vitamīni + "atkarības"

 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
Chao!
Varbūt kādai ir info, kas mani spēs apskaidrot.
Mēs ar līgavaini plānojam rudenī ( pēc kāzām) sākt nopietni ķerties klāt pie bērna jautājuma. Un es gudras lietas salasījusies, jau laicīgi gāju pie ginekaloga pārbaudīties, taisīju jau vairākkārt analīzes, sāku jau dzert ginekoloģes ieteiktos vitamīnus ( kā piem. tur Folicia, nakstsveču eļlu utt. kas manam organismam bija vajadzīgas). Viss izklausās un ir jauki.
Bet.. ir vasara, daudz pasākumi un kādu reizi neizpaliek arī kāds aliņš (vai divi) un pat kāda cigarete ( 1-4 diezgan regulāri katru dienu vai katru otro). Zinu, ka nevajadzētu no šiem neko lietot, par to man jautājumu nav.
Galvenais, ko es gribētu zināt, vai man ir jēga dzert tos vitamīnus, vai pilnvērtīgi saņemu tos vitamīnu solītos labumus? Ka nesanāk tā, ka gribēju kā labāk, bet sanāca kā "vienmēr". Ka galu galā nesanāk ka alko+cig+ vitamīni manam organismam nodara vairāk ļaunuma nekā labuma?!
Zinu, ka daru nepareizi, tāpēc arī ginekoloģei bija kauns jautāt šo jautājumu?
Neesmu dikti atkarīgā, un varu arī to visu nedarīt, bet reizēm prātā skan frāzes, ka pēc tam ilgi nevarēšu atpūsties un, ka principā pietiek ar 1 mēnesi veselīgā un "tīrā"dzīvesveida pirms ieņem mazuli...

Saprotu, ka šobrīd meklēju sev attaisnojumus, bet nu varbūt kāda zin šo manu lietoto vielu mijiedarbību.

Būšu priecīga par jēdzīgiem un noderīgiem komentāriem.
Morāles un žultes par to, ka man bērnus vēl nevajadzētu plānot, jo nespēju atteikties no ballīšu dzīves lūdzu izlikt citās diskusijās :-D
30.07.2015 15:06 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015


es arī reizēm mēdzu šādu paciņu visu vienā dienā apēst. Jo garšo. Bet salīdzinoši reti tā daru.
Pieļauju, ka Tu arī noteikti šādi spēji uzņemt "zirga devu"

parasti pērku tās dzeltenās bumbiņas un lietoju, kā noteikts:-)

un, saprotams, ka pārdozēt nav forši. Tieši tā paša iemesla dēļ, jautāju Jūsu viedokļus, jo arī to nevēlos panākt.
30.07.2015 16:48 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
http://futurusfood.lv/lv/catalog/products/ascorbic-acid
30.07.2015 16:48 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Jap, šo šad tad apēdu. :) Bet toreiz dzeltenās bumbiņas bija - bija vasara, jutu, ka nāk kaut kāds drebulis virsū un vairākas dienas iedzēru krietni vairāk bumbiņas ar gudru domu - kas tad no vitamīniem! :) še tev! Kaut gan - kā jau teicu, iespējams, ka summējās vairāki apstākļi, tomēr bumbiņas tagad ēdu tikai tik, cik uz paciņas rakstīts!
30.07.2015 16:59 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nopietni, ej pie cita aarsta. To pirms gruutnieciibas iestaashanaas tikai un vieniigi dod tad, ja ir ljoti liela iespeeja ka beernam buus cogenital adrenal hyperplasia (kura gadaas vienam no 15,000 jaundzimushajiem) un arii tikai tad, ja kaadam no vecaakiem ir taa slimiiba kaut vai vieglaa formaa jebshu ja abi ir taa geena paarneesaataaji. Taas zaales nav nekaadas karameles, ko var uzkost aiz neko dariit.
30.07.2015 17:00 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Smekesanu butu jaatmet jau domajot par bernu pirms ienemts. Tad bus vieglaaak. Ar alko aizrauties nevajadzetu iznjot glaze satkanvins pa labu asinsritei. Eeddaudz darzenju, zivs, vistas fileju...un vitaminu sakaraa vislabaak ar arstu konsulteeties.
30.07.2015 17:16 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
Ārprāts..!

Esmu apjukusi. Tiešām nesaprotu, kāpēc man tika izrakstītas tik stipri recepšu medikamenti.



krista21 Vai tu darbojies medicīnas lauciņā?
31.07.2015 08:11 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
++++krista21
Nav jālieto recepšu medikamenti, ja nav konstatēta neauglība (vispirms pamēģiniet tikt pie bērna).

Ja gribi veselu bērnu, smēķēšana IR jāatmet!!! Ir daudz pētījumi, kas pierāda, ja smēķēšana palielina iedzimtu anomāliju risku, spontānā aborta risku, utt. Nepietiek ar to, ka atmetīsi tikai uz grūtniecības laiku.

Pāris alus glāzes pirms grūtniecības kaitējumu neradīs, ja vien nebūsi piedzērusies.

Folskābi IR jālieto 3 mēnešus pirms grūtniecības un jāturpina pirmajā trimestrī.
31.07.2015 08:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Glikokortikoīdi (dexamethasone) ir viena no policistisko olnīcu sindroma terapijas iespējām. Turklāt, ja ir problēmas ar ovulāciju, šis medikaments varētu pat nebūt sliktākā izvēle.

Ārstēšanas iespējas ir dažādas.. iespējams, ne bez iemesla ārste izvēlējusies šādu taktiku :)

Protams, ja nespēj uzticēties savam ginekologam, labāk sameklēt citu :)
31.07.2015 08:43 |
 
Reitings 499
Reģ: 26.07.2015
kāda jēga no vitamīniem, ja savu organismu bendē ar alko un cigaretēm?
Man radās tieši tāds pats jautājums. :-/:-O:-D
31.07.2015 08:49 |
 
Reitings 499
Reģ: 26.07.2015
teika_spolite Kā man patīk lasīt viņas komentārus, viņa tiešām zin ko saka. Un 100 % piekrītu viņas teiktajam.
31.07.2015 08:54 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
Es uzticos savai ārstei. Un ticu, ka viņa ir gribējusi to labāko.


Man vienkārši pašai nepatīk lietot neko stiprāku par vitamīniem utt. Tik daudz zinu, ka visi stiprie medikamenti krietni pabojā aknas un imūnsistēmu kā tādu.
Un kā reiz, internetā salasījos, ka ļoti daudzām ir teikts par tiem vīrišķajiem hormoniem.
Es nolēmu, ka iešu tādu kursu, tikai ja mums būs problēmas tikt pie bēbīša. Pagaidām iztikšu ar vitamīniem.


Niekošanās ar cigaretēm IR atmešanas procesā. Atvaļinājuma laikā bija daudz pasākumi un sanāca teju katru dienu pa pāris cigaretēm. Tagad jau nedēļu esmu darbā un ne viena cigarete. Tākā būs labi. :-)
31.07.2015 09:42 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
zazy1, iesaku informēt ārsti par to, ka Tev ir iebildumi lietot konkrēto medikamentu. Ārstēšanas taktikas ir dažādas, varbūt ārste varēs ieteikt Tev citu ārstēšanās veidu.
Grūti jau komentēt Tavu situāciju, nezinot praktiski neko :)
31.07.2015 09:46 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
Cormeum! Noteikti to arī izdarīšu.

Mana situācija īsumā. Esmu vesela. Nekādu iedzimto vai esošu problēmu/ sūdzību nav. Mēnešreizes regulāras, nesāpīgas. Ja neskaita, ka izrādās vienā olnīcā ir paaugstināti tie vīrišķie hormoni, kas varētu traucēt ieņemt bēbi. Nav diagnoze, ka tiešām nevaru.

Manā izpratnē, ja nebūtu piesārņots organisms ar alko un cigaretēm, tad varētu kaut tagad mēģināt tikt pie mazā. Bet nu vispirms attīrīšos kādu brīdi :-), apprecēšos un tad ..(l)
31.07.2015 09:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
zazy1, lai viss izdodas ;) Tas ir ļoti jauki, ka rūpējies par ķermeni un centies atmest grēciņus :)
31.07.2015 10:00 |
 
Reitings 249
Reģ: 30.07.2015
cormeum! Paldies! :-)

Cenšos! :-)
31.07.2015 10:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits