Kailie vecāki :D

 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kā jūsu ģimenē ir pieņemts - staigājat pa māju kaili/apakšveļā/apģērbti?vai mainījās paradumi, kad uzradās bērns?
Uzgāju šo rakstu un kkas man viņā šķiet greizs :D
http://www.la.lv/kailums-gimene-jeb-ka-vecaku-attieksme-pret-savu-kermeni-ietekme-bernu/
25.08.2015 13:52 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Mana mamma prata pastāstīt bez rādīšanas. Vannojušās kailas neesam. Es kaila - viņa apģērbta. Nez, itkā nekādas traumas nav un dzīvoju normāla cilvēka dzīvi

+++

Es pat īsti tādus jautājumus neuzdevu, tas kaut kā dabīgi kļuva saprotams ar laiku, bez gādīgo vecāku uzskatāmajiem paraugiem. :D
Ja godīgi, neesmu sastapusi nevienu bērnu (ne māsīcas, ne brālēni, ne māsa, ne brālis, ne citi sīkie radinieki un pazīstamo bērni), kas saviem vecākiem būtu uzdevuši šos ''kā rodas bērni'' un ''ar ko atšķiras tētis no mammas'' un tamlīdzīgos jautājumus, parasti bērni paši atklāj/uzzina/sāk saprast lielāko daļu no šīm tēmām. Varbūt tā ir tikai mana pieredze, bet liekas, ka visa tā ''ak nē, kas būs, ja bērns pajautās?'' padarīšana ir stipri pārspīlēta.
25.08.2015 15:26 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
A kāpēc nevar uzreiz parādīt ar uzskates materiāliem? Nu kā savādāk mazam bērnam to var izskaidrot? Bērns jau mammu neuztver kā seksuālu objektu. Ja jāprecizē bērna vecums, tad runa iet par 2 gadu vecumu.

Eu, nu man liekas,ka mazai meitenītei es negribētu teikt -reku,kāds tētim ķekars. Puikas jau tpt redz tos tēta štrumentus, tēti tak māca čurāt stāvus un puikas no tētiem noskatās lielo puiku čurāšanu.
25.08.2015 15:28 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Hmm.... Tādu anatomijas lekciju neesmu pasniegusi, bet teiksim, ja viņš izrāda interesi par krūtīm, tad mazam paskaidroju, ka tādas ir tikai meitenēm un mamma ir meitene. Ja viņš sāk pētīt savu krāniņu, tad saku, ka tas ir krāniņš un krāniņi ir tikai puikām, un tētis ir puika.
25.08.2015 15:28 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Es laikam par šīm tēmām neiespringstu vismaz pagaidām.. Tētim ir puļķītis, mammām nav. Viss...kas tev vairāk jāzina tik mazā vecumā? kaut kas par sēkliniekiem, olnīcām, locekli? Man neviens speciāli neko neteica, man ir brālis un viņam bija puļķīts. Meitenītēm tur nav..viss... tētis ir puika, mamma ir meitene. Viss...lieta slēgta.
25.08.2015 15:30 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Varbūt tā ir tikai mana pieredze, bet liekas, ka visa tā ''ak nē, kas būs, ja bērns pajautās?'' padarīšana ir stipri pārspīlēta.

Man ir tieši tāda pati pieredze. Kad skolā sāka stāstīt par vīriešu un sieviešu atšķirībām, tad arī visu uzzināju, bet līdz tam mamma bija mamma, brālis bija brālis, Pēterītis/Ilzīte bija Pēterītis/Ilzīte neatkarīgi no tā, kas kuram kurās vietās karājās vai nekarājās. :D :D
25.08.2015 15:32 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Tiešām, Bonecutie! Es arī neesmu dzirdējusi, ka kādam no apkārtesošajiem vecākiem bērns būtu uzdevis šos eksistenciālos jautājums par kuriem mūždien cepas psihologi un visādi citi gudri ārsti un speciālisti.
Nejautāju kā rodas bērni. Ja vienreiz pateica, ka stārķis, tad stārķis. Nedomāju, ka biju gatava redzēt mazo seksfilmiņu par to kā rodas bērni. Kā par brīnumu šobrīd nejūtos apbižota un maldināta, kā arī veiksmīgi esmu izveidojusi attiecības un bērnu dzemdēšu pati, nevis gaidīšu kad stārķis atnesīs. Kaut kā laiks laikam pats visu pa vietām ir sakārtojis. :-)


Vēl par krūtīm, manuprāt, ja bērns sāk grābstīties un pētīt krūtis tad kad viņš vairs no viņām neēd, tad es nezinu vai baigi prātīgi ir to visu arī atrādīt un pastāstīt. Esmu redzējusi sīčus, kuri citām sievietēm plēš vaļā maikas un grib palūrēt uz krūtīm. Pašai arī ir gadījusies tāda pieredze.

Un kā tad tās stāstītājas māca tālāk, ja jau ģenitāliju izpēte ir tik dabiska? Mammai var gar pupiem čamdīties un lūrēties, bet citām tantēm nevar?!
25.08.2015 15:41 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Mammai var gar pupiem čamdīties un lūrēties, bet citām tantēm nevar?!


Mans gar citiem cilvēkiem negrābstās :D
25.08.2015 15:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ja man kāds sīcis gar pupiem sāktu čamdīties man tas ļoti nepatiktu.
25.08.2015 15:48 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Esmu redzējusi sīčus, kuri citām sievietēm plēš vaļā maikas un grib palūrēt uz krūtīm.

hah, sasmējos :D
25.08.2015 15:48 |
 
Reitings 220
Reģ: 05.06.2015
Bieži vien esmu novērojusi ģērbtuvēs sievietes, kuras pat krūšturi brīvi nevar novilkt - vispirms uzvelk sporta krūšturi un tad no apakšas izvelk parasto. Apakšbikses pārvelk, vispirms apsienot dvieli... Šādas situācijas liekas amizantas un ļoti labi var redzēt, ka cilvēks kautrējas pats no sevis.

+
Man tas liekas īpatnēji.

Es esmu vecāku mājās staigājusi apakšveļā, piemēram, no dušas vai tamlīdzīgi. Kad esmu pie viņiem un apģērbusies mājas drēbēs, tad zem krekliņa krūšturi nevelku. Vecākus esmu redzējusi apakšveļā, mammu arī pliku, tēti - nekad. Kailums netika afišēts, bet nav ticis arī slēpts. Kad esmu ar draugu vai viena, man liekas normāli staigāt pusplikai pa mājām. Nezinu, kā darīšu, kad man būs bērni, bet kaut kas tajā baigajā kailuma slēpšanā man neliekas pareizs (kas noved pie tādām situācijām kā manis citētajā, kur pieaugušas sievietes mulst no sava kailuma), tāpat kā pārāk lielā afišēšanā (piemēram, savu tēti pavisam pliku negribētu redzēt. :D)
25.08.2015 16:04 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Man radaas jautaajums Jums meitenes-vai Juus atceraties,ko dariijaat 1-3 gadu vecumaa?Jo man liekas,ka lielaakaa dalja neatceras to laiku,tapeec interesanti-kaa Juus zinat,ka nemazgaajaaties kopaa ar mammaam,vai teetiem?

Man draudzenes mamma staastiija,kaa vinjas beerni-puika un meitene,mazgaajaas kopaa liidz 4 gadu vecumam.Lai gan draudzene neko taadu neatceras.

Par pashu kailumu runaajot,uzskatu ka nav jaastaigaa beerna priekshaa kailiem.
25.08.2015 16:09 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ok, es neatceros, kā bija tad, kad mamma mani mazgāja pavisam mazā vecumā, bet vēlāk gan atceros. Nu nebija nekad viņa plika. Blakus vannai sēdēja un pļunčinājās ar mani apģērbta, tāpēc es pieļauju, ka iepriekš arī tā bija. Bet to var arī noskaidrot :D
Ar brāļiem nekad neesmu mazgājusies, to viņa jau sen stāstīja. Viņa pat piešķīra man savu guļamistabu, lai ar brāļiem vienā nav jādzīvo, jo viņa uzskatīja, ka meitene+puikas nedrīkst vienā istabā dzīvot, vienu gultu dalīt un taml. katram vajag savu vietiņu, savu stūrīti. Tur kaut kas par sieviešu un vīriešu enerģiju bija runa..
25.08.2015 16:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man radaas jautaajums Jums meitenes-vai Juus atceraties,ko dariijaat 1-3 gadu vecumaa?


Atsevišķus fragmentus atceros no 2 gadu vecuma, bet pārējo es zinu tik cik man stāstīts.
25.08.2015 16:16 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Man radaas jautaajums Jums meitenes-vai Juus atceraties,ko dariijaat 1-3 gadu vecumaa?Jo man liekas,ka lielaakaa dalja neatceras to laiku,tapeec interesanti-kaa Juus zinat,ka nemazgaajaaties kopaa ar mammaam,vai teetiem?


Es atceros daudz tādas spilgtas epizodes no sava 3 gadu vecuma un vienu notikumu no tāda pavisam maza vecuma, kad mācēju staigāt, bet īsti vēl nerunāju (droši vien kaut kas ap 2 gadu vecumu). :) Bet atmiņas un to spilgtums jau no dažādiem aspektiem atkarīgs, līdz ar to - navri arī būt drošs, ka Tavs bērns neatcerēsies neko no tāda vecuma. :)
25.08.2015 16:16 |
 
Reitings 1566
Reģ: 09.06.2015
Es personīgi atceros notikumus no 4/5 gadu vecuma tik. Dažkārt ir šķitis, ka kaut ko atceros no agrāka vecuma, bet tas noteikti ir bilžu/ģimenes stāstītā dēļ.
25.08.2015 16:22 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Vienkaarshi,visas tik stabili zin,ka mazinjas nav ar mammaam mazgaajushaas.Tapeec arii radaas taads jautaajums.

Es uzskatu,ka tas nekas traks ja mamma ar mazinju meitinju plunchaajas vannaa vai teetis ar deelinju.Protams,kad beerns paaugas tad tas nav jaadara.Bet ar mazuli,kapeec gan ne?
25.08.2015 16:23 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Man radaas jautaajums Jums meitenes-vai Juus atceraties,ko dariijaat 1-3 gadu vecumaa?Jo man liekas,ka lielaakaa dalja neatceras to laiku,tapeec interesanti-kaa Juus zinat,ka nemazgaajaaties kopaa ar mammaam,vai teetiem?

Manliekas,ka te ir runa par bērniem apzinātā vecumā,nevis,kad vēl pie pupa karājas un mamma baigi stāsta,ka tētis nav pupi, bet mammai ir.:D
Te ir runa par vecumu,kad bērniem interesē visas krāniņu un vāverīšu štelles, nevis par laikiem,kad visi zvēri ir auvas, un viss,kas ir padzerties ir ninna...utt.
25.08.2015 16:24 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Man radaas jautaajums Jums meitenes-vai Juus atceraties,ko dariijaat 1-3 gadu vecumaa?

Vismaz man nav pliko vannas bilžu ar tēti vai mammu, bet ir pa pilnam, kurā es esmu vannā viena vai ar krusttēvu.
No tā gan man ir atmiņas, jo viņam vienīgajam nebija iebildumu sēdēt ar mani putu kalnā stundu no vietas un spēlēt visādas dumjas spēles. Viņš bildēs redzams apakšbiksēs.
25.08.2015 16:25 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Es uzskatu,ka tas nekas traks ja mamma ar mazinju meitinju plunchaajas vannaa vai teetis ar deelinju.Protams,kad beerns paaugas tad tas nav jaadara.

Man tas arī liekas okej, bet ja tētis mazgājas ar meitiņu? sauciet mani par aizspireudmainu vai neriktīgu, bet man tas neliekas riktīgi..
25.08.2015 16:26 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Vēl labāk man patīk bildes, kuras nereti pat parādās tādos portālos kā draugiem.lv, kur tētis vannā piesedz savu mantību ar mazu zīdaini. Ok, es saprotu, ka viņam tur apakšā nav stāvošs un tas ir tikai viņa bērns, bet, nu, vienkārši wtf?! Kāpēc nevar uzvilkt peldbikses un padarīt to skatu pievilcīgāku?
25.08.2015 16:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits