TIEVĒTĀJAS IV

 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Jauna sezona, jauni mērķi, jauns cīņasspars! Dalāmies pieredzē, motivējam viena otru, izbaudām veselīgas dzīvošanas procesu un priecājamies par rezultātiem kopā!
01.09.2015 19:52 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Laika gaitā esmu tikusi pie +\- ,tādas formas, kādas vēlējos. Tikai gribas vēl mazliet preses muskuļus redzamākus. Un, starpcitu, vakar izlasīju,ka visu laiku esmu sportojusi nepareizi -, vienmēr sākumā bija kardio treniņš un tad preses vingrinajumi, dibena vai kas cits uz paklājiņa. Izrādās, vajag pilnīgi otradi.
Jā ātrāk zinātu.p, iespējams, tagad būtu labāks rezultāts:-D
04.09.2015 08:30 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
A, un vēl jāiestrādā pie uztura. Tās bulciņas ar kapučino ir mana vājība :(
04.09.2015 08:30 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Man gan labi - es štopēju visu, kas nonāk manās rokās un tāpat gribās vēl! :D Vienīgi saldumus, pusfabrikātus un citus neveselīgos brīnumus atturu no nonākšanas manās rokās. Kaut kā taču jāsasniedz tā 3100 kaloriju/dienā latiņa ..
Tām, kas nošausminājās tikko - es cenšos uzņemt svaru, nevis nomest :) Bet tāpat jāpieturas pie veselīgiem ēdieniem, lai neaug tauki, bet muskuļi .. tas viss ir apvienots ar 5 treniņiem zālē + 1 ārpus nedēļā un tam papildus vēl visādas aktivitātes kā squash, dejas, velo, baseins (šie gan ne tik regulāri kā gribētos pagaidām).

Mans ieteikums jums ir izveidot paradumu ar jūsu iecienītākajām fiziskajām aktivitātēm. Tam nepieciešams vien, aptuveni, mēnesis. Un tad tas liekas tik pašsaprotami, kā no rīta izmazgāt zobus. Nevajag nekādas motivācijas vai piespiešanos .. vēlme darīt atnāk pati :) Vienīgais noteikums - ir jādara tas, kas ir patīkami. Ja ienīsti sportot, tad diez vai pie vēlamajiem rezultātiem nonāksi.

Veiksmes savu mērķu sasniegšanā!
PS Es esmu režīmā jau gadu un 4 mēnešus ar pārtraukumu traumas dēļ. Jā, sportojiet droši - traumas attālina mērķu sasniegšanu un tas nav to vērts. Labāk mierīgāk, bet visu laiku uz priekšu :)
04.09.2015 08:43 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Par to, ka jāatrod tas, kas tiešām patīk, pilnīgi piekrītu. Nu ja riebjas skriešāna un tas jādara ar asarām acīs, tad nevajag to darīt :D Ir tak tik daudz dažādu iespēju, galvenais ir vnk kustēties, lai nav 24/7 dibens krēslā/dīvānā :)

Man pašai likās, ka man riebjas jebkāda veida sports. Bet tas bija iedragāts no vidusskolas laikiem. Bet tad pamēģināju aiziet uz sporta zāli un sapratu, ka tas ir manējais. Un kā jau te minēja tagad tas ir vnk pats par sevi saprotams, kā ir brīvs, tā braucu uz zāli. Negaidu kkādu motivāciju vai ko, vienkārši eju un viss,
liekas tik pašsaprotami, kā no rīta izmazgāt zobus.

tieši tā :D

Vienīgais, kas man jāsakārto, ir ēšana. :D To es kārtoju jau gadus 2 noteikti :D Nav tik viegli.
Brokastīs šorīt vājpiena biezpiens ar karoti mājas ievārījuma plus kafija.
04.09.2015 09:22 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
fejja
Brokastīs šorīt vājpiena biezpiens ar karoti mājas ievārījuma

Es gan neesmu baigais guru par ēšanu, bet pašmācības ceļā esmu apguvis diezgan daudz info par ēšanu. Biezpiens ir lielisks olbaltumvielu avots, tomēr tā sadalīšanās laiks un uzsūkšanās organismā ir 7-8h. Ideāli to ēst uz nakti, jo visas nakts garumā tas baro muskuļus ar vajadzīgo, tomēr ēst to no rīta neiesaka, jo pārāk ilgs šis uzsūkšanās laiks. Salīdzinot, piemēram, ar vistu, kam tas ir 3-4h. (es gan piekrītu, ka vistu no rīta ēst nu galīgi negribas).
Bet mana pieredze rāda, ka internetā var atrast pretrunīgu informāciju, un vislabāk ir vērot sevi un veidot diētu atbilstoši savam, unikālajam, ķermenim un eksperimentēt, kamēr neatrodi sev patīkamāko/garšīgāko diētu, kas nodrošina vēlamos rezultātus.
04.09.2015 12:24 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
^^2, nu es arī edu vajpiena biezpienu (gandriz katru dienu) brokastis. varbut vari padalities ar so pretrunigo informaciju par biespienu? jo tomer proteins, kas ir vista atskiras no ta, kas ir biezpiena, tapec uzsukasanas laiks ir ilgaks. citreiz edu gan no rita, gan vakara uz nakti biezpienu. :) un tiesi tapat, ka uz nakti, tapat no rita visas dienas garuma tiek baroti muskuli un sunas :)
04.09.2015 12:40 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
antigone to, ko es esmu lasījis, vienkāršiem vārdiem varētu paskaidrot apmēram šādi:
Dienas laikā mēs ēdam (vismaz es) 5-6 reizes. Principā gremošanas sistēma strādā visu dienu. Ja tik bieži ēd, tad ir labi, ka viss pārstrādājas pēc iespējas ātrāk (īpaši ēdienreize, kas ir pēc treniņa, lai uzreiz muskuļi saņem nepieciešamo augšanai). Savukārt ēdiens, kas pārstrādājas ilgi, bremzē visu pārējo, ko esi ēdis pēc šī ēdiena (biezpiena), un tas uzsūcas mazāk kvalitatīvi. Savukārt, ejot gulēt, mēs zinām, ka tuvākās 7-8h neko neēdīsim, un tas biezpienu uz nakti padara ideālu tā lēnās uzsūkšanās dēļ.
Protams, aminoskābju saturs atšķirīgs gaļai un biezpienam, taču organismam patīk dažādība, kas attiecas uz ēdienu. Ja ēd ļoti vienveidīgi, tad bez ēdiena bagātinātājiem nekādi, ja skatās ilgtermiņā (gados), jo, ja organismam ilglaicīgi pietrūkst nepieciešamās vielas, kas tiek izslēgtas, piemēram, neēdot gaļu, ir jāatrod alternatīvas, kas trūkstošās vielas aizvieto, vai var beigties ļoti bēdīgi ar veselības problēmām gremošanas sistēmā. Tas, protams, ir 5, 10 un 15 gadu posmā iespējams un sekas nerodas uzreiz.
kaut kā tā .. :)
04.09.2015 13:11 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
es tev ieteiktu neuztraukties tik daudz, nopietni. manam organisma kaut ka patik biezpiens un neko nebremze:-D:-D.
04.09.2015 13:40 |
 
Reitings 161
Reģ: 18.08.2015
Sviekas, man jautājums par pilngraudu auzu un citu graudu pārslām/ musli. Cik ļoti barojošas tās ir un vai, teiksim, ēdot kādus 100g dienā tas var kaitēt augumam, ja vēlas atbrīvoties no taukiem?
(runa nav par putrām, bet tīri graudiem)
04.09.2015 15:52 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Jā, par biezpienu biju arī dzirdējusi, ka lēni uzsūcas un labāk ēst to vakarā. Bet nu ir rīti, kad man vnk gribas biezpienu un viss :D Tāpat, ja no vakardienas paliek pāri, apēdu brokastīs.
04.09.2015 17:41 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Uz visām mušļa pakām ir jābūt rakstītai uzturvērtībai - apskaties un izspried pati vai tās kcal un Ohg daudzums tevi apmierina vai nē. Es mēdzu uzbērt ~ 30g auzu pārslu grieķu jogurtam + ogas. Sanāk gardas brokastis/launags :-)

No dabiskiem (ne-pusfabrikātiem) produktiem nav jābaidās. Arī tievējot var ēst gan speķi, gan sviestu, gan riekstus, tikai jāskatās uz daudzumiem kādos tie tiek uzņemti. Ir jātiek skaidrībā ar to, cik kcal tu dienā uzņem un kādās uzturvielās, tad arī liela daļa šādu jautājumu atkritīs paši no sevis.
04.09.2015 17:54 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
ee esat mēģinājušas tos Tallegg Chick Snacks?

Uzturvērtība jau manā skatījumā ir super :D Un daudz labāk nekā vnk čipsus uzgrauzt, ja gribas kko pagrauzt :D uz 100 gr OB - 52gr, tauki - 4grami un OH - 3gr.
04.09.2015 18:03 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
fejja, jā, esmu, un ir super!!! ar draugu nemam lidzi lidmasina, un vel tad, kad ejam uz kino. reizi vai divas nedela noperku. sis man bija atklajums,bet laikam aizmirsu padalities, jo veca diskusija nebija vairs tik populara.
04.09.2015 18:07 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Mellene1 auzu pārslās ir ļoti vērtīgas uzturvielas,vitamīni. Tieši brokastīs iesaka to lietot un dod sāta sajūtu, enerģiju. Un tie 100g ir ideāļa porcija! Es pati lietoju auzu pārslas 50g ar karstu aplietu ūdeni un sauju pekanriekstus pieberu klāt, lai ir garša un rieksti labvēlīgi ietekmē organismu! Bet ir viens bet, ja nebūs fiziskas aktivitātes, putra var bremzēt atbrīvošanos no taukiem arī dzen!
04.09.2015 22:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es tieši esmu ieguvusi informāciju, ka, ja principā ir sēdošs darbs, aktivitātes nav pārāk intensīvas, tad ar putrām aizrauties nevajadzētu. Ja esi pietiekami aktīva sieviete, tad kādu reizi var, bet arī ne tā, ka tagad pilna bļoda ar putru būs katra rīta pamatēdiens. Ko jūs par šo domājat?
05.09.2015 07:07 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es domāju, ka tās ir pilnīgas muļķības, Apple_pie! Normālās "putras brokastīs" ir ~ 450kcal un gan ogh, gan ob, gan fat. Auzās ir arī šķiedrvielas. Kas tur slikts un ko no tā tai "sēdošajai sievietei" nevajag? Ok, pie sēdoša dzīvesveida palēnām palēninās vielmaiņa un pat ar aktīvu sportu dienas beigās, to grūti kompensēt, tapēc sēdošajiem vajadzētu vairāk kustēties. Un? Ko tad viņiem ēst? Kādas ir alternatīvas? Ar ko desmaize ir izcilāks uzturs par putru?
Tev tā trennere šitos brīnumus stāsta?:-O sorry, ka sacepos! :-P
05.09.2015 11:11 |
 
Reitings 161
Reģ: 18.08.2015
:'-( tad jau būs bišk jāpiebremzē ar tām putrām
Bet Rimi iegādājos 35g Herculess putriņas ar mellenēm, kuras pagatavošu ar karstu ūdeni - kopā tikai 120kcal :)
Man ir diezgan sēdošs dzīvesveids, taču cenšos vismaz katru otro vakaru iet ārā paskriet kādus 5km un tad spēka vingrinājumi (presei/sāniem/viduklim).
05.09.2015 14:37 |
 
Reitings 630
Reģ: 11.07.2009
mellene, es, amnuorst, zinu, kiras tu doma, bet vai tad tajas nav daudz cukurs? :-/
05.09.2015 18:28 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
NordicBelle, viņa arī banānu noliedz kā biežu augli sievietei,jo grūti sagremojams, bet viņa izskatās tā, ka es viņai ticu, cilvēkiem, kas pie viņas iet, ir tiešām labas izmaiņas un uzturā viņi nejūtas nepaēduši vai badā.

Un alternatīva ir omlete + daudz dārzeņu no rīta, rudzu maizes šķēle ar avokado. Es iepriekš arī domāju, ka obligāti vajag putru, bet tagad, kad ēdu vairāk šādā veidā, es nejūtos ne ar mazāk enerģiju, ne arī nepaēdusi, tieši pretēji. Un, jā, viņa, protams, saka, ja putru, tad ļoti normālu, kas ir ne no lētā gala, nekādas melleņu ātri pagatavojamās utt. Es nesaku, ka tā ir 100% taisnība, ko viņa saka, bet tāds ir viņas viedoklis, un viņa izskatās tā, ka ļoti gribas ticēt. Kā jau viņa arī minēja, var, bet nevajag aizrauties katru dienu, galvenais uzņemt obv pietiekamā daudzumā, viņa arī minēja, ka tā ir arī problēma daudzām sievietēm, kas vēlas notievēt, no rīta apēd pilnu bļodu putru, pusdienās griķus ar salātiem un domā, ka tas kopā būs ļoti veselīgi un notievēs.
05.09.2015 19:51 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Šeit ari atbilde uz manu iepriekšminēto repliku, ka rīsus ar galu kopā nav ieteicams ēst.

"Olbaltumvielu pārstrādei nepieciešama skāba vide. Savukārt, cieti saturošu produktu sadalīšanās notiek sārmainā vidē, bet skāba vide bremzē attiecīgā fermenta darbību. Tāpēc olbaltumvielas un ogļhidrātus labāk neēst vienā ēdienreizē. Ogļhidrātus nedrīkst ēst arī kopā ar skābiem produktiem, piemēram, etiķi, citronu, kečupu. "
05.09.2015 20:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits