Zemāk valstij jau nav kur krist

 
Reitings 175
Reģ: 12.06.2015
04.07.2015 18:48 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
ctn, konkrēti priekšlikumi?
05.07.2015 13:22 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Vatson, kas Tu esi, lai noteiktu, ko es drīkstu atļauties? Pie tam vēl sagrozīt manis teikto tā, it kā es mudinātu vispār šos produktus aizliegt dot bērniem ar likumu?
Jā, arī agrāk ēda čipsus un bulciņas, bet tagad tas ir izteikts daudz lielākā mērā. Ir bērni, kas, sākot iet skolās, vispār normālu ēdienu nespēj ieēst, jo pieradusi pārtikt tikai no fast-food un neveselīgiem našķiem, kas viņiem ir norma (nevis čipsus ik pa laikam nopērk kā gardumu, bet katru dienu kā pamatpārtiku lieto).
05.07.2015 13:23 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vatson, tu jau maksā Dabas Resesursu Nodokli elektroiekārtām.
05.07.2015 13:25 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn, konkrēti priekšlikumi?


Tev šķiet, ka par šo problēmu nav jau runāts un malts sabiedrībā, presē pietiekoši daudz? Piemērus arī neesi pamanījusi? :D
05.07.2015 13:27 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
zaptesburka, vispirms pasaki kas Tu pati esi lai kritizētu vecākus. Tev pašai berni ir? Kā viniem garšo saldētas avenes ar kefīru ? Es no tādas pļorzas izvemtos pieaudzis cilveks būdams.

kas, sākot iet skolās, vispār normālu ēdienu nespēj ieēst, jo pieradusi pārtikt tikai no fast-food un neveselīgiem našķiem, kas viņiem ir norma (nevis čipsus ik pa laikam nopērk kā gardumu, bet katru dienu kā pamatpārtiku lieto).


Strādājošiem vecākiem nav laika gatavot un ir maz naudas lai nopirktu gatavu daudz maz pilnvērtīgu pārtiku. Kādreiz kad vīrieši apgādāja savas ģimenes, sievietes gatavoju veselīgu pārtiku ģimenei. Tagad tas ir fuij un pē vergot virtuvē, jāvergo ir pie datora ekrāna.
05.07.2015 13:31 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Meitene mīļā, tu domā, ka es varu lasīt tavas domas? :-D Es tak prasīju, ko TU domā, nevis ko avīzēs raksta. Bet, ja tā labi padomā, man nemaz neinteresē, ko tu domā, tā, ka būs jau labi. Turpini uztvert valsti kā neapmierināts tās patērētājs nevis veidotājs un tad jau točna nekad, nekas nemainīsies!
05.07.2015 13:33 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Un, ak jā, varu šajā tēmā izteikties arī kā strādājoša sieviete, kas gatavo ~80% lietu no nulles (pamatizejvielām), turklāt gan mājās, gan darbā (jo šeit bd gatavo audzinātāji, nevis pavāri) - popkornu katliņā no graudiem uztaisīt prasa 5 minūtes... Attaisnojumus atrast, gan protams prasa mazāk laika :-D
05.07.2015 13:37 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Meitene mīļā, tu domā, ka es varu lasīt tavas domas? Es tak prasīju, ko TU domā, nevis ko avīzēs raksta. Bet, ja tā labi padomā, man nemaz neinteresē, ko tu domā, tā, ka būs jau labi. Turpini uztvert valsti kā neapmierināts tās patērētājs nevis veidotājs un tad jau točna nekad, nekas nemainīsies!


Ja Tu uzskati, ka valsti veidot nozīmē tajā tikai grūst naudu, ne prasīt noteiktus pakalpojumus attiecīgā kvalitātē, tad mums tiešām nav par ko runāt. Vēl jo vairāk, ja tiešām neorientējies notikumos, kas skaisti izrāda, kā Latvijā tiek apsaimniekoti nodokļu maksātāju līdzekļi - sākot ar pasažieru vilcieniem, radariem un beidzot ar Rīgas Satiksmes nanoūdeņiem un "bezmaksas" izglītību, medicīnu. Valstij ir jāfunkcionē, tas ietver mijiedarbību starp tautu un valsts pārvaldi. Nevar slaukt iedzīvotājus, lai lāpītu caurumus, ko ir radījusi alkatība un prasts stulbums.
05.07.2015 13:38 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, bet tur jau tā problēma, ka arī "tauta" ne sū nedara! Nu, nevar būt veiksmīga valsts, tad ja visu laiku ir "tauta" vs "valsts pārvalde". Tautai arī būtu tā kā laiks uzņemties atbildību un atmest to nihilismu, kas rada vidi kurā plaukst uz zeļ korupcija un izsaimniekošana.
05.07.2015 13:44 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nu, bet tur jau tā problēma, ka arī "tauta" ne sū nedara! Nu, nevar būt veiksmīga valsts, tad ja visu laiku ir "tauta" vs "valsts pārvalde". Tautai arī būtu tā kā laiks uzņemties atbildību un atmest to nihilismu, kas rada vidi kurā plaukst uz zeļ korupcija un izsaimniekošana.


Kas, Tavuprāt, rada to tauta VS valsts? Pati tauta? Nē. Valsts pārvalde. Kad iedzīvotāji sāks reāli kaut ko saņemt pretī, kad redzēs, ka viņu samaksātā nauda tiek lietderīgi izlietota, tad arī sāks maksāt nodokļus, nepiekritīs algām aploksnēs un zemenēm bez čeka, jā, arī viens otram nenodos e-talonus.
05.07.2015 13:49 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Man skola pusdienas bija skolas kafejnica pie galdiem, nekadus cipsus tur nedeva un colas. Vecaki ne reizi cipsus nepirka. Bija darza labumi

Var garsigus kartupelisu nujinas krasni pagatavot, cipsus ari



http://www.fotoreceptes.lv/batate.html
05.07.2015 14:07 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Vatsons - nē, man bērnu nav un nebūs, kādēļ lai tas man liegtu izteikties? Un kritizēju to, ka ir vecāki, kas bērniem katru dienu pērk čipsus, snickersus un mājās neko negatavo, bet baro labākajā gadījumā ar mikroviļņu krāsnī uzsildītu picu - jo tādā veidā viņi būtiski kaitē savu bērnu veselībai. Bet vispār šim nav nekāda sakara ar pamattēmu, kas tiek apspriesta, jo par vecāku slinkumu un izdabāšanu bērniem, barojot ar neveselīgiem un atkarību izraisošiem našķiem, teicu, lai oponētu apgalvojumam, ka čipsus un šokolādes kāds pērk dēļ finansiālo līdzekļu trūkuma. Bullshit.
Kas attiecas uz kefīru ar ogu piedevu - tas bija tikai piemērs, skaidrs, ka nav tādas lietas, kas visiem garšotu, bet nekāda "pļurza" tā arī nav.
05.07.2015 14:08 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
piemērm Vācijā, Īrijā, Somijā, Anglijā, Austrijā, Dānijā, Zviedrijā... nodokļi ir kosmoss!!! Toties valstis ir turīgas un cilvēkiem pašiem no tā ir labums.

Algas ārzemēs ir krietni lielākas, produktu cenas līdzīgi kā Latvijā, apģērbs, saimniecības preces pat lētākas. Apdrošināšana un īre dārga, bet alga pietiekama, lai visu samaksātu un paliktu pāri (ja ņem minimālo algu).
Latvijā minimālā ir ļoti zema (smieklīgi), cenas produktiem, precēm kā citur Eiropā, pāri nepaliek nekas.
Esmu PAR nodokļiem, ja ir garantija manai nākotnei, diemžēl Latvijā godīgi nodokļu maksātāji, tiek piečakarēti.
05.07.2015 15:03 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
hm, nu, interesanti...

lasīju šorīt un domāju, ka nu būs cenas atkal paceltas visam uz augšu. nekas TIK traģisks jau nav, piemaksāt tos 4.5 centus par cukuru un 14 par sāli, bet, kad saliekam visu kopā un domājam par to, ka jāpabaro ir ne tikai sevi, bet arī veselu ģimeni, ar laiku tas izmaksu pieaugums ir jūtams.

alga tā pati, serviss tas pats, apkalpošana tā pati, kvalitāte tā pati, tikai cena augstāka. ne visi arī dzīvo rīgā, kur ir pieejams tirgus, kur kartupeļi kilogramā maksā 40 centus. Man par vienu kilogramu kartupeļu sanāk maksāt 2 eiro, lai viņus sev mājās atvestu, pieskaitot 3h tos kartupeļus nopērkot un atvedot atpakaļ. Izdevīgāk tad viņus nopirkt piemājas mego par to pašu 2eur cenu, bet esmu ietaupījusi laiku un vēl varu pat tos uzcept ar vienu dārza tomātu. urrā! un tā ir ar daudziem produktiem, diemžēl.

Esmu PAR nodokļiem, ja ir garantija manai nākotnei, diemžēl Latvijā godīgi nodokļu maksātāji, tiek piečakarēti.


Sliecos piekrist šim. Rezultātā dažiem sanāk mazgāt galvu aukstā ūdenī, lai varētu visu pirkt kā līdz šim.

Piekrītu arī, ka šis absolūti nav tendēts uz latvijas veselīgumu, jo tad prasītos tai eko šmeko veselīgajai pārtikai arī kaut kādu pazeminājumu. Optima līnijas ies uz urrā, jo maksās tik pat, cik iepriekš brendu makaroni. Nav pie mums tik daudz resnu cilvēku. Bērni aptaukojas, jā, bet tur jau ir problēma vecākos, kas neprot parādīt bērnam, ka bez kolas un čipsiem eksistē kas cits - mājās cepta bulciņa saldajā vai burkānu kūka, krāsnī ceptas sālsstandziņas un pašcepti čipsīši.

Apģērbs jau mums ir oj, oj, kādās cenās par pusgrieztām lupatām, drīz arī paiku nāksies pirkt second-hand veikalā ar tās dienas termiņu par puskukulīti. |-)

Ha, bet es neko no ekonomikas nejēdzu un cenšos patiesībā daudz neinteresēties par notiekošos valstī, jo sāk palikt pārāk pofig. Iespējas tur - kaut kur ir, taču informācija, kā pie tām nokļūt nav.

Tāpat bija, būs un ir jāmaksā.
05.07.2015 15:31 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ctn,
1 kindersurprise maksaa 0.95 eiro, chipshu paka, ja nemaldos, pie pusotra eiro. Retaak nopeerkot neveseliigos nashkjus, truuciigaa mamma var nopirkt izejvielas maajaas gatavotiem gardumiem. Paka piena + paka olu + paka miltu + pacinja rauga + paka cukura = apmeeram 4 kinder surprise. Bet no shiim izejvielaam var stipri daudz gardumu sataisiit.

Un nevajag teikt, ka laika nav, sacept garshiigas plaanaas pankuukas ar omes ievaariijumu nemaz ar tik daudz laika neprasa!

Par alkoholu un saldumiem/chipshiem, sauc mani par alkoholikji, bet mees teereejam vairaak nadas viinaa, nekaa shokolaadee/chipshos. Taa ka jaa, alkohola akciizes nodoklis mani ietekmee vairaak, nekaa ietekmees nodoklis konkreeti shokolaadei un pusfabrikaatiem.
05.07.2015 15:39 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Apģērbs jau mums ir oj, oj, kādās cenās par pusgrieztām lupatām, drīz arī paiku nāksies pirkt second-hand veikalā ar tās dienas termiņu par puskukulīti.

Patiesībā arī humpalās cenas ir uzpūstas! Anglijā jaunas tādas lupatas maksā, kā mums Degās. :-D

Piemēram Dānijā, citur Eiropā strikti seko līdz produktu derīguma termiņam. Preces, kuras kaut nedaudz bojātas, jeb beidzās termiņš, met konteinerā. Latvijā vēl nedēļu liek grozā, ar uzrakstu Nocenots. Skumji, ļoti zems līmenis.
05.07.2015 15:45 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Pietiekoši daudzi ir tikusi bērnība pie čipsiem un šokolādes un izaugusi par normāliem cilvēkiem.

Mani lutināja bērnībā! Arī katru dienu pirka kinderolas, kartupeļu plāksnītes, konfektes. Nomirusi neesmu, arī kārtīgu ēdienu ēdu 3x dienā. :-D Un aptaukojusies arī nebiju. :D

Vispār, kaitīgas ir tās pašas desas, cīsiņi, pelmeņi u.t.t, šķietami lētas cenas, bet no gaļas tur ne smakas. Īstas sardeles un gaļa maksā dārgi, tāpēc veselīgi ēst ir padārgs prieks. Vairums ēd neveselīgu pārtiku, pat nav jāpērk konfektes un čipsi.
05.07.2015 15:58 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
ctn,
1 kindersurprise maksaa 0.95 eiro, chipshu paka, ja nemaldos, pie pusotra eiro. Retaak nopeerkot neveseliigos nashkjus, truuciigaa mamma var nopirkt izejvielas maajaas gatavotiem gardumiem. Paka piena + paka olu + paka miltu + pacinja rauga + paka cukura = apmeeram 4 kinder surprise. Bet no shiim izejvielaam var stipri daudz gardumu sataisiit.

Un nevajag teikt, ka laika nav, sacept garshiigas plaanaas pankuukas ar omes ievaariijumu nemaz ar tik daudz laika neprasa!

Par alkoholu un saldumiem/chipshiem, sauc mani par alkoholikji, bet mees teereejam vairaak nadas viinaa, nekaa shokolaadee/chipshos. Taa ka jaa, alkohola akciizes nodoklis mani ietekmee vairaak, nekaa ietekmees nodoklis konkreeti shokolaadei un pusfabrikaatiem.


Jā, mācīsim bērniem, ka pankūka brokastīs, pietam ar zapti, ir ekstra! (l) Manuprāt, ēdienam uz bērna galda ir jābūt pašsaprotamai lietai, nevis brīnumam.

Cukurs, sāls, baltie milti nav tikai atsevišķu produktu sastāvos, bet diezgan daudzos, gribi vai nē, bet kopskatā maku vērsi plašāk vaļā. Jācer, ka vinčiku apjoms nebūs jāsamazina.
05.07.2015 16:01 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Patiesībā arī humpalās cenas ir uzpūstas! Anglijā jaunas tādas lupatas maksā, kā mums Degās.


JĀĀĀ!!! Un tas ir šausminoši. :D pirms sākās bums un daudzi saprata, ka humpalās ir lētāk, bija okej :D
05.07.2015 16:01 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Latvijā vēl nedēļu liek grozā, ar uzrakstu Nocenots.


Malaci! Vel vakar bija intensiva runa par to, ka partika tiek parak daudz izmesta atkritumos, bet citiem nav ko est. Un partikai ir laba stavokli. Ari zinatnieki parbaudija partiku utt.
Vacija gada laika tiek izmests vairak par 18 miljoniem partikas.
Taka var uz to divejadi skatities :)

Un Vacija ari ir nocenotie sturisi :D
05.07.2015 16:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)