ārlaulības bērns - vai slikti?

 
Reitings 37
Reģ: 06.06.2015
Kāds ir jūsu viedoklis, vai nav labi dzemdēt bērnu ārlaulībā? Kādus mīnusus tam zināt? Esmu dzirdējusi, ka ārlaulības bērniem astroloģiski pat zvaigžņu karti nevar izlikt.... Varbūt kāda vēl ko zin? No ticības jautājuma, no likumu puses, vai astroloģijas.. Kādēļ citi tik ļoti steidz aprecēties pirms mazuļa dzimšanas?
04.08.2015 13:04 |
 
Reitings 94
Reģ: 30.07.2015
Ir forši, ka pēc 2 bērnu radīšanas esat beidzot sapratuši,ka mīlat viens otru un ka gribat novecot kopā.

hmm, to zinājām jau pirms bērniņiem.
vsp jau bērni ir jarada mīlestībā, un tur vairs nav šķirba vai precēti vai nē.to daļu var nokārtot kad grib un kad ir tādas iespējas.Bet tai ir jābūt paša pāra izvēlei,nevis radinieku uzspiestam solim.
04.08.2015 17:09 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es radīju bērnu apzināti neprecēta, man tas nebija svarīgi,toties mazais bija ļoti gaidīts un ir mīlēts. Bērns likās normāla attiecību turpinašana. Kā arī redzu, ka mana neprecētā ģimene dzīvo daudz laimīgāk kā daudzi precētie. Tā kā tas nav rādītājs.

Un ne vienmēr precēts pāris nozīmī viens uzvārds, bet tas tā starp citu. ;)
04.08.2015 17:26 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Es pati esmu ārlaulības bērns (un esmu bijusi pie astroloģes, visu izlika :D ), manā ģimenē tādi ir vairāki - māsīcas, brālēni utt. Arī pēc bērniņa piedzimšanas daži vēl nav precējušies, bet nekad tas nav bijis kā negods ģimenē vai kaut kā tā, arī no apkārtesošo cilvēku puses nav bijusi tāda nostāja. Un visi dzīvo laimīgi! Par to nebiju pat aizdomājusies pirms šīs diskusijas...
04.08.2015 18:03 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Es radīju bērnu apzināti neprecēta, man tas nebija svarīgi,toties mazais bija ļoti gaidīts un ir mīlēts. Bērns likās normāla attiecību turpinašana. Kā arī redzu, ka mana neprecētā ģimene dzīvo daudz laimīgāk kā daudzi precētie. Tā kā tas nav rādītājs.


Piekrītu katram vārdam. Vispār mūsdienās, kad katra otrā ģimene pirmo bērnu sagaida neprecējušies (un nereti arī otro, trešo...), bet dzīvo ne mazāk laimīgi, bet, savukārt, šķirto laulību (jā- to "laimīgo" ģimeņu) skaits nav nekāds mazais, man vienmēr tas apzīmējums "ārlaulības bērns" liek ironiski pasmaidīt..Tāpēc mans viedoklis- vienalga kā, lai tikai laimīgi bērni, vienalga kādā statusā dzīvo viņu vecāki.
04.08.2015 18:16 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Es preceejos esot stavokli, bet man nebija nekadas vilsanas sajutas, ka visi ballejas, bet es nee, ne man kajas pampa ne pampst, sedet nebija gruti, izskatijos vel labak ka pirms grutniecibas. Un ne mes neprecejamies berna del, kazas jau bija ieplanotas, bet mazais pieteicas atrak, ta kaa taa ari var buut ;)
04.08.2015 23:43 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja mīlestība vienam pret otru ir ilgstoša un tik liela, ka APZINĀTI nolemj radīt bērnu, kur problēma tās lielās mīlas laikā apprecēties? (t) Es pateikšu, kur ir īstā problēma. Vīrietis tā arī nebildina. Jā, par kāzām, bērniem runā, bet gredzena un bildinājuma kā nav, tā nav. Un nav tāpēc, ka vīrietis nav pārliecināts par attiecībām ar šo konkrēto sievieti. Un tieši tāpēc sabiedrībā ir aizspriedumi pret ārlaulības bērniem-bērniem, kurus (kuru māti) tēvs līdz galam negribēja.

Arguments, ka precēšanās nav nekāda garantija, neiztur kritiku. Statistika rāda, ka apmēram puse laulību izjūk, tomēr nav apkopota statistika par izjukušajām nereģistrētajām attiecībām. Ja skatās apkārt, tad tieši nereģistrētās izjūk biežāk jeb pareizāk būtu teikt-ļoti reti kad nereģistrētas ģimenes (ar bērniem) kļūst par reģistrētām vai nodzīvo visu mūžu kopā.

Un varat minēt kaut 100 argumentus pret precēšanos, bet fakts paliek fakts-jūs kaut kādu iemeslu pēc nebildina un tas sievietei neglaimo.
05.08.2015 06:37 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un ja laulības būtu tikai "zīmogs pasē", kas negarantē laimīgu kopdzīvi mūža garumā, un vispār pārim tas neko nenozīmē, jo mīl viens otru tāpat un plāno būt kopā līdz kapa malai, kur problēma aiziet divas reizes uz dzimtsarakstu biroju un samaksāt 14 eur?
Tās, kas nav precētas un man netic-pārbaudiet manis teikto praksē! Pasakiet saviem draugiem, ka šodien varētu aiziet uzrakstīt iesniegumu laulībām un pēc mēneša sareģistrēties. Es varu dot gandrīz 100% garantiju, ka jūsu draugi atteiksies un viņiem būs 101 iemesls kāpēc nevajag/ nav īstais brīdis/nav jēgas, utt. Bet īstais iemesls- vīriešiem tas nav tikai zīmogs pasē (ko starp citu sen neviens pasē neliek) vai formalitāte. Ja vīrietis nav pārliecināts par sievieti, tad neprec ne par ko.
05.08.2015 06:50 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Teika_spoliite, nu, ja man tā pateiktu, es arī nepiekristu :D
un vēl 100% garantiju dod..
05.08.2015 08:16 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
teika_spolite, daļa Tavu komentāru izskatās pēc mēģinājuma pašai sev ieskaidrot, ka Tavs pasaules uzskats ir vienīgais pareizais.

Bet īstais iemesls- vīriešiem tas nav tikai zīmogs pasē (ko starp citu sen neviens pasē neliek) vai formalitāte. Ja vīrietis nav pārliecināts par sievieti, tad neprec ne par ko.


Pašiem vīriešiem šo pajautājusi esi? Jab Tu tagad idealizē?
Vīrieši nebildina, jo ir ērti tāpat. Jā, tieši tā! Sieviete mājās ir, viss ir kārtībā, viņam neko vairāk nevajag. Tie, kas bildina, dara to, kad saprot, katūlīt būs skandāls, ja nebildinās, jo sieviete jau trinās kā marta kaķis gar stenderi, ja nepasteigsies laicīgi, būs bļāviens un viss mājas miers izjaukts. Vienkārši sarakstīties nav pat jēgas piedāvāt, bez tā balagāna ar balto kleitu, limuzīnu, puķēm un citām lietām, kuras vīrietim nav vajadzīgas, viņš taču dabūs to gredzenu aprīt.

Fakts, ka ja var atļauties bērnu, var atļauties arī kāzas, kaut vai matemātiski netur kritiku. Sapirkt visu nepieciešamo bērnam, man sanāca 800€. Mēnesī bērnam nepieciešamo lietu izmaksas, pieņemot, ka bebis jābaro no pudeles (Neņemsim gan gadījumus, kad ir alerģijas un jāpērk kaut kas īpašs), man nekad nav pārsniegušas 100€ . Meitenes te visās diskusijās saka, ka kāzas vidēji izmaksā ap 6000€. Tagad paņemsim elementāru matemātiku. No 800€, ko iztērējam bērna pirmajām lietām (To visu var vēl lētāk, ja nebūtu manas kaprīzes, tas viss būtu maksājis vēl kādus 200€ mazāk), pusi valsts kompensē - tas saucās bērna piedzimšanas pabalsts. Tātad mums no 6000€, noņemot tos 400, kas jāsameklē no savas kabatas, vēl vajag 5600€. Izdalot to ar tiem 100€ mēnesī, ko maksā bērns, sanāk 56 mēneši, jebšu 4 gadi un 8 mēneši, kas patiesībā sanāk vēl ilgāk, jo to 4 gadu laikā cenas uz visu būs kāpušas (Inflācijai neinteresē, kam Tu krāj naudu) un ar tiem 6000€ būs par maz.

Arguments, ka precēšanās nav nekāda garantija, neiztur kritiku. Statistika rāda, ka apmēram puse laulību izjūk, tomēr nav apkopota statistika par izjukušajām nereģistrētajām attiecībām.

Pasaki, ko manina statistika par nereģistrētajām attiecībām, ja jau tas, ka puse laulību izjūk, parāda, ka tas nav nekāds garants. Tas ir 50/50 - varbūt izdosies, varbūt nē. 50% varbūtība principā skaisti parāda, ka jēgas kā tādas no tā pasākuma nav.

Visam pa virsu - es esmu bijusi precējusies. Un esmu šķīrusies. Nē, es nepiekritīšu vēl vienam tādam farsam. Tāpēc, ka tas ir juridisks farss un nekas vairāk. Ja cilvēkiem būs lemts būt kopā, viņi būs kopā arī bez kaut kādiem parakstiem un zīmogiem (Kurus pasēs liek pēc paša izvēles, nevis obligāti). Garantijas uz mantu, šķiroties, tas vispār ir smieklīgi. Man nācās ar vīru sadalīt mašīnu, kuru biju nomaksājusi pati, tikai tāpēc, ka pēdējos 2 maksājumus veicu pēc laulībām, līdz ar to, tā skaitās laulības laikā iegūta manta. Tas nav vienīgais juridiskais murgs. Kam vairāk mantas, tas tajā situācijā ir zaudētājs. Laulību līgums? Tak nesmīdini. Tas ir tā "Zini, mīļā, še Tev gredzens, ja Tev tā vajag, bet ne uz ko citu no manis neceri!"
Burvīgi, vienkārši burvīgi.

Protams, neviens jau neliedz precētajām celt savu pašapziņu, sakot, ka ja jau neprec, tad nav īstā, bet mana pieredze rāda citu ainu un tas, ka sievietes vēl nav bildinātas, nenozīmē, ka saviem vīriešiem viņas nav pašas mīļākās un pašas svarīgākās.
Tā puse laulību, kas izjūk, kāpēc tā notiek? Varbūt tāpēc, ka tā mīlestība nemaz tik liela nebija? Tāpēc, ka sieviete ir piespiedusi vīrieti apprecēties, bet viņai ar to ir par maz? Nedēļu pēc kāzām jau sākas - tagad mums vajag milzīgu māju, lai man ir, kur audzināt mūsu 5 bērnus? Un vīrietis neiztur. Papēti iemeslu statistiku, redzēsi, ka lielākoties pazūd vīrieši un tieši tāpēc, ka pēc kāzām jaunā sieva kļūst neizturama. Cilvēks ciešas, ciešas un woalla - pienāk tie kritiskie 3 gadi, kad izturēt nav iespējams.
05.08.2015 08:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Teika_spolīte labi raksturo tikai daļiņu no neprecēto pāru populācijas.
Neviens jau nav muļķis.. cilvēki saprot, ka apprecēties var bez īpašiem tēriņiem. Tomēr nozīme ir arī sabiedrības uzskatam. Daļai vīriešu, iespējams, ir neērti sarakstīties, ņemot vērā, ka radinieki (varbūt arī pati līgava) varētu sagaidīt kaut ko vairāk no šī notikuma.
Alexxa labi aprakstīja tēriņus.. Tos 6000 EUR var investēt mazulī, nevis kleitā, pudelēs un galdā :)

Minēju tikai vienu piemēru, kas izskaidro bērna esamību bez gredzena.. ir vēl daudz un dažādas variācijas :)
05.08.2015 08:33 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Alexxa
Tavs komentārs man lika saprast, ka esmu par vecu šim forumam :) Es nepretendēju uz absolūto patiesību, jo katram cilvēkam tā ir atšķirīga dzīves pieredzes dēļ. Ar gadiem un uzkrāto pieredzi mainās viedoklis par daudz ko, jo izdodas arvien vairāk saskatīt acīmredzamas sakarības.
Un atbildot uz tavu jautājumu, tad jā, mans viedoklis ir balstīts uz to, ko paši vīrieši atklāti ir teikuši par laulībām. Tas, ko savā dzīvē esmu sapratusi, ka vīrieši laulības uztver nopietnāk, tāpēc tie bildinājumi kavējas vai neatnāk nemaz.
Turpmāk mēģināšu savu viedokli paturēt pie sevis :)
05.08.2015 08:54 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Teika_spolīte, nenokar degunu.. es vairāk no Taviem komentāriem izjūtu jaunības maksimālismu ;)
05.08.2015 08:58 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tavs komentārs man lika saprast, ka esmu par vecu šim forumam

Iespējams, esmu šim forumam par vecu, bet zini, es izklāstīju savu praktisko pieredzi un to vīriešu pieredzi, ar kuriem pavadu ikdienu (Te neskaitās vīrietis, ar kuru man ir attiecības) - man ļoti daudz draugu ir vīrieši. Iespējams šodien vīriešiem vecumā zem 25 gadiem tiešām liekas, ka viņi vēl nav atraduši īsto un tāpēc nav bildinājuma, ar tādiem man maz sanāk komunicēt. Taču mana vecuma vīrieši uzskata kāzas kā pasākumu par bezjēdzīgu naudas tērēšanu, taču zin, ka sieviete, ja viņu bildinās, gribēs visu to šovu un viņiem tas šķiet lieki. Tāpat ar laiku nāk sajēga, ka juridiskā puse tam pasākumam dod ne tikai plusus. Es nesaku, ka precēties ir slikti, bet uzskatīt, ka sievietei, kuru vīrietis nav bildinājis, ir kaut kādi trūkumi, tas arī nav pareizi. Teiksim es pati vairs precēties negribu, to nevēlas arī mans vīrietis. Ko ar mantisko pusi, ja nu kas? Mums ir kopīgs bērns, ja ar kādu no mums kas notiks, manta tiek bērnam. Mums katram savas mantas gana, lai nebūtu jāsatraucas par šo. Gadījumā, ja kaut ko nesadalīsim un aiziesim katrs uz savu pusi, alimentus bērnam maksās, to nodrošina paternitātes atzīšana, nevis laulība. Tātad juridiski no tāda balagāna jēgas nav. Piekrītu Cormeum teiktajam - labāk to naudu ieguldīt bērnā, nevis kleitā, ko uzvilksi vienu reizi un citās lietās, kas pēc tam tāpat Tev nepaliks.
Kamēr sievietes neiemācīsies būt pieticīgākas un nenovērtēs precību piedāvājumu bez grezna šova, tikmēr vīriešiem būs diezgan maza interese to piedāvāt. Lūk komentārs, kas lieliski pierādā, ko mūsdienu sieviete gaida no kāzām:
Galu galā, var sarakstīties bērniņu gaidot, un pēc tam kāzas uzrīkot, kad mazais jau paaudzies. Bet nu cik daudzas, to arī izdara?
Beigās paliek biku apbēdinātas, jo atņēma sev kāzas, kādas vēlējās . ( To es saku no personīgās pieredzes. Man ir draudzene, kas sarakstījās zaksā, kad viņai bija 7 mēnesis. Tagad visam pa priekšu tiek liktas citas vajadzības. Māja, mašīna un kāzas tiek atliktas. Lieki teikt, ka jaunā sieviņa pēc šiem 3 gadiem jūtas mazliet vīlusies)

Šitādu mūsdienās ir daudz, kas uzskata, ka ja nav kleitas utt, tad tās nav kāzas. Tātad vajag kleitu vairāk, nekā to sievas titulu. Un te nu mēs esam.
05.08.2015 09:12 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es tieši gribētu bez kleitas un liela balagāna - smuki sarakstīties vai klusa ceremonija baznīcā un aidāāāāā ceļojumā kaut kur tālēs zilajās!!
Bet es te iespraucos - man nav vēl tādas pieredzes ne ar kāzām, ne šķiršanos, bet teikšu, ka man pats svarīgākais nav greznas kāzas, kuras pati nemaz atļauties nevarētu.
05.08.2015 09:15 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Alexxa
Nē, es nebalstu savu viedokli uz savu bērnu vienaudžu uzskatiem (tas par tiem 25 gadiem) :)
05.08.2015 09:19 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Bieži vien ir arī manāma savādāka, es pat teiktu piezemētāka attieksme no cilvēkiem, kas jau reiz ir bijuši precēti, šķīrušies.

Nav jau iespējams iztaujāt visus pasaules vīriešus un noskaidrot viņu patiesās domas :)

Liels pluss kāzām noteikti ir tas, ka pāra virzienā netiek raidītas replikas un komentāri iz sērijas te kaut kas nav tīrs :D :D
05.08.2015 09:23 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Slikti ir tikai tad, ja precētam pārim liktenis piemet ārlaulības bērnu.
05.08.2015 09:24 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Alexxa bet visas sievietes nevēlas balagānu par 6000. Jā,pirms gadiem vēl tikai 5 es sapņoju par milzu kāzām ar greznu kleitu,taču laikam ejot tomēr saprotu,ka nē jau tā diena ir svarīga tomēr. Ideālajā variantā priekš manis būtībā varētu precēties bez lieciniekiem vispār,tikai divatā, diemžēl tas nav iespējams.
Un apgalvojums,ka kāzas ir lieka formalitāte man gan šķiet aplams.
05.08.2015 09:28 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Mans uzskats: galvenais, lai bērniņš ir gaidīts un mīlēts no abu vecāku puses, pārējais ir pupu mizas;-) Laulība ir tikai papīrs, protams, tas daudz ko maina, un domāju, ka agri vai vēlu, ja ģimenīte veidojas, precības ir loģisks turpinājums(l)
05.08.2015 09:36 |
 
Reitings 32
Reģ: 04.06.2015
tikai un vieniigi paaris lietas ir svariigas:
1) pilnveertiigai beerna atiistiibai ir vajadziigi abi vecaaki t.i. protams var buut arii cits teevs vai maate, bet tomeer savs ir savs un beerns to juut.
2) vai vari beernu nodroshinaat un nemesties citaas gultaas pectam, lai tik kaut kaa shamo pabarotu.

Viss paareejais - tantes, astrologi utt ir sekundaaras stereotipiskas utt lietas. Papiiriem patiik buut sakaartotiem vienmeer, jo arii beernam peec gadiem var uznaakt jautaajums, kapeec vecaakiem uzvaardi dazhaadi, kapeec pasham nav teeva uzvaards, ciltkoks diivaini izskataas utt. bet tam visam nav noziimes, ja mineetie divi punkti ir pilveertiigi un miilestiibas pilni..8-)
05.08.2015 09:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits