Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU Juridiskā fakultāte

 
Reitings 2
Reģ: 29.07.2015
Sveikas meitenes !

Kuras ir studējušas/studē LU juridiskajā fakultātē - vai ir kāda grāmata, ko jūs ieteiktu izlasīt pirms lekciju sākuma, vai varbūt kāda filma? Varbūt jau tagad jāsāk mācīties latīņu alfabēts un burti? :D Būs daudz vēsture? Vai kādi citi ieteikumi? Man tas ir ļoti svarīgi, tapēc prasu jums, dāmas!
Ir iespējams jau pirmajā kursā apvienot ar darbu? Un kāds lekciju grafiks? Katru dienu skola?

Un vēl interesē - kad ir pabeigti tie pirmie trīs gadi, kad skaities jurista palīgs, uz kādām nozarēm var iet tālāk mācīties? Zinu, ka ir tiesneši, notāri, advokāti., kas vēl?

Liels paldies visām, kas atsauksies un kaut vai nelielu padomu dos(l):-)
29.07.2015 01:07 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Em, tālāk ir mg grāds, nevis notāri, advokāti,tiesneši, doh. Iegūstot mg.soc.iur (šķiet, ka juristi LU bija caur soc., bet tas nav svarīgi). Jebkurā augstskolā, ja tu mācies par tiesību zinātni, no tevis ādu novilks:-D
29.07.2015 01:13 |
 
Reitings 746
Reģ: 29.01.2009
Varbūt jau tagad jāsāk mācīties latīņu alfabēts

:-D:-D:-D:-D:-D:-D Tu cerams zini, kas ir latīņu alfabēts :-D jo tajā rakstīta ir gan tava tēma, gan mana atbilde (nu precīzāk modificētā latīņu alfabētā, jo ir garumzīmes un mīkstinājuma zīmes).
29.07.2015 02:24 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
maresete Hahaha, nosmējos :D
29.07.2015 03:30 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.10.2014
Varbūt neej studēt uz JF? (t)
29.07.2015 08:25 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.10.2014
neesmu ģēnijs, protams, bet pēc trīs gadiem neskaities jurista palīgs. ja gribi par jurista palīgu, tad čāpo uz Juridisko koledžu
29.07.2015 08:28 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.03.2015
Pēc akadēmiskajiem bakalauriem saņem sociālo bakalaura grādu, tālāk jāiet uz profesionālo maģistru, tad pabeidzot dabūsi jurista kvalifikāciju un maģistra grādu tiesību zinātnēs.
Ja mācīsies dienas nodaļā, tad būs ļoooti grūti apvienot ar darbu, un arī pirmajā kursā neieteiktu. Ja vakara nodaļā, tad jau var mēģināt, bet dzīve nebūs, haha.
Un par advokātu, notāru u.t.t. tikai pēc maģistra iegūšanas, attiecīga vecuma sasniegšanas un attiecīga eksāmena nokārtošanas.
Ja vēl kādi jautājumi, vari uzrakstīt privāti.
29.07.2015 08:41 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Meitenes!
Nu ko jūs uzreiz norejat? Ir normāli, ka cilvēks, kurš ar šo jomu nav bijis saistīts, daudz ko nesaprot un uzdod it kā smieklīgus jautājumus.
Es novēlu - IZTURĪBU!!! Un nepadoties pirmā mācību gada laikā.
29.07.2015 08:47 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ko jūs smejaties? Tā jau ari ir, ka pēc bakalaura neko diži vairāk par jurista palīgu darīt nevari, tā kā..
un meitenei izturību, nevajag uzreiz, kā Scandinavian saka, riet virsū! Viss jauns un nezināms.
29.07.2015 09:03 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Piekrītu - noriešana nevietā.
Par tēmu-katrai studiju programmai augstskolas mājas lapā ir norādīti studiju priekšmeti un to apraksti. Tur pat ir arī norādīta literatūra katram priekšmetam. Izvēlies jebkuru pirmā semestra priekšmetu, ej uz bibliotēku, paņem kādu grāmatu no saraksta un tik lasi.

Un vispār, savas fakultātes mājas lapas izpēte tev nāks tikai par labu :D
29.07.2015 09:30 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Georgia123, Tu vari mēģināt lasīt jebkādu juridisko literatūru vai, piemēram, palasīt rakstus "Jurista Vārdā", bet ļoti iespējams, ka neko daudz no tā neiegūsi, nesapratīsi. Varbūt vienīgi jau uzreiz attīstīsi domāšanu, varbūt kaut kas no tādām vispārzināmākām lietām paliks prātā, aizķersies kādi termini, jēdzieni.
Pirmajos kursos būs gan Latvijas tiesību vēsture, kan dažādi citi studiju kursi, kuros neapšaubāmi būs lielāka vai mazāka saskare ar vēsturi, tomēr tas, cik grūti/viegli tas būs ir tikpat daudz atkarīgs no Tevis, kā no pasniedzēja, kas Tev gadīsies.
Kad es studēju, latīņu valoda kā atsevišķs priekšmets mums programmā nebija (iespējams, to varēja paņemt kā C daļas priekšmetu no kādas citas fakultātes, bet, cik man zināms, neviens to neizvēlējās), tomēr, protams, katrā studiju priekšmetā parādīsies latīņu valodas termini un izteicieni, sevišķi starptautiskajās vai Eiropas tiesībās, kaut kas būs arī Tiesību teorijā...
Par darba iespējām - šeit jāsaka, ka viss, pilnīgi viss ir atkarīgs no Tevis pašas. Formāli, ja pretendē uz darbu valsts iestādē, visdrīzāk uz augstāku amatu par jurista palīgu kandidēt nevarēsi, tacu, ja tā nav Tava prioritāte, tad privātajā sektorā es teiktu, ka svarīgāk būs, kā sevi pierādīsi. Es sāku strādāt par jurista palīgu jau pirmajā kursā un uz to laiku, kad absolvēju (3.5 gadi, jo studēju nepilna laika klātienē, vakaros) mans amats jau bija jurists. Šobrīd jau rit n-tais gads šajā profesijā un neviens man nav iedomājies prasīt pēc maģistra grāda. Jā, man pašai ir doma, ka kādā brīdī es varētu turpināt studijas un iegūt maģistra grādu, tomēr tas vairak būtu "lai papīri kārtībā" un, lai mazliet atkal padarbinātu prātu citā virzienā. Prakse tomēr sniedz neatsveramo, to, ko lekcijās iegūt nav iespējams.
Vēlu Tev izturību un mērķtiecību - tas noderēs! :) Īpaši pirms sesijām un noslēguma darbus rakstot! :)
29.07.2015 09:37 |
 
Reitings 2
Reģ: 29.07.2015
Labi, Aether ļoti iepriecināja par latīņu valodu, cerams man arī nebūs. Liels paldies par atbildēm! :)
29.07.2015 10:52 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Vienam paziņam pirms gada latīņu valoda bija obligāta. Pamocījās, bet nokārtoja eksāmenu. :)

Lai viss izdodas!
29.07.2015 10:58 |
 
Reitings 36
Reģ: 18.08.2014
Cik reāli ir apvienot tiesību zinātnes bakalauru ar maģistra studijām citā jomā? Tieši laika/mācību apjoma ziņā?
29.07.2015 11:13 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Georgia123, LU mājaslapā ir ļoti izsmeļoša info par studiju priekšmetiem u.t.t. - starp citu - šo lapu rekomendēju sākt lietot, tur ir arī iekšējā studentu sistēma, kur publicē atzīmes u.c. aktuālu info.

Par studiju saturu: http://www.lu.lv/gribustudet/katalogs/programmu-mekletajs/?user_phpfileexecutor_pi1%5Bprogram_id%5D=20208

Pslasīju - tiešām ir nākusi klāt latīņu valoda, bet man nudien šķiet, ka tas nav tik traki, varētu būt pat interesanti, es, piemēram, labprāt to mācītos :)
29.07.2015 11:13 |
 
Reitings 348
Reģ: 02.11.2010
Esmu beigusi LU JF.
Latīņu valoda ir obligāts priekšmets. Nekas interesants tur nav, bet nākotnes perspektīvā noderēs, vismaz izteicieni.
Pabeidzot bakalauru, skaities kā jurista palīgs. Tālāk ir maģistra studijas, ja gribi ko vairāk, tad seko 5 valsts eksāmeni, iegūta jurista apliecība un tad jau var iet uz specializētajiem notāru, tiesu izpildītāju utt eksāmeniem. Par tiesnesi vispār var kļūt sasniedzot attiecīgo vecumu + noteikta darba pieredze.

Principā, bakalaura laikā iemācīsies pašus juridiskos pamatus. Viegli nav, pabeidzām tikai knapi puse, no tiem kas iestājās.

Izturību, seko līdzi pati visam kas notiek estudijas.lu.lv, jf.lu.lv un luis.lv, jo neviens tev pakaļ neskries un neko priekšā neteiks un veiksmi :)
29.07.2015 12:16 |
 
Reitings 348
Reģ: 02.11.2010
cherry_red, viens kursa biedrs apvienoja divus bakalaurus - RTU inženierus un LU juristus un pabeidza visu perfekti, turklāt vēl piestrādāja, kad varēja. Tā kā iespējams ir viss, cik nu sekot līdzi vai kas nepārklājas un vai nesakrīt lielie darbi (BD un MD ) vienā laikā rakstāmi un nododami.
29.07.2015 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Var jau samainīt grupas attiecīgajās dienās, ja skaidri zināms darba grafiks. Daudzi strādā, daudzi no tiem jau attiecīgajā nozarē - par tiesneša palīgiem, Tieslietu ministrijā, Augstākajā tiesā, advokātu birojos, pašvaldībās utt. Parādi sevi semināros, cik vien labi vari, jo pasniedzēji mēdz aicināt praksēs un darbā.
29.07.2015 12:49 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Kad pieminēji filmu, prātā ienāca "Gudrā blondīne". Ironiskā nozīmē, protams. :D
29.07.2015 12:51 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Iesaku palasīt grāmtu Kaspars Balodis "Ievads civiltiesībās".

Atceros, kad pati sāku studēt 1.kursā, nespēju uzreiz iebraukt tieši civiltiesībās, lekcijas bija sarežģītas un netiku līdz (tāpat kā lielākā daļa kursabiedru, ieskatam - pirmo pārbaudes kāzusu civiltiesībās 70% uzrakstīja nesekmīgi) Tad iegādājos šo grāmatu, palasīju un viss aizgāja.
29.07.2015 13:10 |
 
Reitings 81
Reģ: 22.07.2014
Ieteikšu palasīt tiesas spriedumus, palasot "skaļākās" lietas, kuras tika skatītas visās instancēs. Tas ir pieejams internetā un būsi informēta gan par kādu noteiktu lietu, gan būs neliela nojausma kā viss process iet uz priekšu. Plus- aizej uz tiesas sēdi, kuras ir atvērtas, o, jā, sākumā aizej uz tiesas sēdi, iesaku sākt ar kriminālprocesu, tur būs interesantāk sākumam. :) http://tis.ta.gov.lv/court.jm.gov.lv/stat/html/index_201507.html
Man liekas, ka tā ir interesanta izklaide arī ne topošajiem juristiem, vienkārši interesanti vērot.
29.07.2015 14:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits