Par vecākiem...

 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Sveiki!
Gribētos noskaidrot vai kādam/ai ir bijusi līdzīga situācija. Tātad mana mamma visu laiku, kopš vien varu sevi atcerēties ir izmantojusi vienu manā skatījumā dīvainu attaisnojumu savai neadekvātajai uzvedībai. Attaisnojums skan šādi: TAS NENĀK NO SIRDS.8-) Šis teiciens tiek pielietots tādā gadījumā, ja pieprasu no viņas atvainošanos.
Reāls piemērs no ikdienas dzīves. Mammai vajag atrast kādu vietu kartē(Puķudārzu iela). Izmantojam google maps, es cenšos pēc labākās sirdsapziņas, bet nu nesanāk. Tādu ielu vajadzīgajā pilsētā nav. Bet mamma to, protams, nesaprot un domā, ka es kaut ko "ne tā'' saspiedu. Tad sākas pārmetumu jūra, tad es no ''gudrās meitas'' pārtopu par pēdējo pamuļķi, idioti, dauni:-/ ( jā, mamma vienā raidījumā dzirdēja, ka māte savu meitu tā sauc un viņai tas ir ''pielipis'') kas nekad neko pareizi nevar izdarīt un nekad ''pirkstu ūdenī nebāž'' Pieliek tam visam vēl klāt plašo krievu lamu vārdu klāstu un ir pilns komplekts. Tā katru reizi, kad kaut kas nav viņai pa prātam.
Tad vienīgā izeja ir pēc iespējas ātrāk pamest telpu, kamēr man vēl ir atlikusi kāda druska pašcieņas. Otrā dienā saku viņai, ka man tas tiešām sāp un tā, bet atvainošanās es dzirdu tikai ierasto frāzi ''tas nenāca no sirds''. Tad labāk būtu pateikusi, ka nevar dusmas savaldīt un atvainoties par to, bet ko tādu ir bezcerīgi gaidīt.:-(
Nu jau man ir izveidojusies tāda kā imunitāte, cenšos neņemt galvā un atgādināt sev, ka ilgi vairs ar viņu zem viena jumta jādzīvo nebūs.(Pēc gada beidzu 12.kl. un tad prom uz Zviedriju, kur būšu tuvāk brālim,:-D)
Kā ir ar jums cilvēki? Vai esat dzirdējuši no kāda līdzīgus attaisnojumus. Es nevarētu kādu cilvēku nolamāt no galvas līdz kājām un tad aizbildināties, ka tas ''nenāca no sirds''. Esat kaut ko līdzīgu dzirdējuši? Ko domājat par šādu taktiku no vecāku/ tuvinieku puses?
24.05.2015 17:32 |
 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
andie

Viņa sevi salīdzina ar tām ''mātēm'' dzērājām, pļēgurotājām, kurām ir ap 8 bērniem. Uz to fona viņa jau arī ir bez maz vai ''gada māte''.
24.05.2015 18:35 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3745
Reģ: 31.10.2010
Interesantus viedokļus te var izlasīt - māte bērnu drīkst sist un bērnam tas tā vienkārši jāpieļauj un jāpacieš?

Ja mana māte man iesistu, tad caur visu cieņu dabūtu atpakaļ tā, ka otrreiz nekas tāds prātā vairs nenāktu. Jebkuram cilvēkam jāprot sevi aizstāvēt.
24.05.2015 18:38 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
Tu esi stulba,sīka un nenobriedusi. Ja reiz cina ir palaidusi pret tevi rokas,tad 100% biji pelnijusi,kad paaugsies varbut (cerams) sapratisi. Ja tev nav cienas pat pret savu mati,tad pret ko tev vispar ir ciena?? Tas ir tavs pats tuvakaia cilveks un ieteiktu salabt un pat ja vina medz iztureties neadekvati,izturies pret to ar sapratni un megini uztureties normali,nevis psihot kā maza nenobriedusi meitene. Mātes ir jaciena tadas,kadas vinas ir.
24.05.2015 18:42 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Tāda rakstura cilvēku neviens neizmācīs. Paciet un pie pirmās izdevības aizej, atpakaļ neatskatoties. Brāli tavu viņa jau ir zaudējusi, zaudēs arī tevi. Vecumdienās, kad viņa būs viena, tad, cerams, tev pietiks līdzjūtības pasniegt viņai palīdzīgu roku. Mana bērnība pagāja līdzīgi kā tev, tikai mammas vietā bija ome. Cietām visi - opis, mamma, es un brālis. Tiklīdz uzlabojās mūsu dzīves apstākļi, tad mēs tikām prom no viņas. Tagad viņa ir viena, veca un slima. Mamma vēl ar viņu komunicē un regulāri brauc un palīdz. Es nevaru. Neesmu tik labs un stiprs cilvēks, nespēju pārkāpt pāri tiem nodarījumiem.
24.05.2015 18:43 |
 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Rays

Es cienu visus tos cilvēkus, kas izrāda cieņu pret mani. Nedomāju, ka vecākiem tā automātiski pienākas, jo viņi ir tevi radījuši. Nekas taču šajā pasaulē nenāk par velti, tā pat arī cieņa ir jānopelna. Es cienu skolotājus, skolas personālu, savu brāli un māsu, un vēl daudzus citus cilvēkus, kas ir to pelnījuši. Un vēl es jau nebiju vainīga pie tā, ka nesanāca nauda abortam un bija mani jādzemdē un jāaudzina.
24.05.2015 18:54 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
udenskritums- Tad pec tava rakstita sanak, ka vinai butu jaaptekale tevi, jacenas izpatikt tadai "primadonnai" lai tikai tavu debilo cienju iegutu? Kauns par tadam dauneem, ka tu!!! Iemacies vispirms PIRMA izradit cienu un pat ja mate uzvedas neadekvati, neeizradit savu necienu vinai, labak aizej un pie sevis kada klusaka sturi izblausties. Tiesam delj tadam ka tu, abortus ir verts veikt. CILVEKAM KAS NECIENA SAVUS VECAKUS IR 0 VERTIBA! Kadreiz, kad paaugsies, varbut so sapratisi. Piedod,bet man uznaca dusmas par tadaam sevis nezin ko sadomajusaam primadonaam....
24.05.2015 19:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nedomāju, ka vecākiem tā automātiski pienākas, jo viņi ir tevi radījuši.
Nebūtu tie briesmīgie vecāki.. nebūtu Tevis pasaulē.. vai tad tas nav pietiekoši liels iemesls, lai viņus cienītu? :-/
Manuprāt, cilvēks, kas neviena savus vecākus.. neciena pats sevi :-/
24.05.2015 22:24 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Kliedz pretī, pasaki ko domā, tas laikam ir labākais ko darīt. Un tad zvani bērnu tiesību aizsardzībai vai kaut kādām tādām iestādēm, īsti nezinu.
Nav svarīgi, ka tā ir tava māte. Viņai tāpēc nav tiesību tevi sist.
24.05.2015 23:25 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Tiesaam attiecibas uzlabosies kad jau dzivosiet atseviski. Man ar mammu ari bijusas nesaskanas. Tiesam lamaajaamies viena uz otru veel skolas laikos. Paguvaam izlamaaties pirms skolas un peec. Taa gandriz katru dienu. Protams, nav jauki ka taa nolamaa par idioti, jo tas iedragaa passapzinu, bet nu priecaajies ka tev mamma ir kas dod tev eest un rupeejas par tevi. Gan jau vina mil tevi tik nemaak izraadit to. Iesaku izrunaaties. Cik atceros tu vel nepilngadiiga un sajos gados taas attieciibas ir pabriesmiigas.
25.05.2015 00:56 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.05.2015
Nav svarīgi, ka tā ir tava māte. Viņai tāpēc nav tiesību tevi sist.
25.05.2015 01:20 |
 
10 gadi
Reitings 3171
Reģ: 29.01.2009
Nu WTF?
Nopietni..Māte klapē (un apsaukā tevi) un tu tāpat..

Ok, pusaudžu gados droši vien darītu tāpat. Kaut gan kas to lai zina.. Man tiešām ir paveicies ar vecākiem :)

Runājot par konkrēto situāciju, neko labāku par vnk pagriešanos un aiziešanu neieteikšu. Vien to, kā uzdot jautājumu: "Tu pati saproti, ko nupat pateici?"
Kaut gan tas droši vien strādātu uz "normāliem" cilvēkiem.. Sist un bļaut neredzu jēgu.
25.05.2015 02:10 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Kas tavas mammas dziivee notiek, ja vinjai saakaas shaadi naida izvirdumi deelj siikumiem? Viirs pameta un nevar jaunu vietaa dabuut? Menopauze? Nabadziiba spiezj uz aciim? Esi negribeetais beerns kas vinjai visus plaanus nojauca? Vinja vienmeer ir bijusi taada, jeb tas saakaas tikai nesen?
Par cienju runaajot, ne visi vecaaki ir taadu pelniijushi. Ir arii taadi, kuri emocionaali un fiziski sakropljo savus beernus vai neruupeejaas par tiem. Nepietiek tikai beernu uztaisiit. Bet liekaas, ka te daziem ir to gruuti saprast kaa var gadiities, ka miesiigie vecaaki nemiil savus beernus, bet pat ieniist tikai vien deelj taa, ka tie ir piedzimushi.
25.05.2015 04:03 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Mana mamma mani rupji nelamā, fiziski arī neietekmē, bet nemitīgi visur jaucas, bāžas pa vidu un, vienvārdsakot, sēž man uz nerva. Viņas attaisnojums visam ir tāds, ka viņa jau grib tikai labu. Tas nozīmē, ka viņa var bez robežām mani kritizēt, mēģināt jaukties manā privātajā dzīvē, jo grib taču tikai labu.
25.05.2015 06:39 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Izskatās, ka dauudziem nav paveicies ar vecākiem! Par nožēlu arī man!
Es nevaru cienīt cilvēku, ja var pateikt miesīgam bērnam "Kāpēc tu vēl esi šajā pasaulē, tu neesi nevienam vajadzīga".
Atvainošanās vārdus NEKAD neesmu dzirdējusi ne no tēva, ne no mātes!
Manas mātes mūžigais aizbildinājums ir "Es biju nogurusi no darba", bet šobrīd, kad esmu nogurusi es un nevaru stundu norunāt pa telefonu, šis teiciens nedarbojas! Ar šo aizbildinājumu viņa attaisno visas sišanas ar siksnām un žagariem un iemesli bija visdažādākie, arī par grīdas neizslaucīšanu 5 gadu vecumā.
Bērna dzemdēšana tevi nepadara par māti, bet gan savstarpējā cieņa un audzināšana. Tad jau es arī esmu māte, lai gan auklējamā nav! Pie kā mana mamma vaino mani!
25.05.2015 08:59 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
. Tad jau es arī esmu māte, lai gan auklējamā nav! Pie kā mana mamma vaino mani!


Piedod, nesapratu...
25.05.2015 09:04 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
4 dienā pēc dzemdībām dēliņs nomira
25.05.2015 09:10 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
4 dienā pēc dzemdībām dēliņs nomira


:-O:'-(
25.05.2015 09:13 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Tik traģiska situācija man paldies Dievam nav, bet nu mana mamma ir no tām perfekcionistēm, kura domā, ka vienmēr visu tikai viņa zina labāk un neviens cits neko nemāk un nesaprot...tātad, lai ko es darītu, viss vienmēr ir nepareizi un esmu tizla un stulba ;) piemēram, tā vietā, lai dzirdētu no viņas "cik Tev labi sanāca, cik tu gudra, forši, ka pati izdarīji, malacis", vienmēr dzirdu "nu kurš tad tā dara, vai tad Tu nezini, ka jādara šitā, kur var būt tik stulba, labāk es pati būtu izdarījusi, Tev jau neko nevar uzticēt"
Esmu to kritiku tik daudz atklausījusies, ka pēdējā laikā vispār attiecībā uz viņu vairs neko nedaru un nepalīdzu, jo tāpat vienmēr būs slikti un nepareizi...

Kopš dzīvoju ar draugu, viņš baigi jūt manā uzvedībā to, ka esmu kritizēta vienmēr un šad tad arī viņu nokritizēju...bet nu nav jau speciāli :-(

Ar tēti gan viss vienmēr ir forši (l)
25.05.2015 09:20 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Kopš dzīvoju ar draugu, viņš baigi jūt manā uzvedībā to, ka esmu kritizēta vienmēr un šad tad arī viņu nokritizēju...bet nu nav jau speciāli


+++

Pilnīgi tas pats! Tas iespaido raksturu un saskarsmi ar citiem cilvēkiem!
25.05.2015 09:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits