Krievu valodas mācīšanas metode skolās

 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Es skolā krievu valodu mācījos vēl tālajos 90-tajos. Toreiz pirmajā krievu valodas stundā bija jāstāsta par kaut kādu zīmējumu. Tātad lieki teikt, ka tika sagaidīts, ka tu uz 1. stundu atnāksi jau runājošs sarunvalodas līmenī!
Labi, tas vēl bija pēcpadomju laiks.....
Bet kas mani šokē- es tā dzirdu, ka tagad 25. gadus pēc PSRS sabrukuma esot līdzīgi- krievu valodu neuzskata par svešvalodu! Skolas programma domāta tiem, kas jau runā krieviski, bet tiem kas nezin neko- tie parasti vairāku gadu laikā gandrīz neko neiemācās.
Pie šādas neiedomājami debīlas sistēmas man ir absolūti skaidrs kāpēc mūsdienu jaunieši ļoti daudzi nezin krievu valodu.
23.05.2015 20:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
57days
Par kādu angļu val. kvalitāti skolā var būt runa, ja klasē 30 skolēni un viņiem programma paredz daudz daudz gramatiku. Sēž 10 gadus un pilda gramatikas uzdevumus, jo sarunas angļu valodā stundā praktiski nenotiek. Semestrī katrs skolēns stundā pasaka labi ja pāris teikumus.
24.05.2015 11:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Sēž 10 gadus un pilda gramatikas uzdevumus, jo sarunas angļu valodā stundā praktiski nenotiek.


Gramatikas uzdevumus var likt pildīt MĀJĀS, kā mājasdarbu, un stundās pateikt par dažiem teikumiem vairāk.

Tā ir programmas, metodikas un arī pasniedzēju vaina - vienalga, kāda bija programma, mana angļu valodas skolotāja mums pat prezentācijas lika taisīt. Par tikai gramatikas uzdevumu pildīšanu nerunāsim. Ar visu "neatbilstību" programmai, pat man (vienai no viņas sliktākajām skolniecēm) bija A līmenis eksāmenā.
24.05.2015 11:15 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Sēž 10 gadus un pilda gramatikas uzdevumus, jo sarunas angļu valodā stundā praktiski nenotiek.

Mums ne tuvu tā nebija, katrs trešais uzdevums bija dialoga veidošana, regulāri tika rīkotas diskusijas par kopīgi noskatītu filmu, pasākumu u. c. ar piespiedu-brīvprātīgu piedalīšanos, publiskās runas un tā varētu turpināt. Ļoti bija paveicies ar visām manām angļu valodas skolotājām.

Bet kopējais līmenis gan bēdīgs, augstskolā bija akadēmiskās angļu valodas nodarbības, semināri, kuros paliku ar muti vaļā, jo dažiem kursabiedriem gāja tā, it kā valodu nekad nebūtu mācījušies. Tas mani tiešām pārsteidza, jo pat tie klasesbiedri, kuri ne pārāk zina angļu valodu, zināja vairāk un eksāmenus nokārtoja labi.
24.05.2015 11:29 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Mums angļu valodā bija dialogi, daudz bija pašam jāveido stāstījumi, kuri klases priekšā bija arī jāstāsta citiem, diskutējām par katru tematu, protams, arī eksāmenu uzdevumus visus gadus pildījām, tā kā uzskatu, ka angļu valodu man iemācīja labi, attīstība jau ir atkarīga no paša.
Krievu valodu skolā nemācijos, ko ļoti nožēloju, nācās šogad sākt kursus, šādas tādas zināšanas jau ir, nekas liels nav, bet šī ir lieta, pie kuras atkal pieķeršos, studēšu, runāšu un mācīšos, jo nekur nevar likties - ja tā ir klientu apkalpošana kaut kādā mērā, tad krievu valoda būs nepieciešama.
Mācījos vācu valodu no 6. klases, tagad varbūt varu pateikt, kā mani sauc un no kurienes es nāku, atsevišķus vārdus zinu, bet ne tā, lai saliktu kopā teikumu. Krievu valodu zinu daudz labāk, jo to katru dienu dzirdu, ar vācu valodu nav nekādas saskarsmes kopš 12.klases beigšanas. Skumji, jo man pat patika, bet nu.
24.05.2015 11:37 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.10.2014
Arī man vienmēr ir veicies ar angļu valodas skolotājām. Mācījāmies ļoti daudzveidīgi- taisījām prezentācijas, lasījām grāmatas, stāstījām par izlasīto, veidojām dialogus, pildījām gramatikas uzdevumus, spēlējām spēles, skatījāmies filmas utt. Tā nu es to valodu bez lielas piepūles esmu iemācījusies. Labi, daudz ko esmu iemācījusies pati, bet skola man ielika ļoti stingru pamatu, lai es varētu gramatiski pareizi rakstīt un runāt. Pārējais ir tikai vārdu krājums, kas dabīgi rodās, valodu ikdienā lietojot.
24.05.2015 11:58 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, piekrītu, ka mācību programma krievu valodā nav vienkārša! Viņa ir galīgi šķērsām! Vienkārši nenormāli ir tas, ka pamatskolā, (kura mūsu valstī ir obligāta) tiek pieprasītas obligātas krievu valodas priekšzināšanas!


Nezinu kā citās skolās, bet tur kur mācās mani bērni, tik traki nav.
Mēs dzīvojam trīs valodu vidē un bērni visu uzķer diezgan ātri. Ja bērns aug tīri Latviskā vidē, tad TV var dot daļu no priekšzināšanām, gan Krievu, gan Angļu valodās.
24.05.2015 12:28 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Ja bērns aug tīri Latviskā vidē, tad TV var dot daļu no priekšzināšanām, gan Krievu, gan Angļu valodās.


Cik muļķīga domāšana. Daži bērni jau bērnudārzā ir teju matemātikas ģēniji, varbūt izlaidīsim saskaitīšanu un atņemšanu, bet ķersimies uzreiz pie, nu nezinu, polinomu sadalīšanas reizinātajos? Var taču mājās līdz 1. klasei visu apgūt ;)
24.05.2015 12:38 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Protams, ir labi, ka bērns apgūst kaut ko dabīgā ceļā, bet nevar paļauties, ka visi to darīs un tiešām sapratīs! Jebkurš priekšmets mazam bērnam ir jāsāk mācīt, pieņemot, ka visiem NAV priekšzināšanu, citādi tā arī veidojas tie daudzie gadījumi, kad no visas klases tikai 3 cilvēki saprot, kas stundā notiek.
24.05.2015 12:40 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
57days, diversija, apple pie, hellion
Nu tad laikam man vienai nepaveicās ar skolotājiem. Mums nekā no tā, ko rakstat, nebija. Tikai garlaicīga gramatika un diezgan traģisks skolotājas akcents/izruna :D Semestra laikā vairāk par pāris teikumiem katram nebija jāsaka. Un tā bija normāla prakse, ka 12. klasē bija skolēni, kuru angļu val. zināšanas bija precīzi nulle, jo gramatiku var norakstīt no blakus sēdošā.
24.05.2015 12:57 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Var taču mājās līdz 1. klasei visu apgūt

Vispār skolas kā tādas varētu likvidēt - katram taču mājās ir TV, kur visam priekšzināšanas var gūt, un tad jau pārējās zināšanas var pēc savām vēlmēm augstskolās apgūt. Tiešām nesaprotu priekš kam tērēt 12 gadus kaut kādai skolai :D
24.05.2015 13:05 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Valodu mācīšana skolās ir krimināla, jo nevienam nekas neinteresē. Var malt cik grib to gramatiku, bet tāpat 90% klases neko nesaprot, vnk tupi noraksta no blakussēdētāja. Ja nezin vienu gramatikas tēmu, tad nevar saprast nākamo. Problēma ir nenormālajā steigā. Kāda jēga no biezajām angļu valodas grāmatām un darba burtnīcām, ja puse paliek neaizpildīta? Sviests.
24.05.2015 13:38 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Pievienojos tām, kurām krievu valodas mācīšana bija sviests. Atceros pirmo stundu - katram bija jāpāsaka kā sevi sauc, vecums, dzīvesvieta un kaut kas par sevi... krievu valodā. Man, 3-klasniecei, kura nākusi no tikai latviski runājošas ģimenes, tas nācās diezgan pagrūti, skolotājai acis lielas, ka kā tā var nesanākt. Kaut kādi vārdu diktāti bija, kurās rakstīju tādas pērles kā "vavuška" babuškas vietā, jo man neviens nebija paskaidrojis, ka latviešu b ir krievu v. Tas bija 6 klasē laikam. Visi mani bērnības draudziņi (Marina, Karīna, Katja, Iļja, Vladislavs) ģimenēs runā krieviski, bet ārpus tās latviski, tāpēc no viņiem arī neko neiemācījos :D

Tad 7. klasē nomainīju skolu un man patiešām paveicās ar foršu skolotāju. Daudz gan neiemācījos, bet sarunvalodā šo to varu izspiest, apaļa nulle neesmu. Bet skolotāja gan super man bija (l)

Šito krievu valodas apdalīšanu pilnīgi nesaprotu - kāda margarīna pēc angļu valodu bērniem sāk mācīt 3. klasē (vai pat jau bērnudārzā), bet krievu valodu tikai sestajā?! Pilnīgs bezsakars.
24.05.2015 13:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Angļu valoda tomēr ilgtemiņā ir vajadzīgāka, neka krievu, tieši izglītības sfērā (darba sfēra ir cits jautājums). Šobrīd Angļu - tā ir zinātnes valoda.

Un mūsu tautsiamniecībai zinātnieki ir vairāk vajadzīgi, nekā apkalpojošās sfēras personāls (es te par pievienoto vērtību šoreiz)
24.05.2015 14:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Zinātnieki varbū nav īstais vārds - inovatori būtu labāks vārds.
24.05.2015 14:09 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Man, 3-klasniecei


Sajaucu. 6-klasniecei :)
24.05.2015 14:24 |
 
Reitings 3
Reģ: 20.05.2015
Es gan tieši teiktu, ka krievu valoda skolā bija degradējoša no tā viedokļa, ka pārāk viegla un tādēļ bija garlaicīgi, tādēļ es atbalstītu to ideju, ka valodas vajadzētu mācīt pēc sagatavošanās līmeņiem, nevis klasēm. Paņemt visus skolā esošos skolēnus un sadalīt pa līmeņiem, neskatoties, vai tā ir a, b vai c klase.
Tie cilvēki manā klasē, kuri absolvējot skolu tā arī nesaprata neko vairāk par "meņa zovut jaņis" vienkārši stundu laikā neko nedarīja, mājasdarbus norakstīja, skolotāju neklausījās utt.
24.05.2015 14:29 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...un par darba sfēru runājot, vairums tagadējo pirmklasnieku no krievu ģimenēm tad, kad būs pieauguši, latviski sapratīs. Vecās tantiņas, kuras pienu latviski palūgt nevar, izmirst (vecums viņām tāds). Tā problēma, ka krievu valoda ir ikdienā nepieciešama valoda, samazinās ar katru gadu.
24.05.2015 14:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Maniem bērniem ar krievu valodu nav problēmu, saprot visu un pateikt var gandrīz visu. Mēs kopā skatāmies daudz filmas krievu valodā, bērni visu saprot.
Spriežu pēc sevis.. bērnībā TV tikpat kā neskatījos, spēlējos ar kaimiņu bērniem, kas bija latvieši. Tāpēc līdz krievu valodas apmācībai skolā.. neko daudz nesapratu.
Skolā pieņēma to, ka krievu valoda visiem ir saprotama. Tāpēc daļa klases mīlīgi čaloja un diskutēja krieviski ar skolotāju, kamēr nezinīši varēja muļķīgi smaidīt :D
Tā kā mājās uzdeva iemācīties dzejolīšus no galvas, man nesagādāja problēmas tos iekalt galvā, atskaitīt (pat nesaprotot, ko es īsti tur deklamēju) un nopelnīt labo atzīmi. Vēl šodien atceros tos dzejoļus :D
Valodu sāku apgūt apzinīgākā vecumā.. :)
24.05.2015 16:21 |
 
Reitings 364
Reģ: 10.06.2012
Skolu beidzu nesen, bet tieši tā arī ir.
Skolotājs pievēršas tiem kuri prot krievu valodu, bet tie kuri nav nākuši no krievu ģimenēm, tie tā arī šos gadus kuļas paši līdzi.
24.05.2015 16:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits