Bērns un telefons

 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Sveikas,

tikko izlasīju briesmīgu reklāmrakstu par mazajiem skolēniem (kas sāks iet 1. kl) un viedtālruņa nepieciešamību. Man pašai bērnu nav, tāpēc nezinu kāda šobrīd ir situācija skolās un bērnudārzos, tāpēc man rodas jautājums - vai tik mazam bērnam vispār ir vajadzīgs telefons?
Man telefons parādījās 7.klasē, kas bija vairāk kā 10 gadus atpakaļ, tāpēc nevaru savu bērnību un sākumskolas laiku iedomāties AR telefonu.
un lai runā, ko grib par bērna drošības sajūtu - ka var uzzvanīt vacākiem ja kas atgadās utt, bet skolās taču vienmēr bijis telefons, no kura klases audzinātāja zvanīja vecākiem, ja kaut kas atgadījies. Man liekas tas vairāk stimulē bērnus sacensties, kuram stilīgāks telefons.

Ko jūs par to domājat? vai jūsu bērniem ir telefons? vai pirksiet, kad būs bērni?
28.08.2015 15:34 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
iesākumā- man bērnu nav, pagaidām arī nevajag.
bet paskatoties apkārt, šķiet, ka vecākiem BEIDZOT ir parādījusies iespēja tikt no savām atvasēm vaļā, nopērkot maksimāli ''krutu'' telefonu, lai spēlē spēlītes un netraucē!
skolai Iphone nav vajadzīgs !!
man skolas laikā bija telefons (superīgs Philips,kurā pat spēlītes nebija) un diezgan ātri, bet,ja jūs domājiet, ka tas tika izmantots, lai zvanītu vecākiem, tad naivā cerība!
Visas šīs ierīces nozīmē tikai vienu - sacensība :)
un tie, kas iesprauž rokās jaunāko viedtālruni savai atvasei māca tieši sacensties ar citiem un parādīt savu pārākumu visseklākajā veidā..

Vispirms cilvēki iedod sīcim telefonu,datoru,planšeti un tad sāk brīnīties : ak vai, mans bērns grāmatas nelasa ! un ziniet, arī nelasīs :)
šī ''viedtālruņu'' ēra vienā momentā noved pie degradācijas, bet nu .. dabiskā atlase :)
28.08.2015 17:35 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
Man liekas tik pārspīlēti tie- man bija telefons tikai 11.klasē, es iztiku bez telefona utt.
Cik daudziem no apkārtējiem, kaut vai pieaugušajiem bija pieejams telefons, kad jūs gājāt 1.klasē?
Taču jāiet laikam līdzi. Nevis ieņemt galvā kaut kādu muļķīgu principu, tādējādi iespējams pat pazemojot savu bērnu (kuram noteikti būs kauns vilkt 7.klasē ārā savu podziņtelefonu, kamēr apkārtējiem ir daudz kas labāks pieejams).
Nav taču jāpērk Iphoni un jaunākie samsungi. Normālu viedtālruni var nopirkt arī par 100 eiro, un tad nu nav vājprātīgi žēl ne pazaudēt, ne sasist.
Man bērns taču jau kopš dzimšanas pierod, ka mums ir telefoni, planšetdatori, datori, ar kuriem ik pa laikam arī viņam tiek atļauts padarboties. Kāpēc lai pirmajā klasē arī viņam nevarētu iegādāties telefonu? Un kā vēl tehnoloģijas būs progresējušas līdz tai pirmajai klasei!? Taču podziņtelefonu visticamāk būs jāmeklē antivariātos. :D
28.08.2015 17:39 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Es telefonā arī lietoju visādas aplikācijas..zvani un sms man ir kādi 50% no telefona pielietojuma. Kāpēc, lai es prasītu no bērna, lai viņš saprastu "telefona nozīmi"?

Nez, man jau parasti liekas, ka vecāki vēlas, lai viņu bērni dzīvotu labāku dzīvi nekā tā, ko paši dzīvo. Šajā kontekstā tas varētu nozīmēt mazāku atkarību no lietām, no kurām paši jau esam kļuvuši tik atkarīgi, ka bez tām dzīve nav izdevusies.
28.08.2015 17:42 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
es personīgi uzskatu, ka telefons ir nepieciešams, ja vien katru dienu, uzsākot skolas gaitas, nav cilvēks, kurš skolā ievada bērnu un izvada to ārā līdz pat mājai. situācijas var būt šausmīgi dažādas un pietiek ar 3 soļiem no mājas, lai kaut kas atgadītos. tās ir mūsdienas, viss progresē uz priekšu. podziņtelefonus drīz vairs pat izmantot iespējams nevarēs. un ja ir iespēja, kādēļ liegt izvēlēties tieši tādu, kādu vēlās? nav ko sēdēt pagātnē. savukārt, kas attiecas uz to, ka visi sīkie tup telefonos - tā ir vecāku atbildība, pavisam maziem esot, parādīt, ka ir daudz labākas lietas par telefona spaidīšanu brīvajā laikā. telefona izmantošanu, esot mājās, ciemos utml. arī ir iespējams izkontrolēt. uztaisīts šums no nekā.
28.08.2015 17:49 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es vienkārši domāju, ka nav ko aizliegt, tad arī nebūs tāds baigais kārdinājums nonstopā dzīvoties pa to telefonu vai planšeti.
Par to, ka stundās nedrīkst lietot telefonu, ir jārunā..vismaz lai pirmajās klasēs to respektē.
28.08.2015 17:49 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Es savu pirmo telefonu dabūju kādā 5.-6. klasē. Līdz tam, protams, lieliski iztiku, jo nemaz nebiju iepazīstināta ar tādu ierīci un vienaudži arī ne. Taču neuzskatu, ka tā iemesla dēļ vecākiem būtu jāuzspiež bērnam ''es bez telefona izdzīvoju, tātad tu arī izdzīvosi!'', kamēr paši cauru dienu spaida jaunāko aifonu. Piekrītu, laikam ir jāiet līdzi, tādēļ neredzu neko drausmīgu tajā, ja pirmklasniekam uzdāvina telefonu. Protams, ka bērns to telefonu neizmantos tikai tādēļ, lai svēti piezvanītu vecākiem, būs gan spēlītes, gan aplikācijas, gan viss pārējais. Kādu telefonu pirkt savam bērnam - tā jau ir vecāku izvēle.


un tie, kas iesprauž rokās jaunāko viedtālruni savai atvasei māca tieši sacensties ar citiem un parādīt savu pārākumu visseklākajā veidā..

Kaut kāds stulbums... Protams, iespraud bērnam rokās vissūdīgāko telefonu, tad viņš 1000% izaugs par labu cilvēku!
Kad cilvēki beidzot sapratīs, ka bērnos ir jāieaudzina cieņa un elementāra pieklājība pret apkārtējiem, un ne jau pirktās mantas to ietekmēs. Ja vecāki mierīgi var atļauties pirkt jaunāko viedtālruni bērnam, nu bet lūdzu, lai pērk, bērnu tas nepataisīs par briesmoni.
Mani vecāki arī man pirka tā laika krutākos telefonus, nevienā brīdi man nebija doma sacensties ar kādu citu vai izrādīt nez kādu pārākumu telefona dēļ... c'mon.

Vispirms cilvēki iedod sīcim telefonu,datoru,planšeti un tad sāk brīnīties : ak vai, mans bērns grāmatas nelasa ! un ziniet, arī nelasīs

Klasiskais arguments. Ja kas, visos laikos, arī tad, kad tādi mobilie telefoni un internets nepastāvēja, bija daudz bērnu, kuriem nepatika lasīt un kuri grāmatām nepieskārās. Un arī šobrīd tādi ir. Un ir arī tādi, kuri daudz lasa, neskatoties uz to, ka viņiem ir visas iespējamās ierīces nopirktas.
28.08.2015 17:51 |
 
Reitings 77
Reģ: 16.08.2015
Lasu un brinos :D lielaka dala apgalvo ka telefonu vajag lai sazinatos ar vecakiem ja gadijuma kautkas notiek skola. Tad kada jega ir no skolotajam? Prieksh kam vinas tur ir domatas?

Maniem berniem tel ir,bet uz skoku nedodu lidz jo neuzskatu par vajadzigu:) ja nu kas notiek,skolotaja uzzvana:) bet kad iet pie draugiem tad gan tel dodu lidz man tak jazin kur vinsh ir!

Bet esmu no tam mamminam kas uzskata ka telefons 1klase nu nav vajadzigs
28.08.2015 17:51 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
kuram noteikti būs kauns vilkt 7.klasē ārā savu podziņtelefonu, kamēr apkārtējiem ir daudz kas labāks pieejams


runa jau iet par podziņtelefoniem 1.klasē, sākumskolā. 7.klasē jau bērns ir diez gan apzinīgs, bieži vien jau pats ir krājis kabatasnaudu labam viedtālrunim, kuru tad vecāki, piemetot pārējo, arī var nopirkt, ja bērns ir pierādījis to, ka labi mācās, ka telefonus nezaudē un nesasit u.tml.

Vienam manam radu bērnam (būs 4.klase tagad) ir nopirkts viedtālrunis, bet ar nosacījumu, ka bērns labi mācās, nebasto stundas, pulciņus utt. Ja rodas sarežģījumi mācībās vai ir neattaisnoti kavētas stundas/nodarbības mūzikas/mākslas skolā, tad viedtālrunis uz laiku tiek samainīts pret veco podziņtelefeonu, kamēr situācija neuzlabojas. Un ziniet - iedarbojas! :)
28.08.2015 17:53 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Tad kada jega ir no skolotajam? Prieksh kam vinas tur ir domatas?


Nu ja tavu bērnu skolotāja ved pie rociņas visu skolas dienu, tad jau tiešām telefonu nevajag. Skolotāja nav tas pats, kas bērnudārza auklīte.
28.08.2015 17:56 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Bonecutie -
man tev ir viens jautājums :
ja tev šobrīd būtu jāizvēlās telefons savam septiņus gadus vecajam pirmklasniekam, vai tiešam tu viņām dotu iphone/jaunākos samsungus utt ? :)
28.08.2015 17:57 |
 
Reitings 77
Reģ: 16.08.2015
Eli666 Nevajag jau parspilet... Skolotajas skola ir tadel lai sekotu lidz berniem,nevis sedetu skolotaju izstaba un dzertu kafiju:D
28.08.2015 17:58 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es atdotu savu sesto ābolu. (lai gan tad, kad mazais būs izaudzis, es varēšu atdot iphone 10 :D ) Jaunu gan nepirktu. Vismaz ne tik dārgu.
28.08.2015 17:59 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
mammina, tu vispār pati skolā esi bijusi? :D
28.08.2015 17:59 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
un vispār, kā gan tagad izdzīvo tie bērni,kuriem vecāki nepērk,vai nevar atļauties telefonu ? vai tiešām visi ir nolaupīti, slimi kaut kur klīst vai joprojām sēž savā pulciņā ?

tak apdomājiet, viena lieta ir krutās tehnikas ierīces, bet skolai jau tās līdz galam nav vajadzīgas. ja pat es savam bērnam kādreiz 7-10 gadu vecumā nopirktu kko vērtīgu, šī manta viņam būtu pieejama tikai mājās. nafig nav ko nēsāties apkārt un zīmēties citu priekšā !
28.08.2015 18:00 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
mammina, tu vispār pati skolā esi bijusi?

+++

sedetu skolotaju izstaba un dzertu kafiju


Tieši tā viņas bieži vien arī dara.
28.08.2015 18:02 |
 
Reitings 77
Reģ: 16.08.2015
Winterra ja mums ir atskirigi uzzskati tas nenozime ka neesmu skola gajusi:-D
28.08.2015 18:02 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nu..privātskolās varbūt tā notiek..bet standarta vidusskolā skolotāji nevienam pakaļ neskrien.
28.08.2015 18:03 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Telefons mājas lietošanai, nē nu vispār:-D
28.08.2015 18:03 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Jaunākos nē. Tīri tāpēc, ka bērni tajā vecumā mēdz būt neuzmanīgi, dauzās apkārt - pastāv paliels risks, ka dārgais telefons ilgi neizturēs. Vecākam bērnam, kas ir jau nedaudz apzinīgāks gan ļoti neskopotos, labāk nopirkt kvalitatīvu, labu telefonu, nevis lētučus, kas ātri sāk gļukot.
28.08.2015 18:03 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
Bonecutie -
par vecākiem bērniem jau ir cita runa.
bet mazajiem to nevajag ;)
28.08.2015 18:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits