Bērns un telefons

 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Sveikas,

tikko izlasīju briesmīgu reklāmrakstu par mazajiem skolēniem (kas sāks iet 1. kl) un viedtālruņa nepieciešamību. Man pašai bērnu nav, tāpēc nezinu kāda šobrīd ir situācija skolās un bērnudārzos, tāpēc man rodas jautājums - vai tik mazam bērnam vispār ir vajadzīgs telefons?
Man telefons parādījās 7.klasē, kas bija vairāk kā 10 gadus atpakaļ, tāpēc nevaru savu bērnību un sākumskolas laiku iedomāties AR telefonu.
un lai runā, ko grib par bērna drošības sajūtu - ka var uzzvanīt vacākiem ja kas atgadās utt, bet skolās taču vienmēr bijis telefons, no kura klases audzinātāja zvanīja vecākiem, ja kaut kas atgadījies. Man liekas tas vairāk stimulē bērnus sacensties, kuram stilīgāks telefons.

Ko jūs par to domājat? vai jūsu bērniem ir telefons? vai pirksiet, kad būs bērni?
28.08.2015 15:34 |
 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Man pašai telefons ir jau no 1. klases. Nebija nekāds ūberkrutais un es vispār līdz 7. klasei biju bez viedtālruņa - ne man bija internets, ne instagram, ne twitter, nekā.. Vienu brīdi pat staigāju ar bezkrāsu samsungu. Un ne mani apcēla, ne ko.. Citreiz, jā, ierēcām par to, kāds kuram telefons, bet tad tikai kopā ar telefona īpašnieku, nekad aiz viņa muguras.
Vispār man vienmēr bija tā, ka dabūju vecāku vecos telefonus, pirmais telefons, kurš tika pirkts tieši man, tika uzdāvināts Ziemassvētkos pirms 2 gadiem.
Tā kā neesmu nomirusi, staigājot ar ''kluci'', kamēr pārējiem klasesbiedriem bija gan iPhone, gan jaunākie Galaxy telefoni.. :)
28.08.2015 18:05 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
elii666 -
saprotu, ka tas ko saki attiecināts uz manis teikto.
a kam skolā vajadzīgi ekstra šikie viedtālruņi, vēl nesen mācījos, man mācību procesā arī neietilpa jebkādu telefonu izmantošana ;D
28.08.2015 18:06 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man telefons parādījās kādā otrajā klasē..man līdz sestajai klasei bija nomainījušies vairāki telefoni..asfalts telefoniem virsū skrēja.. (t)
28.08.2015 18:06 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nu..privātskolās varbūt tā notiek..bet standarta vidusskolā skolotāji nevienam pakaļ neskrien.

+++
Brīnos, ka kāda pilnā nopietnībā sagaida, lai skolotāja ikdienā skraidītu līdzi 30 audzēkņiem, zvanītu vecākiem, kad vien bērnam savajagas, norunātu kad un kā bērnu savākt... :-|
28.08.2015 18:06 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
agnesiitee - un kam tad mājās vajadzīgs? Bērns varēs no istabas tev uz virtuvi zvanīt?:-D
28.08.2015 18:08 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
elii666 - ja telefons nepieciešams zvanīšanai, tad nafig viedtālrunis, kurš pilns ar visiem citiem mēsliem ? :D
bērnam šāds telefons ir rotaļlieta :d
28.08.2015 18:09 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
man arī telefons bija jau 2. klasē, bet nelietoju, jo man mamma taču strādāja tajā pašā skolā, kurā gāju, bet bija līdzi gadījumiem, ja nu tiešām, tiešām vajag viņu vai tēti sazvanīt.

man bērnu nav, bet domāju, ka manam bērnam būs telefons, lai var vecākus vajadzības gadījumos sazvanīt, bet tas noteikti nebūs tas krutākais telefons.
28.08.2015 18:10 |
 
Reitings 77
Reģ: 16.08.2015
Musu skolina ta ir! Ka skolotaja vienmer zvana un pazino ja nu bernam kas noticis. Skola beidzas viena un tai pat laika,ja nu kas mainas atnak sms. Par visu zino. Varbut ari tadel neuzskatu ka skola un pirmklasniekam tas tel nav vajadzigs. Arpus skolas cita lieta
28.08.2015 18:11 |
 
Reitings 77
Reģ: 16.08.2015
*uzskatu*
28.08.2015 18:12 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Un ne mani apcēla, ne ko.. Citreiz, jā, ierēcām par to, kāds kuram telefons, bet tad tikai kopā ar telefona īpašnieku, nekad aiz viņa muguras.

Tieši tā! Ja arī notika kaut kāda apspriešana, tad tas vienmēr bija uz pozitīvas nots, neviens neiedomājās nostādīt otru zemāk kaut kāda ārēja aspekta dēļ, vienalga, vai telefona, vai drēbju, vai citu mantu.
28.08.2015 18:13 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vidusskolā skolotājiem ir vienalga par skolēnu, katrs pats par sevi, lol.
28.08.2015 18:13 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
nu ja jau tikai zvanīšanai, tad jau bērns var ņemt līdzi arī ko šādu



Atradīs kādu rozeti, kur iespraust, un būs tikai zvanīšana bez nekā cita:-D
28.08.2015 18:15 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nu tu dod :D
28.08.2015 18:16 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Ir jau dažādi telefoni, pastāv iespēja uzlikt filtrus, kur problēma? Gluži 33 nokiju bērnam dot nevajadzētu.
28.08.2015 18:19 |
 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Tieši tā! Ja arī notika kaut kāda apspriešana, tad tas vienmēr bija uz pozitīvas nots, neviens neiedomājās nostādīt otru zemāk kaut kāda ārēja aspekta dēļ, vienalga, vai telefona, vai drēbju, vai citu mantu.


Paturpinot šo tēmu, man viena klasesbiedrene tikai šogad tika pie viedtālruņa, bet, kamēr staigāja ar savu veco skārienjutīgo samsung, netika apcelta.
Vispār mums klasē nekad nav bijis tā, ka mēs cilvēkus dalītu pēc telefona. Mums pat bija pilnīgi vienalga, ja kādam telefona nebija vispār. Nu un tad, liela muiža!
28.08.2015 18:23 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Musu skolina ta ir! Ka skolotaja vienmer zvana un pazino ja nu bernam kas noticis


mammina, tas ir ļoti jauki, ja Tavs bērns par katru sīkumu ziņo skolotājām un vēl jo jaukāk, ka skolotājs šo katru sīkumu uztver nopietni un zvana vecākiem.
Nesen pusdienoju kopā ar kolēģi - viņam zvanīja meita (2.klase) un teica, ka ļoti negrib iet uz trenniņu, jo sāp muskuļi, jo ned.nogalē bijusi trenniņnometne. Prasīja tētim atļauju, vai drīkst neiet uz trenniņu - tētis parunājās un beigās atļāva trenniņu izlaist. Iedomājos situāciju - bērns pieietu pie skolotājas un uzdotu šo jautājumu viņai - kā skolotāja reaģētu? Atļautu/neatļautu vai zvanītu vecākiem prasītu atļauju?

Man vienkārši šķiet, ka tad, kad bērns uzsāk skolas gaitas - tas ir kaut kas pilnīgi krasi atšķirīgs no tā, kā bija dārziņā, kur viņu tiešām ļoti apčubināja audzinātājas un auklītes. Dažreiz varbūt bērnam vienkārši vajag parunāties ar mammu vai tēti, saņemt uzmundrinājumu pirms kāda svarīga notikuma, vienvārdsakot - viņam jābūt tai sajūtai, ka viņa vecāki jebkurā brīdī būs sasniedzami.
28.08.2015 18:26 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Man liekas - ja bērnam pērk telefonu, ok, viedtālruni, bet nu nejau pa 150+ eur...

Man bijušajam draugam bija 2 bērni. Nezinu - man visa situācija likās drausmīga. Vecāki šķīrušies. Vecākajai meitai jaunākais tā laika otrais jaunākais Samsungs. Dēlam - 6 gadi, viņš atdeva savu veco iphone 4 (tajā laikā tikko bija 5. iznācis). Un ko 6g bērns ar to iphonu dara, tak neko - spēlē spēlītes, laiku pa laikam padauza pret zemi :-D Uz ko meita, 3 g vecāka, sāka raudāt, ka viņai tik pre†ikgs telefons, visi skolā par viņu smiesies, ka brālim krutāks telefons utt. OMG, man vnk bija acis kvadrātā - pirmkārt, kādēļ 6g bērnam iphons jādod, īpaši ja nav tās finanses tik spožas, bet nevar nopirkt kādu lētāku viedtālruni? Un - kas tas ir, kam klasē krutāks telefons??

Jau toreizteicu, ka nevajag pirms - skolas bērnam dot krutāko telefonu, jo attiecīgi pārējie secinās - man aŗi tovajag, bet vaitad visi to var atļauties?
Pa manam - bērni ietekmējas viens no otra. Un, cik no viņa bērniem toreiz secināju - ja kādiem 5 cilvēkiem klasē ir iphoni, + viņi pasaka, ka pārējie ir nūģi, jo viņu telefoni ir kkādi lētie, tā arī ir un notiek visas atiecīgas darbības.. Skoals laiki ir nežēļigi.. Ja manā laikā vēl pēc drēbēm kko vērtēja, tad tagad, ja sanāk - Tev nav jaunākais telefons, Tevis vnk apsmies..
28.08.2015 18:26 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Uj, kkā no telefona jocīgi sarakstīju :-D Bet ganjau, ka doma skaidra :-)
28.08.2015 18:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Brīnos, ka kāda pilnā nopietnībā sagaida, lai skolotāja ikdienā skraidītu līdzi 30 audzēkņiem, zvanītu vecākiem, kad vien bērnam savajagas, norunātu kad un kā bērnu savākt...

Civilizētās valstīs tieši tā arī notiek jaunākajās klasēs. Skolotāji nes atbildību par bērnu, kamēr tas atrodas skolā. Ja kas notiek - momentāli zvana vecākiem un apspriež nepieciešamību bērnu savākt no skolas. Vecāki, vecvecāki vai aukles bērnus atved līdz pašām skolas durvīm, un tāpat arī savāc. Vai arī izmanto skolas autobusus, kuros sākotnēji ir bērnu saraksti ar to, kurš iekāpj/izkāpj. Nu kā jau rakstīju - bērnus līdz noteiktam vecumama nav atļauts atstāt bez atbildīga pieaugušā uzraudzības! Pat, ja bērns ir pie kāda ciemos - tur ir jābūt pieaugušam cilvēkam klāt. Un uz to visu ļoti stingri skatās - tev var atņemt bērnu un tu vari zaudēt vecāku tiesības, ja pieķers, ka tavs bērns vazājas bez pieskatīšanas viens... Tas ir kaitinošī brīžam, noteikti - apgrūtinoši un bieži vien prasa gan pamatīgus nervus, gan finanses, bet... tomēr bērna drošība pirmajā vietā! Nav jāiespiež plaukstā telefons, lai būtu sajūta, ka bērns ir pasargāts. :-/
28.08.2015 18:28 |
 
Reitings 77
Reģ: 16.08.2015
Neons ++++
28.08.2015 18:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!