Valodu izvēle

 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Mana māsa šogad uzsāka mācības 6.klasē un ir jāizvēlas otro valodu - vācu vai krievu. Pati nevar izlemt, bet vecāki esot pārliecināti, ka obligāti ir jāiet mācīties krievu valodu, jo viņai esot jau ir kādi pamati, tomēr es neesmu pārliecināta par kvalitatīvo valodas metodiku, jo skolas gados sastapos ar to, ka skolotāja vairāk strādāja ar tiem skolēniem, kuriem jau bija diezgan labas zināšanas krievu valodā, nevis ar tiem, kam nebija nekādas zināšanas un galu galā izvilka tos uz 4-5 ballēm. Varbūt tagad kas ir mainījies, bet būtu interesanti gūt priekšstatu no Jums - kurai valodai tad dot priekšroku, jo laiks izvēlei pagaidām vēl ir.
02.09.2015 16:52 |
 
Reitings 172
Reģ: 26.03.2015
Es izveelejos krievu valodu, vispaar jau vecaaki izveleejaas, jo teica taa ir vairaak nepieciesama :-D Dziivojot Latvijaa taa noteikti butu pareizaakaa izvele, bet manaa gadiijumaa butu bijis loti paveicies izveleeties vaacu valodu :-D
03.09.2015 11:50 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.12.2010
Pieprasījums rada piedāvājumu. Tirgus ekonomika pieprasa krievu valodas zināšanas. Cik daudziem skolā mācīta vācu valoda un cik daudz no tiem tagad varētu ko saprast/sajēgt vāciski.
03.09.2015 12:02 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
es nemtu krievu valodu, tapat vacu valoda aizmirstas kam to vajag . (l)
03.09.2015 12:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Vācu, pavisam noteikti. Ja netaisās strādāt klientu apkalpošanā, tad krievu valodu tāpat nevajadzēs (kaut arī - var iztikt arī tur bez krievu valodas), turklāt, to var mierīgi iemācīties pats.
03.09.2015 12:44 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es ņēmu krievu valodu, bet arī tikai tamdēļ ka vecāki uzspieda un tomēr krievu val vairāk noder esot LV.
03.09.2015 12:44 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Un beidziet gvelzt par krievu valodas nepieciešamību - zinu krievu valodu krietni labāk, nekā liela daļa krievu, bet man savu mūžu to nav vajadzējis. Jā, palasīt oriģinālliteratūru, kādam kaut ko krievu forumā atbildēt, bet tas arī viss. Ir nācies strādāt krieviskā kolektīvā, bet tāpat runāju latviski. Toties vācu valoda gan ir noderējusi ne reizi vien.
03.09.2015 12:46 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Es izvēlējos un droši vien arī, pat ja būtu iespēja lēmumu mainīt, arī atkārtoti izvēlētos krievu valodu, vienīgais, kas man īsti nepatika (krievu valodu mācījos 2 skolās un abās viens un tas pats variants) bija tas, ka manā gadījumā nebija tā, ka
vairāk uzmanības tomēr tiek pievērsts tiem, kuriem neiet tik viegli.
Skolotājas krievietes, apmēram puse no skolēniem vidēji vai pat labi prata krievu valodu jau pirms tam un, kaut arī teorētiski sāku mācīties no nulles (pirms tam krievu valodu nezināju vispār), bija ļoti grūti pierast, ka jau pirmajā stundā visiem kaut kas jāstāsta krieviski, visus uzdevumus skaidro krieviski, jo daļa taču jau saprot, bet tai pat laikā vācu valodu tiešām visi no nulles mācījās, uzdevumus sākumā skaidroja latviski utt. Tāpēc no savas pieredzes piekrītu, ka
skolotāja vairāk strādāja ar tiem skolēniem, kuriem jau bija diezgan labas zināšanas krievu valodā, nevis ar tiem, kam nebija nekādas zināšanas
Tāpēc pieļauju, ka tieši apgūšanas ziņā vācu valoda varētu būt vieglāka tiem, kas nezina ne vienu, ne otru valodu, bet noderīgāk noteikti krievu.
03.09.2015 12:51 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Delusion, ja strādā klientu apkalpošanā, tad krievu valoda būs daudz vairāk noderīga kā vācu valoda, tas ir skaidrs. Ne visi strādā ofisos un starptautiskās kompānijās.

Par tēmu - izvēlējos vācu valodu, jo bija kaut kādi savi mazie principi - krievu nē, tāpat iemācīšos utt., vecāki arī neko neuzspieda, apkārt daudz krievu valodu nedzirdēju. Tagad nožēloju, vajadzēja mācīties krievu valodu, vācu valodu tāpat nekur nedzirdu, un viss jau ir aizmirsies.
03.09.2015 12:52 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Latvijas izglītības sistēma krievu valodu neuzskata par svešvalodu! Bet par otru dzimto. Tāpēc jau pirmajā stundā ir jāpastāsta par sevi, utt.. Nu murgs!!!!
Kā jau te daudzas teica- skolotāji strādā ar tiem, kuri atnākot uz pirmo stundu jau runā krieviski. Pārējie- lai sēž un bolās- 4 balles ieliks.
Te jau arī ir atbilde kāpēc jaunatne nevar dabūt darbu dēļ krievu valodas!
03.09.2015 18:37 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Izvēlētos krievu valodu, jo pat ar visu atšķirīgo alfabētu un dzejisko literāro valodu, korektu sarunvalodas līmeni iemācīties ir vieglāk nekā vācu valodai. Valodu zināšanas nevienam nekaitē, bet, principā, šajā gadījumā ir prātīgāk izvēlēties "vieglāko ceļu", jo klasiskā izglītības sitēmas pieeja valodu mācīšanai ir izcili neefektīva. Pati esmu skolā apguvusi abas šīs valodas un abas arī regulāri izmantoju, ja ne aktīvi, tad vismaz pasīvi - lasot un skatoties filmas/raidījumus.
03.09.2015 18:46 |
 
Reitings 264
Reģ: 10.12.2014
Teiksi tā, man jau liekas, ka pienākuši laiki, kad tie krievi, kas te ir, varētu beidzot sākt boksterēt latviski. Savādāk standarta krievs inglišu un doiču iemācas, bet par latviešu pofig, jo bāleliņš pie pirmā vārda steberēs krieviski.

Man pretīgi ir, ka daža laba sieviete 30-35 toļka po ruski var parunāt un pie sarežģītākiem teikumiem latviešu valodā bola acis, jo redz var atļauties, mēs vāja tauta, lieksimies visur.
Es principā reti pielietoju krievu valodu, kaut gan zinu ļoti labi, bet lieku visiem krieviem visur mocīties un saprast, ko es saku - vai tas ir uz ielas, darbā, biznesā. Neviens nav pārmetis tik respektēts, ka es cienu savu valodu.

Ar to gribēju pateikt - valodu var zināt, bet varbūt beidzot, lai visi, kas ir rezidenti šeit sāk saprast latviski nevis po ruski požalusta.
04.09.2015 00:01 |
 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Paldies par atsauksmēm/viedokļiem, mācīsies krievu valodu ar visu klasi kopā, jo vācu valodas grupa šogad pat nav nokomplektēta.
05.09.2015 00:01 |
 
Reitings 86
Reģ: 30.08.2015
@Puiks Piekrītu, es vispār krieviem atbildu tikai latviski.
05.09.2015 00:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits