Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ĀRSTU (NE)kompetence

 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Labrīt dāmas,
man ir jautājums vai reizēm aizejot pie kāda ārsta Jums nešķiet, ka ir tīri jauks, pieklājīgs, bet nav spējīgs Jums palīdzēt? Man stāsts ir par savu ginekoloģi, esmu bijusi vairākas reizes pie viņas, vienmēr aprunājas, smaida, sieviete gados, būtu jābūt lielai pieredzei, strādā pārsvarā ar jaunajām un topošajām māmiņām:-) Esmu vairākas reizes pie viņas gājusi ar vienu problēmu, kas ik pēc laika atkārtojas. Un katru reizi viņa apskatās, it kā izmeklē, tad izraksta zāles, bet uz nekādām analīzēm paraugus nepaņem, tagad jau 4.reizi tās pašas sūdzības man ar sāpēm. Tāda sajūta, ka viņa tikai virspusēji apskatās, pēc sajūtas nosaka diagnozi, bet ar izrakstītajām zālēm neizārstējos. Viss ar 2 mēnešu intervālu atsākas, un tad mokos līdz tieku pie ārsta. Tagad esmu pierakstījusies VC4 pie ginekoloģes ar cerību, ka veiks pilnu izmeklēšanu un būs spējīga man palīdzēt.
Nezinu vai šāda diskusija ir bijusi, ja nu kāda nevar mēli aiz zobiem paturēt.
Varbūt kāda jau zina iestādi un ārstu (ginekologs, urologs) pie kura labāk vispār nevērsties? (t)
27.07.2015 09:37 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Eju tikai pie Vc4 ārstiem un esmu ļooti apmierināta.
27.07.2015 09:43 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Man vienmēr licies tik interesants šis faktors, kad viens un tas pats ārsts vienam var palīdzēt, bet otram nē. Un tieši tā, kā Tu saki: it kā viss ir lieliski, bet nu cilvēks vienkārši nekādi nepalīdz un viss. Tajā pašā laikā otrs cilvēks par šo ārstu ir sajūsmā un vienmēr viņa ieteiktais padoms ir līdzējis. Šoreiz gan runāju par ārstiem, kuri pret visiem izturas +/- vienādi, ir jauki un kompetenti, taču diemžēl ir arī ne pārāk godprātīgi šīs profesijas pārstāvji. Pašai gan nav nācies saskarties ar tādiem, jo nu.. ir diezgan cieša saikne ar šo jomu, un, lai kā negribētos atzīt, savējie ir savējie arī medicīnā.
27.07.2015 09:43 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Kāda kaite tev atkārtojas? Ja piena sēne, tad jāskatās arī uz saviem ikdienas paradumiem. Man nav bijusi negatīva pieredze ar ginekoloģēm.

Iesakiet, lūdzu, centrā vai tā tuvumā valsts apmaksātu ginekoloģi, kas ir profesionāla un kompetenta.
27.07.2015 09:43 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Artemzija nē, nav piena sēne, to vēl var samazināt ar visām svecītēm utt, lai vieglāk izturēt līdz vizītei, ja tiešām vajag (t)
27.07.2015 09:45 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Ārstiem vajadzētu maksāt par izārstētajiem cilvēkiem.
Pirms pāris mēnešiem es arī saskāros ar šādu situāciju. Iepriekš par ārsti man tika dotas labas atsauksmes, bet kad ierados pie viņas, nācās ieraudzīt monētas otru pusi. Pārlaidusi acis pār manu nosūtījumu un citu speciālistu atzinumiem, viņa man vaicāja, kāpēc esmu atbraukusi pie viņas, ar domu, ka pie viņas man galīgi nav ko darīt. Vēl sarunas laikā izskanēja frāze, ka ārsts jau nav atbildīgs par pacienta veselību. Viņa ļoti zinātniskā (bet man neko neizsakošā) valodā izstāstīja un raksturoja manu diagnozi, es tikai māju ar galvu, aptuveni saprotot, ar ko slimoju. Lieki piebilst, ka pēc šīs vizītes jutos tikpat gudra kā pirms.
Starp citu, Cēsu zobārstniecības poliklīnikā nevajadzētu vērsties ar samilzušām zobu problēmām - var nākties pirms laika šķirties no zoba, kuru vēl var salabot un izārstēt.
Vienubrīd biju stipri sašutusi par šādām nav ko daudz piņķerēties attieksmēm medicīnas zonā, tagad jau liekas brīnumaini, ja ārsts tiešām pamana problēmas un ir pilns enerģijas palīdzēt. Retums.
27.07.2015 09:55 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Jā, ir bijis.
Bija visādi citādi ļoti jauka ginekoloģe, tikai neko derīgu nevarēja pateikt. Pateica, ka analīzēs man viss kārtībā, ja ir diskomforts, lai lietojot Vagisan mazgāšanas līdzekli (ko es jau lietoju :D ).
Un ir sanācis iet pie reimatologa, kurš foršs onka, bet nemaz neklausās, ko es viņam saku.
27.07.2015 09:56 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Ir bijušas šādas situācijas tieši ar ginekoloģēm.
Viens no piemēriem, eju kabinetā, uz galda stāv YSL lūpene, nodomāju, - O, šī būs forša kundze. Rezultāts - jā, bija forša :D bet, vai kā ārste? Viņai viss tā vienkārši un viegli..
Otrs piemērs, ginekoloģe sāka stāstīt, ka tā ārste, kura veica nosūtījumu, ir viņas draudzene utt. un uz attiecīgajām analīzēm man pašai bija jāuzprasās.. Vāks! Tagad var pasmieties, bet tad man bija lielas acis.
27.07.2015 09:59 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Ārsti, pie kuriem es vairs savu kāju nesperu: Lukojanova, Kampara, Lietuviete, Renemane, Grabe, Vītiņa.
27.07.2015 10:21 |
 
Reitings 418
Reģ: 08.12.2011
Tātad YSL lūpu krāsa nosaka to, cik foršs ir cilvēks :D gada anekdote :D
27.07.2015 10:22 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Tāds ārsts, pie kā vairs nekad neietu (pat, ja vispār citu ārstu vairs nebūtu, - tad labāk ar pašārstēšanos nodarbotos), ir reimatoloģe Jūlija Zepa. Sliktākā pieredze ever. Ļoti neprofesionāla ārste, jo vizītes laikā sāka "mācīt dzīvot" (plus vēl apvainojošā manierē) sakarā ar lietām, gar kurām viņai nav nekādas darīšanas.
27.07.2015 10:25 |
 
Reitings 188
Reģ: 17.03.2015
Bija dzīvē viens brīdis, kad nācās daudzus ārstus apmeklēt, tad arī saskāros ar visādiem brīnumiem. Tīri no savas pieredzes varu secināt, ka vispaviršākie un neieinteresētākie bija izslavētie ārsti ar daudzu gadu pieredzi - kopumā bija sajūta kā konvejerī. Kronis visam laikam bija ārsts, kurš pēc 3 minūšu vizītes paziņoja, ka viņš zin, kas man par kaiti, jātaisa operācija. Lieki piebilst, ka nekā operējama man nebija.
27.07.2015 11:17 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Nepatīk man šīs diskusijas.
To, ka frizieris vai manikīrs nav īstais - to visi saprot, bet to, ka ārsts arī savs jāatrod, tas nevienam nav pieņemami nez kāpēc. Aiz baltā halāta ir personība, ar ko var saskanēt vai nesaskanēt.

Atbildot uz turpmākajiem komentiem par neprofesionalitāti gribu uzreiz pateikt: neviens ārsts nevienu no jums necenšas nogalināt vai darīt jums pāri. Katram ir sava darba pieredze, ko cilvēks izmanto darbā ar pacientiem. Ja reimatoloģes pieredzē pamācošs tonis ir nostrādājis, tad viņa to izmantos (reimatoloģija ir piņķerīga, tur nereāliem sīkumiem, kas šķiet, ka nav saistīti, var būt saistība). Ar ginekoloģēm ir tieši tas pats.
27.07.2015 11:17 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
reimatoloģes pieredzē pamācošs tonis ir nostrādājis, tad viņa to izmantos (reimatoloģija ir piņķerīga, tur nereāliem sīkumiem, kas šķiet, ka nav saistīti, var būt saistība)
Nē, tas nebija mans gadījums. Tam nebija nekādas saistības ar manu veselības stāvokli, vnk cilvēks nespēj novilkt robežas starp personīgajiem uzskatiem un profesionālo darbību. (Cita ārste, pie kuras eju tagad - un kas arī bija klāt tajā vizītē un vēl pēc apmēram gada skaidri atcerējās - arī teica, ka tā ārste vienkārši nepiekrita maniem dzīves lēmumiem).
27.07.2015 11:32 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Konkrēti par ginekologiem - Renāte Sūnīte - cilvēks, pie kura nekādā gadījumā neiesaku iet. Vēl tagad šermuļi metas.

A par citiem ārstiem - ir bijuši jaukāki, mazāk jauki, bet līdz šim kaut kā ir paveicies, viss tiek atrasts, izdarīts, sadakterēts, bet reizēm ir bijis tā, ka līdz galam neizveidojas baigi laba komunikācija ar ārstu, bet tā viss ok.
27.07.2015 11:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ārstiem vajadzētu maksāt par izārstētajiem cilvēkiem

Tad jau daudzu nozaru ārsti varēs staigāt bez skanošā.. HIV neizārstēs, cukura diabētu un vēl veselu virkni kaišu arī ne..
27.07.2015 11:38 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Ir gadījušies citi nu tiešām dumji , kas plāta tik rokas nevainībā. Neko nevar ne paskaidrot , ne pateikt.
27.07.2015 11:42 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Ārstiem vajadzētu maksāt par izārstētajiem cilvēkiem

Tad jau daudzu nozaru ārsti varēs staigāt bez skanošā.. HIV neizārstēs, cukura diabētu un vēl veselu virkni kaišu arī ne..
Man šķiet, ka vienu laiku šī ideja tika pat nopietni apsvērta (atkarībā no slimības rakstura - vai nu par izārstēšanu, vai objektīvi novērtējamu uzlabojumu radīšanu, vai pasliktināšanās novēršanu... tātad par to diagnožu gadījumos, kur izveseļošanās nav iespējama, rēķinātu - vai ārsts ir novērsis stāvokļa pasliktināšanos)

Problēmas ar šo lietu ir: 1) negodprātīgi ārsti pacientiem varētu uzstādīt nopietnākas diagnozes (par kurām vairāk maksā), un - svarīgāk 2) ārsti izrakstītu spēcīgākas (un ar nopietnākām blaknēm) zāles, lai ātrak un drošāk izārstētu to diagnozi, par ko viņiem maksā. Ja tagad bieži vien pacientam tiek ieteiktas vājākas zāles, kas arī mazāk kaitētu kopējam veselības stāvoklim, tad - ja pieņemtu tādu sistēmu - tas sāktu ārstiem "sist pa kabatu".
27.07.2015 11:46 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
To, ka frizieris vai manikīrs nav īstais - to visi saprot, bet to, ka ārsts arī savs jāatrod, tas nevienam nav pieņemami nez kāpēc. Aiz baltā halāta ir personība, ar ko var saskanēt vai nesaskanēt.

Nuuu, tomēr matu un nagu kopšanu ar ārstēšanu īsti salīdzināt nevar. Nesmuku matu griezumu pielīdzināt ielaistai slimībai?
Par emocionālo pusi piekrītu, jā, ka tur var sakrist vai nesakrist, vienam gribas tieši un konkrēti, otram gribas, lai paauklējas un tā.
Ārstēšanai nebūtu jābūt atkarīgai no ārsta noskaņojuma vai rakstura, bet būtu cilvēks jāārstē tā, kā vajag. Cik daudz nav paviršu dakteru, kuri sevi dieva vieta iecēluši, ka bez pārbaudēm un analīzēm izzīlē slimību (protams, nepareizu), cits uzskata, ka pietiks ar jebkuriem simptomiem vienas zāles uzrakstīt un lai staigā tālāk utt.
27.07.2015 11:47 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Tad jau daudzu nozaru ārsti varēs staigāt bez skanošā.. HIV neizārstēs, cukura diabētu un vēl veselu virkni kaišu arī ne..

Tad jau nevienam nebūs par šīm slimībām piemaksas, neviens nav ieguvējs vai zaudētājs, ja nu vienīgi pats slimnieks diemžēl. Tā, ka šīs slimības ir ārpuskategorijas.
27.07.2015 11:48 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
neviens ārsts nevienu no jums necenšas nogalināt vai darīt jums pāri. Katram ir sava darba pieredze, ko cilvēks izmanto darbā ar pacientiem.
+++
27.07.2015 11:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!