uz veikalu arī krietni vieglāk iet, ja bērns ir ratos.. daudz iemeslu var būt.
02.10.2015 00:34 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man kulbas garums ir 83cm, vakar tieši izvilku un meita perfekti iegūlās un bišķiņ pāri palika :D :D
knapi pierunāju atbrīvot kulbu !
02.10.2015 00:39 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Mana arī kulbu ratos ir iegūlūsies, kājas pāri maliņai pāri un super! :D Bet ne jau ikdienā tā pārvietoties.. Kā arī, kulba tomēr nešķiet droša bērnam, kas visādi kustās un ložņā. Es gan neatbalstu to spundēšanu ratos, bet man šķistu drošāk iesprādzēt jostās (ko 2gadnieki, starp citu, prot attaisīt!) un barjeriņu priekšā.. Nu kaut kā neredzu iemeslus (izņemot tīri finansiāli sadzīviskus), lai vadātu bērnu kulbu ratos. :-/
02.10.2015 00:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es vispār cenšos izvairīties no sarunām par bērniem. Gan par savu, gan par svešiem. Katram savi uzskati. Vienai manai draudzenei 3gadnieks joprojām ir pamperos un uz poda pat nemēģina iet. Vienai paziņai bērns arī 5 gadu vecumā bija pamperos un tikai tad sāka mācīties iet uz poda. Es to neatbalstu, bet neko nesaku. Viņu bērni, viņu darīšana.
To vadāšanu kulbu ratos gan es nesaprotu. Ok, Wee pateica gana daudz argumentu, kāpēc paturēt bērnu ratos, bet kāpēc kulbā, to gan es nesaprotu. Vismaz sēžamratus gan varēja mazajam sagādāt, bet nu atkal - vai tas, ka mēs te to apspriežam, kaut ko mainīs?
02.10.2015 00:49 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu varbūt viņai bail, ka tas bērns tāpat izlīdīs , varbūt viņš tad vispār histēriski uzvedas, ka netiek ārā...
nu es arī nedomāju, ka tā būtu jādara, bet nu katrs savalda savu bērnu kā māk un var ... manuprāt, tas tāpat , kā ar gultu - nav mana daļa ko katrs dara zem savas segas un ar ko :D
02.10.2015 00:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits