Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Holokausts

 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
Vakar bija 4.jūlijs jeb holokausta atceres diena.

Kā jūs vērtējat holokaustu? pozitīvi vai negatīvi?

Jo kā zināms Latvijā vēl joprojām valda antisemītisms noskaņojums, tiek atbalstīti Waffen SS leģionāri 16.martā utt
05.07.2015 20:19 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Kaa vispaar var masveida slepkaviibas veerteet pozitiivi?
05.07.2015 20:23 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Sakarā ar to ka attiecīgie arhīvi vēl līdz šai dienai nav atslepenoti man viedokļa nav. Viss holokausts var būt viena liela pasaciņa un visvairāk cietušie - nevis tie kuri visvairāk vaimanā, bet gan piemēram poļi.
05.07.2015 20:26 |
 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
ir jau tādi/as kas vērtē pozitīvi

tāpēc arī te tāds jautājums - varbūt te kāda ir
05.07.2015 20:32 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Zigfrīd, attiecīgie arhīvi jau sen ir atvērti, ieskaitot visus Vācijas arhīvus, daži koncentrāciju nometņu, piemēram, Štuthofas vēl nav vaļā, vai LV pilsoņiem nav piekļuves, bet es varu Tevi iepazīstināt ar dažiem cilvēkiem, kas pārdzīvoja Holokaustu Rīga un Vācijā. Žēl, ka Tev nav deviņdesmit gadus vecu radinieku, kuru paziņas ebrejus aizveduši uz neatgriešanos.

Donn, kāds sakars Waffen SS un Holokaustam? Cilvēki, kuri reāli pādzīvojuši Holokaustu diezgan mierīgi uztver tos, kuri ir dienējuši regulārajos Reiha spēkos. Zināji, ka Žaņa Lipkes - ebreju glābēja dēls pats aizgāja dienēt leģionā, lai, meklējot dezertierus, nepārmeklē Lipkes ģimenes māju.

Kāda vella jaukt visu vienā biezputrā, Holokaustam un 16. martam vispār nav nekādas saistības. Ar mani strīdēties nav vērts, strādāju šajā lauciņā un redzēju pati savām acīm arhīvu materiālus.
05.07.2015 20:44 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Es neapgalvoju ka bojā kara apstākļos neaizgāja neviens. Es runāju par to, ka skaitlis 6 miljoni nav pierādīts.
05.07.2015 20:49 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
6 miljoni ir maksimālais skaitlis. Bet ir pēc tautas skaitīšanas datiem pirms kara bija 94 tūkst. ebreju visā Latvijā, bet izdzīvoja pāris tūkstoši maksimums. Un neviens nenoliedz, ka tagad Latvijā ir no PSRS ieceļojuši ebreji, pirmskara dzīvojošo pēcteči varēt būt kādi 100 cilvēku.
Un Holokausts jau nav karš, tās aktivitātes sākās Reihā PIRMS kara, ar tiem cilvēkiem ir cīnījušies, kad viņiem rokās nebija ieroču. Tas ir tapāt, kā latviešu izsūtīšanas sākt attaisnot ar kara aktivitātēm.
05.07.2015 20:58 |
 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
īpaši spēcīgs antisemītisms LV komentāros uzplaukst, kad runa ir par Ždanoku, Lindermanu, Palestīnu, vai īpašumu atdošanu
05.07.2015 21:16 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
6 miljoni ir maksimālais skaitlis. Bet ir pēc tautas skaitīšanas datiem pirms kara bija 94 tūkst. ebreju visā Latvijā, bet izdzīvoja pāris tūkstoši maksimums. Un neviens nenoliedz, ka tagad Latvijā ir no PSRS ieceļojuši ebreji, pirmskara dzīvojošo pēcteči varēt būt kādi 100 cilvēku.
Un Holokausts jau nav karš, tās aktivitātes sākās Reihā PIRMS kara, ar tiem cilvēkiem ir cīnījušies, kad viņiem rokās nebija ieroču. Tas ir tapāt, kā latviešu izsūtīšanas sākt attaisnot ar kara aktivitātēm.


Bet kāds bija vāciešu pamatojums kāpēc viņi to darīja?
05.07.2015 21:20 |
 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
Viens no komentāriem

Aktīvs pirms 5 minūtēm
25
Šodien atgriezos no Grieķijas- jauka, skaista, lepna un sevi cienoša tauta. Malači, ka nepadodas pasaules žīdu naudas maisu valsts iznīcināšanas plānam. Veiksmi,izturību un varenību grieķu tautai!!!! Paldies Grieķijas valdībai, ka tā akli nepadodas savas tautai vergu un nabagu lāsta uzmaukšanai.
05.07.2015 21:24 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Ja kādam nepatīk Freiberga un Bērziņš, tad tas ir "antilatvisms" :D? Man arī vairāki ebreji nepatīk, un arī daži latvieši, krievi, poļi un ukraiņi, nu un kāds tam sakars ar antisemītismu vai nacismu vai šovinismu utt.?

Man ļoti patīk ebreji un ikdienā strādāju ar Holokausta sekām, bet polārie viedokļi un kaut kādas aprobežotās tēzes man tiešām ļoti nepatīk.

Nevajag nepatiku pret konkrētām personālijām uzreiz uzskatīt par antisemītismu :)
bet par Palestīnas un Izraēlas konfliktu pašiem ebrejiem ir dalītas jūtas un ļoti atšķirīgi viedokļi.
Bet īpašuma atdošana, diemžēl, ir baigā problēma pašas ebreju kopienas dēļ, mūsu valsti pat speciālo komisiju izveidoja, bet nepalīdz, jo vienotā viedokļa nav pašu ebreju vidū. Par ko pilnīgi sāp sirds.

Bet, protams, vienmēr, pastāvēs viedokļi no sērijas: "Visi krievi...s", "Visi latvieši....s", "Visi ebreji....s". Bet tas ir neiecietība, nepietiekams takta un izglītības līmenis un šaurais redzesloks, vai arī ļoti sens un dziļš aizvainojums ģenētiskā līmenī... Bet var jau traktēt "pa savam". Un brēkt par 16. martu. Pazīstu personīgi cilvēkus, kuri liek ziedus gan 16. martā, gan 4. jūnija (daži arī 9. maijā), un tas nav ne divkosība, ne liekulība, ne sēdēšana uz diviem krēsliem, bet dažādu skumju Latvijas vēstures momentu pieminēšana.
05.07.2015 21:30 |
 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
palasi Hitlera Mein Kampf

http://www.vizitkarte.lv/saturs.htm

bet izlasi un pasaki - tukšs populisms vai reāli fakti
05.07.2015 21:33 |
 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
palasi arī Toru un sadaļu par gojiem
05.07.2015 21:35 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Labi, Pavasarīte, uz vienu jautājumu Tu neatbildēji, tomēr uzdošu otru.
Kā būt ar to ka semīti ir arī arābi? Vai neiznāk ka paši cionisti ir vislielākie antisemīti? Un kā ar mūsu attieksmi pret arābiem? Arī vairumā antisemīti esam?
05.07.2015 21:35 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Diemžēl arī šodien var dzirdēt, ka žīdi ir tādi un šitādi, bet es to nesaistu ar fašismu, bet ar cilvēku stulbumu, neizglītotību un trūkumu. Daudzi savās problēmās vaino žīdus, ka tie ir krāpnieki, ka atņēmuši naudu. Un tāda domāšana ir daudziem PSRS laikā dzimušajiem latviešiem. Vismaz ko esmu personīgi dzirdējusi.
Otrs par ko esmu domājusi ir tas, ka ļoti daudz runā par neizdotiem Krievijas pilsoņiem, kas veica genocīdu pret Latvijas tautu, tajā pašā laikā ne mazums tādu kas veica genocīdu pret ebrejiem. Pašā Vācijā tas ir, ne jau visus notiesāja, daudzi aizlaidās uz Austrāliju, Argentīnu un netika sodīti.
Turklāt genocīdu pret ebrejiem Latvijā izpildīja paši latvieši un to es zinu ne tikai no izlasītā grāmatās vai internetā, bet no savas ģimenes, kas stāstīja ka rados bija konkrēti cilvēki, kas šāva ebrejus bez pilnīgas vainas apziņas, tādu bija ļoti daudz, jo kara apstākļos parādās visādas slimīgas noslieces.
Tāpat izlasot grāmatu pad Arāja komandu, protams tā ir arī izpušķota, bet es tam ticu, jo viens cilvēks tādu noziegumu pastrādāt nespēj, tur noteikti bija iesaistīta valsts pastāvošā vara, kuras priekāgalā esošie varas locekļi šodien vēstures grāmatās tiek saukti par valsts varoņiem.
05.07.2015 21:38 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Donn,
Tu vairāk komentus palasi, vēl kādu su.. izraksi, un tapāt arī par latviešiem, krieviem, ukraiņiem u.c. Tas būs tikai mans uzskats, bet tvaika izlikšanu interneta vidē nevar uzskatīt par antisemītismu nāciju līmenī :)) Tad jau mums zeļ un plaukst tautu, tautu, tautu par citām tautām naids :D

Zigfrids, palasi kādu pētījumi, domas dalās joprojām. Un jā, es zinu viedokļi par ebreju velmi valdīt par pasauli, skopumu, zelta kāri, egoismu utt. Bet Latvijā Holokausta laikā bija nogalināti pasaules slavenie ārsti, mākslinieki, inženieri, zinātnieki, mūziķi, arhitekti, kuri lepojās ar to, ka viņi dzīvo Latvijā un nes Latvijas vārdu pasaulē.
05.07.2015 21:38 |
 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
velmi valdīt par pasauli


Nav vēlmes, jo viņi reāli valda

visi baņķieri pēc izcelsmes ir ēbreji

un kā zināms bankas un augļošana tagad ir visu problēmu cēlonis
05.07.2015 21:41 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Jā, Pavasarīte, es saprotu ka sievietes tad kad negribas atbildēt uz jautājumu vai nav ko atbildēt bieži izvēlas izlikties ka ir ticis uzdots cits jautajums un atbildēt uz to. :-D

Cik man zināms Hitlers atriebās židiem par vācu tautas nodevību 1. pasaules karā un cik atceros par ko bija runa tad vāciešu naids pret viņiem (neatbalstu personiski) ir cilvēciski saprotams. Tā ir mana atbilde uz vienu jautājumu no kuriem Tu izvēlējies izvairīties :-):-):-).
05.07.2015 21:44 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Gurri1, ja runā par Māra Ruka grāmatu, tad tā ir skandaloza, lai pievērstu sabiedrības uzmanību problēmai, to nosecināju pēc sarunas ar viņu...
Bet super, ka vismaz daļa mūsu sabiedrības ebreju problēmu saprot adekvāti, nevis bļaustot galējības.
Un jā, reāli eksistē ebreji - antisemīti, ebreji - kuri visu dzīvi slēpj, ka viņi ir ebreji un visādi citi gadījumi. Neviens jau neteica, ka visi ebreji ir ideāli pārcilvēki... Jautājums ir citā - vai cilvēku negatīvas rakstura īpašības var būt par iemeslu nācijas totālai iznīcināšanai?
05.07.2015 21:45 |
 
Reitings 47
Reģ: 05.07.2015
ēbreji esot tur samaksājuši lai ASV iesaistās karā pret Vāciju I PK laikā

pēc tam nerunājot par ēbreju komunistiem un Lielo Depresiju
05.07.2015 21:46 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Es kā sieviete, Zigfrid, nesapratu uz kādu jautājumu es neesmu atbildējusi?
Ok, es Tev uzdošu jautājumu, vai ebreji piedalījās Latvijas brīvības cīņās?
05.07.2015 21:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)