Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krievu valodas mācīšanas metode skolās

 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Es skolā krievu valodu mācījos vēl tālajos 90-tajos. Toreiz pirmajā krievu valodas stundā bija jāstāsta par kaut kādu zīmējumu. Tātad lieki teikt, ka tika sagaidīts, ka tu uz 1. stundu atnāksi jau runājošs sarunvalodas līmenī!
Labi, tas vēl bija pēcpadomju laiks.....
Bet kas mani šokē- es tā dzirdu, ka tagad 25. gadus pēc PSRS sabrukuma esot līdzīgi- krievu valodu neuzskata par svešvalodu! Skolas programma domāta tiem, kas jau runā krieviski, bet tiem kas nezin neko- tie parasti vairāku gadu laikā gandrīz neko neiemācās.
Pie šādas neiedomājami debīlas sistēmas man ir absolūti skaidrs kāpēc mūsdienu jaunieši ļoti daudzi nezin krievu valodu.
23.05.2015 20:56 |
 
Reitings 519
Reģ: 10.02.2009
Kad macijos vidusskola (10 gadus atpakal) bija tiesi ta ka augstak minets. Izvelejos krievu valodu ka otro svesvalodu, bet neiemacijos absoluti neko. Visi parejie skoleni krievu valodu bija izvelejusies, lai varetu laist mulki, jo jau runaja krieviski. Lidz ar to skolotajs mani it ka vilka lidzi, lika labas atzimes, bet neko neiemacija.
23.05.2015 21:06 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Maaciijos vidusskolaa sen, bet taa arii tas bija. Klasee bija paaris krievu tautiibas skoleenu, kas tajaas stundaas reaali nedariija neko un vispaar no visiem tika gaidiits, lai prastu lasiit, rakstiit un visu saprastu. Tiem, kas neprata neko, gruuti gaaja, jo nekas netika maaciits no pashiem pamatiem, kaa tam sveshvalodaa buutu jaabuut.
23.05.2015 21:14 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Njā, varu tikai piekrist. Lai ganvidusskolu pabeidzu pirms padsmit gadiem, mums bija tāpat.
Es krievu valodu pārvaldu jau kopš bērnības. Stundās laidu muļķi un pildīju uzdevumus draudzenei, kas nemācēja krievu valodu.
Bet mums gan bija gan angļu, gan vācu, gan krievu. Videnē laikam tikai angļu un vācu.
23.05.2015 21:17 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Esmu no Kurzemes mazpilsētas, kur krievi ar uguni jāmeklē- un tie paši labi runā latviski. Krievu valodas stundās pastāstīt neko nevarēju. Iemācījos alfabētu, varēju izlasīt tekstu (maz ko saprotot) Kad bija jāmācās dzejolis, vienmēr iemācījos, tad kādas 6-7 balles dabūju , bet uz liecības ne reizi vairāk par 4 nebija.
Angļu valodā gan- tur visu mācīja pieņemot, ka tu nezini nevienu vārdu angliski- pirmajā stundā bija pirmie 4 jaunie vārdiņi, utt.
Šeit arī izskaidrojums kāpēc jaunieši angļu valodu zin, bet krievu nē...
23.05.2015 21:25 |
 
Reitings 304
Reģ: 11.12.2014
Jā, diemžēl arī es esmu no jauniešiem, kuri krievu valodu praktiski nesaprot. :( Manā klasē bija daži krievvalodīgie un ar tiem arī tika strādāts krievu valodas stundās, tiem ar laiku pievienojās apzinīgie zubrīši, pārējie stundās vienkārši sēdēja un blisināja acis. Stundā iesaistīties vienkārši neļāva, ja nemāki lasīt Tevi izlaida, lai nekavētu stundu ar Tavu aizķeršanos pie katra otrā vārda. Ja bija kāds teksts no galvas, to neiztulkoja un personīgi es, lai netiktu pie nesekmīgas atzīmes pārrakstīju tekstu ar latviešu burtiem un mācījos pēc skaņas, ne sapratnes. Iespējas vaina bija arī tajā, ka skolotāja pati bija krievu tautības un tā normāli nemaz nemācēja mums iztulkot. :( Skumji!
23.05.2015 21:39 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
jā, nebiju domājusi, ka visur tā ir. manā dzimtajā pusē krieviski nerunā gandrīz nemaz, pat mana pa pusei latviešu, pa pusei krievu radu saime runā latviski un, pārvācoties uz citu pilsētu un skolu, domāju, ka esmu "outsaiders" ar savu slikto vārdu krājumu, jo tajā pilsētā visi bērni auguši un dzīvojuši daudzstāvenēs un ar pagalma bērniem iemācījusīes runāt krieviski (un krievu bērni latviski). bet re kā, visur šādi notiek.
23.05.2015 21:44 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mani bērni kuri tagad mācās skolā, saprot krievu valodu pilnībā. Arī pirms mācīšanās skolā.
Neredzu vispār problēmu ?
Latvijā, ja darbojies ar uzņēmējdarbību vietējā tirgū, krievu valoda ir vajadzīga.
Un krievu valodas zināšanas nevienam netraucē.
23.05.2015 21:44 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Mana klase tolaik krievu valodu nezinaja neviens, vispar apkartne nezinaju nevienu krievu valoda runajosu personu(dzivoju tolaik kurzemes pusee, maza miestaa). Krievu valoda skola gaja salidzinosi viegli, atzimes bija labas, bet tagad runat neprotu gandriz nemaz. Bija stingra skolotaja un nekadu luni neviens nelaida. Nav nekad bijusi vajadziba un aizmirsies. Saprast vel varu, tacu atbildet, svaki.
23.05.2015 21:49 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Mani bērni kuri tagad mācās skolā, saprot krievu valodu pilnībā. Arī pirms mācīšanās skolā.
Neredzu vispār problēmu ?

tur jau tā problēma, ka tie, kas neiemācās no vecākiem vai pašmācības ceļā pirms skolas, neiemācās arī skolā, jo skolotāji strādā ar tiem, kam jau ir pamatzināšanas, nevis sāk no pamatiem kā citas svešvalodas.
23.05.2015 21:49 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Nu re kā - Dionysus neredz nekādu problēmu! Es gan redzu lielu problēmu, un izskatās, ka nebūt neesmu vienīgā. Es šeit neapspriežu to, vai krievu valodu Latvijā vajag vai nevajag! Es šeit apspriežu absurdo krievu valodas apmācības metodiku.
Kā risinājums tiem kas pirms skolas jau zin krievu valodu būtu vienkārši viņus atbrīvot no tām stundām.
23.05.2015 21:51 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
lai gan, pēc vidusskolas beigšanas tie, kas izvēlējās krievu valodu vēl daudz maz mācēja saprasties krieviski, bet tie, kas mācījās vācu valodu... vienu teikumu nemāk salikt, tikai skaitīt no galvas iezubrītās galotnes un locījumus :/

vispār valodas apguve skolās nav augstā līmenī.. ja angļu valodu velk pa 12 gadiem, bet beigās tā pat izklausās pēc a2-b līmeņa.. bet, ejot kursos (vai savādākā veidā ārpus skolas apgūstot), brīvi var sākt runāt pēc apm 2 gadiem
23.05.2015 21:53 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
tur jau tā problēma, ka tie, kas neiemācās no vecākiem vai pašmācības ceļā pirms skolas, neiemācās arī skolā, jo skolotāji strādā ar tiem, kam jau ir pamatzināšanas, nevis sāk no pamatiem kā citas svešvalodas.


Mēs neko namācījām bērniem, ne krievu ne angļu valodu. Viņi paši iemācījās skatoties filmas krievu un angļu valodās.
Es uzskatu ka jebkura valoda, it īpaši tās kuras ir reāli lietojamas Latvijā, ir vajadzīgas un svarīgas.
23.05.2015 21:54 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Dionysus tā arī nesaprot par ko ir runa! Viņasprāt arī reizrēķins skolā nav jāmāca, Sāksim uzreiz ar algebru.)
23.05.2015 22:04 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es macijos vacu valodu, dala klasesbiedru - krievu. Loti loti labi macija , ari tos , kuri vsp nejedz rus valodu. Pati iemacijos pasmacibu cela. Mums bija tiesam loti labas skolotajas.
23.05.2015 22:09 |
 
Reitings 157
Reģ: 12.06.2012
skolu šogad pabeidzu, bet man krievu valodu mācīja pusgadu 3. klasē, un skolotāja, kurai nemaz nebija vajadzīgā grāda, bet tikai zināšanas. vairāk par "dobrej deņ" viņa man neiemācīja. Pēc šī pusgada šīs (maksas, starp citu. Man šķiet, ka bija 20 lati mēnesī) nodarbības beidzās un nekad vairs mums netika piedāvāta šāda izvēle - mācīties krievu valodu. Svešvalodas mums bija angļu un vācu.
23.05.2015 22:11 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es esmu no tiem, kas tajās stundās ķiņķēziņus zīmēja, jo krieviski mācēju vēl pirms sāku iet skolā.
Bet es ar identisku problēmu saskāros vācu valodas jautājumā.
Tas nav atkarīgs no skolas programmas, tur jau jautājums ir par to, kāds ir skolotājs.
Tajā pat laikā nevaru nepiekrist savai vācu valodas skolotājai - ja viņa ar mani runātu latviski, vācu valodu es nekad neiemācītos.
Pie kam, būtu dīvaini, ka, ja no 20 skolēniem klasē 15 māk valodu, likt viņiem garlaikoties, kamēr tie 5 tiek līdzi. Šo jautājumu var risināt ar ārpusstundu nodarbībām.
23.05.2015 22:13 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Manos laikos manā skolā gan tiešām sāka mācīt no nulles, tas tā, nerunājot, cik laba vai slikta bija skolotāja. Taču tāpat varu teikt, ka runāt iemācījos tikai pēc skolas beigšanas, tam skolā pārāk maz uzmanības pievērsa. Tulkoju un mācījos dzejoļus no galvas gan kā mīļā :D :D
23.05.2015 22:15 |
 
Reitings 82
Reģ: 15.02.2015
Man tā pat ka lielākajai daļai, skolā neiemācījos krievu valodu. Gāju uz konsultācijām ,bet skolotāja neko negribēji palīdzēt , tikai jūsmoja pa vienu skolēnu. Stundas skandināja Ai cik viņš māk labi krievu valodu piripi un pārējos kas nemācēja pazemoja, ka jūs to varat nesaprats viņš saprot, bet jūs nē.!
23.05.2015 22:18 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus tā arī nesaprot par ko ir runa! Viņasprāt arī reizrēķins skolā nav jāmāca, Sāksim uzreiz ar algebru.)


Neredzu problēmu.
Dzīvojot LV, krievu valoda vairāk vai mazāk ir jāzin.
Un ir vērtīgi to mācīties skolā. Labāk krievi nekā vācu. Lai pēc tam nav jāčīkst ka nevar dabūt darbu nezinot krievu valodu,
23.05.2015 22:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Dionysus šī stāsta problēma nav tajā, vai šo valodu vajag mācīties, bet gan tajā, ka bērniem nemāca pamatus, bet sāk kaut kur no vidus. Ta ir apmēram, kā aizsūtīt Tevi uz Japānu un teikt :"Tagad Tev ir jāmāk viņu valoda!"
Es valodas tieši tā arī mācos - skatos filmas attiecīgajā valodā utt. Taču ne visiem ir ķēriens uz valodām, būs tādi, kas staigās neatraudami acis no vārdiņu klades un tāpat neko daudz neiemācīsies. Taču tas nenozīmē, ka mācību metodikai nebūtu jābūt kaut kur pa vidu starp šīm abām metodēm.
23.05.2015 22:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits