vai nav par traku?

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Vai lasījāt, ka Latvijā drīzumā plāno vēl stingrāk vērsties pret smēķētājiem, aizliedzot smēķētavas un pīpēt mašīnās, piemēram - http://bnn.lv/?p=157321? Ko par to domājat – atbalstāt? Vai arī uzskatāt, ka ir jau par traku?
21.05.2015 13:12 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
Dodoo, pati jau sprēgā, gudrā atradusies. :-D
21.05.2015 21:30 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Kādreiz varēja smēķēt visur. Arī kafeinīcās, bāros, restorānos. Kad to aizliedza arī daudzi bļāva ka bāru un restorānu bizness iznīks un nebūs kas tur iet. Tagad tas šķiet normāli un visi ir to pieņēmuši.
Es atbalstu šādus aizliegumus.

Un akcīzes nodokli cigaretēm var paaugstināt, kā arī lielāku sodu kontrabandistiem.
21.05.2015 21:47 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
julenok, Tu, protams, atkal mal savu, pat īsti neizprotot manu domu. ;) Nē, ātrie diagnozi man neteica, bet pašu vīrieti satiku 3 mēnešus vēlāk vilcienā. Tā kā atpazinu, tad piegāju klāt apvaicāties par viņa veselību. Viņš uzreiz saprata, kas esmu, tāpēc arī pastāstīja gan iemeslus (viens no tiem bija sirds mazspēja ((ceru, ka skaidrāk kļuva)). Stikla būdā slēpās, jo laikapstākļi bija sākuši pasliktināties... Kādus vēl sīkumus apskaidrot, lai Tu nesāktu izdomāt savu un pārmest man nezināšanu par situāciju, kur klāt biju es, ne Tu!?

Un vispār, ja kādam jāsēž kādā stikla būrī, tad lai tas ir smēķētājs!!

Es kā riteņbrasucēja uzskatu, ka jāaizliedz privātās automašīnas ar iekšdedzes dzinēju vai jāuzliek kvotas - 1 mašīna uz mājsaimniecību. Jo es mašīnas nelietoju, un pat sabiedrisko transportu reti.


Piekrītu, ka ir jābūt kādiem ierobežojumiem, lai mazinātu piesārņojumu, bet uzskatu, ka ir absurdi teikt, ka uz 1 mājsaimniecību atļaut vienu mašīnu. Salīdzinot ar smēķēšanu, kas nav nepieciešamība, auto tāda var būt darba vajadzībām (ne visi dzīvo pilsētās, ne visiem darbs ir birojos, ne visiem darbs ir tikai vienā konkrētā vietā).
21.05.2015 22:23 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es kā riteņbrasucēja uzskatu, ka jāaizliedz privātās automašīnas ar iekšdedzes dzinēju vai jāuzliek kvotas - 1 mašīna uz mājsaimniecību. Jo es mašīnas nelietoju, un pat sabiedrisko transportu reti.


Jā it īpaši tiem kas nedzīvo pilsētā, kam ir divi un vairāk mazi bērni, kas ir jāizvadā pa bērnudārziem un skolām. Un ziema sakabini trīs ragavas aiz velosipēda un kulies pa aizsnigušiem ceļiem.
21.05.2015 22:28 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Tad jau Hesburgerus un vispar neveseligo aprtiku ar vajag likvideet, jo taa ari nodara tikpat daudz launuma cik smeekeesana!:-D
22.05.2015 00:19 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
Jā it īpaši tiem kas nedzīvo pilsētā, kam ir divi un vairāk mazi bērni, kas ir jāizvadā pa bērnudārziem un skolām. Un ziema sakabini trīs ragavas aiz velosipēda un kulies pa aizsnigušiem ceļiem.

Nevajag pārspīlēt. Tas par to mājsaimniecību bija tikai tāds skaļš izteiciens. Protams, ir situācijas, kad auto ir nepieciešams, bet tas NAV nepieciešams, lai aizbrauktu 300m līdz veikalam un es varu droši apgalvot, ka vismaz puse man pazīstamo autovadītāju tādiem mērķiem to izmanto REGULĀRI. Tā kā pirms aizliegt ierīkot SPECIĀLAS vietas, kur SMĒĶĒTĀJIEM piekopt savu netikumu TELPĀS, vajadzētu padomāt ar galvu vismaz trīsreiz, vai citi "vajadzīgie" mūsu veselību tiešā mērā ietekmējošie cilvēku IERADUMI nenodara lielāku kaitējumu kā smēķēšana. Te arī tiek atbildēts jautājums par "vajadzību" izmantot auto.

P.S. Varētu vēl paskaitļot, cik daudzas ģimenes ar bērniem laukos izmanto mašīnas ar 2,5+ dzinējiem, kas noteikti rada lielāku kaitējumu nekā 10 cigaretes, ko vidēji (minu) dienā izsmēķē viens smēķētājs. Ka tik beigās neizrādās, ka šādi auto pārsvarā pieder vientuļiem vīriešiem vecumā līdz 25, dzīvojošiem īres istabā Rīgas centrā.
22.05.2015 00:38 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Smeekeesanu nemaz tik viegli nav atmest! Ja aizliegtu vispaar smeeket vnk no kontrabandaam mekleetu kur nopirkt un galu galaa tizli tas butu pieaugusam cilveekam slaapstities tgd kaa mazgadiigam. Nekad acis nevienam nesmeekeeju un daru to pie atverta loga vai izeju aaraa un nekas nav bijis!
22.05.2015 01:19 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Tad jau Hesburgerus un vispar neveseligo aprtiku ar vajag likvideet, jo taa ari nodara tikpat daudz launuma cik smeekeesana!

Tas, ka kaut kāds tusnis ēd burgeru, mani neietekmē nekādā veidā, viņš bojā veselību tikai sev. Tas, ka blakus kāds kretīns smēķē, mani ietekmē gan, tā ka nav korekts salīdzinājums.

Smeekeesanu nemaz tik viegli nav atmest!

Kā jau teicu - narkomānija :) Un, ja grib, tad var gan atmest. Vienkārši nav ne gribasspēka, ne īstas vēlēšanās to darīt, tas arī viss..
22.05.2015 02:01 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
ne īstas vēlēšanās to darīt, tas arī viss..

Nu, un, ja nav vēlēšanās? :) Man, personīgi, tabaku aizstāj marihuāna (kudiš nekaitīgāka "pasīvajiem"). Kurš aizstāv manas "vēlmes"?
22.05.2015 02:53 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
REBEL, papēti marihuānas ietekmi uz veselību. Varbūt pārgribēsies relaksēties šādā veidā..
Bet varbūt arī neredzēsi nekādu problēmu - par smadzeņu trūkumu cilvēki nemēdz sūdzēties, daži iztiek bez tām :D
22.05.2015 03:07 |
 
Reitings 194
Reģ: 26.03.2015
REBEL, papēti marihuānas ietekmi uz veselību. Varbūt pārgribēsies relaksēties šādā veidā..
Bet varbūt arī neredzēsi nekādu problēmu - par smadzeņu trūkumu cilvēki nemēdz sūdzēties, daži iztiek bez tām

Hm, interesantāk, manuprāt, būtu papētīt ne vien IQ, bet arī agresivitātes līmeņus. Varbūt radīsies doma vispār defoltā sākt relaksēties. Neizskatās, ka tā būtu radusies līdz šim. :)
P.S. Man ar smadzeņu šūnām viss kārtībā, tāpēc atļaušos izteikt šokējošu salīdzīnājumu - diez kāpēc nekā nesmēķētāji šajā diskusijā izturas stipri agresīvāk nekā otra puse?
22.05.2015 03:32 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
REBEL, man kā nesmēķētājam ir noriebušies smēķētāji - šos subjektus man nākas paciest uz ielas, kāpņutelpās, pie kafejnīcām, pie augstskolas, viņu dūmiem piesūkušās, smakojošās drēbes traucē pat telpās, kur nedrīkst smēķēt....atrunas "bet bulciņas vēl kaitīgākas" stilā, vispār uzliek punktu uz "i". Te arī aug kājas agresivitātei - tā ir reakcija uz smēķētāju egoismu, necieņu pret apkārtējiem, kā arī zināmu devu smēķētājiem raksturīgas aprobežotības.
Es relaksējos veidos, kuri netraucē citiem, kā arī nerada riskus veselībai, neiznīcina smadzeņu šūnas (vai Tev viss kārtībā, Tu vēl nevari zināt - redzēsi pēc pāris gadiem), to pašu vēlos sagaidīt arī no apkārtējiem.
Viss - pateikšu vēl tikai to, ka izmaiņas noteikumos mani iepriecina un es ar nepacietību gaidīšu vēl stingrākus ierobežojumus šim pretīgajam, kaitīgajam netikumam.
Lai visiem jauks un svaigi smaržojošs austošais rīts.
22.05.2015 03:42 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tā kā pirms aizliegt ierīkot SPECIĀLAS vietas, kur SMĒĶĒTĀJIEM piekopt savu netikumu TELPĀS, vajadzētu padomāt ar galvu vismaz trīsreiz, vai citi "vajadzīgie" mūsu veselību tiešā mērā ietekmējošie cilvēku IERADUMI nenodara lielāku kaitējumu kā smēķēšana. Te arī tiek atbildēts jautājums par "vajadzību" izmantot auto


Kāpēc smēķētāji meklē attaisnojumus ??? Smēķēšana un auto izplūdes ir kaitīgas, tad labāk ir samazināt abus, nevies smēķēt ar atrunu, ka auto piesārņo vidi vairāk.

Tikpat stulbi kā meklēt attaisnojumus ka marihuāna nav tik kaitīga kā alkohols. Abi ir kaitīgi un meklēt attaisnojumus tās lietošanai, norāda uz atkarību, no kuras nevar tikt vaļā.
22.05.2015 07:29 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Favel

Man vienalga, kur cilvēkiem atļaus smēķēt - uz ielas vai būdiņā. Bet pēc pāris mēnešiem agresīvie nesmēķetāji tik un tā pacels troksni, ka no būdiņām sūcās laukā dūmi, no pipētājiem smirdēs vēl vairāk un ka ziemā vai lietus laikā nav kir no vēja paslēpties, jo tur visi smēķe.
Par infarktu runājot: es ta piesejos pie situācijas jo to-šo no medicīnas saprotu un man nepatīk, kad veselības problēmas meģina izskaidrot sev tikamā gaismā.
22.05.2015 10:56 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Esmu pilnīgi par stingrākiem sodiem attiecībā uz smēkēšanu! Nav jābojā sava un citu veselība.
22.05.2015 10:57 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Manuprāt, būtu jāpielieto represīvākas metodes jau uz esošo likumu bāzes. Un normālus sodus, sākot ar 20 eur par smēķēšanu neatļautā vietā. Lai sāk domāt ar galvu. Nav pārējiem jācieš tikai tāpēc, ka daļai patīk sevi indēt.


Par mašīnām, ja aiztaisa logus ciet, lai pīpē un indējas savos dūmos. Ja stāv, dūmus pūš arā pa logu, ar ko tas atšķiras no tā, ja viņš fiziski man blakus stāvētu?
22.05.2015 11:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits