Veģetatīvā distonija Smagā formā

 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Sveikas, Dāmas!
Ir tā sagadījies, ka man ir draugs ar šo diagnozi un ļoti cieš. Vai kāda ir saskārusies ar šo slimību vai kāds paziņa? Ja, jā vai ir iespēja to izārstēt un kādas metodes ir izmantotas?
Ja Jūs nevēlaties atbildēt publiski, būšu pateicīga par vēstulēm, jo ļoti šobrīd cenšos palīdzēt tam cilvēkam, bet nezinu kā....
30.07.2015 13:47 |
 
Reitings 355
Reģ: 21.07.2015
Un atkal sevi žēlo, salīdzinot VD ar nopietnām slimībām. Tās abas ne tuvu nestāv klāt.


Tiešām? Līdzīgi nav, bet novēlu nepiedzīvot ko tādu.
Ah, atkal sevi žēloju. :D
30.07.2015 15:36 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Ja ir ticība, var mēģināt iet pie dziednieka.
30.07.2015 15:39 |
 
Reitings 355
Reģ: 21.07.2015
Ja ir ticība, var mēģināt iet pie dziednieka.
Placebo, ne? :D Bet, protams, uzsvars uz TICĪBA.
30.07.2015 15:41 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Tiešām? Līdzīgi nav, bet novēlu nepiedzīvot ko tādu.
Ah, atkal sevi žēloju.


Un, ja nav līdzīgi, ko salīdzini? Jo gribas padramatizēt, pačīkstēt. Tevis pieminētajiem ir slims ķermenis, kas nereti rada spēcīgas sāpes, pamatotas nāves bailes, papildus stresus par finansēm, spēcīgus emocionālus satricinājumus utt. Bet Tev, Tev ir vaļīga skrūvīte somatiskajā sistēmā, nav reālu nāves draudu, tikai dzīves diskomforts, ko rada Tava nespēja savākties. Likt šos abus gadījumus vienā maisā ir vairāk kā nepareizi. Tā vietā, lai programmētu sevi, ka, redz, Tev ir iedzimta smagākā forma, viss ir slikti, nekas nepalīdz, būtu pamēģinājusi sevi restartēt. Cēlonis ir galvā! Kamēr ticēsi, ka ir adekvāti sevi šādi salīdzināt, nekas nemainīsies un būsi mūžīgā mocekle.
30.07.2015 15:44 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Placebo, ne? Bet, protams, uzsvars uz TICĪBA.


Kāpēc, lai placebo nepalīdzētu? Ķermenis ir vesels.
30.07.2015 15:46 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
Es arī līdz zālēm tikusi neesmu, bet lēkmes ir briesmīgas... Parasti gan man tās aktivējas pirms mēnešreizēm, paliek nenormāli karsts, nāves bailes, neko nedzirdu sev apkārt, nevaru parunāt un vnk takā gribas pazust, pretīga sajūta. Un kad reizēm viņas ir vairākas pusstundasl aikā vispār vāks.... :(
30.07.2015 15:47 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
Pēc savas pieredzes - var sākt ar fiziskās veselības pārbaudi, lai saprastu, kur ir ķermeņa vārīgās vietas. Man tā ir sirds un mugura. Nosacīti vārīgās, bet tās mēdz izspēlēt ļaunus jokus. Man kaut kaut kāds sirds nervs īpatni reaģē un tad man spiežas. Mugurkaulam konstatēja vieglu skoliozi. Tā ka'mugura šķība, spiež uz rokas nerviem, tie atkal uz sirdi un viss, tad sāc domāt - miiirstu.
Tad jau lēnām sakārtojot fizsko veselību, sāku domāt par emocionālo, aizgāju pie psihiatra, parunājām, izprasīja visu..Tad sāku apmeklēt adatu terapiju, apmeklēju psihoterapeitu. Viss kopā palīdzēja. :) Nu tāds mans plāns bija. Ja vēlas no tās elles izkļūt, tas ir iespējams, bet jāiet, jāmeklē palīdzība. Vai arī jāpeidāvā tam cilvēkam. :)
30.07.2015 15:47 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Neiekarota Pilsēta - esmu bijusi,man palīdzēja, tikai puišiem to grūti iestāstīt (tāpēc meklēju kādu metodi citu)...es vispār nesaprotu, ja cilvēkam ir slikti-šķiet viņš izmēģinās jebkuru metodi... man dziednieks ļoti ātri palīdzēja.
30.07.2015 15:58 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
Daina30, ar ko puisis nodarbojas ikdienā (mācās, strādā)?
30.07.2015 16:46 |
 
Reitings 205
Reģ: 20.02.2015
Nu man ,piemēram, ir sajūta,ka nevaru norīt gaisu vai arī gribas vilkt dziļas elpas vairākas reizes pēc kārtas. Nepatīk ilgi stāvēt rindā veikalā, sāku nervozēt, galva griežas un gribas pamest veikalu.

Opā, nezināju nemaz, ka VD ir arī šādi simptomi. Es jau ilgu laiku ar tādiem cīnos. Brīžiem paliek bail, ka nosmakšu, jo ir mirkļi, kad nepārtraukti velku dziļas elpas, jo liekas, ka trūkst gaiss. Reiz pat bija tā, ka pēkšņi sākās panika - likās, ka tad, ja palikšu mājās viena, nomiršu, tāpēc braucu no viena pilsētas gala uz otru pie draugiem, lai nepaliktu naktī viena. Bieži ir arī tā, ka ilgi nevaru stāvēt starp cilvēkiem (sab.transports, rinda veikalā, tirgus utt.), jo sāk griezties galva un acu priekšā viss lēni paliek aizvien tumšāks un tumšāks, kamēr beigu beigās vispār melna bilde. Līdz šim to visu norakstīju uz stresu, kurš ikdienā ir pamatīgs (darbs, kredīti...), taču tagad, lasot par šo visu, sanāca aizdomāties vai tiešām pie visa vainīgs tikai nevainīgs ikdienas stress...
30.07.2015 18:47 |
 
Reitings 2
Reģ: 30.07.2015
Cīņa ar bailēm tikai palielina bailes. Bailes ir jāaizstāj ar jaunu enerģiju-mīlestību. Jao vairāk būs mīlestības, jo mazākas kļūs bailes. Es nodzīvoju , var teikt, visu savu bērnību bailēs. Pēc tam sāku iet pie netradicionālas psiholoģes. Eju tā pusgadu jau, bet toties palieku aizvien drošāka un atvērtāka. Tiek izmatota hipnoze un mākslas terapija u.tml., lai iztīrītu zemapziņu. Esmu ļoti atvērusies. Pat ejot pa ielu, citi cilvēki nāk klāt un grib iepazīties, atdzīvojas,tāpat arī veikalos. Eju un staroju. Vēl vari palasīt par čakrām. Es ļoti daudz literatūra krieviski lasu paralēli arī par līdzīgām tēmām, bet latviski noteikti ari var daudz atrast. Kaut vai "domuspeks.lv"
30.07.2015 19:33 |
 
Reitings 2
Reģ: 30.07.2015
Ļoti palīdz arī tas, ka skatos uz pasauli kā spēli un daudz smaidu cilvēkiem.
30.07.2015 19:41 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Mincis minēja par šizofrēniju-nē, šizofrēnija ir daudz trakāk.
30.07.2015 19:55 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Btw, viņš lexotanilu nelieto? ja nelieto, tad stingri iesaku.
30.07.2015 19:59 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Un CTN distonija ir nervu slimība, līdz ar to-ķermenis nav vesels.
30.07.2015 20:13 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Un CTN distonija ir nervu slimība, līdz ar to-ķermenis nav vesels.


VD uzstāda tad, ja dažāda veida izmeklējumi neko neuzrāda, proti, ja persona turpina sūdzēties par savām subjektīvajām problēmām, bet reālu noviržu no normas izmeklējumos tam nav. Un nervu sistēmai ir savi izmeklējumi, uz kuriem arī nosūta.

Jā tā būtu tik nopietna slimība, nebūtu tik daudz cilvēku, kas tiek galā ar tik nīstajiem psihiatriem, dziedniekiem un citiem bezjēdzīgiem veidiem. Bet tā ir katra izvēle, ko mēģināt sev iestāstīt.
30.07.2015 21:03 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Nav jau nekādas iestāstīšanas, vienkārši dažādi organismi un dažādi cēloņi. Un tā nav kā saki, ka uzstāda, tad kad nevar neko citu uzstādīt. Savulaik VD sauca par bipolaritātes mazo brāli, jo tas atnāk lēnāk un mierīgāk, bet ārstēšanai sliktāk padodas.
30.07.2015 21:18 |
 
Reitings 132
Reģ: 26.04.2014
būtu tik nopietna slimība, nebūtu tik daudz cilvēku, kas tiek galā ar tik nīstajiem psihiatriem, dziedniekiem un citiem bezjēdzīgiem veidiem.
Manā gadījumā arī fiziski ķermenis cieta..jau rakstīju iepriekš :) Kad vairāk vai mazāk tas sakārtots, tad ķēros pie galvas. Oi, sākums pie psihoterapeita bija šausmīgs!! (e) Tās tēmas, kuras tika analizētas, tā ķērās pie sirds, ka vienkārši raudāju, parunāt nevarēju! Bet mana pieredze rāda, ka šis bezjēdzīgais ārstēšanas veids, man strādā :) Ā, noderīga leita bija neirologs, i izstāstīja visu, i medikamentus ieteica.
Pie dziednieka diez vai ietu..
30.07.2015 21:19 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nav jau nekādas iestāstīšanas, vienkārši dažādi organismi un dažādi cēloņi. Un tā nav kā saki, ka uzstāda, tad kad nevar neko citu uzstādīt. Savulaik VD sauca par bipolaritātes mazo brāli, jo tas atnāk lēnāk un mierīgāk, bet ārstēšanai sliktāk padodas.



Labi, tad padalies, ar kādu metodi tiek diagnosticēta VD? Kur un kādas novirzes?
30.07.2015 21:23 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Manā gadījumā arī fiziski ķermenis cieta..jau rakstīju iepriekš


Protams, jo attiecīga sevis ieprogrammēšana noved pie fiziskām pazīmēm. Kā jau minēju, ja cilvēkam šķiet, ka sirds izleks pa muti, viņš par to sāk vēl vairāk satraukties, sāk ticēt, ka tūlīt nomirs, sirds reāli arī sāk sisties ātrāk un var arī parādīties sāpes krūškurvī. Pat ar elpošanas izmaiņām var koriģēt pulsu.
30.07.2015 21:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits