Vēlos dvīņus

 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Sveikas!
Vai ir kāda iespēja tikt pie dvīnīšiem?
Mākslīgā apaugļošana vai dabīgā ceļā ar ārstu palīdzību?

Paldies!:-)
28.04.2015 12:21 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Vispirms izglītojies, kas un kā. Šoreiz Tavs viedoklis ir nepamatots. Parādi man, kur ir tā statistika, ka viņi dzimst pirms laika.
Es jau paizglītojos. Kaut vai tajā pašā wikipēdijas rakstā pieminēts.

Multiple pregnancies are much less likely to carry to full term than single births, with twin pregnancies lasting only 37 weeks (3 weeks less than full term) on average


Complications during pregnancy

Vanishing twins

Researchers suspect that as many as 1 in 8 pregnancies start out as multiples, but only a single fetus is brought to full term, because the other has died very early in the pregnancy and has not been detected or recorded. Early obstetric ultrasonography exams sometimes reveal an "extra" fetus, which fails to develop and instead disintegrates and vanishes. This is known as vanishing twin syndrome. Also, in an unknown proportion of cases, two zygotes may fuse soon after fertilization, resulting in a single chimeric embryo, and, later, fetus.
Chang and Eng Bunker, born in Siam (now Thailand) in 1811, were the origin of the term "Siamese twins".

Conjoined twins

Conjoined twins (or the commonly used term "siamese") are monozygotic twins whose bodies are joined together during pregnancy. This occurs when the zygote starts to split after day 12 following fertilization and fails to separate completely. This condition occurs in about 1 in 50,000 human pregnancies. Most conjoined twins are now evaluated for surgery to attempt to separate them into separate functional bodies. The degree of difficulty rises if a vital organ or structure is shared between twins, such as the brain, heart or liver.

Chimerism

A chimera is an ordinary person or animal except that some of their parts actually came from their twin or from the mother. A chimera may arise either from monozygotic twin fetuses (where it would be impossible to detect), or from dizygotic fetuses, which can be identified by chromosomal comparisons from various parts of the body. The number of cells derived from each fetus can vary from one part of the body to another, and often leads to characteristic mosaicism skin coloration in human chimeras. A chimera may be intersex, composed of cells from a male twin and a female twin. In one case DNA tests determined that a woman, mystifyingly, was not the mother of two of her three children; the mother was found to be a chimera and those of her cells tested happened to derive from one of the fused twins, while two of the children were derived from eggs derived from cells from the other twin making up their mother.

Parasitic twins

Sometimes one twin fetus will fail to develop completely and continue to cause problems for its surviving twin. One fetus acts as a parasite towards the other. Sometimes the parasitic twin becomes an almost indistinguishable part of the other, and sometimes this needs to be treated medically.

Partial molar twins

A very rare type of parasitic twinning is one where a single viable twin is endangered when the other zygote becomes cancerous, or molar. This means that the molar zygote's cellular division continues unchecked, resulting in a cancerous growth that overtakes the viable fetus. Typically, this results when one twin has either triploidy or complete paternal uniparental disomy, resulting in little or no fetus and a cancerous, overgrown placenta, resembling a bunch of grapes.

Miscarried twin

Occasionally, a woman will suffer a miscarriage early in pregnancy, yet the pregnancy will continue; one twin was miscarried but the other was able to be carried to term. This occurrence is similar to the vanishing twin syndrome, but typically occurs later, as the twin is not reabsorbed.

Low birth weight

Twins typically suffer from the lower birth weights and greater likelihood of prematurity that is more commonly associated with the higher multiple pregnancies.


Twin-to-twin transfusion syndrome

Monozygotic twins who share a placenta can develop twin-to-twin transfusion syndrome. This condition means that blood from one twin is being diverted into the other twin. One twin, the 'donor' twin, is small and anemic, the other, the 'recipient' twin, is large and polycythemic. The lives of both twins are endangered by this condition.
28.04.2015 13:31 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Ko tad darīt ja piesakās dvīņi? Vienu nedzemdēt, lai otram tiek viss vairāk?
Tā es nerakstīju. Tikai norādīju uz iespējamajiem sarežģījumiem un negatīvajiem aspektiem.
28.04.2015 13:33 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Chocco1 - es tevi pilnīgi saprotu. Es arī gribēju dvīņus līdz brīdim, kad apkārt paziņām un rados vairākiem pāriem piedzima dvīņi. Štrunts par mātes strijām (vēders lielāks), izteiktākām un smagākām grūtnieču komplikācijām (tūska, spiediens, diabēts, anēmija - katrai savs komplekts), bet tā dzīvošanās pa slimnīcām pirmo gadu ir šausmas! Bērni bieži dzimst pirms laika-bieži gadās, ka pirmais mēnesis pēc dzimšanas bērniem jāpavada slimnīcas inkubatorā, jo plaušas vēl nedarbojas, tāpat dvīņi pirmajā dzīves gadā slimo vairāk, ilgāk un smagāk - daudz laiks jāpavada slimnīcā.
Es nesaku, ka tā noteikti būs vai ka tā ir visiem, bet tas ir tas, ko redzēju sev apkārt-reālu cilvēku dzīves ar dvīņiem. Labāk pa vienam bērnam nekā pēc tam uz tām trubiņām slimnīcā skatīties.
28.04.2015 13:35 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Wendy1

Vēl jau nēesmu izlēmusi vai vispār piekritīšu māklsīgajai, es tik pagaidām info ievācu :D Ja būs viens tads audzināšu un mīlēšu (l)
28.04.2015 13:35 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Un vispār,
Tas tā - zināšanai. (..) Vispirms izglītojies, kas un kā. (..) Bērni dzimst dažāda auguma, ja Tu to vēl nezināji.
neesi tik butt-hurt :-P

I'm right, You're wrong, let's move on.
28.04.2015 13:37 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
teika_spolite

Paldies, par informāciju.

Un paldies visām par viedokļiem, ņemšu vērā.
28.04.2015 13:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un kā paliek ar faktu, ka bieži vien viens no dvīņiem ir veselīgāks par otru, jo mātes vēderā tas stiprākais burtiski "izsūc" visu dzīvību no otra?... Sevišķi, ja dvīņi nav viendzimuma. Nez... Viena lieta, ja dabiski sanāk tikt pie dvīņiem, bet speciāli gribēt dvīņus?... Dzemdē vispirms vienu un tad parunāsim!
28.04.2015 14:02 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pie tam arguments, ka jaunākajam tiek tikai "atliekas" no vecākā bērna lietām, ir muļķīgas! Neviens neliedz abiem visu pirkt jaunu un dalīt uzmanību vienlīdzīgi.
28.04.2015 14:06 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Es negribēju šo diskusiju likt uz negatīvās nots, bet manas māsas ir kā Neons minēja - vien vesela, otra diemžēl vairs nav starp mums, jo kopš bērnības visu laiku bija diezgan smagas veselības problēmas un punktu visam pielika asins vēzis.
28.04.2015 14:06 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Laikam būs jāpaļaujas uz Dieva gribu :-)
28.04.2015 14:35 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
ātrāk pie tādiem tiksi, ja tev rados ir dvīņi. precīzāk kāds no vecvecākiem ir dvīnis.

Man ģimenē ir daudz dvīņu, vīram arī, tad nu ļooti cerēju uz dvīnīšiem, bet nekā, tad nu ceru, ka nākamreiz trāpīsies.
28.04.2015 14:47 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Es kkur lasīju, ka dvīņi var piedzimt, ja pa sievietes radu līniju kādam ir bijuši dvīņi.
Ja vīrietim rados dvīni, bet sievietei nē, tad gandrīz neiespējami.
28.04.2015 14:49 |
 
Reitings 386
Reģ: 15.11.2014
Personīgi, man ir tā, ka mans tēvs ir ar savu brāli dvīņi, taču viņi ir ( nevis divu olšūnu dvīņi, bet gan tādi, kuri izskatās katrs savādāk, bet vienalga ir dvīņi)
Taču, man personīgi, laikam ir maz izredzes uz tiem dvīņiem, lai gan es agrāk šausmīgi gribēju dvīņus, taču laikam ejot, sapratu, ka NĒ. :-D:-D:-D
28.04.2015 14:57 |
 
Reitings 386
Reģ: 15.11.2014
Laikam būs jāpaļaujas uz Dieva gribu


Tieši tā! ;-) Kā būs lemts, tā arī tas viss uz šīs pasaules notiks. :-) Katrā ziņā, es novēlu veiksmi chocco1 , lai Tev izdodas iecerētais par dvīnīšiem. (l)
28.04.2015 15:02 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
nevis divu olšūnu dvīņi, bet gan tādi, kuri izskatās katrs savādāk, bet vienalga ir dvīņi
Hm? Divu olšūnu dvīņi jau tieši ir tie, kas atšķirīgi. Monozigotie ir tie, kurus bieži (ne visai precīzi) dēvē par identiskajiem.
28.04.2015 15:04 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
crazyzuze, man šķiet, ka viņi tieši ir 2 olšūnu dvīņi.
28.04.2015 15:04 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Krieviem ir erts dalijums: dvoinjashki un bliznashki. Pirmais variants: nav lidzigi,otrais- vienaadie.
28.04.2015 15:09 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
vakar paziņai bebis piedzima 5kg 62cm
28.04.2015 15:22 |
 
Reitings 386
Reģ: 15.11.2014
crazyzuze, man šķiet, ka viņi tieši ir 2 olšūnu dvīņi.


Pareizi, paldies meitenes , ka izlabojāt mani. Gribēju rakstīt, to par tiem identiskajiem, taču tajā laikā, kad es rakstīju, man tas vārds no prāta izskrēja... :-D:-D:-D
28.04.2015 15:31 |
 
Reitings 386
Reģ: 15.11.2014
Un jā, viņi ir divu olšūnu dvīņi. :-)
28.04.2015 15:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)