Viesmīlības nozares pērles

 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Sveikii!

Tās, kuras strādā viesmīlības nozarē (restorāni, viesnīcas utt), pastāstiet par saviem piedzīvojumiem ar viesiem/klientiem! Varbūt ir kādi īpaši smieklīgi/neloģiski jautājumi no viesu puses vai atgadījumi bijuši jūsu darba pieredzē?

Vakar sērfojot pa FB, uzdūros vienai lapai par šo darba nozari, norēcos un tiešām tur ir tikai daudz patiesības, kam jāpiekrīt! :D

Un, kas jūs visvairāk tracina darbā ar cilvēkiem?

Tāpēc tagad gribētu dzirdēt kaut ko no jums!

Man, piemēram, ir bijis jautājums no viesa par to, vai lifts iet arī uz augšu, pēc tam, kad biju paskaidrojusi, ka brokastis pasniedzam apakšstāvā.
Tracina bravūrīgie viesi un tas, ka cilvēki neizlasa visu doto info un vienalga vai esi vai neesi pierādījis, ka viņam nav taisnība, viņš vainosi visus tikai ne sevi.

Foršu dienu! (l)
26.05.2015 14:39 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Par mēness fāzēm piekrītu, pilmnēness ir maģisks periods :-D par viesmīli neesmu strādājusi, bet arī savā profesijā, kur saskare ar cilvēkiem, tur ir manāma sakarība!
28.05.2015 12:51 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Mana bara man reiz pajautaja gaiso Ginesu, tads nemaz neeksistee :)
Ne tik sen dabuju 50 eiro dzeramnaudu par diviem alinjiem, jo tam dzekam vienkarsi gribejas izdarit man kaut ko labu (ta ari vins man pateica,nez ko bija sastradajis).
Esmu sapratusi,ka man ljoti patik apkalpot britus un iirus, jo vinji vienmer ir ljoti jauki un pieklajigi.
Reiz pa dienu apkalpoju iiru paari, vinji palika uz vel vienu alu,uz vel vienu un beigas aizsedejas pie mums kadas 6 stundas ,izrunajam visu dzivi, kad beidzu darbu,vinji veel tur sedeja, iedeva savu vizitkarti un teica,ka ja man dziivee kaut kas neiet,lai es zvanu vinjiem un vinji megjinas cik atri vien var atlidot uz jebkuru vietu pasaule. Tad gan biju tuvu asaram. :)
Bija viens amerikanju students, kas sheit dzivoja un visu laiku naca pie mums, katru reizi,kad vins ienaca pa durviim,es zinaju,ka man ir jaaielej divi tekilas shoti ,viens vinjam,viens man. :D
Reizem klienti sausmigi dusmojas uz tiem kolegjiem,kuri neruna valsts valoda, bet tas ir saprotams.. (esam iru bars Italija)
28.05.2015 12:59 |
 
Reitings 763
Reģ: 27.07.2014
Es pirms vairākiem gadiem strādāju iestādē, tad nu visādus brīnumus varēja saskatīties :)

Bija viens pāris, kas nāca regulāri - tāda Mortīcijas tipa dāma ap 40+ un kungs aptuveni 60 gadus vecs. Un VIENMĒR viņi paēda, padzēra kafijas, kungs atstāja naudu un tējasnaudu (tējasnaudu var atstāt ļoti nepārprotami - tas tiem, kas nezina), aizgāja uz labierīcībām, tikmēr viesmīle bija paņēmusi naudu, pārējo aiznesusi atpakaļ pie galdiņa, un dāma visu sabēra sev makā. Un vienmēr kungs atstāja, dāma pa kluso savāca.

Tad mums ik pa laikam ieklīda puiši, kas gāja pa ielu un iegāja KATRĀ krogā, restorānā, ēdnīcā, kas ir pa ceļam un paņēma 50 gramus (tilpumu neatceros, bet šķiet, ka bija 50). Mēs laikam bijām kaut kur pa vidu, jo nāca ne vairs galīgi skaidrā, bet arī ne totāli pietempušies. Viens no tiem, starp citu, savā laikā bija Latvijā labi zināms cilvēks :)

Tad nāca tādas superkrutas dāmītes, kuras pasūtīja desertiņu un sulu, sulu, sulu, sulu... izrādās, ka pašas zem galda lēja tai sulai kaut ko alkoholisku klāt - meitenes kļuva arvien priecīgākas, bet tukšās glāzes, ko savāca viesmīle, arvien vairāk oda pēc šnabja :D
28.05.2015 13:01 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
28.05.2015 13:01 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Atceros, ka bija viens virietis, kurs naca katru otrdienu precizi 5:30 pm un vienmer izdzera 3 pintes paulaner alu. :D un ja mums bija beigusas paulaner specialas glazes, tad vins no savas mugursomas izvilka to glaazi un lika mums liet tikai taja :D haha,bet jauks virietis, vienmer lasija labas gramatas. :)
28.05.2015 13:17 |
 
Reitings 82
Reģ: 01.12.2014
Man gan sanāca tāda neērta situācija,kungs regulāri pirmdienās nāca ar dāmu un pasūtīja viņai saldējumu un glāzi šampānieša,vēlāk abi vienmēr devās uz viesnīcu.
Tā kā dāmu īpaši nebiju ievērojusi un dažreiz viņas arī mainījās,ierodoties kungam jau kuro reizi ,aiznesu jau regulāro pasūtījumu un atslēgas.Vēlāk izrādījās,ka ieradies ar savu sievu un bērniem.Nācās attaisnoties,ka sajaucu ar regulāro klientu,bet jutos ļoti neērti tās sievas priekša.
:-DUn man šķita ka viņa man neticēja :-D
28.05.2015 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Zīle
Un kādu tu atbildi gribi dzirdēt, kad uzdod šādu jautā jumu? Katram jau izpratne par to cik liela porcija ir liela un kāda maza ir dažāda. Ja jau nāc uz restorānu, tad apmēram jau vajadzētu zināt, cik lielas restorānos ir porcijas ;)
28.05.2015 13:47 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Ak, Dievs, cik smieklīga diskusija! :-D
Domāju, ka daudzas vismīles var pastāstīt viskaut ko.
28.05.2015 13:49 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Šodien mums bija kliente, kura neēd pūdercukuru un kartupeļu cieti. Kartupeļu cieti saprotu, bet kas ar to pūdercukuru? Viņai esot alerģija. Kūkas krēmā bija pūdercukurs, tad nu to viņa ēst nevarot.. Katrā ziņā jocīgākā "alerģija" ar ko esmu sastapusies.
28.05.2015 14:03 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Visdīvainākais jautājums man šķiet - cik lielas jums ir porcijas?
Ja jau nāc uz restorānu, tad apmēram jau vajadzētu zināt, cik lielas restorānos ir porcijas


Pilnīgi nepiekrītu, normāls jautājums. Var taču atbildēt maza, normāla vai liela.. ir taču viesmīlim jābūt nojausmai kādas tās porcijas varētu būt. Secinājumus pēc klientiem taču vari izdomāt, ja lielākoties uz porcijas paliek pāri, tātad tās ir lielas porcijas utt.
Otrais vispār ir kaut kas.. ja pirmo reizi esi atnācis uz restorānu, tad automātiski cilvēkam jānojauš porcijas lielums? :D
28.05.2015 14:05 |
 
Reitings 509
Reģ: 24.03.2011
Es arii jautaaju cik lielas jums ir porcijas....:-D
28.05.2015 14:16 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Nu kamooon, par to porciju lielumu... dažādi restorāni, dažādas porcijas. Ir restorāni, kas pasniedz pamatēdiena porciju tādā "tasting menu" izmērā, ir tādi, kur tu paēdīsi un vēl pāri paliks. Ja es uz konkrēto restorānu atnāku pirmo reizi, loģiski, ka es gribu zināt, ko sagaidīt. Un ko atbildēt, kas tur ko nesaprast - vai var normāli izsalkumu remdēt, vai varbūt gabaliņu skaitu, ja cilvēks, piemēram tīģergarneles pasūta. Sliktākajā gadījumā, parādi taču ar rokām :D
Gaišais Guiness, starp citu, arī eksistē. Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem pagājušoreiz kārtējo reizi tika izlaists. Tad jau redzēs, cik ilgi tirgos un ražos šoreiz :D Parasts lāgeris, jā.
28.05.2015 14:23 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Zinu ēstuvi, kur reiz pēc krēmzupas vairs pat iedomāties par otro ēdienu nevarēju. Tāpēc arī uzskatu, ka jautājums par porciju lielumu ir pilnīgi normāls.
28.05.2015 14:28 |
 
Reitings 1080
Reģ: 29.01.2009
Vaiii!!! Man ir tik daudz smieklīgu atgadījumu, kad strādāju viesnīcā ārzemēs, taču tiešām slinkums to visu rakstīt:-D Es kā Burkākundze varu pieminēt, ka apkalpoju pasaules līmeņa zvaigznes|-), taču netrūka arī čupa dīvainu amerikāņu, ar savām kaprīzēm:-D
28.05.2015 14:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Soho.
Tur jau tā lieta, ka apmēram. Tāpēc arī pajautāju, tas gan attiecas lielākoties uz otrajiem. Parasti viesmīlis pastāsta par ēdienu, iesaka un ja nepieciešams vizuāli parāda.
Lai es paēstu man pietiek ar tartaru vai karpačo itsevišķi vakariņās. Dienā, pamatēdiens ir zupa un salāti. Man otrais ir par daudz :-)
Tāpēc manuprāt ļoti normāls jautājums par porcijām, katrs var apēst tik cik viņš var.
28.05.2015 14:28 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Klaviatūra.
Lai cik dīvaini tas nebūtu, bet man negaršo pūdercukurs. Ok kādā kūkas masā vai krēmā vienalga, bet tieši pārkaisīts brrr...:-D
28.05.2015 14:31 |
 
Reitings 1211
Reģ: 10.12.2014
Šī diskusija ļoti uzlabo garstāvokli. Padalieties vēl ar, kādiem smieklīgiem notikumiem. :-D:-)
28.05.2015 18:37 |
 
Reitings 158
Reģ: 28.04.2015
up up up (l)
28.05.2015 18:57 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Par porcijas lielumiem prasīt ir pilnīgi normāli. Tā kā es strādāju vietā, kur bija milzīgas porcijas, kur no vienas var paēst divi. Bieži vien man meitenes jautāja vai lielas porcijas, jo nezinot cik sūtīt, es arī atbildēju, ka iesaku ņemt tikai vienu ēdienu un ja nu tiešām vēl gribēsies ēst tad var pasūtīt vēl kaut ko. Beigās protams, ka meitenes pat neapēda to vienu porciju un pēc tam bija pateicīgas, ka esmu godīga. Bija arī gadījumi, ka meitene tomēr paņēma 2 ēdienu, kaut gan biju brīdinājusi. Pēc pirmā ēdiena viņa gribēja atteikt otro ēdienu, bet bija jau par vēlu. :)
04.06.2015 20:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!