draugs un azartspēles

 
Reitings 5
Reģ: 29.06.2015
Labvakar meitenes. Sirds tik pilna,ceru uz kādu padomu.
Šovakar draugs nedaudz iedzēra un izstāstīja ka trīs gadus spēlē azartspēles. Esam kopā četrus gadus. maigi teikt ka esmu šokā, izbrīnā un vispār nesaprotu kā tas ir noticis, man neko nenojaušot :'-( Ceru ka rīt pamodīsies un pateiks ka pārspīlējis, kaut ko dzērumā sadomājis bet nu maz ticams.
tagad domāju ko darīt man. Abi esam tikko pabeigusi skolu, meklējam dzīvokli, līdz šim dzīvojāmies ta pie viņa, tad manis. Sirds plīst pušu, galvenokārt moka vainas apziņa ka neesmu to pamanījusi. Nekad nav slēpis savu algu, nav slēpis cik naudas ir uz konta. Arī nekādus būtiskus iztrūkumus neesmu pamanījusi vai izmaiņas uzvedībā. piemēram daudz arī ballējamies, nekad nav kaut ko minējis ka ies uz spēļu zāli vai mistiski tur pazudis. jautāju vai to zina viņa draugi, viņš teica ka visi. Bāc un neviens, absolūti neviens man nevarēja dot kaut mazāko nojausmu , ka viņam ir tādas problēmas :'-(:'-( Protams, draugi ir draugi, varbūt ir mēģinājuši ar manējo runāt, vest pie prāta, bet viņi tik draudzīgi un forši izturējušies arī pret mani, vienmēr atbalstījuši ja kaut kas ar draugu vai vispār, nesaprotu. Gribu šķirties un bēgt prom , negribu tā dzīvot, ja reiz trīs gadus man ir melots un vazāts aiz deguna , bet es mīlu to cilvēku un man ir žēl ka viņam tā ir sanācis, gribu palīdzēt bet nezinu vai esmu tik stipra lai to vispār darītu. Meitenes, kā pareizāk rīkoties? kā vispār dzīvot tālāk, neko nesaprotu vairs
29.06.2015 23:54 |
 
Reitings 512
Reģ: 01.12.2014
vispār ToBeFree pameta labu piemēru,mans puisis arī kādreiz aizrāvās ar totalizatoru un online pokeru , tā uznāca kā ''fāze'' , vienu brīdi spēlējām pat abi, bet tas pārgāja.
ļoti ceru, ka Jums ar puisi šis stāsts būs tāds pats, paspēlēs un apniks ;/
30.06.2015 10:57 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ja jau viņš trīs gadus spēlē un tu neesi pamanījusi nekādu naudas plūsmas izmaiņu, tad noteikti, ka viņš nespēlē uz lielām summām, bet jau uz pieminētajiem 1, 2 eiro, varbūt mazliet vairāk. Un ja jau tā trīs gadus ir, tad es neticu, ka kaut kas mainīsies arī turpmāk, t.i., vienā dienā ņems un paspēlēs visus iekrājumus. Neizklausās pēc tāda spēlmaņa. Izklausās vairāk pēc ieraduma. Cits nedēļā tos 5 eiro nopīpē, viņš iemet un cer uz veiksmi.
30.06.2015 11:21 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Nu nav visi vienā maisā bāžami. Parunājaties skaidrā, redzēs, ko viņš teiks. Ja 3 gadus neko neesi pamanījusi, nu nav tā nekāda traģēdija, īpaši, ja viņš pats Tev to ir pateicis, tātad - sagaida kādu atbalstu no Tevis.
Pareizi jau te saka - kāds tos 50 eur mēnesī nopīpē, noēd, nodzer.. Kādam ir šāda lieta. Kamēr tā nav apsēstība, nezinu, kur ir tā lielā problēma.
Man tēvs arī jau gadus 10 periodiski piedalās sporta totalizatoros, uz mazām likmēm - viņam patīk sports un viņam ir azarts. VIsu rūpīgi pieraksta, protams, gada beigās viss ir pa nullēm :-D Bet cilvēkam patīk un ir prieks :)
Tāka, pimrkārt jau parunājat skaidrā, un tad redzēsi :)
30.06.2015 11:36 |
 
Reitings 27
Reģ: 26.06.2015
Es domāju,ka ieteikt pamest gan ir stulbi,tādam cilvēkam ir jāpalīdz,ja tagad nav tas ļoti nopietni,tad pēc pamešanas var sākt pa visam aizrauties.
Parunā ar viņu,ja ieskrien un iemet eiro automātos,tad nevajag uzreiz pārspīlēt ar atkarības diognozi.
30.06.2015 11:44 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Ja neesi pamanījusi, tad piekritīšu, ka daudz viņš tur neatstāj, un tā nav milzu bēda! Nezinu, vai meitene var kā palīdzēt savam draugam, ja ir nopietna problēma - ir nepieciešams cits, spēcīgs un uzņēmīgs mentors.

Mans savulaik vīrietis spēlēja azartspēles uz, teiksim, vidējām summām. Nesekoju ne viņa naudai, ne ienākumiem un izdevumiem, bet viņš varēja atnākt mājās dusmīgs un nervozs, izgāzt dusmas uz mani, nerunāt ne ar vienu. Es izurbos cauri līdz tam, ka uzzināju, ka var paspēlēt pat dažus tūkstošus. Man trūka vārdu - cik daudz viņš varēja palīdzēt saviem vecākiem, kas dzīvo uz pensijas, ieguldīt biznesā, mājoklī (e) teicu, ka iešu prom! Vienreiz atnāca mājās laimīgs. Izrādījās bija vinnējis 5000eur. Pēc nedēļas pazaudēja tos un vēl 1000eur. Es teicu, ka man tāds vecis nav vajadzīgs, pilnīgi slims ar to spēlēšanu (e):'-( Beidza spēlēt, bet... es domāju viņš vēl šad tad atgriežas pie tā.

Viņam zināmi paziņas zaudē desmitiem tūkstošu... un nejūt NEKO! Man pat normālāk šķiet to visu nodzert, noēst, nopīpēt, jo Tu vismaz kaut kādu baudu saņem vai redzi rezultātu, bet azartspēļu gadījumā - tā nauda tiek vienkārši noskalota podā. Un ieripo ļoti, ļoti bagātu cilvēku kabatās. Za kakie zaslugi?!

Azartspēles vajadzētu aizliegt! Bet katrs gadījums ir izvērtējams, un Tavā - varbūt tas tiešām ir tikai tāds veids, kā draugs uztur adrenalīnu ikdienā un vairāk tur nekā nav. Tāpēc netaisi pārsteidzīgus lēmumus!
30.06.2015 12:11 |
 
Reitings 62
Reģ: 13.12.2012
Piekrītu meitenēm -- ir jānoskaidro situācija un apmēri, kas tiek nospēlēti pirms tiek pieņemts kāds lēmums....


Pati pret šādām lietām esmu ļoti uzmanīga un noteikti nevēlētos šādu cilvēku savā ģimenē, jo man jau ir bijušas šādas problēmas ar manu tēti un nav patīkami uzzināt, ka ir uz savu galvu paņemts 10 tūkstošu parāds un pat nezinām, kur tā nauda ir palikusi, jo visu laiku esam dzīvojuši diezgan pieticīg...i ir sāpīga atziņa.... :-(

Labā ziņa -- viņš pateica tev pirms ir iekūlies ķezā no kuras netiek ārā -- tāpēc jums ir tagad jāizrunājas un jāizlemj, ko darīt tālāk. ;-)
30.06.2015 12:53 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Ja tas ir ieildzis jau 3 gadus, domāju, ka tas ir jau pa nopietno. Un, ja pa nopietno, tad, diemžēl,i mūc prom. Palīdzēt nevar ne tu, ne draugi, ne radi. Jāmeklē speciālista palīdzība.
Man draudzene tikko izšķirās no tāda. Kopā bija 5 gadus. Otrajā gadā uzzināja, ka viņš spēlē jau 4 gadus. Arī neko nemanīja, pamanīja tikai tad, kad sāka mistiski nauda zust, tad itkā tādās ģelās , tad tādās un tiri piri. Gribēja šķirties, bet pieteicās bērniņš. Viņa cerēja, ka vismaz bērna dēļ viņš izbeigs spēlēt. Piedzima bērniņš, bet nekā. Pēc 2 mēneši izšķirās. Iedomājies, pat bērna dēļ viņš nevarēja beigt spēlēt. Draudzenei sataisīja nenormālus(!), paņēma kredītus uz viņas varda, lai tikai uzspēlētu. Protams, kurus viņš neapmaksāja, pašai viss bija jāmaksā. Pagāja pusgads. Šis saka, ka ir mainījies, ka nespēlē vairs, grib ģimeni atpakaļ. Draudzene cerēdama, ka tiešām tā tas ir, aizgāja atpakaļ pie viņa, jo nu taču mīl joprojām. Pagāja nedēļa, pirmā alga nospēlēta. Spēlmanis raud, lūdz piedošanu. Draudzene notic, cer, ka viss mainīsies un pie dod. Un tā uz riņķi kaut kādu gadu. Saprata, ka nemainīsies un nesen aizgāja projām no viņa pavisam. Tā kā traki , uzmanies. Ja tas ir tā pa nopietno spēlmanis, mūc prom, nav jēgas, zudis cilvēks. Bet ja tikai sākums, varbūt vēl var kaut ko darīt. Bet nu 3 gadi ir daudz. Man ļoti žēl.
30.06.2015 14:46 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Uij, atvainojiet par drukas kļūdām. (s)
30.06.2015 14:49 |
 
Reitings 171
Reģ: 29.01.2009
Beidziet biedēt meiteni, pirms nav uzzināts viss sīki un smalki..dzēruma runas var būt tikai dēruma runas..

Un par to slimību.. nez azartspēles ir tas pats "Superbingo", nu nedomāju, ka es pamestu savu draugu, ja viņš atzītos, ka 3 gadus regulēri pērk loterijas biļetes :D

Nav jau skaidri definēts kādas azartspēles.. kā arī ja aizrautīgs futbola fans, ka mēdz uzspēlēt totalizātoru - neredzu problēmu, kaut vai 10gadus :D it īpaši, ja nejūti, ka zustu nauda un iepriekš neredzēji problēmu!

Izrunājies!

Un tad palīdzi, nevis pamet..

Jo ja 4 gadus esi kopā ar mīļoto, tad ir jāpalīdz nevis jābēg, jo savādāk sanāk, ja draugs saslimtu ar kādu slimību (veselības).. Tad jau pat neienāktu prātā pamest? Vai arī....
30.06.2015 15:01 |
 
Reitings 5
Reģ: 29.06.2015
Dantessa, paldies ka padalījies, bet nu mans gadījums ir savādāks. Mums neiztrūkst ne naudas, nav ne kredītu. Nav absolūti nekā - izmaiņas uzvedībā vai kā tā. es pati varu sekot līdzi viņa algai, patstāvīgi esmu blakus, kad viņš ir i-bankā vai ņem ārā naudu. Ja piemēram, pēkšņi trūktu 100 vai 200 eiro, nu es justu to un pamanītu.

Tās azartspēles ir spēļu automāti. Jūs te par to neskaidro prātu... Jā viņam ir niķis reizēm dzērumā lietas nu ļoti, ļoti pārspīlēt. viņš no kaut kā sīka spēj uztaisīt veselu traģēdiju. Varbūt tāpēc man iekšā tāds miers šodien, ka varbūt nav tik traki.

Šodien neesmu viņu vēl satikusi, vakarā satikšu un izrunāšos. kaut kā labāk arī jūtos, ja arī ir problēma , esmu apņēmusies viņu neatstāt vienu un kopīgi ar to cīnīties, cik nu man ir spēka un pacietības. Vienīgi nestādos priekšā kā būs turpmāk uzticēties, kā no tā atbrīvoties, bet nu sākumā viss jāizrunā(t)
30.06.2015 15:09 |
 
Reitings 171
Reģ: 29.01.2009
Būs labi!

Nu ok, ja neaiziet galējībās.. bet neredzu neko sliktu, arī man ir draugi, kas dažkārt savācas draugu lokā, aiziet uz automātiem, uzspēlē, iedzer aliņu, uzpīpē.. nav jau tā ka vakaros viens ietu un darītu :D

galvenais ir pozicionēt, ka tā ir izklaide, tā pat kā uzspēlēt retu reizi datotspēles...
30.06.2015 15:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
thesecrettt, ceru jums viss izdosies..

Manuprāt, šī ir tā situācija, kad attiecībās jāuzstāda ultimāts (nē - automātiem). Jo tās zaudētās summas var vienā dienā strauji progresēt.
Cits stāsts arī ir tāds, ka meitene attiecību laikā uzzina par mīļotā cilvēka niķi.. kas tolaik nešķita briesmīgs. Tomēr pēc 10 gadiem, kāzām un bērniem, problēma krietni saasinājās. Tagad ir zaudēta mājvieta, izjukusi ģimene un materiālas problēmas :)
Pieļauju, ka meitenes nebiedē tāpēc, lai sariebtu, bet gan lai saprastu, ka nekaitīgais paradums var iedzīt pamatīgā postā.. :)
30.06.2015 15:16 |
 
Reitings 5
Reģ: 29.06.2015
cormeum, to jau es saprotu. Es katru komentāru izlasu un tiešām ņemu vērā. par ultimātu - tāds noteikti sekos:-|
30.06.2015 15:24 |
 
Reitings 91
Reģ: 15.06.2015
Izklausaas vairaak peec izklaides nevis atkariibas. Man gan nav bijusi darisana ar atkarigajiem.

Esmu reizi, divas latu iemetis automaatos. Esmu licis, ka muusu hokejisti tiks olimpiskajaa 1/8 finaalaa totalizatoraa, un arii kaartis gan kazino, gan online esmu speleejis. Ja mani, kaads sauktu par azartspelju atkarigo es padomatu, ka vins ir vainu aprobezots vai neko nesaprot, zin tik stereotipus.

Tik pat labi, meitene sanemot algu, ieejot interneta veikalaa, kaut ebay,noperkot spidigus niecinjus pa 20e ir vienlidz atkariiga. Vai ik 6dienas superbingo...


Kamer neredzi sekas, domaju, problema nav. Vienigi tik, cik pieskati, parunaa.


ps.

Automatus spelet vispar neredzu jeegu. Neesmu dizi interesejies, bet nezinu nevienu, kas regulari spelejot regulari celj araa naudu. praktiski rulete, ar iespejaam samazinataam liidz minimumam.

Toto un kaartis spelejot vismaz var izmantot zinaasanas.



Mans Rezumee: Ne visi kas kaut ko reizeem uzspeelee ir atkariigie.
30.06.2015 16:02 |
 
Reitings 10
Reģ: 28.01.2015
Nedomāju,ka viņš ir atkarīgs no automātiem.Ja būtu tici man tu to būtu pamanījusi,zinu vienu atkarīgo.Tavējais uz viņa fona izskatās balts un pūkains ņemot vēra,ka zini cik pelna,kontu redzi un uzvedībā nemanīji izmaiņas.Vienreiz mēnesī iejiet fēliksā,ielaiž 10 euro un tad dribina to automatu uz 1 centu visu nakti,bet tev pasniedz tā,ka tu pārprati.Sorry tiešām tā izklausās,jo zinu kāds izskatās cilvēks ar azartspēļu problēmām.
30.06.2015 22:48 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Kā var nepamanīt, ka draugs spēlē azartspēles 3 gadus? :D kas tās par attiecībām.
Es nešķirtos, ja mīlētu, tad pavērotu. Liktu atteikties. Ja kaut ko manītu kopdzīves laikā - atā.
30.06.2015 22:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits