Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ideja tavām vakariņām

 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Tā kā ar ēdienu esmu ļoti uz ''Tu'',bet daudzas no jums bieži sūdzas par ideju trūkumu gardām vakariņam, nolēmu palīdzēt un katru dienu vai ik pārdienas ielikt kādu savu mīļu receptīti katrai gaumei. Citas dienas kaut ko nedaudz sarežģītāku, citas dienas kaut ko pavisam ašu un grēcīgu, bet ne mazāk gardu :) Varat uzdot jautājums, pievienot arī kādu savu mīļu recepti, ja vēlaties.
Sākšu ar manas ģimenes vīriešu iecienītu un pavisam vienkārši pagatavojamu recepti- pasta ar ātro boloņas mērci.
Vajadzēs- 500 g cūkas malto gaļu,vienu sarkano papriku, vienu burkānu, divi tomāti, svaigu vai kaltētu baziliku, sīpolu, daiviņu ķiploka, spilvas tomātu mērci, jebkādu viegli kūstošu sieru pēc izvēles (vislabāk parmezāna, bet derēs ar tas pats krievijas), makaronus pēc izvēles- spaghetti, fusilli.
Malto gaļu ieliek bļodā, pievieno rīvētu vai smalki grieztu ķiploka daiviņu, smalki sagireztu vienu lielu sīpolu, vienu sarīvētu burkānu, neskopojoties sāli un maltus melnos piparus, samaisa. Maltās gaļas masu liek apbrūnināties uz pannas, kad brūna, pievieno pus burciņu tomātu mērces, uzgriež mazu uguni, liek vāku un sutina.
Tikmēr nomizo papriku un tomātus (var noblašēt, lai miziņa nāk viegli nost, bet nav obligāti), tomātiem izņem viducīšus, (sēkliņas nav laba lieta boloņas mērcē), nomizoto papriku un tomātus sagriež mazos kubiņos un tāpat pievieno maltai gaļai. Pievieno sāli pēc garšas. Visu sutina uz mazas uguns 20min līdz pat 1h, cik daudz laika jums ir. Jo ilgāk gaļa sutināsies, jo mīķstāka tā būs un garšas labāk savilksies kopā. Tikmēr uzvāra pastu. Beigās pievieno smalki sagrieztu baziliku (kādas 3 lapas) un sāli pēc garšas. Pasniedz ar pastu un pāri rīvetu sieru. Labu apetīti! :-)
31.07.2015 22:39 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Viens no maniem mīļakajiem ēdieniem (l)(l)
31.07.2015 22:41 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
jauka diskusija.:)


vai vari ari padalities ar kadam kirbju recepteem?(l)
31.07.2015 23:07 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
MADasaHATTER- hmm, ķirbji nav mans mīļākais produkts, bet ir viena recepte, kas garšo arī man:
Nomizo, sagriez ķirbi, palielos kubiciņos, uzkarsē cepeškrāsni uz 170-180 grādiem. Pievieno ķirbim padaudz sāli, olīveļļu, aptuveni divas daiviņas sarīvēta ķiploka, ja ir, labi piestāv maltas koriandra sēklas vai nedaudz kanēlis, kārtīgi samaisi. Liec nedaudz padziļinātā traukā, pārlej ar baltvīnu un liec sautēties uz stundiņu. Baltvīns būs izgarojis, garšas sajaukušās, ķirbis gatavs, bet ne izjucis. Tad vari blenderēt ar saldo krējumu- nedaudz biezenim, vairāk ķirbju biezzupai. :) Ja pēc cepšanās ir daudz šķidruma, bet gribi biezeni, šķidrumu notecini. Pievieno sāli pēc garšas.
31.07.2015 23:26 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Vēl piemetināšu, ka gatavošanai vislabāk izmanto sausu baltvīnu, kā arī saldo krējumu pirms blenderēšanas labāk uzsildīt. Lūdzu, prieks, ja noderēs ;)
31.07.2015 23:27 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
paldies:-)
31.07.2015 23:44 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Šodien nolēmu padalīties ar jau iesākto makaronu tēmas recepti, savu personīgo mīlāko- pasta alla carbonara :) krēmīga, sātīga, garšīga blodina ar pasta carbonara ir vismotal patīkams dienas nobeigums.
Jums būs nepieciešami vien pāris produkti- spaghetti, saldais krējums, viens sīpols, viena daivina kiploka, bekons ( plāni sagriezts cūkas sāna gabals, lv pieejami pārsvarā jau sagrieztie, ievakumotie, nejauciet ar škinki, bekons būs garens, ar skaidri izteiktām liesuma un taukuma joslām), 50-100 gr rīvēta parmezāna siera (var slēpties zem nosaukuma Grand Padano), 3 olas
Uzvāriet katlinā ūdeni, tikmēr sakuliet 3 olu dzeltenumus ar kādiem 100 ml saldā krējuma, 80% no jūsu sarīvētā siera, pavisam mazu skipsninu sāls ( sālumu dos siers un bekons) un maltiem pipariem. Šo mixu nolieciet malinā. Tikmēr izvāriet spaghetti sālsūdenī līdz aldente un nokāsiet. Sagrieziet mazos kubinos sīpolu, bekonu, sarīvējiet vai savādāk sasmalciniet kiploka daivinu. Apcepiet uz pannas līdz nedaudz brūni, cepiet pavisam mazā ellas daudzumā, jo no bekona nāks taucini. Nepievienojiet nekādas garšvielas. Kad brūni, sajauciet ar pastu un ieslēdziet uz mazāko uguni, samaisiet. Kad pannas dibens vairs nečurkst un ir tikai nedaudz silts lēnām lejiet klāt olu mixu. Maisiet uz pavisam mazas uguns līdz sabiezē (liela uguns liks olai sarecēt omletē). Lieciet škīvjos, pārkaisiet ar palikušo sieru un labu apetīti!
03.08.2015 16:59 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Lūdzu, meitenes :-)
03.08.2015 17:16 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Aaa kāpēc es šeit nācu...braucu mājās un esmu badā:D
03.08.2015 17:20 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Iebrauc rimčikā un pagatavo :))
03.08.2015 21:18 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
kā tu dabūji gatavu to, ka nav vārda/nika? :D
otrkārt, superīga diskusija, tēma un ideja! Paldies! :)
03.08.2015 21:39 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Cukurvāvere, es tiešām nezinu. Piereģistrējoties es uzrakstīju niku, bet vairs viņš nerādās, es domāju, ka man tik gļuko :D Nu neko, būšu kā ninja..
04.08.2015 01:28 |
 
Reitings 217
Reģ: 18.11.2014
Super diskusija! ;-)
Pat sāku sekot līdzi. :-P
04.08.2015 02:35 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Beidzot atkal sanēmos padalīties :D
Šodien pastāstīšu, kā vienkārši, bet ar autentisku garšu buketi pagatavot vistinu un dārzenus saldskābajā mērcē, ko pasniegt ar rīsiem vai nūdelēm pēc izvēles.
Jums vajadzēs - 3 vistas filejas, dārzenus (šī ir mana izvēle, bet varat izlaist to, kas negaršo): 1 zalā paprika, puse cukini, viens burkāns, 1 liels sīpols, 2 tomāti, locini dekorēšanai.Vēl būs nepieciešams- sojas mērce, galda etikis (parasti 9%), rādītājpirksta lieluma gabalins ingvera saknes,ketčups, kukurūzas vai kartupelu ciete, cukurs, sāls, malti pipari, 2 kiploka daivinas.
Pagatavošana- Sagriežam vistas fileju aptuveni 3x3 cm kubinos. Pievienojam: 2 ēdamkarotes sojas mērces, pierīvējam vienu daivinu kiploka, pusi no nomizotas jūsu ingvera saknes, pus tējkaroti sāls un piparu. Noliekam ievilkties. Tikmēr pagatavojam mērcīti- blodinā ielej vienu glāzi ūdens, pievieno 4 ēdamkarotes etika, tikpat sojas mērces un tikpat ketčupa. 3 ēdamkarotes cukura, 2 ēdamkarotes cietes, pierīvējam atlikušo ingvera gabalinu un kiploka daivinu. Šajā brīdī varam sākt vārīt ūdeni piedevām ;)
Tagad Nemam vistinu- ja gribam panētu pievienojam vienu olu un 4 ēdamkarotes cietes. Ja ieturam slaido līniju, tad nene. Sakarsējam karstu pannu ar ellu, tikmēr blakus katlinā uz mazākās uguns ielejam un izmaisam mūsu mērcīti, pēc 2 min tā jau sāks sabiezēt. Tad apcepam vistinu līdz zeltaina- kādas 2 min no katras puses ( karstaa pannā, lai nezaudē sulu). Tad liekam vistinu mērcītē un uz tās pašas mazās uguns atstājam ar vāku sautēties ( knapi jāmet burbuli kādas 10 min).
Tikmēr sagriežam dārzenus- burkānu gareniski uz pusēm un daivinās, sīpolu lielos 2x2 cm kubinos, cukini gareniski 4 dalaas, drusku izgriež vidinu. Sanaak kā 4 garās kanoe laivinas :) to sagriež mazās laivinaas. Tad uzkarsē pannu ar ellu un pēc stir fry metodes augstā temperatūrā pāris minūtes, lai dārzeni būtu brūni, bet vēl kraukškīgi. Tad liekam pie vistinas un izslēdzam uguns.
Pēdējais solis- nomizojam tomātinus ( var noblanšēt, lai mizina viegli nāk nost, bet Es parasti mizoju tāpat), izgriežam cieto vidinu un sēklinas un sagriežam tomātus mazos, mazos kubinos. Pievienojam mērcei.Gatavs! Pasniedzam ar rīsiem vai nūdelēm un dekorējam ar smalki sagrieztiem lociniem. Nam, nam :)
17.08.2015 19:59 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Labi garšo arī mērcei pievieno mazāko pieejamo bundžinu konservētu ananasu kubinu, ar visu sulinu :) labu apetīti!
17.08.2015 20:03 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Labprāt dzirdētu arī jūsu iemīlotas receptes :)
17.08.2015 21:03 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Ļoti ātra recepte vakariņām, kad negribas stundu dirnēt pie plīts. Vistiņa lipīgajā citronu mērcē, ņam ņam. Šo var pasniegt ar fiksiem dārzeņu salātiem, pastu vai rīsiem vai ēst vienu pašu. :)
Vajadzēs- vistiņu ar kaulu- apmēram 700 gr pusspārniņus, stilbiņus vai šķiņķīšos, kas labāk patīk vai veikalā izskatās labāk. Vēl vajadzēs tikai- 2 daiviņas ķiploka, 1 citronu, mazu gabaliņa ingvera saknes, nedaudz sojas mērci un medu.
No sākuma jēlu vistiņu iesmērējam ar rīvētu ķiploku un igveru, ēdamkaroti sojas mērces, pustējkaroti sāls un piparu. Ja ir laiks, atstājam savilkties. Ja ne, tad karsējam olīvēļļu pannā. Liekam vistiņas čurkstošā pannā, apcepam no katras puses kādas 3 min līdz brūnas, tad nogriežam uguni pavisam nelielu, ielejam pannā pus krūzi ūdens, nedaudz sojas mērces un sagriežam pusi citrona ripās ar visu mizu, metam iekšā. Liekam vāku virsū un uz mazas uguns ļaujam tvaicēties savā sulā un citronā 10 min pusspārniņiem, 20 stilbiņiem, 25 šķiņīšiem. Tad noņēmam vāku, apmaisam, izņemam sasautējušos citronus, pievienojam 2-3 ēdamkarotes medus, nedaudz sālīti, ja vajag. Maisam līdz medus mērcīti iebiezina, apglazē vistiņu, tad smuki pusripiņās sagriežam pāri palikušo citronu un pievienojam, tas dos papildus svaiga citrona garšu un skaistu paskatu. Dekorējam ar lociņiem. Labu apetīti!
19.08.2015 19:15 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Kārtainās mīklas sainīši ar gaļu.

Kārtaino mīklu sadala kvadrātveida gabalos (aptuveni 10cm mala).
Cūkgaļas cauraudzīti sagriež gabaliņos un apcep ar sīpoliem un garšvielām pēc izvēles. Apcepto gaļu kārto uz mīklas.
Sagriežam svaigus šampinjonus,tomātus,marinētu gurķīti,papriku un pa virsu pārrīvējam sieru.
Paņemu kārtainās mīklas "kvadrātiņa" visas malas un ceļu uz augšu un aizspiežu ciet tā,lai pildījumu neredz.
Mīklu nosmērē ar olu zeltainam brūnumam un pārkaisa sezam sēkliņas.

Pasniedzot neaizmirsti pagatavot ķiploku-krējuma mērci ar zaļumiem.

(l)
19.08.2015 19:35 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Aizmirsu piebilst-cep cepeškrāsnī uz 180 grādiem aptuveni 15-20min.
19.08.2015 19:37 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Tā kā man ir brīvs vakars, nolēmu padalīties ar savu interpretāciju COSMO slavenākajam ēdienam- kotletēm! :-D Noteikti katrai no mums ir sava kotlešu recepte, bet es izstāstīšu savu un padalīšos ar sulīgu un gardu kotlešu knifiņiem. Tās var ēst ar praktiski jebkuru piedevu vai vienkārši uz maizes šķēles ar marinētu gurķi un vīrieši tāpat priecāsies, :-)
Jums vajadzēs- 500 g cūkas malto gaļu (es izvēlos cūkgaļu, jo no tās sanāk vissulīgākās kotletes, bet varam arī droši ņemt jaukto vai pat vistas malto gaļu), 3 daiviņas ķiploka, 2 mazus sīpolus, pus tējkaroti sinepes, divas baltmaizes šķēles vai rīvmaize, nedaudz piena vai saldā krējuma, ( pēc izvēles-2 tomāti un kaltēts vai svaigs baziliks),1 ola un milti panēšanai.
Pagatavošana- Bļodā ieliek divas baltmaizes šķēles vai rīvmaizi un aplej ar 100 ml piena vai saldo krējumu ar ūdeni (tas gaļu padara mīkstāku), pievieno malto gaļu un olu, kārtīgi samaisa, pievieno sarīvētu ķiploku, sarīvētu! sīpolu (tas, manuprāt, dod labāku konsistenci kotletei), sinepes, es vēl pievienoju nomizotu, mazos kubiņos sagrieztu tomātu un kaltētu baziliku interesentākām garšas niansēm. Varam bazilika vietā pievienot latvisko variantu- smalki sagrieztas dilles.Uz šādu daudzumu aptuveni tējkaroti bez kaudzītes sāls un uz pusi mazāk maltu piparu. Cūkgaļu uz garšu nevajadzētu, jo jēlu ēst nedrīkst. Ja gribam būt drošas par to,vai garša ir tieši tāda, kā vēlamies, mazu pikucīti varam apcept un nogaršot. Tā ir maltās gaļas priekšrocība.
Taisam skaistas, plakani ovalas kotletītes, apviļājam miltos un liekam uz stipri sakarsētas pannas taukvielās. Es uzlieku kotletes, cepu vidēji trīs-četras minūtes ar vāku, tad vāku noņemu un apgriežu, cepu vēl 3 minūtes uz otras bez vāka, lai nesasulojas.
Labu apetīti!
17.10.2015 23:53 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
My kitchen rules noskatīju ļoti labu ideju - vistas filejas ruletītes ar fetas siera pildījumu. Noteikti tuvākajā laikā izmēģināšu.
18.10.2015 00:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits