Veģetatīvā distonija Smagā formā

 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Sveikas, Dāmas!
Ir tā sagadījies, ka man ir draugs ar šo diagnozi un ļoti cieš. Vai kāda ir saskārusies ar šo slimību vai kāds paziņa? Ja, jā vai ir iespēja to izārstēt un kādas metodes ir izmantotas?
Ja Jūs nevēlaties atbildēt publiski, būšu pateicīga par vēstulēm, jo ļoti šobrīd cenšos palīdzēt tam cilvēkam, bet nezinu kā....
30.07.2015 13:47 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
ctn
Pirmās lēkmes tādas arī bija..bailes, bezpalīdzība, sāpes..Ar laiku saproti, ka var pārkārtot domas un "programmu" un dzīvot tālāk :) Bet tā "pārprogrammēšana" bieži lēni un smagi nāk. Brīnos, kā cilvēki pie smagajām lēkmēm turas pretī līdz pēdējam un nelieto nekādus medikamentus, lai kaut nedaudz atgūtos un vismaz izgulētos. Tajā trakajā trauksmē gulēt, atpūsties, nomierināties pašam nav iespējams. Vismaz sākumā.
30.07.2015 21:31 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Humoram, bet pārbaudīts :)
Ļoti labs trauksmes noņēmējs ir alkohols, bet nākošā diena ir vēl trakāka, jo lai organisms izvadītu alkohola pārpalikumus, viņam jāstrādā intensīvākā režīmā un tas mēdz radīt vēl lielākus nervu sistēmas darbības traucējumus. Neiesaku, bet zinu dažus VD slimniekus, kas šādā veidā "ārstējas".
30.07.2015 21:35 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn
Pirmās lēkmes tādas arī bija..bailes, bezpalīdzība, sāpes..Ar laiku saproti, ka var pārkārtot domas un "programmu" un dzīvot tālāk Bet tā "pārprogrammēšana" bieži lēni un smagi nāk. Brīnos, kā cilvēki pie smagajām lēkmēm turas pretī līdz pēdējam un nelieto nekādus medikamentus, lai kaut nedaudz atgūtos un vismaz izgulētos. Tajā trakajā trauksmē gulēt, atpūsties, nomierināties pašam nav iespējams. Vismaz sākumā.


Redzi, Tu esi pozitīvs piemērs, kurš saprata, ka vajag "restartu", gāja un darīja, un ir rezultāts. Tas ir milzīgs solis, uz ko ne visi ir spējīgi.
30.07.2015 21:36 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
ctn
Ja tā padomā, ko tik neesmu darījusi!! Kur gājusi, kādu palīdzību meklējusi. Bet pirmais, ko sapratu, NEGRIBU šādā pusārprāta stāvoklī dzīvot turpmāko dzīvi!! Jā, saskāros ar tuvinieku, draugu neizpratni, kas tas par trakumu, kas notiek!! Mana negribēšana kļūt par mājās sēdošu psihopāti, kura pati par sevi nevar parūpēties, kā arī līdzcilvēku nepavisam ne glaimojošie izteicieni, lika saņemties un iet. Ja tā paskatos atpakaļ, smagi, grūti, bet ir izdarāms. Jautājums, ko pats VD slimnieks grib - lai viņu žēlo, glauda galvu vai dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. :)
30.07.2015 21:43 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Man vienai draudzenei uzstādija diagnozi ģimenes ārsts pēc diagnostiskiem izmeklējumiem pie kardiologa, neirologa, psihiatra un vēl pie kaut kā. Rezultāts esot no ilgstoša stresa un iekšējām psiholoģiskām problēmām.
Manam draugam veģetatīvā distonija pavadīja depresiju.
Man vieglā formā ir bijusi, pašlaik izskatās, ka apkarota, bet man bija epilepsija kādreiz (kas rodas vai nu no traumām vai no neironu anomālijas galvas smadzeņu puslodēs), kā arī-ir bijusi depresija.
30.07.2015 21:45 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
uzstādija diagnozi ģimenes ārsts pēc diagnostiskiem izmeklējumiem pie kardiologa, neirologa, psihiatra un vēl pie kaut kā. Rezultāts esot no ilgstoša stresa un iekšējām psiholoģiskām problēmām.
Tieši kā par mani :)
VD kopā ar depresiju - nu cik tālu mana sprašana un zināšanas sniedzas, bez medikamentiem šo neizārstēt...smaga diagnoze.
30.07.2015 21:47 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Jā, viņam bija smagi. Bet bija arī savi iemesli. Dark ages.
30.07.2015 21:54 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Prieks dzirdēt, ka BIJA. :)
30.07.2015 21:56 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Taxxxxxx
Jautājums, ko pats VD slimnieks grib - lai viņu žēlo, glauda galvu vai dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.



piekrītu! :)

5guns
Man vienai draudzenei uzstādija diagnozi ģimenes ārsts pēc diagnostiskiem izmeklējumiem pie kardiologa, neirologa, psihiatra un vēl pie kaut kā. Rezultāts esot no ilgstoša stresa un iekšējām psiholoģiskām problēmām.


Tas ir tieši tas, ko es minēju! Izslēgšanas metode. VD var būt dažādas izpausmes - sirdsdarbība, gremošanas sistēma utt, līdz ar to vispirms tiek pārbaudīts konkrētais orgāns. Ja kardiologs būtu kaut ko atradis, tad seko kardioloģiska rakstura ārstēšana vai nosūtījums pie aritmologa. Ar neirologu tieši tas pats.
30.07.2015 21:59 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Ja kardiologs būtu kaut ko atradis
He, šeit man jāsmejas.
Man holtera analīze un sirds izmeklējumi parādīja, ka ir pārsitieni..Kardiologa konsultācijas laikā, apskatot visus analīžu rezultātus, speciālists man pasaka, ka viss ir Dieva ziņā. Ne tādus izveseļošanās brīnumus viņa redzējusi.
Izejot no kabineta, man sākās lēkme, jo tā arī nesapratu, man ir kāda mirstama kaite vai viss ir normāli. Ņemot vērā tā brīža emocionālo stāvokli, diezgan nekorekts ārsta vērtējums un skaļi izteikts vērtējums. Bet tagad jau zinu, ka viss ok :)
30.07.2015 22:06 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
draudzenei uzstādija diagnozi ģimenes ārsts pēc diagnostiskiem izmeklējumiem pie kardiologa, neirologa, psihiatra un vēl pie kaut kā. Rezultāts esot no ilgstoša stresa un iekšējām psiholoģiskām problēmām.

Ai, nu stulbums kaut kāds, ka tam visam jāiet cauri, lai tiktu pie adekvātas ārstēšanas. Es tāpat zinu, ka man tas no stresa, neviens ārsts jau nezin kāda man ikdiena un cik daudz visādu stresu tajā. Saprotu, kamēr tikšu līdz medikamentiem, kas ārstē nervu vainas, es jau būšu nozāļota un mans organisms tiks sabojāts nevajadzīgi lietojot zāles citām vainām. Man viens draugs tam visam izgāja cauri, ģimenes ārste bija sastāstījusi, ka laikam galvā audzējs, kas par pamatu sliktumiem. jauki, pus gadu gaidīt uz magnētisko rezonasi ar domu, ka audzējs. :-(
30.07.2015 22:10 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Vispār par ārstu attieksmi VD sakarā man būtu ko pateikt. Lai arī tā nav fiziski redzama kaite, tas nenozīmē, ka cilvēks necieš..un ārsta pienākums ir šīs ciešanas mazināt, nevis lasīt lekcijas par nomierināšanos, iešanu skriet, vai vēl nez ko..Rūgta man pieredze.
Bet par savas mazpilsētas ātro palīdzību varu teikt tikai tos labākos vārdus, vienmēr man palīdzēja, uzklausīja, nomierināja. Paldies dežūrējošiem ārstiem, māsiņām un sanitārēm :) Kad jautāju, vai es vienīgā tāda trakā, tad māsiņa teica - nu nee...tur vēl 4 cilvji pie sistēmām blakus palātā guļ :)
30.07.2015 22:12 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Nikola.
Aizej pie psihiatra vai neirologa. Manuprāt labākie speciālisti pie VD. Ģimenes ārsts ilgi tielēsies un neko nepalīdzēs.
30.07.2015 22:14 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Sīnusa aritmiju tiešām neņem vērā.


speciālists man pasaka, ka viss ir Dieva ziņā.


Arī ārsti nav pasargāti no putnu vēlmes ligzdot to galvā, jo īpaši uz vecumu.
30.07.2015 22:15 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
ctn
Ja man tā sinusa aritmija reāli bendē dzīvi, tad viņa ir jāņem vērā!! Es šo aritmiju ļoooooti izjūtu. Tagad zinu, ka no tā nemirst, bet sajūta nav forša.
Ne nu ārsts it kā no jaunās paaudzes, bet jā - nav pasargāti no putnu vēlmes ligzdot to galvā :D:D
30.07.2015 22:18 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ai, nu stulbums kaut kāds, ka tam visam jāiet cauri, lai tiktu pie adekvātas ārstēšanas. Es tāpat zinu, ka man tas no stresa, neviens ārsts jau nezin kāda man ikdiena un cik daudz visādu stresu tajā.


Ja skaidri zini, kas par problēmu, paņem nosūtījumu un ej uzreiz pie speciālista. :)
30.07.2015 22:18 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn
Ja man tā sinusa aritmija reāli bendē dzīvi, tad viņa ir jāņem vērā!! Es šo aritmiju ļoooooti izjūtu. Tagad zinu, ka no tā nemirst, bet sajūta nav forša.
Ne nu ārsts it kā no jaunās paaudzes, bet jā - nav pasargāti no putnu vēlmes ligzdot to galvā


Jāskatās, kas tai sirsniņai liek skriet ātrāk. Ir arī medikamenti, kas samazina tieši pulsu, ne spiedienu.
30.07.2015 22:20 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Aizej pie psihologa parunāties, psihologs ir tas pats, kas psihiatrs, tikai viņš nedrīkst izrakstīt zāles un ārstēt ae zālēm, bet psihologs spēj palīdzēt saprast, ar ko sākt. Iespējams pēc sarunas viņš Tev varēs ieteikt pie kā labāk iet-neirologa vai psihiatra. Varbūt viņš Tev palīdzēs saprast stresu un kontrolēt to, tādējāti, apzināti manipulējot VD izpausmes. :)
30.07.2015 22:23 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
cnt
Jāskatās, kas tai sirsniņai liek skriet ātrāk. Ir arī medikamenti, kas samazina tieši pulsu, ne spiedienu
Paldies Dieviņam, mums te mazpilsētā ļooooti forša neiroloģe, kas visu izstāstīja, kas un kā darbojas, izrakstīja medikamentus tieši šai problēmai. Pie reizes konstatēja manas skeleta problēmas, ieteica ārstniecisko vingrošanu :) Tiešām forša daktere. Tikai uz ārstniecisko vingrošanu jāgaida līdz ....nākamajam gadam :D
Es pēc dabas neirotiķe, man ik pa laikam jāpalieto kaut kas nomierinošs, parasti izlīdzos ar zāļu tējām. Lai saglabātu sajēgu no oktobra līdz aprīlim, lietoju magnes preperātus, kas man palīdz stabilizēt nervu sistēmu :)
30.07.2015 22:24 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Psihiatrs, psihologs un psihoterapeits ir dažādas lietas.
http://psihosomatika.lv/page/profesionalas-robezas
30.07.2015 22:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits