Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājas solis, darba zirgi, virtuve, nu tipiska latvietes dzīve.

 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Vot radās jautājums pēc tēmas par attieksmi pret sievieti, kur tika apspriests tas, ka sievietes Latvijā dara visu un ir kļuvušas par darba zirgiem.
1. Strādā pilnas slodzes darbu
2. Gatavo ēst savam slinkajam vecim
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus
4. Šrubē māju
Vai tu savās mājās jūties kā darba zirgs, vai dari visus šos pienākumus, kamēr vecis atnāk no darba saslien kājas gaisā un skatās TV, vai ierubī spēles kompjuterā?
Vai ēst mākat gatavot ? Vai uzskatat, ka ir svarīgi mācēt gatavot ēst, vai jums patīk gatavot un vīrietis atzinīgi novērtē jūsu pavārmākslu?
30.07.2015 15:35 |
 
Reitings 355
Reģ: 21.07.2015
Kā darba zirgs nejūtos, izņemot, ja bērni piemēslo un nesavāc. Bet, ēst gatavoju ar prieku un vismaz mans vīrs vienmēr novērtē un saka labu, ja arī reizēm nedomā tā. :D Bet vispār:
1. Strādā pilnas slodzes darbu - jā, strādāju pilnas slodzes darbu.
2. Gatavo ēst savam slinkajam vecim - slinks nav un gatavoju ēst visiem, arī sev. Bet, dažŗeiz gatavo vīrs (protams, reti), meita.
3. Mazgā zeķes un gludina kreklus - to dara veļasmašīna un gludinu vīra kreklus dažreiz, jo viņš ir audzināts tā, ka pašam tas ir jādara.
4. Šrubē māju - nav jau tik aizlaista, lai būtu nogurusi. :D
30.07.2015 15:40 |
 
Reitings 1519
Reģ: 30.04.2010
Jā, ir svarīgi mācēt gatavot ēst. Man tas patīk un padodas. Gatavoju ne jau slinkajam vecim vien, bet visai ģimenei, sevi ieskaitot.
Un nē, nejūtos kā darba zirgs. Zeķes mazgā veļasmašīna, kreklus negludinu. Māju tīram kopīgi. Es daru vairāk, bet ne pārspīlēti daudz. Un lietas, kas saistītas ar mašīnu, datoru, elektrību un tml. visādas šeptes, savukārt, nav uz maniem pleciem.
30.07.2015 15:40 |
 
Reitings 355
Reģ: 21.07.2015
lietas, kas saistītas ar mašīnu, datoru, elektrību un tml. visādas šeptes, savukārt, nav uz maniem pleciem.


:) ++++++++
30.07.2015 15:42 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
1. Jā, strādāju
2. Gatavoju es
3. Mazgā viņš. ļooooti reti gludinu
4. Šrubēju, bet baigi neiespringstu. Katru dienu pa druskai
Īsti nejūtos kā darba zirgs. Domāju, ka ir svarīgi mācēt gatavot ēst. Citreiz novērtē, bet mēdzu eksperimentēt un tāpēc sanāk ne īpaši, bet tāpat ēd :D
Uz gatavošanu arī baigi neiespringstu, cenšos taisīt, lai var ēst divas dienas. Jo katru dienu kaut ko šmorēt gan man besītu :-).
Nu vienkārši neiespringstu un nejūtos kā darba zirgs :D
30.07.2015 15:43 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Jūsu vecis vismaz jūs apbalvo ar kādu zelta karekli, vai pulksteni? Ārzemēs veči tā dara - un ja jums tā nedara, neaizmirstiet iebliest to sejā savam kundziņam |-)
30.07.2015 15:43 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
1. Es nestrādāju vispār. :)
2. Gatavoju ēst, bet nevis savam slinkajam vecim, bet savam vīrietiem, kas dara visus citus vīriešu darbus.
3. Zeķes mazgāju, bet ne es - to dara veļasmašīna, man tikai atliekt ielikt tajā un nospiest pogu - vaaaaau, cik grūta dzīve nabaga latvietēm! Jāspiež podziņa uz veļasmašīnas, uz trauku mazgājamās mašīnas, putekļu sūcēja, tvaika gludekļa!
4. Ja katru dienu māju "uzpodrina" un pēc katras ēst gatavošanas nomazgā traukus - nekas nav jāšrubē katru dienu! Reizi mēnesī nomazgāt logus arī nav nekāds smagais darbs!

Es nejūtos kā zirgs savās mājās, es jūtos kā sieviete, kā mājas atmosfēras radītāja, kā saka - mājā dzīvo sieviete, vīrietis uz turieni nāk atpūsties. Un tas, ka vīrietis skatās TV vai spēlē datorspēles nav nekas slikts. Ja mēs beigtu zāģēt nabaga vīriešus, tad pēc tam, kad viņi paspēlētu savas spēles vai noskatītos Deksteru, atnāktu pie mums un sabučotu, parunātu. Vīrietim arī kaut kā jāatpūšās, un jā, par nožēlu stervozajām sievietēm - viņi to dara pie TV vai datora, tā nu tas ir.
Ēst gatavot māku un mīlu, un mans vīrs to novērtē!
30.07.2015 15:44 |
 
Reitings 743
Reģ: 23.02.2015
Kā ir ar tām sievietēm, kuras ir apprecējušās vai dzīvo kopā ar ārzemniekiem?
30.07.2015 15:45 |
 
Reitings 355
Reģ: 21.07.2015
Jūsu vecis vismaz jūs apbalvo ar kādu zelta karekli, vai pulksteni?


Par ko? Par mājas darbiem? WTF?
Tāpat nopērk dažreiz, ja kaut ko man kārojas, bet ne jau par to, ka māju tīru un ēst taisu. :D
Kaut gan, jāpajautā vakarā viņam, moš pērk tikai tāpēc? :D
30.07.2015 15:46 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
1. Nē
2. Nē
3. Nē
4. Nē. Štrubēt jau nu tiešām neštrubēju :D
Nē.
Uzskatu, ka lai gatavotu ēst (ēdienreizes mājās) nav jābūt Michelin vairāku zvaigžņu līmeņa pavāram.
30.07.2015 15:46 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Nee, nejuutos kaa zirgs un viirs nekad nav peec darba iztureejies kaa aprakstiits. Nevajag visus viirieshus baazt vienaa maisaa, visus pasludinot par slinjkjiem, kas prot tikai eest un skatiities TV. Ja nu kaadai taads pagadiijies, ljoti zheel.

Eest gatavot maaku, manupraat, taa ir elementaara lieta, kas buutu jaamaak katram cilveekam.
30.07.2015 15:47 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Bet, vispār jāatzīst, ka Salemana pēdējā laika cosmo kvalitatīvākais trollis :)
Salemana, tā tik turēt :)
30.07.2015 15:48 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Abi strādājam, gatavo tas, kurš mājās pirmais. Un kārto biežāk viņš - tā kā sākam kopā, bet tad es kkur nolienu un viņš pabeidz, un labi, ka tā, slinka vispār esmu. :D Veļu lieku mazgāt es, lai gan viņš palīdz, izkar viņš, Hmm, ks vēl.. Gludina tas, kurš nav aizņemts, biežāk jau es. Bet vispār VISUS mājas pienākumus dalam. Mums ģimenē nav "sievietes vieta ir virtuvē" vai kā citādāk. Kura mviarāk spēka, alika un iedvesmas tas arī izdara.
Man tiešām nepatīk vēl šur tur Latvijā vladošais uzskats, ka tikai sievietei ir kaut kas jādara, vai arī vīrietim par to jāapbalvo. Abi vienlīdz daudz ēd (vīrietis pat vairāk), piecūko māju un nogurst, tādēļ abi arī tīra. Patiesībā, viņš pat dara vairāk nekā es... :D
30.07.2015 15:52 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Darba zirgs neesmu,jo nestrādāju, tas pagaidām ir vīrieša pārziņā, gatavojam ēst abi kopā, nu jā- mājas tīrība un drēbju mazgāšana ir manā ziņā, toties traukus bieži tas "slinkais vecis" mazgā :D Protams, sanāk, ka es daudz vairāk kopumā rūpējos par mājas tīrību, bet mums nav variants, ka viens visu mazgā, otrs skatās tv pa to laiku. Ja tomēr sagribam slinkot, tad darām to reizē. :D Ēst man patīk gatavot, bet draugam arī patīk, tāpēc arī sanāk, ka gatavojam kopā.
30.07.2015 15:53 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Nezinu gan sugar :-D:-D par to troļļošanu!

Man nekādi no prāta neiziet šis Kaitiņas komentārs (l):-D
30.07.2015 15:55 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Es piekritīšu Kaitiņai! Mana situācija ir ļoti līdzīga! :)
30.07.2015 15:55 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Mans vīrs uz darbu brauc septiņos no rīta un mājās ir ap astoņiem/ deviņiem vakarā, bieži strādā arī brīvdienās. Jā viss, kas attiecas uz mājasdarbiem ir manā pārziņā.
30.07.2015 15:56 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
1. Kādu laiku vairs nestrādāju, veselība neļauj, kopš janvāra darbā parādos uz īsu brīdi. Tuvākajā laikā arī netiek plānots, ka strādāšu, taču tas nenozīmē, ka man nav ko darīt. Darbiņu pietiek, projektu arī, vienkārši tas viss šobrīd priekam, ne algai.
2. Gatavoju ēst kopā ar vīru, mums ļoti patīk abiem pa virtuvi dzīvoties. Protams, varu kaut ko pagatavot arī viena, bet kopā noteikti ir patīkamāk.
3. Mazgāju visu, kreklus negludinu.
4. Dzīvokli kārtojam un mazgājam kopā, vairāk vīrietis.
30.07.2015 15:57 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Uz darba zirga/karalja attieciibaam nekad neparakstiitos. Muusmaajaas ir taa, ka darbus maajaas apdara tas, kuram ir vairaak laika. Gan viirs kaartos maaju, gan es pljaushu zaali un tiiriishu notekcaurules. Vienmeer censhamies izdariit taa, lai dienas beigaas abiem plus miinus vienaads laiks atpuutai paliek. Kad man ir saspringtaaks grafiks, vairaak vinjsh dariis. Kad man ir daudz briivaa laika, tad es vairaak rosiishos. Nekaadas baigaas tiiriishanas nenotiek, jo ikdienaa piedomaajam pie taa, lai maaju uztureetu tiiru.
Jaa, maaku gatavot eest. Pieveershu uzmaniibu tam, ko un kaa eedu taapeec eeshana aarpus maajas nav opcija, bet gan iznjeemums.
30.07.2015 15:57 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vējā Kaa juus samenedzeejat kopaa est gatavoshanu? Manii uzreiz paraadaas tiraana tieksmes un saaku zaagjeet viiru par to, ka ne tik biezas skjeeles griezj un ka ne taadu temperatuuru uz pliits uzliek (un vinjsh dara to pashu man). Plus abiem parasti vienaa laikaa mums vajag panjemt kaut ko tieshi no TAAS atvilktnes un sanaak bez maz vai gruustiishanaas.
30.07.2015 16:01 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Vējā Kaa juus samenedzeejat kopaa est gatavoshanu? Manii uzreiz paraadaas tiraana tieksmes un saaku zaagjeet viiru par to, ka ne tik biezas skjeeles griezj un ka ne taadu temperatuuru uz pliits uzliek (un vinjsh dara to pashu man). Plus abiem parasti vienaa laikaa mums vajag panjemt kaut ko tieshi no TAAS atvilktnes un sanaak bez maz vai gruustiishanaas.

Esmu iemācījusies no savu vecāku piemēra, ka tā darīt nedrīkst. Ja gribi darīt kaut ko kopā, tad vajag būt pielaidīgam. Savādāk tiešām sanāk, ka "no tevis nav jēga! es visu izdarīšu labāk pati!" Un beigās visu mūžu arī dari pati un kunksti, ka ir grūti un ka neviens tev nepalīdz.
30.07.2015 16:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits