Darbs... sarežģīti

 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Pašlaik ir darbs, bet neesmu īsti apmierināta ar pastāvošo sistēmu, vadību, nesaprotamajām prasībām, motivācijas trūkums... Esmu atradusi labāku variantu sev, taču tur šobrīd esmu izgājusi atlases kārtas un priekšā apmācības pēc kurām noskaidrosies vai tik tiešām varēšu sākt strādāt jaunajā darba vietā! Pašreizējam priekšniekam neko neesmu teikusi, taču manā darba līgumā minēts punkts, ka AIZLIEGTS SLĒGT DARBA LĪGUMUS AR CITIEM DARBA DEVĒJIEM! Ja nu gadījumā pasaku, ka aizeju prom ātrāk nekā nostrādājot mēnesi un jaunais darba devējs nav gatavs gaidīt to mēnesi, kas jānostrādā kā atrunāts līgumā, man kaut kas var draudēt par it kā darba līguma pārkāpšanu?
27.08.2015 18:41 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Vienīgais, kam esmu ieminējusies, ka iespējams iešu prom ir 1 darba kolēģis, gados. Viņš agrāk bija strādājis pašreizējā uzņēmumā, tad uzrakstījis atlūgumu(tur gan ar dusmām bija gājis prom) un tagad atkal atgriezies atpakaļ. Es viņam teicu - varbūt ieminēties, ka iespējams taisos prom priekšniekam? Viņš pateica : Nē, nē, labāk neko nesaki! :-( Tipa sadusmošoties. Bail jebkurā gadījumā - bail būt uz slimības lapas un tikt uzķertai, vazājamies, zaudēt pašreizējā priekšnieka uzticību, bail ieminēties un sadusmot, tikt atlaistai!:-(
30.08.2015 10:59 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Tak ņem atvaļinājumu un miers ! Ko gan zaudēsi ņemt tev pienākošos atvaļinājumu ? Neko .
Ja ņemsi mistisku zilo lapu tad gan vari izlidot un palikt garu degunu!
30.08.2015 11:04 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
es arī pa atvaļinajumu
30.08.2015 11:06 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Kas tas par uzņēmumu, kurā dusmošanās vai nedusmošanās nosaka to, kur tajā uzņēmumā būsi? Ja nevēlies iet projām, tad šādā gadījumā iesaku tomēr mēģināt paņemt atvaļinājumu, ņem kaut vai bezalgas atvaļinājumu, arī tāda opcija ir, ja citādi nevari sarunāt.
Priekšnieks tā nevazāsies un tevi nemeklēs, nu nevajag pārspīlēt.. Nu labi, ja uzņēmumā ir 3 darbinieki, tad jau gan varbūt pamanīs. Tevi nevar atlaist tāpēc, ka meklē citu darbu, tāpēc, ka ņem slimības lapu vai atvaļinājumu! Un ja arī šajā uzņēmumā var, tad tā jau ir vistiešākā zīme, ka ir jāiet projām, jo tieši šādu mīksto darbinieku dēļ, kas baidās no visa darba devēji arī pierod pie visatļautības!
30.08.2015 11:07 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Tak ņem atvaļinājumu un miers ! Ko gan zaudēsi ņemt tev pienākošos atvaļinājumu ?

Nu tāpēc, ka šobrīd sāku tikt apmācīta jaunu pienākumu veikšanai... ar kasi darboties un jaunu programmu datorā apgūt darba vajadzībām - baidos, ka negribēs šobrīd dot atvaļinājumu. Ja jautā par atvaļinājumu - vai tieši šobrīd vajag? Gribēs dzirdēt pamatojumu. Tad nu jāatklāj par jauno darbu? Vai sadomāt kaut ko citu, hmm ? (t) Vēl jau ir tā, ka skola atsākās septembrī(bet tā man tikai sestdienās) = nebūtu kārtīgs pamatojums atvaļinājumam?
30.08.2015 11:10 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Atvaļinājumam tak pamatu nevajag, katram tas pienākas. Gribi atpūsties un viss. Es arī baidījos, ko teikt un tā, bet reāli darbs izsūc spēkus no sevis un vajag atjaunot tos.
30.08.2015 11:30 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Atvaļinājumu tu drīksti prasīt tikai pēc 6 mēnešiem.

Parasti līgumā ir noteikts pārbaudes laiks uz 3 mēnešiem. Ja šai laikā darbinieks rīkojas ne tā, kā vajag, darba devējam ir tiesības darba ņēmēju atbrīvot no darba, bet, laikam, nav tiesību veikt kādas sankcijas. Vnk, uzraksti atlūgumu pēc paša vēlēšanās, un viss. Gan jau piekritīs. Pēc tam vari droši slēgt līgumu ar jauno darba vietu. Ja tomēr nepiekrīt, tad sāc bastot darbu. Tad jau noteikti atlaidīs.
30.08.2015 11:31 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Jā, pienākties man pienākas atvaļinājums! TIKAI darba devējam tas var būt "nelaikā", jo kā jau teicu - sāk mani apmācīt jaunu uzdevumu veikšanai, lai varētu aizstāt citu darbinieku, lai tam varētu šad tad brīvdienas arī iedot. (Kā visiem pārējiem strādniekiem) Es esmu vienīgā, kas tieku apmācīta, lai viņu aizstātu. Tāpēc varētu DARBA DEVĒJS pateikt- nu ne tagad, nav īsti laikā tas atvaļinājums! Darbiniekam X taču vajadzētu kādu brīvdienu arī iedot, tevi jāapmāca tiktāl, ka vari aizstāt viņu!
30.08.2015 11:52 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Pēc 6 mēnešiem darbā var ņemt atvaļinājumu saskaņā ar Darba likumu, bet ir jāņem vērā tas, ka parasti uzņēmumos ir atvaļinājuma grafiki, kas ir iepriekš jāsaskaņo. Nezinu, kādos uzņēmumos te visas strādā, ja var tā vienkārši pateikt 5dienā - no 1dienas ņemšu 2 nedēļu atvaļinājumu. Tas laikam iespējams tikai, ja darbā bikses deldē. Man liekas pilnīgi normāli, ka tā uz fikso atvaļinājumu nedod.

Autorei laikam vislabāk būtu godīgi pateikt priekšniekam, kas un kā. Cik tad ir lielas iespējas, ka pēc 10 dienu apmācībām neņems darbā (ja vien galva strādā)? Bet mani interesē, vai tās apmācības ir bez maksas? Tiešām 10 dienas tērēsi savu brīvo laiku, nezinot, vai darbu dabūsi? Kaut kāds sviests.
30.08.2015 11:54 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Cerise nē, par apmācībām man samaksās. Par to vai tikšu darbā - bez manis vēl oj... cik daudzi pieteikušies tajā darbā un jaunus darbiniekus viņiem vajag, bet vai tur tikšu, nu neesmu šobrīd galīgi pārliecināta. Sajūtas, ka tikšuvai netikšu ir 50/50!

Laikam jau jāmēģina runāt būs tomēr. Bail jau ir, bet citu variantu nav. :D(t)
30.08.2015 12:02 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Nu bet tad jau paliek vispār tikai viena opcija: ņemt to slimības lapu, citu variantu jau vienkārši nav, kā pati arī atsaki. Ja tik tiešām ir svarīgs tas jaunais darbs un iespējas tikt tur strādāt ir lielas, nu ir jāņem un viss, nedomājot par to, ka tas ir ļoti nesmuki. Un tas ir nesmuki. Bet, redzi, atvaļinājumu Tev visdrīzāk nedos, kā pati saki un arī uzrakstot atlūgumu, negribas melot un attiecīgi tad būs jānostrādā tik un tā viens mēnesis.
Otra opcija ir vienkārši palikt strādāt, kur esi un aizmirst. Nu abus nevarēsi šajā gadījumā dabūt, un, ja Tu paliec strādāt un pēc 10 dienu apmācības Tevi paņem darbā, tik un tā Tu nedrīksti slēgt darba līgumu, saskaņā ar pašreizējās darbavietas noteikumiem.
Tātad! Tev jebkurā gadījumā jau tagad jāraksta atlūgums, jo vai tad kāds gaidīs tajā jaunajā darba vietā vēl mēnesi, kamēr beigsies līdzšinējās darba attiecības?
30.08.2015 12:03 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Es laikam tomēr uzmanīgi runājot- sākumā vienkārši prasot atvaļinājumu, nesakot, ka saistībā ar cita darba meklējumiem, prasu to atvaļinājumu! Ja nu sīkāk jautā - pasaku, ka vēlos iziet kādas apmācības ļoti un tāda iespēja ir tieši tagad, ļoti vajag tagad brīvu! Dabonu atvaļinājumu - izeju apmācības, ja tieku jaunajā darba vietā - atlūgums uz abpusēju vienošanos, minot, ka vēlos beigt ātrāk strādāt nekā atrunāts darba līgumā. Ja nu darba devējs nepiekrīt, grib lai to mēnesi tomēr nostrādāju un jaunais darbs nevar pagaidīt, tad vienkārši neturpinu pašreizējā strādāt. Ko var izdarīt? Atlaist vai neizmaksāt algu. Tas jau mani vairs nebaidītu, ja būtu jauns darbs!
30.08.2015 12:17 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Beidz fantazēt! :) Tev neviens nedos to atvaļinājumu. Un, ja tai otrajā darba iestādē uz vienu amata vietu pieteikušies daudzi, tad tev ir maza varbūtība tur dabūt darbu. Paliec tur, kur esi. Ja priekšniekam kaut ko sāksi runāt (pat ja mākslīgi saslimsi), tevi ātri vien atbrīvos no darba, un paliksi vispār bez ne viena, ne otra darba.
30.08.2015 13:45 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
skudrulacis, pieteikušies daudzi, bet vai visiem daudzajiem 10 dienu apmaksātas apmācības? tad nu gan bagāts uzņēmums, kurš tā var atļauties.
30.08.2015 14:15 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
bez manis vēl oj... cik daudzi pieteikušies tajā darbā un jaunus darbiniekus viņiem vajag
Ož pēc uzņēmuma, kurš bieži maina darbiniekus. Kas tas ir par amatu un darbu?
30.08.2015 14:20 |
 
Reitings 264
Reģ: 10.12.2014
Par līgumu - "AIZLIEGTS SLĒGT DARBA LĪGUMUS AR CITIEM DARBA DEVĒJIEM". Tas attiecas tikai uz laiku, kamēr esi darba attiecībās un tas ir normāls punkts. Ja strādā pilnu slodzi, tad bieži nevar tā uz savu galvu slēgt citus līgumus, jo Tu jau esi piekritusi, ka Tu strādā pie šī darba devēja. Ja, vienojaties, ka ej prom, tad neviens Tevi tiesā nesūdzēs.

Par slimības lapām - tas ir ļoti neētiski pret darba devēju, kas maksā Tev algu, turklāt tās 10 dienas uz A lapas, darba devējs segs Tavu "slimošanu". Par šādu rīcību gan Tevi var paņemt pie dziesmas, ja labi gribas, bet nu šaubos, ka tā alga ir tik milzīga, lai kāds ceptos, bet ar šādu rīcību visām nākamajām kandidātēm / darbiniecēm būs papildus problēmas, jo tiks zaudēta uzticība potenciālajiem darbiniekiem.

Būtu korekti pateikt, ka Tev ir potenciāls cits piedāvājums un Tu apsver iespējas, lai darba devējs, ja nu kas, laicīgi var domāt par alternatīvu. Ja pārbaudes laiks izturēts, tad tā vienkārši atlaist nevar un īsti neatlaidīs.

Šàdi riskēt ir jēga, ja vien esošais darbs reāli riebjas vai jaunajā darbā ir krietni lielāka alga. No jaunā darba devēja viedokļa es padomātu par šādu skraidītāju, jo to pašu putru var sanākt ēst pašam, jo skriesi tālāk pie pirmās neapmierinātības. Darbu Tev dotu, ja vien Tu tiešām būtu lieliska ... pieļauju, ka esi vēl zaļa un šādi pazaudēsi abus darbus. Cik sapratu, tad nav Tev Rīga un pilns ar darba vietām, paņems Tavā vietā citu meiteni, kas neskries un netaisīsies slimot pie katra sasistā ceļa...
31.08.2015 10:32 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Beidz fantazēt! Tev neviens nedos to atvaļinājumu.

Kāpēc, lai nedotu? :D Kļūdījies.

Tagad tikai iespējams būs problēma, ja nu gadījumā jaunajā darbā vajadzētu sākt jau kamēr vēl esmu atvaļinājumā, jo atvaļinājuma laikā jau atlūgumu nevar rakstīt! Tātad sanāktu pārkāpt to pašreizējo punktu, ka nevar veidot darba attiecības ar citu uzņēmumu.
04.09.2015 22:25 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Tad Tu dabūji to darbu vai nē? Tev ir kāda sajēga par likumiem un savām tiesībām vai nē?
05.09.2015 22:41 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Artemzija bļin, sarunāju atvaļinājumu uz laiku, kad jāiziet apmācības, vēl nezinu vai dabūšu! Nē, nav sajēga. Cmon... esmu jauna, darba likumā rakstīts viens, darba līgumā otrs, kaut kas šausmīgs, ka apjūku un nezinu kam tad ticēt? Šajā gadījumā, ja man nāktos pārkāpt to darba līgumā atrunāto, nekas traks domāju nenotiktu, kā jau minēja - sliktākajā gadījumā neizmaksās algu un vairs atpakaļ darbā neņems. Tiesā jau diez vai sūdzēs par to, ka pēc atvaļinājuma vairs nestrādāju un vienkārši nolieku atlūgumu uz galda. Bet līdz tam vēl... garš stāsts.
06.09.2015 09:38 |
 
Reitings 745
Reģ: 04.06.2013
Domāju, ka tas ir tikai normāli, ka no pirmā darba neskrienu prom kā padzirdu citu piedāvājumu, kurš vēl jāiztausta, vēl viņiem mani jāpārbauda, jāiziet tās apmācības. Un arī normāli, ka meklēju jaunu darbu, ja pašreizējā atalgojums ir ļoti mazs un pašā uzņēmumā vēl visādas nesaprašanās, vienvārdsakot bieži - haoss. Tāpēc arī meklēju. Tā teikt- šobrīd ir labāk kaut kas nekā nekas un meklēju - kaut ko labāku, kur izpauzties, kur tiekties augstāk.
06.09.2015 09:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits