Bērns un telefons

 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Sveikas,

tikko izlasīju briesmīgu reklāmrakstu par mazajiem skolēniem (kas sāks iet 1. kl) un viedtālruņa nepieciešamību. Man pašai bērnu nav, tāpēc nezinu kāda šobrīd ir situācija skolās un bērnudārzos, tāpēc man rodas jautājums - vai tik mazam bērnam vispār ir vajadzīgs telefons?
Man telefons parādījās 7.klasē, kas bija vairāk kā 10 gadus atpakaļ, tāpēc nevaru savu bērnību un sākumskolas laiku iedomāties AR telefonu.
un lai runā, ko grib par bērna drošības sajūtu - ka var uzzvanīt vacākiem ja kas atgadās utt, bet skolās taču vienmēr bijis telefons, no kura klases audzinātāja zvanīja vecākiem, ja kaut kas atgadījies. Man liekas tas vairāk stimulē bērnus sacensties, kuram stilīgāks telefons.

Ko jūs par to domājat? vai jūsu bērniem ir telefons? vai pirksiet, kad būs bērni?
28.08.2015 15:34 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Vai tad tos telefonus viņi var tā mierīgi visu laiku izmantot esot skolā?
Man likās, ka arī Latvijā ir jau sen ieviests tas, ka bērni ierodoties skolā telefonus nodod. Un ejot uz mājām tikai paņem.
28.08.2015 16:00 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Manam bērnam būs telefons, kad sāks iet skolā. Kādu gribēs, tādu dabūs. Man pret Iphone nav nekādu aizspriedumu, ja kāds to nevar atļauties, lai jau skaudībā griež zobus, man no tā ne silts ne auksts. Negribu nolikt bērnu situācijā, ka viņam pa visu skolu jāmeklē kāds, kas var sazvanīt vecākus, ja gadījumā kas noticis. Skola tomēr ir vieta, kur bērns pavada lielāko daļu dienas un vēlos, lai viņš tur justos labi, nevis apdalīts tikai tāpēc, ka klasesbiedriem ir telefoni un viņam vecāku leduslaikmeta domāšanas dēļ nav.
28.08.2015 16:01 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
:D
28.08.2015 16:01 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Un par podziņtelefonu, nu priekš kam tādu pirkt? Ja vecāki lietos viedtālruņus, klasesbiedriem arī tādi, tad kā smuki pamatot bērnam, ka viņam būs tikai podziņtelefons? Vienkārši viedtālruņi nav tik dārgi, lai nevarētu atļauties..
Ja nu vienīgi podziņtelefonus grūtāk saplēst.. Bet es labāk mācītu kārtīgi apieties ar savām mantām un ja būs divas reizes saplēsis mobilo, tad jā - tikai podziņtelefons.
28.08.2015 16:02 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Dafnija, taa nav un paldies Dievam.
28.08.2015 16:02 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Žēl ka skolās nav tāda programma ka iedod skolai vecāki naudu(20-30 eur), bet skola sapērk tad visai klasei vienādus telefonus, kuri tiktu izmantoti priekš sazināšanās ar klasesbiedriem, skolotājiem vai vecākiem. Bez spēlēm un citām fīčām, pavisam vienkāršus podziņ telefonus un savādākus telefonus neatļaut izmantot skolā, tā lai nebūtu tā mērīšanās ar to kas kuram ir.
Bet protams šādi būtu problemātiski jo ne visiem ir tie liekie 20-30 eur lai dotu skolai kā arī citi vecāki protestēs jo viņi jau ir nopirkuši saviem bērniem citus telefonus.
28.08.2015 16:03 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man bērnu nav, bet krustmeitai vecāki nopirka telefonu, kad sāka mācīties pirmajā klasē. Un es pilnīgi atbalstu, ka bērnam, sākot iet skolā, vajag telefonu. Bet, protams, nekādu kruto viedtālruni, bet gan parastu podziņu telefonu.
28.08.2015 16:04 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man liekas, ka podziņtelefoni tagad ir tāda pati aizvēsture kā disketes.

Un 1. klasē meitai noteikti būs telefons.
28.08.2015 16:05 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kādu gribēs, tādu dabūs.

Jā telefons ir nepieciešamība, bet tas nenozīmē ka bērnam ir jāpērk čot ne jaunākais telefona modelis..
28.08.2015 16:06 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
, taču mazie bērni taču nesaprotu, ka cilvēku nevērtē pēc telefona.


Vai tad tā tiešām notiek? Man liekas, ka sākumskolā bērns tādām lietām vispār nepievērš tik lielu uzmanību, galvenais, lai ir normāls telefons un viss. Neesmu dzirdējusi no savas mazās radinieces, ka viņi visi reāli pievērš uzmanību kuram ir iphone. Viņi drīzāk konkurē starp to kādas spēlītes ir telefonā :D
28.08.2015 16:06 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Man arii shkjiet, ka driiz to podzinjtelefonu vispaar vairs nebuus, jo tehnika tik strauji iet uz priekshu.
28.08.2015 16:07 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Māsas puikam telefons jau parādījās īsi pirms pirmās klasītes. Tikko pirkts nebija, mammas vecais. Tagad uz otro klasi mazais krāja naudiņu un nopirka jaunu telefonu.
Es noteikti, ka savam bērnam došu uz skolu telefonu. Man tas tagad liekas tikai un vienīgi normāli.
28.08.2015 16:08 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Viņi varētu vairāk ražot qwerty telefonus, bet es jau saprotu kāpēc viņi nav modē diemžēl.
28.08.2015 16:09 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
chérr, te nav runa par dargumu/lētumu/stilīgumu, bet gan par reālo pielietojumu. Viedtālruņi izlādējas momentā, ja tiek spaidīti. Jēga no tā telefona, ja viņš visdrīzākais tiek saspaidīts jau starpbrīžos un pa ceļam uz skolu, lai tieši tad, kad to vajag izmantot pēc nepieciešamības, tas būtu izlādējies?

Un par to apcelšanu skolā - tās ir muļķības. Ne jau skolā bērnus apceļ telefonu dēļ (ir, protams, izņēmumi), bet bērniem pašiem skauž, ka citam ir labāks telefons. Tad jau labāk, lai mans bērns iemācās neskaust to, kas ir citam un novērtēt to, kas ir pašam. Bet jau atkal - tas ir tikai mans viedoklis un patreizējais rīcības plāns.
28.08.2015 16:09 |
 
Reitings 249
Reģ: 17.07.2014
Kāpēc starpbrīžos?


Pamatojumu nezinu, bet izraksts no iekšējās kārtības noteikumiem:
"Stundu laikā obligāti jāatslēdz mobilais tālrunis, nedrīkst lietot mūzikas atskaņošanas un citas ierīces, kas nav paredzētas mācību procesā. 1.- 4. klašu skolēniem obligāti jāatslēdz mobilais tālrunis pirms stundāmun izslēgts jāglabā pie sevis līdz stundu beigām. "

runājot par vidusskolu, tad tas ir ļoti atkarīgs no katra no skolotājiem. Ir tādi kas neļauj pat telefonu kabatā glabāt, liek ielikt somā. Ir tādi kuri liek pirms stundas visiem ielikt kastē vai uz skolotājas galda. Ir tādi kas savāc tikai uz kontroldarbiem, ir tādi, kuri neiebilst arī ka turi uz sava galda, galvenais lai neleito, ir arī tādi, kas atsevišķās stundās, ja jāmeklē kaut kāda informācija, ļauj sadalīties grupās un izmantot telefonos meklētājus.
28.08.2015 16:11 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un par to apcelšanu skolā - tās ir muļķības. Ne jau skolā bērnus apceļ telefonu dēļ (ir, protams, izņēmumi), bet bērniem pašiem skauž, ka citam ir labāks telefons.


Zini tas ir dalīti, pusei skauž, bet otra puse arī apceļ.
28.08.2015 16:12 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Nu man jau gan šķiet, ka skolā esot var mierīgi iztikt bez telefona.
Te jau vairāk izklausās, ka vecākiem ir kaut kāda paranoja.
Beigās arī izaugs bērni tādi, kas bez mammītes sms neko nevar izdarīt.
Bišķi pārspīlēti tas viss ir ar tiem telefoniem.
Skaidrs ka nevar aizliegt lietot telefonus, bet nu diemžēl lielākā daļa jau viņus izmanto pilnīgām muļķībām, itīpaši pirmajās klasītēs.
28.08.2015 16:15 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
. Viedtālruņi izlādējas momentā, ja tiek spaidīti. Jēga no tā telefona, ja viņš visdrīzākais tiek saspaidīts jau starpbrīžos un pa ceļam uz skolu, lai tieši tad, kad to vajag izmantot pēc nepieciešamības, tas būtu izlādējies?


Manā lietošanā nav bijuši tādi telefoni, kas tik ātri izlādējas, bet jā.. tā var gadīties. Bet nu es savam bērnam drīzāk iemācītu apieties, vaktēt līdzi cik daudz telefonu var izmantot un nepieļaut situāciju, ka telefons izlādēsies.
28.08.2015 16:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tā kā te (Kanādā) nedrīkst bērnus bez uzraudzības atstāt līdz 12gadiem, tas nozīmē, ka bērns nedrīkst būt viens ne uz ielas, ne sab.transportā, ne skolā, ne veikalā, ne bērnu laukumā, ne jebkur citur, kur viņu neuzraudzīs pieaugušais. Tad nu tāda telefona nepieciešamiba vnk nav aktuāla līdz 12 gadiem.
28.08.2015 16:20 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Zini tas ir dalīti, pusei skauž, bet otra puse arī apceļ.

Nu, pavērojot radubērnus, kuri visi kā viens aplipuši ap vienu klasesbiedra iPhone, kad reiz nācu viņiem pakaļ uz skolu, man radās savādāks iespaids, bet, protams, gan jau ir kretīniski sīkie, kas apceļ ne tik labi situētos.

Bet, nu, man tā tomēr būtu tāda poza, ka nē, nekādi iPhoni. Smukas, dārgas drēbes, somas, riteņi, skrejriteņi - tas viss jā, vienalga, cik maksā. Bet ne telefoni. Vienīgi mūzikas atkaņošanas ierīci gan es varētu meitai nopirkt labāku, bet arī tikai tad, ja par to mūziku būtu kaut kāda interese, ne zīmēšanās pēc. Bet telefonam ir jābūt telefonam un jāpilda attiecīgās funkcijas, nevis jāizklaidē bērns, kad paliek garlaicīgi.
28.08.2015 16:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits