Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve Vācijā!

 
Reitings 8
Reģ: 28.06.2015
Sveikas! Interesē viss,kas saistīts ar dzīvi Vācijā. Konkrētie jautājumi būtu,kā ir ar māju vai dzīvokli,ja vēlas ņemt,ir kādi likumi kas nosaka,ka jābūt nostrādātiem 3 mēnešiem? Vai arī var ņemt īrēt ātrāk? Vai ir kādi atvieglojumi nodokļos,ja ir laulībā un ir bērns? Būšu ļoti pateicīga par atbildēm. Varat rakstīt arī privāti. :-)
28.06.2015 23:51 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Ja privati mekles, un caur pazisanos, ari atrak atradisi, ka tik maksa, un ievieisi uzticibu.
Cau firmu varesi iret, ja varesi uzradi papirus par ienemumiem, tads ieteikus, uzreiz ejot uz apskatem, sagatavo viusus papirus uzreiz, par pedejiem trim menesiem, ( bet var ari bt iznemumi, ka kadu izinu sniedz darba devejs, kas garente, ka bus patstavigi ienakumi) lai ja patik varsi iesnegt, un iespejams tiksi izveleta atrak, kamer citi vel gatavos un elektroniski sutis dokumentus. Skatoties kura vieta, ir diezgan liels konkurs uz dzivokliem labiem. Tad vel, ari daudzkur nevelas ar majdzivniekiem, ipasi suniem...

Ja ir nodoklu atvieglojumi laulatiem pariem un ar berniem.
28.06.2015 23:59 |
 
Reitings 8
Reģ: 28.06.2015
Paldies Greipfruit. Varbūt vēl kādai ir pieredze šajā visā?
29.06.2015 09:50 |
 
Reitings 8
Reģ: 28.06.2015
Paceļu.:-)
29.06.2015 12:19 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Tevi kads konkrets regions interese?

Daudz jau iespejamo variantu nav, ir noteikta kartiba, kada lietas tiek kartotas.
Lai atrastu darbu ir vajadzigs pieraksts. Bet lai dabutu pierakstu ir vajadzigs darbs jeb finanses.

Jau jau dodies uz Vaciju, tad ganjau ir kads darbs jau padoma, vai kads piedavajums, tad paludz darba deveju palidzet, vai izsniegt izzinu, ka esi spejiga maksat iri.
Vai ir kadi pazistami, ks vearetu izpalidzet.
30.06.2015 13:22 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Būtībā Greipfrut jau sniedza atbildes uz Taviem jautājumiem. Vairāk info var sniegt, ja interesē kas konkrētāks. Ja ir laba krievu valoda, ir grupa FB "Мамы в Германии ", kur dalībnieces ir daudz atsaucīgākas kā dažās LV grupās. Ir arī meitenes no Latvijas sastopamas tajā grupā. Tur ir bijušas diskusijas un ieteikumi par pārvākšanos ar ģimeni/ bērniem uz Vāciju. Droši raksti tur arī savus jautājumus. Meitenes dalīsies savā pieredzē :)
30.06.2015 14:43 |
 
Reitings 8
Reģ: 28.06.2015
Paldies Favel un Greipfruit. Kā ir ja ģimene dzīvo te Lv,bet vīrs dodas strādāt Vācija,vai viņš var dabūt tos nodokļu atvieglojumus? Vai ir,kas jāpilda?:-)
30.06.2015 17:22 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Patiesi iesaku vērsties ar šo jautājumu manis ieteiktajā grupā. Tur lielākajai daļai sieviešu vīri brauca pirmie uz Vāciju peļņā un tad mēnesi vai dažus vēlāk pievienojās sievietes ar bērniem :) Tur pieredzes stāsti un ieteicamās rīcības plāni būs vairāk atrodami :)

Man pašai pieredzes šajā lauciņā nav, jo vīra ģimene uzturas Vācijā un pats te arī ir uzaudzis.
30.06.2015 17:37 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Ja tas ir iespejams Eiropas Savienibas robezas, un ja abi ir Eiropas savienibas pilsoni, cik man zinams. Tad tavs virs stradajot Vacija, var pretendet ari uz nodoklu atvoeglojumiem, kaut tu dzivosi Lv, tik jaiesniedz visi dokumenti, to ganjau tavam viram darba devejs mines, kas nepieciesam, partulkojiet jau Lv.
Par bernu naudu, man skiet ir ta, ka tad tev ir jaatsakas no bernu naudas Latvija, jo nevar sanemt divas bernu naudas vienlaicigi.
30.06.2015 17:50 |
 
Reitings 158
Reģ: 28.04.2015
Kā vispār ir dzīvot Vācijā? Vai sabiedrība ļoti atšķiras no ierastās Latvijas? Es jau nedomāju, ka ārzemnieki ir citplanētieši, bet kaut kādai atšķirībai jau jābūt. Jautāšu tā - kas ir tas, kas Vācijā pietrūkst no Latvijas? ;) Un par kurām lietām/jomām var teikt, ka tās ir labākas kā Latvijā? Un kādi sadzīves mīnusi pieredzēti Vācijā?
30.06.2015 18:04 |
 
Reitings 1121
Reģ: 14.05.2015
Vaciju jau gruti kopeji raksturot, ir pieredze vairakas bundeslandes, un cilveki atskirigi dazados regionos.
Protam atskiriga mentalitate, tas gaumes lieta, vienamm sapas, citam ne. Ka jau katra vieta, ir dazada tipa cilveki.
Man viennozimigi labak patik Latvija. Manuprat ir daudzi stereotipi par Vaciju, kuri vairs nav aktuali, vai dzivojot saproti, ka nav ta.
Vacija noteikti tev bus stabilitate, visa sociala sistema, maksa lielus nodoklus, bet ari ir garantijas. Tada valsts stradasanai.
30.06.2015 18:11 |
 
Reitings 158
Reģ: 28.04.2015
Nekad gan Vācijā bijusi neesmu, bet pašlaik domāju vai tuvākajos gados pārcelties uz Vāciju vai arī noenkurot savu dzīvi tepat Latvijā. Cik dzirdēts no "man viena tante teica", tad vācieši ir ļoti punktuāli perfekcionisti un viss valstī ir stabils - tas saista. Patīk valoda. Bet vai neilgotos pēc Latvijas, es nezinu. Tādēļ šaubos. Kaut gan es varētu dzīvot visur, kur nav -20 grādu ziemā :D ;)
30.06.2015 18:20 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.12.2010
Vai tad Vācijā var labi nopelnīt (it īpaši bez vācu valodas)?

Biju domājusi, ka mūsu tautieši vairākumā brauc uz Angliju un Skandināvijas valstīm.
30.06.2015 19:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits