ja kaķis ieskrāpējis.

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Palīdziet ieteikt kaut ko ja kaķis ieskrāpējis tā ro visa spēka, un ko jāsmērē, lai mazinātu pušumu, gan visu pārējo kas tam līdzi nāk( rētu)..
23.05.2015 01:03 |
 
Reitings 28508
Reģ: 11.02.2015
Llapsiņa, man ar kaķiem ir bijis vairāk darīšanu nevis
mājās mammas aizbildniecībā kāds kaķis, kurš jau 10gadus vecs miera mika
:D Un kur es tev uzbraucu? Kad pateicu, lai neņemat jaunu kaķi, jo jau ar esošo netiekat galā (kur garants, ka ar citu nebūs tas pats?) un nevēlaties problēmu objektīvi risināt? Tāds man viedoklis radies, lasot šo diskusiju, nesprāgsti :D

Pirmkārt, tu pat neesi pacentusies noskaidrot par tām potēm, bet gan vadies pēc apšaubāmas loģikas.
kādēļ, lai viņam neticētu un meklētu vēl kādas mistiskas potes, kas netā sarakstītas. Vai tad cilvēkus ar katru gadu vakcinē? Nu ne tak, tikai bērnībā. Tad kādēļ, lai kaķim būtu katru gadu jāpotējas?

Tādēļ, ka mājdzīvniekiem paredzēto vakcīnu iedarbības laiks ir tikai 1-2 gadi. Ja veterinārārsts pats tev to neapskaidroja, jau pirmais brīdinājuma signāls, ka kaut ko viņš savā darbā nedadara līdz galam. Līdz ar to pilnīgi normāls ir komentētāju ieteikums kaķi aizvest pie cita veta. Varbūt tiešām kāda nopietnāka kaite? Ja nav naudas uzreiz, par konsultāciju taču paprasa tikai līdz kādiem 10 eiro (zinu, ir jau superstāri veti, kuri krietni dārgāk, bet var taču vidusceļu pameklēt), medikamentiem, ja tādi būs nepieciešami, var naudiņu atlikt uz citu nedēļu.

Otrkārt, tava attieksme pret ieteikumu kaķi vest ar pavadiņu pastaigā ir īstākā atmazka. Ja tam būtu objektīvs iemesls: "esam 10x gājuši, kaķis tā arī nepierod un ir vēl sliktāk, nekā sēžot mājās", tad vēl ok. Bet tā vietā ir atrunas, piem., "mājas kaķis ir mājas kaķis" - tu viņu vēl rozā krāsā nokrāso un nadziņus nolako, jo viens no plēsīgākajiem mājdzīvniekiem taču ir pataisīts par plīša rotaļlietu. Palasi par kaķu dabu, ka viņiem nepieciešams medīt, apzināties savu teritoriju, a tu ar saviem aizspriedumiem "tas izskatīsies smieklīgi" viņam to liedz. Vai arī "1x gāju, man nepatika". Tad gluži kā Žizele2 saka - tu vienkārši gana daudz nepamēģināji. Turklāt - ne ar šo, bet pavisam citu kaķi.

Treškārt, vienīgais ieteikums, ko šobrīd neesi pilnībā atmetusi, ir kastrācija. Nu tad - uz priekšu! Krāj naudiņas! Mazākās vetklīnikās var atrast, kur zem 20 eiro kvalitatīvi šo operāciju runčiem veic.
26.05.2015 15:17 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Autore ir pilnigi normala, pasas vinu provocejiet.
Par temu, esmu redzejusi tadus saimniekuis, kuriem uz to kaki ir uzsplaut- nebaro, uzsper ar kaju - vardusakot, nekada utjinasanas un viens limenis ar cilveku tas kakis nebij, bet tapat vini nebija mezoni.
Pasai laukos bij kakene, kura nelava sevi galudit, tada vientpate bija. Ja meginaji paijat vinu, vina saka kost, skrapet. Vieniga, kura vareja vinu paijat bija mana ome.
Autor, nu megini te jau ieteiktu kastresanu, ja nepalidz nav ko nemties atdod patversme.
Nedomaju, ka kaki apvainojas un koz, jo redz atceras, ka vakar saimniece to ara neizveda.
26.05.2015 15:23 |
 
Reitings 568
Reģ: 17.06.2014
Izlasīju visu diskusiju - cirks pa rubli.
Meitenes iesaka, ko darīt, bet autore tikai atrunas meklē.. :( Šādi jau zūd tā motivācija palīdzēt cilvēkiem.. :-/
26.05.2015 17:38 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
man žēl tevis, tik aprobežotu cilvēku. kur tu dzīvo, ka tiešām domā, ka ar pavadiņu staigā tikai vecas kundzītes un tādā veidā smīdini tautu? tas ir ļoti populāri staigāt ar kaķi ārā, kāpēc nē? un tu brūc meitenēm virsū, ka viņas nelasot tavu rakstīto, bet tu pati lasi? kur tu izlasīji, ka es kaķim pakaļ skraidu un izturos kā pret zīdaini? tiešām tādā mucā dzīvo, ka domā , ka potes , ko veic pirmajos dzīves mēnešos pasargā uz visu mūžu un kaķis vairs nesaslimst? un tu esi vets, ka zini kas viņam kaiš un kas nē? man jau gan liekas, ka ja kaķis tā uzvedās, tad kaut kādas problēmas ir. nuja, mūsdienās jau ir normāli paņemt dzīvnieku un tad izdomāt visādas atmazkas, ka nevar kaķi aizvest utt. tad neņem un miers!
26.05.2015 20:29 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Pasai laukos bij kakene, kura nelava sevi galudit, tada vientpate bija. Ja meginaji paijat vinu, vina saka kost, skrapet. Vieniga, kura vareja vinu paijat bija mana ome.
Autor, nu megini te jau ieteiktu kastresanu, ja nepalidz nav ko nemties atdod patversme.
Nedomaju, ka kaki apvainojas un koz, jo redz atceras, ka vakar saimniece to ara neizveda.

Līdzīgs stāsts arī man. Daudzus gadus atpakaļ paņēmu kaķēnu, atsaucoties sludinājumam. Kaķene bija mežonīgas dabas, mīza visos stūros, uz kasti nekādi nebija pierunājama. Rokās neļāvās, koda, skrāpēja. Aizvedu uz laukiem, atstāju tur, lai dzīvo lauku dzīvi, ķer peles.

Iepriekš biju no ielas paņēmusi kaķēnu, tik paklausīgs, mīļš. Nekad nebija problēmu ar neiešanu uz kasti, košanu, skrāpēšanu. Tādēļ atļaušos izdarīt secinājumu, ka mēdz būt traki kaķi, kuri nepakļaujas dresūrai, disciplīnai, cilvēkam.

Par temu, esmu redzejusi tadus saimniekuis, kuriem uz to kaki ir uzsplaut- nebaro, uzsper ar kaju - vardusakot, nekada utjinasanas un viens limenis ar cilveku tas kakis nebij, bet tapat vini nebija mezoni

Pilnas patversmes ar suņiem un kaķiem, kuri mērdēti badā, mocīti, spundēti šaurās telpās, sisti. Sākumā šie dzīvnieki ir bailīgi, bet ar laiku adaptējas pie jaunā saimnieka, priecīgs, mīļš, draudzīgs, uzticams!
26.05.2015 20:48 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Macupikcu, mums laukos suns no patversmes ments. Vins ir nenormali bailigs jau 4 gadus dzivo pie mums, bet tapat nekas nemainas :-|
26.05.2015 21:00 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
BESAME Suns ir rādīts vetārstam? Vēlams noskaidrot baiļu cēloni, lai pēcāk varētu atradināt no priekšmetiem, situācijām, kuras izraisa bailes.
http://www.purina.lv/Home/All+About+Dogs/Living+Together+Dog/Best+Behaviour+Dog/Fearful+Dogs.htm
26.05.2015 21:41 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Kad nekam uzreiz vetarstam radijam. Mums teica, ka suns esot spidzinats, bai no cilvekiem, bet nu ar laiku vajadzetu pariet. Nu progress ir, vins kadi 2m attaluma stav no mums. Kadreiz vispar slepas, bega meza , bet nu vienmer atgriezas.
26.05.2015 21:44 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Lai būtu miers info par vakcināciju no LLU veterinārās klīnikas ar visām atsaucēm uz likumiem.

http://www.vk.llu.lv/dzivnieku-ipasniekiem/rekomendacijas-majas-istabas-dzivnieku-ipasniekiem/vakcinacija/
26.05.2015 22:48 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.05.2015
Mums teica, ka suns esot spidzinats, bai no cilvekiem, bet nu ar laiku vajadzetu pariet. Nu progress ir, vins kadi 2m attaluma stav no mums. Kadreiz vispar slepas, bega meza , bet nu vienmer atgriezas.

Nabaga suncis.
26.05.2015 22:53 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
MANS KAĶIS IR VAKCINĒTS!!!!!!!! Nu cik var malt vienu un to pašu uz riņķi? Un nē, katru gadu nav jāvakcinē, ja nu kāda savu gribpārvakcinēt, tad to darīt NEDRĪKST!!!! PUNKTS un basta!!
26.05.2015 23:38 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Dažreiz liekas, ka man ir lielāka sapratne par to ko drīkt un nedrīkst darīt ar kaķi nekā te dažām nepilgadniecēm... Saprotu, ka aizstāvēsiet kaķi pat tad ja viņš jums izdīrās seju bez zināma iemesla, bet savācieties un beidziet tēlot gudrās. Vienīgais kas vēl netika izdarīts ir kastrācija, bet tā nav mirstamā lieta, vai kā te pat daža laba "gudriniece" izteicās, ka obligāts pasākums kaķa veselībai un dzīvībai. Tad nu piedodiet, bet dažām vajag aiziet un parunāt ar to vetārstu lielās gudrinieces. Man sāk likties, ka lielākā daļa, kas šos brīnumtekstus izspļauj nekad savu mūžu nav pie vetārsta gājušas runāt vai kādu dzīvnieku uzaudzinājušas, tikai glupi kaut ko dirš. Un nē, kaķi nav jāved pastaigā āra, jo tas (mājas kaķiem) ir lieks stress, tie nav SUŅI!! Un pajautājiet tad kādam vetārstam vai tas ir obligāts pasākuma vai nē, tā pat kā kastrēšana. TAS IR TIKAI UN VIENĪGI PAŠA SAIMNIEKA INTERESĒS, lai neapmīž māju, kad kaķu laiks tuvojas! Un man ir bijusi pietiekami liela pieredze ar kaķiem, un šis ir pirmais tāds, kurš ir nepieskaitāms.
26.05.2015 23:46 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Palasot autores komentārus,es rīkotos tāpat kā kaķis.
26.05.2015 23:47 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Canis Lupus,
vaine... diemžēl arvien vairāk pieķeru sevi pie tādas domas, lai arī kaķis patiesi ir traks. :D
26.05.2015 23:48 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
KAĶIS Liela daļa cilvēku domā,ka kaķis ir tāds dekors mājās,kurš guļ,ēd un kakā,ka viņam neko nevajag. Tad,kad mīlulis prasa uzmanību,kā nu prot,tad uzreiz viņš ir mežonis.
26.05.2015 23:51 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
es parasti uz komentāriem atbildu mierīgi, bet šis mani tracina. nu beidz taču tupi muldēt, kaķis pats parāda vai viņam ir stress iet ārā vai nav! jā citiem kaķiem tas ir stress un viņi nevēlas iet ārā un to ļoti labi var redzēt pēc viņa reakcijas. bet neesmu nekur redzējusi, ka tu būtu rakstījusi, ka esi to mēģinājusi ar savu kaķi. + kastrēšana nav obligāts, bet vēlams process (toč izskatās , ka neesi redzējusi neko vairāk par savu degungalu) vetārsti paši iesaka veikt šo procedūru gan runčiem , gan kaķenēm, jo viņiem hormoni trako. nu tas taču ir loģiski. nejau tāpēc, ka kāds to vnk gribētu. taču vēlreiz saku atdod to kaķi un miers.
26.05.2015 23:52 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Speciāli sāku lasīt par kastrēšanu, sterilizēšanu.
Par runčiem visi veti raksta, ka runcis paliek mierīgāks pēc kastrācijas, bet tiesa, ka nesterilizētai kaķenei potenciāli daudz vairāk negatīvo faktoru nekā nekastrētam runcim. Taču kastrācija patiesi ir vēlama.
Domā ir forši kaķim meklēties regulāri un nedabūt??? Tur jau tā galvenā lieta. Ne tikai tas, ka cilvēkam ir ērtāk, ka dzīvnieks nemeklējas, dabā runcis/kaķene apmierinātu to gribēšanu, bet te viņam reāli tiek liegta dabiskās gribas apmierināšana. Tas ir cietsirdīgi.
http://kakiem.lv/component/content/article/45-raksti/91-kaku-sterilizacija-kastracija.html
26.05.2015 23:53 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
KAĶIS Liela daļa cilvēku domā,ka kaķis ir tāds dekors mājās,kurš guļ,ēd un kakā,ka viņam neko nevajag. Tad,kad mīlulis prasa uzmanību,kā nu prot,tad uzreiz viņš ir mežonis.


+

cilvēki bieži paņem kaķi , lai viņš sēž uz dīvaina un izskatās smuki. pofig , ko viņš grib un kas viņam nepieciešams. negrib staigāties atrod atrunas, ka tas tak ir mājas kaķis, viņš uzvedas traki, viņam tak nekas nekait, es taču to varu pati noteikt.
26.05.2015 23:55 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Canis Lupus,
nu šajā gadījumā abi izskatās līdzīgi.. Vai nu autore tāda palikusi kaķa dēļ, vai nu kaķis tāds autores dēļ. :D Vai abi satikās. Jo nu kaķis arī neuzvedās kā dieva dāvana lecot naktī sekā un kožot. Bet nu autores attieksme arī neliecina neko labu diemžēl...
26.05.2015 23:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits