Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža - Radialoga asistents vai Bioķīmijas laborants

 
Reitings 8
Reģ: 07.07.2015
Sveikas. Vai kāda ir mācijušās šajā programmā vai skolā? Zinu,ka daudz būs jāmācās, bet kā ir arī ar studentu dzīvi,kādas ir iespējas? Ko es varu sagaidīt no šīs studiju programmas? :-/
07.07.2015 20:47 |
 
Reitings 95
Reģ: 04.04.2015
Jā, pabeidzu pirms 1 gada. Mācijos par RA. Darbu dabūju jau 2.kursā, strādāju joprojām. Nestrādāju Rīgā, bet gan rajona centrā poliklīnikā/slimnīcā. Pelnu ļoti labi. Tā vismaz uzskatu. Pirmajā kursā bija vairāk jāsēž koledžā. Jākaļ anatomija un vispārīgā medicīna. Bija prakse apdegumu centrā. Otrajā kursā sākās praktiskās nodarbības tieši radioloģijā - pacientu pozicionēšanā. Gada beigās bija mazā praksīte - Gaiļos vai Stradiņos. Bija iespēja braukt Erasmus, bet tikai uz vasaru. Trešajā kursā lielākoties lekcijas notika Stradiņos. Bija daudz brīvā laika, tāpēc varēja vairāk strādāt. Bet pēdējā semestrī sākās lielā kvalifikācija prakse un kvalifikācijas darba rakstīšana. Es savu 4 prakses mēnešus biju Erasmusā un atgriezos tikai uz nobeigumu - eksāmeniem un darba aizstāvēšanu. Tas tā īsumā ātri pārskrienot pāri aizvadītajiem gadiem. Jautā, ja interesē kaut kas konkrētāks. :)
07.07.2015 21:12 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Paceļu!
07.07.2015 22:06 |
 
Reitings 6
Reģ: 08.05.2015
Esmu tur mācījusies, bet otrā kursa vidū pametu studijas, jo nepatika.
Pirmais kurss bija diez gan viegls. Daudz laika jāpavada koledžā. Kā jau augstāk minēja, jāzubrī vispārīgā medicīna, anatomija. Arī fizika. Kad es studēju tad bija arī vairāki priekšmeti kuriem jēgu līdz šim neesmu sapratusi un lekcijas šajos priekšmetos kā likums bija diez gan daudz. Prakse Biķernieku slimnīcā - valsts apdegumu centrā. Es to saucu par mazo "māsu praksīti", jo jāmācās veikt intravenozā injekcija, i/v katetru ievadīšana un i/m injekcijas. Iesiet pie pacientiem skatīsieties, jauksiet medikamentus utt. Manam kursam bija ļoti daudz ieskaites jākārto mutiski - anatomija, arī vispārīgā medicīna.. Pirmā kursa beigās sāksiet braukt uz Stradiņiem un mācīties rentgenanatomiju.

Otrajā kursā praktiski viss laiks tiks pavadīts Stradiņos, mazliet arī Biķerniekos un koledžā. Ļoti daudz lekciju un prakses. Būs dienas kad būs jāpavada Stradiņos no 9 rītā līdz 18:00 vakarā.. Diez gan smagi.
Kas man nepatika - šajā koledžas programmā studenti ir kā bērni. Jāatskaitās par katru kavējumu, par katru sliktāku atzīmi, jānes ārstu zīmes. Bet tas tieši no katedras vadītājas puses. Viņa mīl auklēties. Kad lekcijas notika koledžā vēl bija ok, bet kad sākas Stradiņos tad bardaks. Pasniedzēji ir ārsti un viņiem nekad nav laika. Lekcija sākas konkrētā laikā, bet pasniedzējs kavē - 30 min līdz pat stundai un pat vairāk.. Beigās atnāk un pasaka lai ejam mājās. Lekciju telpā nav galdu - sēdi un raksti klēpi.. Jārēķinās, ka mācību materiālu rentgenanatomijā latviešu valodā praktiski nav. Ir tikai angliski, bet ļoti maz ir piejams skolas bibliotēka ja ir tad tikai uz vietas un bibliotēkā arī strādā tikai līdz 17:00.. Čakarīgi..
Jārēķinās, ka būs ļoti grūti, bet galvenais, lai patīk tas ko mācies, tad jau viss būs kārtībā. Man patika pirmais kurss, jo mācījāmies pašus pamatus anatomija vispār bija fantastiska un es dievināju pasniedzēju, kas ir arī skolas direktore.. Otrajā kursā sākas jau tā topošā amata specifika un tā man nu nemaz nepatika..
07.07.2015 22:39 |
 
Reitings 6
Reģ: 08.05.2015
Jā un es mācījos par Radiologa asistentu.:-D
07.07.2015 22:40 |
 
Reitings 95
Reģ: 04.04.2015
klintinja, kurš no RA nezin mīļo māmulīti Elitu. Nu tas ir vella sievišķis, kuru tiešām ir grūti paciest. Lai gan pabeidzu RA, šobrīd esmu sapratusi, ka man vairāk patīk tiešā ārstniecība - māsas, ārsta palīga darbs man būtu sirdij tuvāks. Bet nu tavam teiktajam 100%. Laikam tās briesmas atviegloja kojās pavadītais laiks, koju draudziņi un dzīve brīnišķīgā vietā - Bulduros. :))
08.07.2015 00:08 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Vēlreiz paceļu!
08.07.2015 13:21 |
 
Reitings 8
Reģ: 07.07.2015
Kā ar kojām un cilvēki,kas tajās dzīvo? Man daudzi saka,ka izklaidēm nebūs nemaz laika un ka, nevienam nemaz neesot domas par to. Kjip visi ir tikai "zubri" . Varbūt tas ir tikai stereotips...?!:-|
08.07.2015 15:38 |
 
Reitings 615
Reģ: 20.10.2009
Cilvēki, kas dzīvo kojās ir dažādi. Nav tā, ka visu laiku tikai mācās. Atliek arī laiks izklaidēm un vēl var uz Rīgu aizbraukt. Skolas zālē rīko diskotēkas. :-)
08.07.2015 15:58 |
 
Reitings 23
Reģ: 06.07.2015
-> Hellokittya, ja nav nosleepums, cik sanaak alga "uz rokas"? Draudzene straadaa par maasinju slimniicaa, vinjai ap 400 eur sanaak, manupraat maz :-(
11.07.2015 18:13 |
 
Reitings 4
Reģ: 31.08.2012
Mācos par RA, septembrī būs 3.kurss. Nevaru pateikt neko sliktu ne par pasniedzējiem, ne par lekcijām. Esmu ļoti apmierināta ar profesijas izvēli. Kā jau visur ir ļoti forši pasniedzēji un ne tik forši. Kā klintija rakstīja - pasniedzēji lielākā daļa tiešām ir ārsti, bet, manuprāt, tas tieši ir ļooti labi, jo viņi stāsta no pieredzes un līdz ar to ir daudz vieglāk atcerēties. Jā, viņi mēdz kavēt, bet stundu gan nē..
Prakse otrajā kursā tiek ieta tikai Stradiņos, bet ar praksi biju ļoti apmierināta un pat bija žēl, ka tā beidzās. Lielākā daļa kolēģi ir atsaucīgi, gatavi palīdzēt/ izskaidrot, ja rodas kādi jautājumi.

Madarrrreia - kojās dzīvo forši cilvēki, kas māk arī ballēties! Ja godīgi, tad tie, kas ir baigie zubri nemaz kojās nedzīvo... Cik zinu visi parasti mācās dienu pirms eksāmena vai kontroldarba, bet tas jau ir atkarīgs no tevis. Ja būsi pati aktīva, tad koledža rīko pietiekami daudz pasākumus, kuros var piedalīties ;)

Ja vēl kas interesē, tad droši jautā! :)
18.07.2015 12:09 |
 
Reitings 55
Reģ: 09.03.2016
Atļaušos pacelt- vai šeit ir kāda, kas strādā par laborantu?
01.03.2017 16:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits