Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

BA

 
Reitings 11
Reģ: 04.05.2013
Jau pavisam drīz būs jāizdara izvēle, kurā augstskolā tad iestāties. Variantu man nav daudz, bet kaut kā visvairāk velk tieši uz Banku Augstskolu, studiju programma "Finanses" . Skolai ir diezgan liela studiju maksa, un noteikti būs jāņem kredīts,jo zinu,ka vecāki nespēs to pavilkt. Tādēļ man ir radušies pāris jautājumi tiem, kas BA mācās/mācījās vai kas vienkārši kaut ko par to zina. Vecās diskusijas esmu pārlasījusi,bet šis tas vēl neskaidrs ir palicis. :)

*Vai studijas ir tās lielās naudas vērtas? Tie,kas mācījušies tur - vai nenožēlojat savu izvēli?
*Kā tur ir ar angļu valodu? Manas angl.v. zināšanas ir viduvējas,vai es spēšu pavilkt un nokārtot tajā eksāmenus?
*Cik labas ir kojas un pa cik cilvēkiem parasti dzīvo istabiņā?

Paldies par atbildēm! Jauku Jums vakaru! :)
26.05.2015 22:13 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
brendyyh Arī es šogad esmu savas lielās izvēles priekšā. Būtībā man bija 3 man pieņemamās augstskolas no kurām es ar izslēgšanas metodes nonācu pie sev pieņemamākās. BA bija viena no tām, taču to atmetu. Domāju, ka ar izglītības līmeni šajā skolā viss ir vislabākajā kārtībā, mazliet aizdomīgu mani radīja citi apstākļi šajā skolā. (t) Bet, cik esmu runājusi ar BA studentiem, tad mājasdarbu daudzums ir optimāls, cik sapratu, tad angļu valodas zināšanām jābūt diezgan labām, bet ir iespējami papildus kursi, konsultācijas, valodas uzlabošanai!
Veiksmi augstskolas izvēlē un studijās!:)
26.05.2015 22:50 |
 
Reitings 272
Reģ: 17.05.2014
Varbūt jaucu, īsti neatceros, bet uz Tavu pirmo jautājumu atbildot, pēc visa, ko esmu uzzinājusi no citiem studējošajiem un beidzējiem, es teiktu, ka noteikti nav tā vērtas.
26.05.2015 22:56 |
 
Reitings 180
Reģ: 16.05.2015
Kadi ir tavi plani? Par ko plano straadaat?

Ja gribi straadaat bankaa, tad atceries, ka piemeram Latvijaa notiek filialju konsolidacija. Lielajam zviedru/skandinavu bankaam ir akcionari, kuriem interese pelnjas pieaugums + augoshas dividendes. Valstii, kaa Latvija, kur iedzivotaju skaits smazinaas tas nozimee, ka darbinieku daudzums tiks maksimali optimizets un filialju pieaugums pateicoties iedzivotaju daudzumum un i-banku izmantoshanai turpinaas samazinaties.

Varbut skanees nedaudz jokaini pacik es pats stradaaju finanshu industrijaa, bet prieksh Latvijas mums, manupart, ir parak daudz visadu finansistu, juristu un ekonomistu.
27.05.2015 00:56 |
 
Reitings 11
Reģ: 04.05.2013
Ketrisa Ja drīkst zināt, kas tad cits Tevi mulsināja? :)

Kingston Par darbu runājot - jā, bankas arī bija kā variants, bet nu, kopumā ņemot, katrā iestādē ir vajadzīgs grāmatvedis/finansists, vai tad ne?
Jā, es saprotu to,ka ekonomistu jau ir par daudz, bet nu tas mani interesē un uzskatu, ka arī padodas.
Patiesībā ļoti grūti izlemt, ar ko saistīt savu nākotni. Nekāds ķīmiķis, fiziķis, biologs,ārsts un IT speciālists es noteikti nebūšu, tas pavisam mani nesaista.

Varbūt ir vēl kādi viedokļi? :)
27.05.2015 12:40 |
 
Reitings 11
Reģ: 04.05.2013
UP
27.05.2015 15:27 |
 
Reitings 11
Reģ: 04.05.2013
Tiešām vairāk nevienam nav nekas sakāms par BA?
27.05.2015 21:55 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
brendyyh Uzraksti man vēstulīti, ja gribi zināt sīkāk!
27.05.2015 22:31 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Nezinu, kas tā par augsto maksu, par ko runājat :) Tikko paskatījos RTU mājaslapā - dažas programmas ar nedaudz zemāku maksu, dažas ar augstāku, bet puslīdz visur summas ir līdzīgas :) Kredīts noteikti nav obligāts. Pirmo gadu vari paņemt, bet, kad sāksi strādāt, var samaksāt ar bez kredīta.
Skola forša, lielākā daļa ļoti labi pasniedzēji, protams, ir daži mīnusi, daži kursi liekas lieki, bet kopumā ir baigi ok. Skola ir salīdzinoši maza, kam arī ir savi plusi un mīnusi.
Kingston nedaudz šaurs skatījums uz profesiju, jo ne jau tikai bankās strādā finansisti :) tas, protams, iekļauj bankas, bet finansistam ir daudz plašākas iespējas - analītika, revīzija, audits, investīcijas, pārdošana, grāmatvedība, plānošana, vadība.. kaut vai mārketings, ja būsi talantīga. :)
27.05.2015 23:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!