vai nav par traku?

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Vai lasījāt, ka Latvijā drīzumā plāno vēl stingrāk vērsties pret smēķētājiem, aizliedzot smēķētavas un pīpēt mašīnās, piemēram - http://bnn.lv/?p=157321? Ko par to domājat – atbalstāt? Vai arī uzskatāt, ka ir jau par traku?
21.05.2015 13:12 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Varbūt man ir pārāk laba oža, bet es vienmēr jūtu, ja kaut kur pīpē, pat ja tas ir kādus 30 m no manis.
Un atbalstu pīpētavu izvietošanu visās iespējamās vietās, jo pīpētājiem ir tiesības baudīt savu dūmu un nepīpētājiem - elpot svaigu gaisu.
21.05.2015 13:38 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Šarlote

Manuprāt, tas ir pareizi. Jo kad smēķetāji pīpe būdiņas, apģerbā un matos iesūcas dūmi un pēc tam smird. Nav patikami ar tādiem braukt vienā pārpildīta transportā. Un tas būdiņas priekš nesmēķētājiem ir ļoti foršas: platas, ar krēsliem, kur var apsēsties. Ja būtu mājās, ievietotu bildi.
21.05.2015 13:39 |
 
Reitings 811
Reģ: 09.06.2011
Es arī pati pīpēju, bet tas nenozīmē, ka tagad speciāli iešu pa ielu kūpinādama vai stāvēšu blakus kādam un pīpēšu, ja otram tas traucē. Neticu, ka ir tāds nikotīna bads, ka nevar paciesties un uzpīpēt tur, kur tas ļauts.
Un nedomāju, ka ir baigā jēga celt lielu karu pret pīpmaņiem, jo no tā tabakas industriju noteikti neapkaros, tāpat pīpēja un pīpēs cilvēki. Vajag vienkārši būt saprotošiem arī pret tiem, kas to nedara un viss būs kārtībā.
21.05.2015 13:42 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Tā,kā pati nesmēķēju, man ir vienalga.
Kaislīgu smēķētāju neapturēs neviens likums, tā,ka es īsti neredzu jēgu šim visam...
Draugs smēķē un , protams, ka es būtu priecīgāka,ja kaut kas viņam liktu padomāt par nesmēķēšanu. Bet tas noteikti nebūtu jauns likums, kura dēļ viņš tgd pārtrauktu pīpēt. :-D
Cigaretēm vajadzētu maksāt 10EUR paciņa. Tie, kas gribēs - dabūs krievenieces. Tie, kas negribēs- atmetīs. Tiem,kam pofg- tiem paliks pofig.:-D
21.05.2015 13:43 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
laikam man ir pārāk laba oža, bet es jūtu to pievilkušos cigarešu smaku drēbēs un matos pat tad, ja cilvēks pīpē ārā. tas, manuprāt, ir neizbēgami
21.05.2015 13:43 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Pati agrāk smēķēju, tagad man protams tas neko nemaina, bet liekas man netraucē smēķētāji uz ielām, viņī man tos dūmus sejā nepūš un tiešām kā jau te bija minēts, ka ir šie pieklājīgie smēķētāji, kuri pūš savus dūmus uz citu pusi, cigareti noslēpj gar sāniem. Pati zinu bija neērti publiskās vietās smēķēt, tapēc uzskatu, ka ir daudz šādu cilvēku.
21.05.2015 13:44 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
tas, manuprāt, ir neizbēgami

Tas ir tāpat,kā laukos- iej ārā tīrs, kāds kaimiņš kūpina savas lupatas ugunskurā un tu tāpat beigās smirdi pēc tām lupatām. Ugnskurus jau nevar aizliegt savā mājas sētā, ne? :-D
21.05.2015 13:46 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Ir gadījies tikties ar neforšiem smēķētājiem, kuri patiešām kūpina tur, kur nesmēķētāji stāv, bet vispār man netraucē smēķētāji. Es laikam neuzturos tādās vietās, kur kāds kūpina blakus. Vairāk ir gadījies redzēt, ka bērni paši iet smēķētājiem tuvāk un māmiņas ar bērniem speciāli iet tur, kur stāv smēķētāji, kaut arī var apiet apkārt. Uzskatu, ka normāli audzināti cilvēki nevienam speciāli nepūtīs virsū.
Un man šie visi likumi liekas idiotisms. Kaut kas no sērijas - lai redz, par ko mums maksā naudu, tad nu sēž un izdomā visādus stulbumus. Būtu labāk domājuši kā risināt jautājumu - kā smēķētāji varētu citiem netraucēt, nevis izdomājuši aizliegumus. Bet, protams, aizmirsu, ka šeit ir Latvija un vieglāk kā izdomāt kompromisu ir ierobežot cilvēkus un apspiest viņu brīvo gribu.
21.05.2015 13:52 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
A kapēc nevar smēķēt, kamēr brauc + vēl savā mašīnā? Kas tas par stulbumu?
Vispār visi šitie likumi ir debīli. Normali cilveki tapat nesmēķēs cilveku klātbūtnē, ja tie nesmēķē un paies nostāk, ja palūgs. Debīlie turpinās darīt visu pretēj. Jēga vēl ņemt un domāt kaut kādus aizliegumus, kurus nevar ne nokontrolēt, ne sodīt.
21.05.2015 14:26 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Tizls likums. Un jeega nekaada. Taaapataam gaiss jau sen ir piesarnots un tas jau nu nebut nav tikai cigaretes. Atbalstu tikai tos likumus kur nesmeket 10m attalumaa un kaa ari esot kopaa ar bernu, piem ratinos stumjot vai tiesi konkreeti bernu laikumos..untm.
21.05.2015 14:35 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Hmmmm.... tad sanāk, ka smēķēt varēs tikai mājās savā istabā vai kā?
21.05.2015 14:53 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
julenok, (nav gan labākā bilde, bet šīs ir tās stikla būdas CH)

no šādas stikla būdas uz perona, dzīvojot Šveicē, izglābu vienam 60 gadīgam vīrietim dzīvību. Cilvēks, gaidot, vilcienu, centās izvairīties no jauniešu bara, kas stāvēja uz perona un kūpināja cigaretes kā muļķi, ka pat smirdēja gaiss manā pusē, lai gan stāvēju uz cita perona. Karstums, bezgaiss un vēl kāds blakus faktors, cilvēks saļima tajā stikla būdā to smēķējošo āžu klātbūtnē. Visi tik noraudzījās un vienaldzīgi iekāpa vilcienā, kas beidzot piebrauca.
Labi, ka atrāvu acis no saviem mācību materiāliem un pamanīju to vīrieti tur tā arī vienu guļam ar vienu roku iesprūdušu starp durvīm, jo centās (bet nepaspēja) no tās izolētās telpas iziet.
Rezultātā, ātrie paspēja ierasties pēdējās sekundēs, lai glābtu cilvēku, kurš piedzīvoja infarktu (kā jau iepriekš minēju iemeslus- karstums, bezgaiss un vēlme izvairīties no dūmiem + citi faktori, kas neveiksmi veicināja).

Un tās būdas it nemaz nepalīdz izvairīties no tiem dūmiem. Ziemas laikā, stipra vēja/ lietus/ sniegputeņa laikā, tajās būdās var rast patvērumu, bet atliek kādam kūpināt vien dažus metrus no tās patvēruma vietas, viss un visi vienkārši smird...

Es gaidu ar nepacietību, kad arī manā pusē vismaz sabiedriskajās vietās sāks pieņemt lēmumus pret smēķētājiem. Es pat nevaru ar savu bērnu mierīgi nekur doties. Nu nav manā pusē citu sabiedrības locekļu respektējošu smēķētāju.. nav...
21.05.2015 14:54 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man jau liekas, ka tie smeketaji ir ta iebiedeti, ka tik tiesam lien sturisos nomalos, lai uzvilktu dumu.
Man vini netrauce un kkadus atseviskus burus nevelu viniem. Ja nu vienigi autoostas varetu ieviest kkadu smeketaju sturi.
21.05.2015 14:58 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
watchingandtalking
Hmmmm.... tad sanāk, ka smēķēt varēs tikai mājās savā istabā vai kā?



Ari nevarees ,jo caur ventilaaciju caur kaiminiem ar aizies duumi :D Nu ja akurati virtuvee vai vannasistabaaa smeekee :D
21.05.2015 14:59 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Pati atzīstu, ka mēdzu pa retam uzsmēķēt. Vai nu esot viena, vai draugu lokā (iepriekš apvaicājoties vai kāds neiebilst), vai ejot izklaidēties, vietās, kur smēķēšana ir atļauta. Tomēr es uzskatu, ka pilsētās būtu, jo īpaši, dienas laikā, āra restorānos vai kafejnīcās, autobusu/ tramvaju/ vilcienu/ metro pieturās šādas darbības jāaizliedz. Ko darīt bērnam, kuram ir astma un jāstaigā apkārt ar inhalatoru? Ko darīt grūtniecei, kurai no cigarešu smakas ir jāvemj (man tā bija, starpcitu)?

Uzskatu smēķēšanu patiesībā kā sava veida (izklausīsies drausmīgi) izvarošanu. Lielai sabiedrības daļai ir vienkārši jāsadzīvo ar to, ka jāelpo šāds gaiss bez iespējām pašam par to lemt/ pret paša gribu.
21.05.2015 15:00 |
 
Reitings 1049
Reģ: 03.05.2015
Man personiigi pat patiik cigareshu duumu aromaats, maajaas viirs smeekjee uz balkona, taapat kaa visi kaiminji. Likumi par smeekjeeshanu vienmeer buus tikai uz papiira uzrakstiiti.
21.05.2015 15:01 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Stikla būdas nesmēķētājiem? WTF :D :D debīlisms!
Stikla būdas vajadzētu tieši smēķētājiem! Es pati smēķēju un daudz, bet vienmēr cenšos noiet malā un netraucēt citus.. jaunais likums visumā man patīk, vienīgais, kas man nepatīk ir šis "turpmāk telpās nedrīkstēs būt smēķēšanai speciāli paredzētas vietas", jo man jau liekas, ka labāk atļaut un veidot šādas vietas, bet ar norunu, ka tā ir slēgta telpa un ar nosūcēju. Lai tad tur tie smēķētāji tup un smirdinās! Un jā, par būdām NEsmēķētājiem es esmu šokā.. nez kāds ir pamatojums tam, ka labāk NEsmēķētājus ieslēgt būrī, nevis smēķētājus :D
21.05.2015 15:06 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Hmmmm.... tad sanāk, ka smēķēt varēs tikai mājās savā istabā vai kā?

Pēc likuma vispār,manuprāt, sanāk tā, ka smēķēt nevarēs vispār, bet pārdot turpinās :D
21.05.2015 15:09 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Speciālām pīpētavām ir jābūt, uz ielas smēķēt varētu aizliegt, riebjas, ka smēķē pieturās vai arī ejot pa trotuāru pūš savus dūmus virsū.
21.05.2015 15:14 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Publiskās vietās tieši vajadzētu nodalītas smēķētavas, lai nesmēķē tur, kur aizliegts un citiem var traucēt. Man sava fakultāte tieši asociējas ar to, ka iziet/ieiet reti kad gadās, neizejot cauri dūmu mākonim, jo visi ērti savākušies zem jumtiņa pie durvīm, kur ir vairākas zīmes par to, ka smēķēt aizliegts. Ja viņi visi pīpētu zem kāda jumtiņa kaut kur citur, kur visiem nav jāiet cauri, man tas galīgi netraucētu. Kursā bija 2 grūtnieces, neapskaužu viņas, kurām katru dienu jāstaigā tur cauri.
Nav tā, ka es mirtu nost no tiem dūmiem, bet man nepatīk tā smaka, pēc tam vēl nopīpējušies paiet garām vai transportā stāv blakus, fuj.

Bet par smēķēšanu mašīnā... tur gan neredzu, kādu ļaunumu citiem nodara. Ok, paši un mašīnas salons savelkas ar dūmiem, bet neesmu jutusi no garām braucoša auto dūmu smaku :D
21.05.2015 15:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)