Dienā uzņemtais kaloriju daudzums

 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Sveikas! :)

Varu iedomāties, ka kaut ko līdzīgu jau esat lasījušas un komentējušas. Bet šodien sāku pētīt un aizdomāties par savu ēdienkarti.
Lieta tāda, ka es jau kādu laiku skaitu kalorijas, kuras uzņemu dienas laikā - tā kā mans dzīvesveids ir pasīvs - sēdošs darbs, liela mājās sēdētāja, tad cenšos dienā uzņemt 1000kcal, ja ir mazāk - vēl jo labāk. ;)
Bet svars man galīgi nekustas, nesaprotu, kas par lietu. Saprotu, ka strauji tas nemazināsies dēļ mana pasīvā dzīvesveida.
Otrkārt, es 30 minūtes vakaros vingroju, taisu dažādus vingrinājumus.
Vai kādai ir bijusi līdzīga situācija? Varat ieteikt, ko darīt lietas labā ?
29.07.2015 18:56 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Wow, pēc ieliktā kalkulatora man esošās formas saglabāšanai nepieciešami ap 3000kcal dienā, a te meitenes sēž uz 1000 :)

Ja godīgi, īpaši neskaitu, bet nu tik daudz noteikti neapēdu. Un pēc tam brīnos, ka skriet grūti, spēka nav :D
30.07.2015 15:11 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Agrak skaitiju kcl tgd nee, bet edu maz. Piemeram vakar 3kafijas kruzes, tomats ar krejumu, teja, dazi fri kartupelisi..loti minimali
...kadi 20gr varbut..jo no pannas panjeemu. Un marinets gurkis
30.07.2015 15:18 |
 
Reitings 228
Reģ: 30.07.2015
un 1000 kalorijas, toč nav tas , kas var apturēt MR , nopietni , cilvēkam kurš nekustās tas ir pat par daudz ....


Vairāk par 1000 aiziet jau pabarojot smadzenes un citas vitālas organisma funkcijas, nemaz nerunājot par kustēšanos un papildus sportu.
30.07.2015 15:20 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Patērētās kcal visur nosaka pēc matemātiska algoritma, kurš dažādos avotos nedaudz mēdz atšķirties. Pat pēc ļoti konservatīva aprēķina tēmas autorei pamatvielmaiņa būs ~1500 kcal un tas nozīmē, ka tik daudz enerģijas ķermenis patērē, lai uzturētu dzīvību.
30.07.2015 15:29 |
 
Reitings 12
Reģ: 18.07.2015
http://www.calculator.net/calorie-calculator.html?ctype=metric&cage=25&csex=m&cheightfeet=5&cheightinch=10&cpound=160&cheightmeter=180&ckg=60&cactivity=1.375&printit=0

lūdzu, kaloriju kalkulators, lai zini precizo daudzumu, kas diena jaaped. bet jau tgd varu pateikt, ka ed par maz un tapec kermenis turas pie katra taucina, ko vien var atrast :(
30.07.2015 18:56 |
 
Reitings 12
Reģ: 18.07.2015
http://www.calculator.net/ideal-weight-calculator.html

un te ideala svara kalkulators. wee, tu esi par vieglu! no kurienes izraavi, ka 61 kg idealais svars???
30.07.2015 18:59 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Daudzi cilveeki ir sabojaajushi savu pashregulaacijas sisteemu ar drastiskaam dieetaam, neveseliigu paartiku, eeshanu aiz neko dariit un arii vecaaki ir piepaliidzeejushi, liekot izeest visu skjiivi ja vairs nelien, taapeec arii taadas probleemas rodaas. Peec idejas ir jaaeed tad, kad ir izsalkums un organisms pats zina kad ko vajag. Arii visas taas formulas par to, cik katram vajag ir tikai aptuvenas. Veel ir taada lieta kaa metabolisms. Kaadam tas ir aatraaks, kaadam leenaaks. Pie vienaada svara, vienaada dziivesveida var atskjirties vajadziigo kaloriju daudzums. Jaa, protams ir tas minimums kursh ir obligaati jaauznjem, bet paareejo ietekmee ntie faktori. Kaut vai piemeeram, tas pats vecums daudz ko nosaka. Katraa zinjaa zem 1000 kalorijaam dziivot jaunam cilveekam, ja vien nav seedosha sunja augumaa bez fiziskaam aktivitaateem un ar leenu metabolismu, nav praatiigi. Tur tieshaam organisms dziivo bada laiku rezjiimaa.
30.07.2015 19:05 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
Kad man bija anoreksija, es skaitīju kalorijas pat sverot lietas. Veikalā kaut ko pērkot visu izrēķināju līdz maksimumam, ko, kad, cik daudz es ēdīšu. Bet tas baigi bendē prātu. Visu laiku tāds distress, visu laiku par to domā. Tagad es neko neskaitu, es vnk pāēdu kārtīgas brokastis uz kādām 700-1000kcal, zinu, ka līdz plkst 14 mans ķermenis būs to visu pārstrādājis enerģijā, tad kādos 15 es uzēdu pusdienas, kas mēdz būt zupa vai zupa+salāti. Vai arī viegls otrais ēdiens. Un vakariņas es nemīlu baigi. Parasti, ja līdz 19iem sagribās ēst tad kko uzēdu mazliet, ja nē, tad man vakarā ēstgriba tāpat nebūs, jo palēlinās vielmaiņa un organisms gatavojas atpūsties, nevis gulēt. Pa lielam, es pa dienu uzņemu 2000-2500 kcal. Ēdu visu ko gribu un man svars baigi nemainās.
30.07.2015 20:30 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, svēršanai un rēķināšanai nav nekādas vainas. Tā automātiski nav ēšanas traucējumu pazīme. Cilvēki, kuriem ir konkrēti fiziski mērķi, skaita, jo tas palīdz savus mērķus ātrāk sasniegt. Iesaku aplikāciju LifeSum :-)


Kas attiecas uz wee un viņas attieksmi pret savu veselību un ķermeni, tad tur nav vērts nemaz sākt muti dzesēt. Cilvēks ar, paldies dievēm, labu veselību, saviem skaistuma standartiem un ne pārāk veselīgu izpratni kā šos standartus sasniegt. Bet, ja pašai viss patīk, tad, ko tad mēs :-P
30.07.2015 20:59 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Peec idejas ir jaaeed tad, kad ir izsalkums un organisms pats zina kad ko vajag.


Tā arī ir, tāpēc ir gadījies, ka pēkšņi sakārojās noteiktu produktu.
30.07.2015 21:06 |
 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Es esmu no Rīgas, dzīvoju tur.
Es uzskatu, ka 1000kcal ir pilnigi normāli. Es ēdu ik pēc 3 stundām, un nejutos izsalkusi. Protams, man ir bijušas dienas, ka gribas vairāk, bet nu neteiktu, ka sevi spīdzinu. Un ne jau katru dienu man tā 1000kcal, ir dienas, kad ēdu līdz 1200kcal!
Es esmu izgājusi cauri visām formulām, aprēķiniem cik daudz man kcal jāuzņem, un kas man kalorija tā arī ir jāuzņem ap 1200kcal, tikai reāli vēl jāpiespiež sevi sporto. Ārā iet skriet nevaru, jo vidusskolā dejojot tautu dejas satraumēju ceļgalu, kurš man sāp, kad skrienu. ...:/

Vienkārši, es daudz esmu lasījusi, kur meitenes ir nometušas svaru samazinot kaloriju daudzumu, lieki sevi nespidzinot sporta klubā. Un kā jau teicu, nav tā, ka es sēžu uz dīvāna un tikai gaidu, kad mani kg ripos prom. Eju ārā staigāties bieži, vakaros istaba vingroju.
30.07.2015 21:17 |
 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Bet paldies meitenēm par viedokli. lai arī reizēm ļoti skarbs, bet patiess! ;)
30.07.2015 21:18 |
 
Reitings 317
Reģ: 06.11.2012
Ā,kāda man jautāja vai neēdu šokolādi - tad šokolādi es ēdu, cenšos vairāk to Laimas 70% ēst ;)
Bet saldumi ir tā lieta uz ko es bieži noraujos, jo tie man ļooooti garšo
30.07.2015 21:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
140 gr olbaltumvielu apēst nav iespējams?

Labi, es tagad nerunāju par lieliem onkuļiem, bet pat smalkai dāmai, kura kaut cik aktīvi un adekvāti sporto, tie 140 grami OBV nav nekas īpašs.


2g uz 1kg ķermeņa masas ir padaudz. Ne jau tāpēc ka it kā jāēd vairak gaļa, zivis, olas kā pieņemts, bet gan tāpēc ka negribas tos produktus tik daudz ēst. Lai arī cik liela gaļas mīle es nebutu, man ir savas robežas cik to ēst. Nu nav veselīgi sev ar varu stūķēt iekšā kaut kādu produktu tikai tāpēc ka formula tā saka vai atteikties no produkta kuru tāāāā kārojas. Esmu vienā reizē notiesājusi 500 g lasi tāpēc ka looooti gribējās. Ja jau tik loti gribējās tad arī ķermenim loti vajadzēja.

Steisija2, Tu dzīvojot uz 1000 kkl dienā izbadināsi ķermeni un sabojāsi vielmaiņu. Jaunai sievietei ar vidēji aktīvu dzīves veidu, kura ir vidēja auguma un metami ir tikai daži kg, dienā ir jāuzņem 1600 kkl. Tās ir kalorijas ar 20-25% enerģijas deficītu.
30.07.2015 21:20 |
 
Reitings 289
Reģ: 13.06.2015
NordicBelle,
Man nebija veselīgi un psiholoģiski normāli iemesli toreiz. Es reāli svēru pusi rupmaizes šķēles un sausmaizītes, lai izkontrolētu to, ka es dienā neuzņemu vairāk par 400kcal:D
30.07.2015 21:25 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Mīļā sirds, izsalkuma sajūtas esamība vai neesamība neliecina par to vai tu uzņem pietiekami daudz kcal. Tu vari ēst kcal nabadzīgu ēdienu, kas piepilda punci un nejusties izsalkusi un vari arī ēst kcal bagātus ēdienus un staigāt apkārt badaina. Tas nenozīmē, ka tavam ķermenim tajā brīdī būs gana degvielas, lai nodrošinātu dzīvības procesus. Protams, pēc teorijas, ķermenis izmantos tauku rezerves, lai šo starpību kompensētu, bet tā kā tu jau šobrīd dzīvo "bada režīmā", tad ķermenis turas pie taukiem, lai izdzīvotu ilgstoša enerģijas deficīta apstākļos un ēd pats savus muskuļus. Liesās un tauku masas attiecība līdz ar to mainās un jo mazāk liesās masas, jo lēnāka vielmaiņa, nemaz nerunājot par miljoniem gadu laikā attīstījušos cilvēka ķermeņa spēju pielāgoties enerģijas deficītam un palēnināt vielmaiņu. Līdz ar to tev ilgtermiņā būs vēl grūtāk notievēt. To var vienkārši pārbaudīt - no rītiem, pirms kāp ārā no gultas, pamēri temperatūru. Pazemināta kermeņa temperatūra = palēnināta vielmaiņa. Tā, turklāt nav lieta ar ko eksperimentēt un spēlēties, jo var novest pie veselības problēmām ar kurām vēlāk būs grūti tikt galā.

Tas, ka citiem ir sanācis nomest svaru samazinot uzņemtās kcal ir taisnība, jo citādi taukus nemaz nav iespējams zaudēt, bet šajā procesā ir svarīgas nianses un nekad nebraukt zem bazālā vielmaiņas cipara, ir viena no svarīgākajām.
30.07.2015 21:33 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
Pilnīgi piekritu, Vatsonam!

Vispār es tiešām nezinu cik kalorijas uzņemu utt, bet tagad,kad draugam pajautāju teica, ka vairak par 1000-1100. un neesmu badā, manuprāt, daudzi cilveki nenošķir slāpes no ēstgribas. Reāli es esi tris reizes dienā, varbut vienreiz pa dienu kaut ko pastarpināti arī.
30.07.2015 23:13 |
 
Reitings 985
Reģ: 27.04.2015
Esmu tik ilgi turējusies pie laba uztura, ka man jau tagad ir mazliet vienalga un atļaujos ēst dažādus kārumus, bet ne lielos apjomos, man jāsaglabā figūra lidz ceļojumam ;)
30.07.2015 23:15 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Lai cik loti es nemīlētu fitnesu un fitnesotājus, tomēr reizēm visa tā pareizība salaiž diezgan daudz ko dēlī, jo cilveks mazāk ieklausās sava ķermenī un vairāk izdabā formulām un režīmam. Rezultāta rodas psiholoģiskas problemas ja cilveks ir " nogrēkojies " kaut ko ne to apēdot vai izlaižot treniņu.
Viens labs piemērs tam kas tad rezultāta rodas ja cilvēkam ir ciets raksturs un nelaužama griba pieturēties pie "parezā" ēšanas un treniņu režīma ir Karīna Akmens. Īsa auguma meitene sakačājus sev tādas ļeškas kā darba zirgs butu skaudīgs un plecus un muguru tādu kā vecim kačokam, pakaļa plakana un viduklis plats kā vecim. Kam tas viss darbs bija vajadzigs lai sevi padarītu neglītu es nezinu.

Visas tās formulas der tikai kā orientieris cilvēkam saprast cik un ko ēst. Kad tas ir apgūts, jebkāda skaitīšana ir lieka un labākais ir ieklausoties ķermenī ko tas prasa.

Tas, ka citiem ir sanācis nomest svaru samazinot uzņemtās kcal ir taisnība, jo citādi taukus nemaz nav iespējams zaudēt, bet šajā procesā ir svarīgas nianses un nekad nebraukt zem bazālā vielmaiņas cipara, ir viena no svarīgākajām.


Ja dzīvo uz 1000 kalorijām vienā bridi ķermenis sāks zaudēt arvien vairak kā taukus tā muskuļus. Koncentrācijas nometne neviens resns nebija, bet vai tad ir labi un pareizi? Der atcerēties ka uzņemtas barības vielas tiek izlietotas ne tikai enerģijai ko patērē smadzenes un muskuli kustoties, bet ari orgānu atjaunošanai. Tieši tāpēc anoreksijas slimnieki riskē "aiziet ar" sirdi. Var anēmija rasties, mati lēnāk augs, āda lēnāk atjaunosies. Zems uzņemtais kaloriju daudzums un liels daudzums dārzeņu uztura nav sinonīms veselīgumam. Ķermenim pilnvērtīgai funkcionēšanai ir vajadzīgas uzturvielas un ne tikai darzenīši, bet ari ogļhidrāti, tauki un olbaltumvielas. Pārāk maz tauku uztura ari var traucēt taukiem degt- tauki dedzina taukus.
31.07.2015 00:48 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Paskatījos Akmens jaunkundzes bildes un atliek tikai noņemt cepuri. Fantastiski rezultāti un ļoti skaisti būvēts ķermenis. Saprotu, ka daudzas šeit rauc degunu par šādu estētiku, bet meitenei ir fantastiski darba rezultāti. Kas attiecas uz "platu vidukli kā vecim", tad man arī tāds ir. Un tievs kā lapsenei nekad nebūs, jo nav ģenētiski paredzēts. Nu, un ko tad man darīt? Raudāt? :-D:-D :-D
31.07.2015 02:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits